Skocz do zawartości

Stanley99

Użytkownik
  • Postów

    285
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Stanley99

  1. 4 godziny temu, tweed77 napisał(a):

    Nie chodzi tutaj o zasięg wifi choć także będzie lepszy.

     

    Na własnym routerze możesz mieć więcej  usług itp ( DECT - VPN - Zigbee - FON - dysk sieciowy - zdalny dostęp ) niż na dedykowanym operatora.

    Właśnie o te dodatkowe usługi chodzi. W moim przypadku przede wszystkim dostęp przez VPN do sieci domowej.

  2. @Ozzy666, @tweed77 : dziękuję za konkretne odpowiedzi.
    Router mam tylko z ethernetem po stronie WAN, sprzęt spełnia moje oczekiwania/potrzeby, nie zamierzam w najbliższych czasach go zmieniać. Zatem pozostaje opcja z ONT. Zresztą ile taki terminal pobiera mocy? 5W? To circa 3-5zł miesięcznie, dam radę ;-)
    Najchętniej przeniósłbym obecne łącze Vectry, które w 100% mnie zadowala: jest publiczny IP, można bez żadnych ceregieli/proszenia się dostawcy podłączyć swój router, w ciągu 9 lat u nich "abonamentowania" awarie mógłbym policzyć na palcach 1 ręki (przynajmniej te zauważone), cena do przełknięcia. Niestety w nowej lokalizacji Vectry w ogóle nie ma.
    Z instalacją Orange będę walczył prawdopodobnie w pierwszej połowie przyszłego roku. Jeszcze raz dzięki za wskazówki i porady.
    Pozdrawiam.

  3. W dniu 13.09.2023 o 14:44, Stanley99 napisał(a):

    <...>
    I następne: chciałbym używać własny router. Czy router, modem, czy jak tam zwać to "coś " od Orange można przestawić w tryb bridge? Chodzi mi, żeby publiczny IP mieć na porcie WAN swojego routera. Taką konfigurację mam obecnie w Vectrze, jednak ze względu na zmianę miejsca zamieszkania będę zmuszony zmienić dostawcę.

    Witam

    Widzę w ostatnich postach topic poszedł w kierunku "narzekamy na Orange", nie tylko światłowód ale i miedź, wszelakie właściwie usługi, nawet na podwykonawców. Mam nadzieję moderacja coś z tym zrobi.


    Wracając bardziej do meritum, oraz odpowiadając na swoje pytanie - dowiedziałem się "z netu", że aby podłączyć własny router, przy składaniu zamówienia należy zgłosić akces o zainstalowanie zewnętrznego terminala ONT. Czyli "takie coś" do którego z jednej strony podłączamy "światełko", z drugiej swój router portem WAN-ethernet.
    Czy ktoś z forumowiczów posiada taką konfigurację?

    • Popieram 1
  4. OK. Jednak pytanie - czy publiczny IP v4 jest w OŚ standardem, czy dotyczy np. tylko pewnej grupy klientów? (np. "starych").
    I następne: chciałbym używać własny router. Czy router, modem, czy jak tam zwać to "coś " od Orange można przestawić w tryb bridge? Chodzi mi, żeby publiczny IP mieć na porcie WAN swojego routera. Taką konfigurację mam obecnie w Vectrze, jednak ze względu na zmianę miejsca zamieszkania będę zmuszony zmienić dostawcę.

  5. 3 godziny temu, sampras napisał:

    Poszperałem na niemieckich i innych forach i wygląda na to, że producent mojego dekodera nie dostarczył odpowiednich sterowników. I to jest przyczyna nie wyszukiwania kanałów.

    A dlaczego nie dostarczył? Ponieważ do tego odbiornika można dokupić wewnętrzny tuner dvb-t/c, więc nie zależy im by wesprzeć obsługę takich na USB. 

    Hm, skoro tak piszą po "internetach"... Chociaż sądziłem, że skoro tuner jest "widoczny" w systemie, w sensie nie tylko jako urządzenie USB, ale na liście tunerów, są aktywne opcje strojenia, itp. - jest duża szansa, że ruszy... No ale jak wcześnie wspominałem, nie jestem specem w tych tematach.


    Jeśli chcesz, jak wrócę do domu mogę rzutem na taśmę jeszcze raz się przyjrzeć opcjom strojenia: region, itp. Pamiętam miałem kiedyś trochę podobny problem z donglem DVB-T podpinanym pod NAS (mój dysk sieciowy ma opcję odbioru tv, a raczej miał, bo T2 raczej już na nim nie zadziała). Po wybraniu kraju/województwa też nie chciał wyszukiwać, albo znajdował tylko część MUX-ów. Znalazł wszystko dopiero gdy dałem wyszukiwanie w stylu region=all. Albo po sporządzeniu w odpowiednim pliku konkretnej listy częstotliwości MUX-ów odbieranych w mojej lokalizacji, które następnie tuner miał przeskanować.  

    Trochę OT z ciekawości: w jaki sposób testowałeś dongla M$ na pececie, w sensie system/soft? Pod linuxem? Bo gdzieś mi się obiło, że pod Windows nie ma sterowników? Przyznam, nie drążyłem w ogóle tematu... 

     

    P.S. Sorry za to pytanie w o wybór tunera DVB-T2. Czasem człowiek się zakręci na najprostszych sprawach ;-)

  6. W dniu 26.04.2022 o 15:44, sampras napisał:

    A mnie XBOX Tuner TV nie znajduje żadnych kanałów. Sprawdziłem, że sygnał jest ok, bo wbudowany w telewizor tuner kanały wyszukuje.

    <...>

    Macie pomysł skąd problem ze znajdowaniem kanałów?

    Jak pisałem parę postów wyżej: u mnie wszystko przebiegło bez żadnych problemów. Sterowniki te same, OpenATV 6.4, tyle że dekoder Zgemma H9 twin.


    Przed skanowaniem wybrałeś odpowiedni tryb tunera (DVB-T2, nie C, filmik z YT około 2:22)? Region - chyba Europe, albo East Europe. Szczegółów nie pamiętam, jestem z dala od dekodera, teraz nie mam jak sprawdzić. W każdym razie nie było możliwości wyboru regionu Polska, ale znalazło mi wszystko co tam  teraz "leci" z naziemnej w moich okolicach ;-)

    Przy okazji: czy u Ciebie tuner też "znika" w systemie po software'owym restarcie (reboocie) dekodera? Muszę wówczas dekoder całkowicie odłączyć od zasilania, włączyć i dopiero wówczas tuner się pojawia.

  7. Witam

    Informacyjnie: tuner Microsoft Xbox kupiony, podłączony, uruchomiony. Udało się jeszcze nabyć sztukę nówkę nieśmiganą w cenie założonej w poprzednim poście.  Pomimo mojej niedużej znajomości linuxa / E2 poszło bez większych przeszkód, od pierwszego strzału. Cała operacja trwała z 15 min. No może pół godziny, z czego większość czasu zajęło skanowanie kanałów. Nie ukrywam posiłkowałem się instrukcją z netu, w zasadzie znalezioną pierwszą lepszą z brzegu. W hiszpańskich rytmach, ale po wyciszeniu podkładu muzycznego bez problemu można wyczaić co i jak ;-) :
    https://www.youtube.com/watch?v=K5xPVgt1qvU
    Kanały, które zgasły w starym telewizorze znów świecą :-)  
    Zauważone pewne, że tak powiem - małe mankamenty przystawki:

    - brak wskazania siły/jakości sygnału (albo nie wiem gdzie spojrzeć, na wszystkich kanałach SNR=0%)

    - trochę dziwne: tuner "znika" w systemie po reboocie dekodera. Pojawia się dopiero gdy całkiem wyłączę/włączę zasilanie Zgemmy. Próbowałem na obu portach USB.

     

    P.S. Przy okazji: pozdrawiam pewnego samozwańczego  Szeryfa Forum, który z góry wie, że użytkownikom takim jak ja na pewno się nie uda (post został skasowany przez moderację, jednak zdążyłem  przeczytać). No cóż, jasnowidzenie musisz jeszcze poćwiczyć.

     

  8. W dniu 23.03.2022 o 20:46, pablo21 napisał:

    Jeśli tuner ma kernel jądra 4.1 i wyżej to polecam jeszcze w dobrej cenie tuner Xbox One DVB-T/T2/C

    @pablo21 , dzięki za kompleksową odpowiedź. Czyli chyba praktycznie nic się nie zmieniło od momentu powstania tego wątku.
    Mój dekoder ma jadro 4.4.35, więc przynajmniej teoretycznie tuner do Xboxa powinien zadziałać. Powiem tak: do powiedzmy 100zł jestem skłonny "zainwestować". Trzy stówy za dongla do deka, który kosztował mnie nieco ponad 4 uważam za yhm, mało racjonalne. To już chyba lepiej dokupić za stówę-dwie osobny dekoder DVB-T2, lub boxa Canal+ 4k (przynajmniej prócz tv naziemnej będzie na pokładzie Android TV z aplikacjami "smart"). Chociaż wiadomo to kolejne pudełko, pilot, kabel.
    Przemyślę sprawę - raczej w kierunku dongla M$, może gdzieś uda się nabyć w rozsądnej cenie.
    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

  9. Witam

     

    Odkopuję temat. Mam Zgemmę H9 Twin, OpenATV 6.4. Czy jest (już? jeszcze?) jakiś sprawdzony tuner DVB-T2/USB, który by działał na moim dekoderze?
    Domniemywam, że należałoby zainstalować odpowiednie sterowniki i oprogramowanie? W Linuxie generalnie jestem laikiem, myślę jednak, że z pomocą Globalnej sieci z konfiguracją powolutku dałbym radę.

    Pozdrawiam.

  10. Witam

    @Mour Rzadko korzystam z programów tv on-line, ale widzę, że taki https://www.telemagazyn.pl/ ma całkiem chyba niezłe archiwum. 

    Np. C+ Family: https://www.telemagazyn.pl/canal_family/archiwum/
    Niestety  jak widać można przeglądać tylko program z danego dnia, wchodząc w konkretną datę wybraną z "kalendarza". Nie można przeszukiwać bazy archiwum podając konkretny tytuł programu. Przynajmniej ja nie potrafię, nie znalazłem stosownej opcji. 

    Niemniej korzystając z daty wybranej w "kalendarzu", można rozpocząć  od np. 01.01.2020: 
    https://www.telemagazyn.pl/canal_family/?dzien=2020-01-01

    i następnie manualnie przeglądać program po kolei dzień po dniu. Przy dacie są strzałki do nawigacji dzień w przód > lub wstecz <, więc żeby przeskoczyć do następnego dnia wystarczy 1 kliknięcie. Dodatkowo można skorzystać z wyszukiwania tekstu na stronie. Czyli CTRL-F i wpisujemy Polska z góry a następnie Enter. Tekst jest pamiętany mimo nawigacji między kolejnymi dniami, więc nie trzeba już za każdym razem wklepywać, wystarczy tylko CTRL-F -> Enter. Zrobiłem eksperyment: przeszukanie w ten sposób 1 miesiąca zajęło na mi na kompie raptem kilka minut. Przeglądarka Chrome. 
    Zatem jeżeli jesteś bardzo zdeterminowany... ;-) 

     

    P.S. Być może można by było wyrzeźbić jakiś skrypt automatyzujący. Jednak pytanie, czy do takiej jednorazowej, unikatowej akcji jest sens. A być może jest jakieś inne lepsze archiwum, zwracające w prosty sposób pożądany wynik zapytania.

     

    P.S. #2 - jeśli to nie tajemnica - po co Ci to?

     

  11. Witam

     

    Od niedawna jestem posiadaczem i użytkownikiem pierwszego w życiu tunera z E2 (Zgemma H9 Twin, OpenATV 6.4). Proszę zatem wybaczyć ewentualne błędy w terminologii.
    Pytanie jak w temacie: czy można powiększyć tę czcionkę? Tudzież jej kolor, położenie, np. przesunąć w lewy róg ekranu?
    Chodzi mi o "cyferki", które pojawiają w centrum ekranu się podczas wprowadzania numeru kanału z pilota. Próbowałem szukać w opcjach tunera oraz wtyczce MyMetrixLite, jednak coś nie mogę namierzyć stosownej opcji. Nie chcę też za bardzo grzebać, co by coś za bardzo nie namieszać (aczkolwiek kopia image zrobiona).
    https://drive.google.com/file/d/12ymO0LY8J0RxT64Kjd7hr_OYCIRZ-6IU/view?usp=sharing

  12. Ja oglądałem niemal wszystkie odcinki i też nigdy nie usłyszałem nic niestosownego. Za atut programu uważam, że pokazuje  mniej znane zakątki Polski, a te znane rzekłbym bardziej "od kuchni". Przykładowo w 1 odcinku 1 serii o Warszawie nie polecieli dronami (czy śmigłowcem - nie wiem z czego konkretnie były robione  zdjęcia, może z tego i z tego) nad Zamek Królewski, Starówkę, syrenkę, Pałac Kultury, itd., tylko nad mniej "medialne" dzielnice. Dobór materiałów, treści komentarza tudzież dygresji zawsze może być dyskusyjny. Niemniej docenić trzeba także, że serial, któremu nie można odmówić walorów edukacyjnych, tudzież górnolotnie "misyjnych", jest tworzony w telewizji niepublicznej. 

    Odnośnie braku kilku bardziej ciekawych regionów, podaję tytuły tych "tajemniczych" 4 odcinków 4 serii (wciąż mam na dysku).  @Tomo21, może akurat to co Cię interesuje ;-) Notabene nadal nie ma ich wymienionych w linkach, które podałem w 1 poście, czyli na stronach Planete+ i w Wikipedii:

    1. Beskid Sądecki

    2. Puszcza Kampinoska

    3. Wielkopolska Południowo-Zachodnia

    4. Kraina wygasłych wulkanów
     

     

  13. Witam

    Czy mistrzostwo świata tego nie wiem, ale uważam nie ustępuje innym produkcjom zagranicznym tego typu, np. "Świat z góry", "Europa z góry", itp., które zapewne były pierwowzorem. Na pewno przyjemnie się ogląda :-) Co do lektora: jak  mawiają rzecz gustu. Słyszę jego głos w wielu programach, gość nazywa się Maciej Orłowski, dla mnie lektor jak lektor. A co do jego dygresji: o ile mi wiadomo mówiąc kolowialnie lektor po prostu czyta to co ma napisane, więc jeśli ktoś czuje się zniesmaczony ewentualne pretensje raczej nie do niego ;-)  

     

    Natomiast wracając do mojego pierwszego postu: mimo upływu już prawie 4 miesięcy, nadal nie znalazłem żadnej informacji o czwartej serii, ani nie widziałem nowego odcinka, ani nawet powtórek tych czerech, o których wspomniałem. Troszkę tajemnicza sprawa ;-) Inna rzecz, że nie śledzę non stop Planete+, a  gdyby nie powiadomienie z forum, dawno bym zapomniał o temacie ;-)  

  14. W dniu 14.04.2020 o 09:14, jaceksobczak napisał:

    Czy jest jakiś sposób żeby zlikwidować różnicę w opóźnieniu dźwięku ?

    Jeżeli się ogląda to samo na dwóch różnych TV .

    W moim przypadku na TV z dekoderem HD model ADB3831CDX  jest nieznaczne ale jednak opóźnienie dźwięku w porównaniu do drugiego TV z modułem CI .

    Moim zdaniem nic z tym nie zrobisz. Przy przesyłaniu cyfrowym dane są najpierw buforowane, potem przetwarzane, dekompresowane, itd. Dlatego praktycznie nie da się idealnie zsychronizować obu urządzeń. Tym bardziej, że są różne (dekoder i telewizor), mogą mieć różne rozmiary bufora, itp. To już nie czasy analogu ;-) 
     

     

    W dniu 15.04.2020 o 23:15, Meagol napisał:

    Witam w jaki sposób w obecnym czasie złożyć wypowiedzenie umowy usługi internetu?

    Przećwiczyłem akurat niedawno. Co prawda tutaj radzono wysłać maila zawierającego tylko tekst wypowiedzenia, jednak zrobiłem to  sposób "mieszany". Tzn.  pismo tradycyjnie wydrukowałem, własnoręcznie podpisałem, zeskanowałem (myślę fotka też przejdzie), załączyłem do maila i wysłałem na kontakt@vectra.pl. Zadziałało bez problemu. Natychmiast dostałem z automatu potwierdzenie dostarczenia maila, za około tydzień (mailem) oficjalne potwierdzenie rezygnacji, a po bodaj około dwóch potwierdzenie papierowe pocztą tradycyjną.

     

    W dniu 16.04.2020 o 08:35, Grobel napisał:

    Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa "przyspieszania" internetu przy kolejnej umowie?

    Swego czasu przy kolejnej umowie za darmo można było przeskoczyć na wyższy pakiet - podpisywało się umowę na 50 i od razu darmowy upgrade na 100 itd.
    Dalej takie triki proponują? Bo te 100Mb które aktualnie mam jest wąskim gardłem domu ;)

    Wg moich doświadczeń podstawą negocjacji jest złożenie wypo. Np. teraz mam 300Mb/s, przedtem 150, reszta warunków bez zmian (40zł,  cyrograf 12m-cy). Ale zawsze musiałem negocjować, nigdy nie dostałem "więcej za darmo" przy przedłużaniu umowy. I nie zawsze się udawało "więcej", np. te 150Mb/s miałem przez 2 kolejne przedłużenia zobowiązania.

     

    W dniu 16.04.2020 o 19:13, tomybb napisał:

    Mam obecnie router technicolor, cga2121. Taki biały. Internet używam na jednym kompie poprzez LAN, reszta czyli: drugi komp, tablet, telefony - po WIFI. Internet wykorzystuje standardowo: yt, przeglądarki itp. Często upload. Jakie ustawienie tego routera będzie dla mnie lepsze. Tak jak mam teraz: jako router, czy zmienić na BRIDGE i dopiąć swój własny router - co wtedy zyskam?

    Akurat mały wykład o trybie router vs. bridge dałem parę postów wstecz. Zobacz post z 11 kwietnia.

  15. 8 godzin temu, tomybb napisał:

    Ok, a możecie powiedzieć dlaczego chcecie przestawiać te bardziej "zaawansowane" ustawienia modemu Vectry o których piszecie?

    Powiem może tak: jeżeli korzystasz  jako typowy "odbiorca-konsument netu": surfujesz po stronach, odbierasz maile, oglądasz/słuchasz streamingi typu YT, Netflix, Spotify i podobne, itd. - możliwości oraz konfiguracja routera dostarczanego przez Vectrę dla Ciebie (i większości podobnych użytkowników) są wystarczające.  Zaleta: w zasadzie podłączasz swój sprzęt (jeśli po wifi wpisujesz hasło, po ethernecie tylko wtykasz wtyczki) i już korzystasz.
    Natomiast jeżeli ktoś ma większe potrzeby, np. chciałby dostać się z "zewnątrz" do swojej sieci  lokalnej (np. będąc gdziekolwiek poza domem połączyć się z kamerą własnego monitoringu), albo w ogóle mieć większą kontrolę nad konfiguracją swojej sieci, np. choćby zmienić wspomniany DNS na inny niż narzucony przez operatora - wtedy z możliwościami konfiguracji routera Vectry już jest słabo. Tzn. sam sprzęt ma dosyć spore, ale opcje ustawień zostały przypuszczam celowo mocno ograniczone przez operatora. Użytkownik  nie grzebie - święty spokój.

    Na szczęście sprzęt Vectry można samodzielnie przez stronę przestawić w tzw. tryb bridge (mostka). Czyli zamienić w modem z gniazdem ethernet i do niego podłączyć własny router. Który z kolei można konfigurować sobie już w pełni do woli ;-)  Wada:trzeba mieć własny router  (koszt bardziej zaawansownych około 1k i więcej zł) oraz przynajmniej podstawową wiedzę o jego konfiguracji.

    • Lubię to 1
  16. 3 minuty temu, jurak napisał:

    Dla bardziej zaawansowanych użytkowników sprzęt od Vectry należy traktować jako modem i w taki tryb też go ustawić (tryb BRIDGE w Strefie Klienta). Do tego należy dołożyć sobie swój router i macie pełne pole manewru :) 

    Post wyżej napisałem, gdyby uważnie przeczytać:

    "Dlatego temat załatwiłem wiele lat temu przełączając sprzęt Vectry w tryb bridge i stawiając własny router, którego jestem Panem i Władcą ;)"

     

  17. @Internauta, zgadza się: ani DNS, ani przekierowań portów, zmiany adresacji IP w LAN, DHCP, itd. etc. W zasadzie nic nie da się zmienić, poza tym co napisałem. Dlatego temat załatwiłem wiele lat temu przełączając sprzęt Vectry w tryb bridge i stawiając własny router, którego jestem Panem i Władcą ;)
    Ale pytanie było o podstawowy dostęp, np. hasło do wifi i to da się zrobić przez ebok.

     

    EDIT.

    A co do samodzielnej zmiany konfiguracji sprzętu Vectry - nie podchodziłem tematu. Tzn. owszem, przeglądałem fora dobre kilka lat temu i wychodziło wówczas, że nawet jeśli udało się uzyskać dostęp (tuż po resecie, itp.) , tak czy siak router po jakimś czasie "kasował" wszystkie ustawienia użytkownika i wracał do konfiguracji narzuconej przez operatora. Może teraz jest inaczej, może w Ubee  pewne ustawienia można zmienić samemu oraz je "trzyma". Niemniej poza zmianą DNS mnie interesują jeszcze inne, trochę bardziej zaawansowane opcje. Np. wspomniane przekierowania portów i jeszcze parę innych rzeczy, których  dostęp przez eBOK nie umożliwia.

  18. Godzinę temu, mario66 napisał:

    W końcu sam osobiście przetestowałem jak wygląda nagrywanie programów przy module ci+, a więc u mnie na tv LG programu tzw kodowanego ( czyli np HBO) nagrać się nie da, natomiast tzw program niekodowany ( np TVP 1) da się nagrać.Co ciekawe mogę sobie uruchomić w tv tzw live playback, czyli cofnąć sobie oglądany program o jakiś tam czas żeby zobaczyć powtórkę <...>

    Czyli w sumie potwierdziłeś, o czym czytałem na innym forum już niemal 5 lat temu.

    http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/118621-nagrywanie-na-dysk-zewnetrzny-modul-ci-2.html

    - np. post #8, #13
    Natomiast funkcja "cofania oglądanego programu" nazywa się ogólnie timeshift, chociaż producenci czasem zwą po swojemu. Np. w moim Panasonicu "Rec Live View", a być może w LG "Live playback".  
    Co do nagrywania programów niekodowanych - oczywista oczywistość. Takie kanały powinno dać się oglądać/nagrywać także bez instalowania modułu. 

  19. U mnie kiedyś (jakieś 2-3 lata temu) było na odwrót - po skontaktowaniu się z DUK, w trakcie rozmowy "między wierszami" dostałem sygnał, że podstawą do ewentualnych konkretniejszych negocjacji będzie złożenie wypowiedzenia.  Nie wiem - może to zależy jakie ma się usługi, jak długi cyrograf, humoru konsultanta, itp.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...