Skocz do zawartości
  • 0

Jaki tuner do odbioru Cyfry+?


_MICHAL_
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja sie zastanawiam nad jakims tunerku na linuksie.

Mam dsx 6010 i DTF-2 ale mi sie juz znudziły :D

 

Mysle nad dbox2 albo nad dreamboxem ale tak naprawde nie znam sie na nich. A moze jeszcze jakis inny byłby fajnieszy ?

dbox2 widze ze juz mozna kupic za ponizej 400zł.

Ja chcialbym wydac do ok. 500zł, a nawet jak by sie dało to zamiana z dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Kwiatek

To "edu" to skreśl z posta

 

Z najtańszych tunerów zastanawiałbym się nad Kaonem KSC-570CI

 

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=4&id=383

 

z jakimś modułem SECA2. Fajnie wygląda a poza tym pamiętam że któryś model chwalili w satkurierze. Zresztą piszą to na dole tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nowy dekoder w przyszłości, to żaden z tych obecnych na platformie Cyfry+. Te, które kiedyś się sprawdziły - dziś są złomami. Nowe, które co wprowadzono - złomami już są. Ta zadyszka, to nic innego jak brak mozliwości finansowych. Co zatem ?, ano to, aby za nowoczesnym dekoderem w parze poszła również nowa technologia przekazu obrazu i dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mimo wszystko stawiałbym na Relooka - d-box2 ma już swoje lata (i dostać można tylko używanego i do tego często przerabianego z wersji kablowej na SAT, co niekoniecznie musi pozytywnie wpływać na działanie samego odbiornika); natomiast Relook to sprzęt rozwojowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam!

Mam pytanie odnośnie doboru wlasciwego dekodera do odbioru C+,

posiadam orginalna karte i chcialbym kupic jakis sprzet zeby dzialal bezproblemu z ową karta....slyszalem cos o fergusonach ale zupelnie jestem zielony.... cena do 500zl

Coś z Fergusonów CI (7318, DSR 7001/7002) będzie odpowiednie - cenowo zmieścisz się do 350 zł 8) Wiele zależy od tego czego będziesz wymagać od tunera poza dobrą pracą z kartą C+ :wink:

DSR-7002 nie ma czytnika dla kart. Jest on natomiast w AF-6318, AF-7318, DSR-7000 i DSR-7001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki za dpowiedz, wybiore jakiegos ferdka z czytnikiem i kieszeniami na CI. Mam jeszcze jedno pytanie, dostalem calkiem za afriko dekoder z CYFRY+ PHILIPS DSX 6010 i slyszalem ze musze zmienic oprogramowanie bo c+ zmienila system kodujacy. Co mam zrobic....prosze o pomoc i jakiegos linka (ciągle chodzi o to aby szla pod tym orginalna aktywna karta z cyfry). POMOŻCIE!!!

 

...ahh sorki ale zapomnialem dodac, cos mi sie o uszy obilo ze cyfra wypuscila jakis upgrade do tych tunerow(dsx6010) tylko nie moge go znalezc...na ich stronce to tylko ladne dziewczyny sa....

 

ps. RS232 czaje

DSXFlasher czaje

.....pozniej nie czaje jaki soft

 

help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam problem, kupilem roczny pakiet startowy c+ i na wlasnosc philipsa dsr 3201/91 z odcietym rs232, niestety w miejscu w ktorym go uzywam mozliwy jest odbior programow wylacznie w polaryzacji pionowej jestem wiec ograniczony do tv4, planete i mini mini oraz otwartych. nie jestem w stanie odebrac tvn-ow bo nie wystepuja na liscie programow (na tvn24 mam edusat) czy ktos moze poradzic co mozna z tym fantem zrobic. czy zmieniajac dekoder na np ferg 7318 mam szanse odebrac takie programy z pakietu ktore maja dostateczna jakosc sygnalu. czy dekoder musi byc wstepnie oprogramowany?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam prośbę o radę w tym samym temacie. Planuję zmianę z kablówki UPC na Cyfrę+. Mam jednak w domu trzy telewizory i chciałbym mieć możliwość odbioru wszystkich programów na każdym z nich (ewentualnie na dwóch). Jeden z nich to Panasonic 29'' CRT + zestaw audio 5.1, pozostałe to stare (kilkunastoletnie) Sony 19'' i 21''. Wiem, że potrzebny będzie odpowedni konwerter, itp, ale nie wiem jeszcze, jakie kupić dekodery.

 

Jeden dekoder mogę wziąć przy podpisywaniu umowy z C+ - ale nie wiem, który. Chciałbym mieć jeden w pełni funkcjonalny dekoder z wyjściem video RGB i cyfrowym audio DD 5.1. Do pozostałych telewizorów wystarczą jakiekolwiek, które będą umożliwiały odbiór wszystkich kanałów + EPG i najlepiej na C+ możliwość wyboru ścieżki.

 

Który dekoder wziąć z oferty C+ i jakie 2 inne dokupić? Na Allegro jest dużo Fergusonów, ale nie wiem, jak one działają z C+ i czy mają RGB (wszędzie piszą, że Euro albo Scart, a to może być wszystko). Bardzo proszę o radę, co wybrać, aby nie kosztowało to za dużo.

 

A może poczekać na nowe dekodery C+ HD, bo chyba obraz skalowany z HD do SD ma zawsze znacznie lepszą jakość niż skompresowany SD?

 

Pozdrawiam,

mj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja mam karte Cyfry i Homecasta z AstonemSeca, ale ostatnio cos niezbyt to dziala, robia sie stopklatki, albo w ogole brak obrazu ("program kodowany") chociaz mam wazna, oplacona karte.

Zastanawiam sie nad kupnem jakiegos zapasowego dekodera, mnie mi chodzi o parametry techniczne, wazne, zeby zupelnie bezproblemowo odbieral cyfre i nie byl zbyt drogi, najlepiej bez zadnych posrednich CI w stylu Astona,.

Co byscie poradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...