Skocz do zawartości

Startuje POT


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Nie napisałem, że jestem przeciw DVB-T, zauważyłem tylko, że właściciele stacji TV celowo opóźniają wprowadzenie naziemnej cyfrowej TV, nie rozumiem również, dlaczego cały czas trwają testowe transmisje (za nasze pieniądze) w mpeg2, ponieważ i tak będzie wprowadzony inny system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie, mpeg-4 jest niepotrzebne i tak nie znajdzie sie 35 kanalow chetnych nadawac naziemnie

 

Edycja Burli: Nie cytujemy posta na który odpowiadamy, jeśli piszemy zaraz pod nim. To moje ostatnie ostrzeżenie w tym wątku. Następnym razem wykasuję całą odpowiedź.

 

PS: Moja wina jakos sie zagapilem i nie wycialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Shadowriver - chciałeś przez to zapewne powiedzieć, że kolesie z POT mają jeszcze pól dnia na to, aby zamieścić na swojej stronie komunikat, iz "nastapiły nieprzewidziane trudności i w związku z tym testy rozpoczną się nie później jak 15 czerwca" - lub coś w tym stylu :lol::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nieco ironiczne podejście do tematu wynika z kilku rzeczy:

 

m.in.:

 

Po pierwsze - testy miały sie rozpocząć już od połowy maja (w pierwszej wersji).

 

Po drugie - na oficjalnej stronie POT jest napisane, że cyt.:

 

"Rozpoczęcie emisji testowych w tych dwóch lokalizacjach nastąpi nie póżniej niż 30 maja 2007. O parametrach emisji poinformujemy natychmiast po ich rozpoczęciu." - czyli chyba jednak jeszcze nie rozpoczeli tych testów w żadnym standardzie, bo informacji o parametrach na ich stronie nie ma - jest natomiast 30 maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. :lol:

Wygląda na to, że w końcu komuś na górze zaskoczyło i odłożył testy.

Jak znam polskie realia, testy zostały przełożone do przyszłego roku, w którym ma obowiązywać już nowy standard.

Sam projekt zapewne będzie nazywał się POT-TDS w HDTV – czyli: Polski Operator Telewizyjny – Telewizja Dla Snobów w HDTV.

A tak na marginesie, po co nam testowa transmisja w systemie którego nikt nie będzie w stanie odbierać?

Nawet w naszych warunkach obfitujących w absurdalne decyzje, jest to dość "odważny" ;) projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem przed chwilą na Bravi v2500- SREM milczy. Na kanale 23 słychać tylko szum czyli wszechświat . Oj coś czuję że ten cały POT TO WIELKA ŚCIEMA. A swoją drogą co oni chcą testować .Przecież w Niemczech kathrein już wszystko w mpeg 2 i w mpeg 4 przetestował . Wybrali mpeg 2 .Zmodernizowali systemy antenowe dołożyli nadajniczki.posprawdzali modulacje i inne parametry .Wszystko jest opracowane i można nawet żywcem te parametry z internetu do nadajnika wklepać.. Więc niech nie wydziwiają tylko włnczają pełną wuchtą 50 kW kanały polsat tvn tvn turbo ,tvn 24,i meteo. . życzenia . i polecam stronki :

 

http://www.digitalfernsehen.de/home/home_5499.html

 

http://www.kathrein.pl/index.php?mid=23&cid=2300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka antenę wybrać (mieszkam jakieś 60 km do Śremu). Mam karte TV do obioru kanałów analogowych i tych w DVB-T (chcialbym skorzystać z DVB-T bo dotychczas tylko kablówkę odbieralem).

 

Stare forum TP Emitel już nie ma go (a było nawet dobrym zrodlem wiedzy), a na nowym nie postów ze starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...