Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obraz z naziemnej w TVP2 HD jest trochę lepszy, ale również pozostawia wiele do życzenia. Trzeba mieć nadzieję, że nc+ z czasem przejmie na swój transponder ten kanał, bo po Cyfrowym Polsacie to bym się nie spodziewał, że poprawi jakość tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w naziemnej są zastosowane "wypasione" kodery, które naprawdę dają radę.

Srutu tutu

Już uważaj

 

Polsat ma świetną wymówkę.

A to kilkusekundowe opóźnienie to z czego powstaje?

Z resztą zobacz inne kanały z CP które nadają z podobny bitrate. Jakość jest dużo lepsza.

 

Obraz na TVP2 jakby nieostry, minimalnie sam mgłą

Piksele jakieś dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TV i HD, najwidoczniej już nie pamiętasz jaka była jakość TVP 2 HD w MUX-3 (czy nawet TVP 1 HD w MUX-1) przed zmianami. :wink: Wtedy obraz był ostry, a obecnie to na obydwu kanałach HD w MUX-3 jest mgła i pikseloza podczas dynamicznych scen. Mam porównanie z jakością TVP 1 HD i TVP 2 HD z kabla - tam obraz jest rzeczywiście ostry i nie ma żadnej pikselozy, no ale bitrate tych kanałów oscyluje w granicy 10-12 Mbit/s, a nie 3-4 Mbit/s. :) Nie mam natomiast dostępu do TVP 2 HD z satelity, ale skoro piszecie, że na satelicie (pomimo wyższego bitrate) jest jeszcze gorzej niż w MUX-3, :shock: to musi być jakiś problem z dosyłem sygnału. Jeśli faktycznie Polsat ciągnie sygnał TVP 2 HD z DVB-T i dodatkowo poddaje go dodatkowej kompresji przed wysłaniem na satelitę, to wtedy wyższy bitrate faktycznie nic nie pomoże. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tim ja pamiętam jak była jakość przed zmianami. Była o wiele lepsza! :D

Jednak przy bitrate 3-4 mbit/s obraz nie wygląda na tyle, tylko na ciut lepiej. Zgodzę się również z tym że pikseloza jest widoczna przy szybkich scenach.

Miejmy nadzieje, że zlikwidują Polonię i TVP wykorzysta wolne miejsce na polepszenie jakości kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywiście, że przed zmianami w DVB-T jakość była lepsza (nawet 10 Mb/s dla TVP2 HD) i tego nikt nie podważa. Jednak dzięki zastosowaniu nowych koderów, mimo znacznego obniżenia bitrate jest przyzwoicie.

 

Jak wygląda TVP2 HD na SAT nie wiem, ale jeśli na serio CP ciągnie sygnał z DVB-T i jeszcze dodatkowo przy nim "majstruje", no to faktycznie zwiększenie bitrate nic nie da. Prawidłowo powinien być puszczony sygnał swiatłowodem z TVP do CP i taki sygnał bezpośrednio lecieć na SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Dzisiaj w HD na pewno zawody Red Bull Air Race w Gdynii. TVP ma chyba nadal tylko jeden wóz HD, więc nie ma się co dziwić, że większość idzie w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ostatnio były jakieś transmisje "na żywo" w natywnym HD? Zauważyłem, że wszystkie imprezy (kabarety, Lato Zet i 2) są w SD.

16 Mazurska Noc Kabaretowa Mrągowo 2014 tydzień temu była po raz pierwszy w historii w HD, za to sobotni 20 Festiwal Kabaretu W Koszalinie 2014 był standardowo w SD, podobnie jak LGP w Skokach w Wiśle (w TVP Sport "HD").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam te filmy z serii Żandarm, czy wcześniej z Bardotką i widzę że w tych francuskich poprawionych produkcjach jest dobry kontrast, żywe kolory. Potem oglądam te nasze poprawione filmy i seriale, jak np. próbki Alternatywy, i różnica jest olbrzymia. W naszych przeważnie kontrast jest mniejszy a kolory jakieś takie blade, przytłumione, obraz nienaturalnie wygładzony, mdły. Ktoś powie, że te kolory są przedobrzone, cukierkowe. Ale ja wolę zawsze żywe, a jak ktoś ma dość to jest tryb Film, czy Kino w telewizorze i ma prawie czarno białe, jak chce. Zawsze łatwiej coś zmniejszyć niż zwiększyć. Widzę, że nawet w tej dziedzinie polscy rekonstruktorzy są w tyle. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda, ale taki film jak U Pana Boga za piecem, był w takiej zieleni czy bardziej nawet żółci w oryginale, a potem przerobiony, już naprawdę widać dużą różnicę na plus i tu nie mam zastrzeżeń. Nasze filmy w latach 80 i 90-tych były w oryginale właśnie albo takie zielonawe albo niebieskawe i tym trudniej poprawić. Akurat chyba Alternatywy miały słabe kolory, ale takie ani aż zielone, ani niebieskie nie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaczyna się Tour de Pologne i mam nadzieję na to, że skoro mamy TVP Sport w HD, to transmisje będą w HD, bo w poprzednim roku to nie było HD. No i jeszcze chciałbym oglądać PEŁNĄ RELACJĘ, a nie poszatkowaną reklamami. Ale się na to nie zanosi, bo dziś relacja od 17:25, a o 18:05 Kolarstwo - NUTELLA Mini Tour de Pologne. Czyli niestety pewnie będzie jak przed rokiem - wyścig w TVP1 HD poszatkowany reklamami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie całość wypadła fajnie,ale jest kilka uwag...

Chronometr-brak synchronizacji,zatrzymujące się kilometry by w ciągu chwili z 13km do mety,zostało 12,5km. Różnica czasowa międy ucieczką,a peletonem też przez większość etapu była źle pokazywa,czasy latały raz w przód a raz w tył. Muszą to dopracować.

Oglądałem wyścig na Eurosporcie i na 5km przed metą był brak obrazu (powrócił na około 1,5km przed metą)

,gdy na TVP przekaz był. Pomijam oczywiście te częste rwania obrazu przez warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika ładna. Mi się podobała.

Natomiast podczas tego wyścigu używane są trzy kamery na motocyklach. W poprzednich latach było dwa tylko.

Były trzy ale na jednym zamiast kamery siedział Szczęsny i mówił widzom co widzi a widział to samo co widzowie w tv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...