Skocz do zawartości

Sklep Google Play - aplikacje i gry na system Android


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Postanowiłem założyć niniejszy wątek, ponieważ zauważyłem, że w tutejszym dziale takiego wątku jeszcze nie ma.

Teraz do rzeczy:

Jak już wcześniej wspominałem w odpowiednim wątku w niniejszym dziale forum, od kilku miesięcy posiadam smartfon Samsung Galaxy S5. Mam też oczywiście konto w Google, za pomocą którego korzystam także ze sklepu z aplikacjami i grami na Androida "Google Play". Z tego sklepu zainstalowałem już sobie trochę różnych aplikacji i gier. I to zarówno darmowych, jak i płatnych, które w tym sklepie zakupiłem. I w związku z tym nurtuje mnie pewna kwestia. Chodzi mi o to, że co się stanie, jak np. mój telefon uległby awarii i musiałby trafić do serwisu lub musiałby zostać wymieniony na nowy? Co w przypadku, jeśli bym zrobił "reset" mojego telefonu, czyli przywrócił ustawienia fabryczne? Wiem, że wówczas zainstalowane aplikacje poszłyby w diabły i trzeba by było ponownie pobierać je ze sklepu "Google Play". Jednak jak wyglądałaby sytuacja z aplikacjami płatnymi, które wcześniej zakupiłem w tym sklepie? Musiałbym je kupować ponownie i ponownie za nie płacić? Czytałem gdzieś na stronie Google'a, że zakupione aplikacje przypisywane są do konta w Google i że po ich zakupie nie trzeba już ponownie za nie płacić. Prawda to? Czy ktoś z forumowiczów "przerabiał" już taką sytuację? A jak wygląda wówczas sprawa z samą aplikacją sklepu "Google Play" w telefonie? Czy np. przywrócenie ustawień fabrycznych spowoduje również usunięcie tej aplikacji? Jeśli tak to jak ją potem wgrać do telefonu ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem. A jak wygląda sytuacja z samą aplikacją sklepu "Google Play" w telefonie po przywróceniu ustawień fabrycznych (opcja "Backup i zerowanie" w Samsungu Galaxy S5)? Aplikacja ta pozostaje wtedy w telefonie, czy trzeba ją zainstalować ponownie? Jeśli tak to w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy sklep "Google Play" jest aplikacją systemową. Gdy kupiłem telefon to po pierwszym jego uruchomieniu aplikacja ta już była, więc może i jest systemowa. :roll: Mam Androida 4.4.2 Kit Kat. Telefon to Samsung Galaxy S5. System Android to system Google'a, tak samo, jak ta aplikacja sklepu. Więc wydaje mi się, że powinna być zintegrowana z systemem. :roll:

A czy taki reset poprzez opcję "Backup i zerowanie" usuwa wszystkie ewentualne "śmieci" z telefonu i przywraca telefon do stanu, w jakim był w momencie jego zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak usunąć apkę z głównego konta googleplay, sprzedaję telefon ale apka mapy mam zapisane na swoje konto, przywracanie fabrycznie nic nie da bo apka jest zapisana na głównym koncie Google play ale nie mam pojęcia jak ją usunąć..by inny użytkownik mógł sobie zainstalować apkę -mapy i wpisał na swoje konto klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...