Skocz do zawartości

DVB-T Skrzyczne/Katowice


Jasu12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

20 lipca 2015 r. nastąpi przerwa konserwacyjna nadajnika Skrzyczne w godzinach:

04:00-05:30 mux.1,mux.2,mux.3, PR 3 (100,8 MHz),PR 1 (91,5 MHz),Radio Zet(95,7 MHz),Radio Katowice(103 MHz)

09:00-14:00 mux.1,mux.2,mux.3

10:00-17:00 PR 3(100,8 MHz),PR 1 (91,5 MHz ),Radio Zet(95,7 MHz),Radio Katowice(103 MHz)

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Nadajnik telewizyjny Wisła / Skrzyczne MUX 8 - kanał 7

 

W dniu 27 września 2016 r. wpłynął do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosek spółki EmiTel sp. z o.o. o wydanie pozwolenia radiowego na używanie urządzenia radiowego przeznaczonego do transmisji cyfrowej sygnału multipleksu (MUX8) kanał 7- (częstotliwość środkowa 191,5 MHz) z lokalizacji Wisła / Skrzyczne z maksymalną zastępczą mocą promieniowaną (ERP) 1,5 kW. Polaryzacja pionowa.

 

W dniu 30 września 2016 r. parametry techniczne wyżej wymienionej stacji zostały przesłane do państw ościennych w celu przeprowadzania stosownych uzgodnień międzynarodowych. Po uzyskaniu zgody państw sąsiednich możliwe będzie wydania pozwolenia radiowego. Proces koordynacji międzynarodowej stacji trwa zwykle około 3 miesięcy.

Myślę, że doświetlenie naszych powiatów powinno być głównym celem i argumentem skoro nie będą uruchamiane stacje doświetlające MUX 8.

 

Nadajnik tv w Katowicach/ Kosztowy uruchomiony z programami MUX 8 na kanale 6 a Kraków oraz Wisła/Skrzyczne na kanale 7 to potwierdza,że nasze uwagi przekazane do działu techniki( projektujące anteny nadawcze) za słuszne.

 

Zgodnie z decyzją rezerwacyjną prezesa UKE z dnia 2 października 2015 roku, operator techniczny multipleksu MUX 8 musi zapewnić poziom sygnału umożliwiającego co najmniej odbiór stacjonarny (RPC1) na terytorium RP, na którym zamieszkuje co najmniej 95% ludności. Powyższe oznacza, że poza zasięgiem sygnału MUX 8 może pozostać około 2 - 2,5 mln mieszkańców Polski. Dlatego podjąłem działania aby jak najmniej widzów było poza zasięgiem MUX 8

 

http://www.media-podbeskidzie.pl

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzięki polaryzacji H odbieram poprawnie wszystkie multipleksy z nadajnika RTCN Katowice Kosztowy. Po włączeniu nadajnika MUX 8 Wisła Skrzyczne w polaryzacji V moge mieć problem ponieważ nie mam anteny bezpośrednio na Katowice ale na Ornontowice by odbierać również MUX L2 TVT. Ciekawe czy będzie mi to kolidować, szkoda by było bo odbieram dobrze wszystkie multipleksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do Twojej anteny doleci słaby sygnał ze Skrzycznego to raczej nie powinieneś mieć kłopotów. Jeżeli odbierasz sygnał nadawany w innej polaryzacji niż antena, to jest on słabszy ok.15-20 dB od tego, który nadawany byłby w polaryzacji zgodnej z ustawieniem anteny.

Nie mam możliwości aby to sprawdzić na VHF, ale tak twierdził przedstawiciel Televesa na SatKrak-u.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzięki polaryzacji H odbieram poprawnie wszystkie multipleksy z nadajnika RTCN Katowice Kosztowy. Po włączeniu nadajnika MUX 8 Wisła Skrzyczne w polaryzacji V moge mieć problem ponieważ nie mam anteny bezpośrednio na Katowice ale na Ornontowice by odbierać również MUX L2 TVT. Ciekawe czy będzie mi to kolidować, szkoda by było bo odbieram dobrze wszystkie multipleksy.

Ze Skrzycznego ma być emisja z mocą ERP 1,5 kW, poza tym na innym kanale niż z nadajnika Kosztowy więc nie musisz się o nic martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...