Skocz do zawartości

DVB-T Skrzyczne/Katowice


Jasu12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do instalacji, to u mnie jest to zwykła antena siatkowa, wystawiona za okno. Chyba, rzeczywiście problemem jest ten zbyt mocny sygnał z Czech. Co do samego ustawienia, to antena jest ustawiona centralnie na południowy-zachód, wprost na wieżę telewizyjną z TVP Katowice. Nie wiem teraz co robić. Dodatkowo u babki na Dąbrówce wszystko chodzi jak trzeba, tyle, że Ona ma antenę dachową i Ona pewnie sobie radzi z tymi zakłóceniami Czeskimi...

 

P.S. A może zakup jakiejś lepszej anteny pomógłby? Jesteście coś w stanie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Feniks1983

Zrób jak mówi FFan, przestaw antenę na południowy wschód, na południe masz Skrzyczne (możesz sprawdzić kierunki na http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html), a wieża telewizyjna tvp jest z tego co wiem w Bytkowie, a nam chodzi o Kosztowy ;) Co do anteny to jeśli jest taka możliwość to załóż do niej wzmacniacz, a potem ewentualnie wymieniaj antenę na kierunkową, też ze wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przymierzam się do zakupu anteny logarytmicznej niedużej. Moim zamiarem ( a raczej chęcią) jest odebrać sygnał z czeskich nadajników. Nie wiem czy mi się to uda, z mojej znajomości topografii terenu wiem że nadajniki czeskie są zasłonięte przez blok w którym mieszkam. mieszkam w Katowicach w centrum koło spodka. Dodam iż w tej chwili odbieram MUX2 i 3 na kawałku przewodu antenowego.

 

Chciałbym zapytać jakie mam szanse odebrać MUX1 ze Skrzycznego i ewentualnie mocniejsze nadajniki z Czech tudzież ze Słowacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem już po zakupie anteny :arrow:http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_dipol_16-21-69_dvb-t_A1610.htm jak również po montażu.

Efekty są takie

k37 mux czeski siła 70% jakość 35%

k51 mux polski 3 siła 90% jakość 65%

k62 mux polski siła 100% jakość 80%

k49 mux polski 2 siła 100% jakość 85%

 

W przypadku muxa czeskiego nie zawsze jest możliwy odbiór, najczęściej szatkuje. Chciałbym móc odebrać drugi czeski mux.

Pytanie co mam dokupić? Nie mam do tej anteny żadnego zasilacza a może trzeba wymienić płytkę w antenie? czy może jakieś inne propozycje? Dodam, że wydaje mi się że nadajnik jesennik popraded jest raczej zasłonięty przez mój blok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mux1 z kanału 62 odbieram bardzo dobrze nie mam większych problemów . W przypadku kanałów czeskich odbiór jest słaby praktycznie nie możliwy do oglądania. Mam pytanie czy ktoś jeszcze w Katowicach odbiera czeskie muxy? Jeśli tak, to jak wygląda instalacja antenowa, bo zastanawiam się czy może coś jeszcze zmienić w swojej, by jednak złapać oba czeskie muxy, aby ich odbiór był poprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic to nie dało. Próbowałem w różnych kierunkach po dodaniu wzmacniacza, żadnych większych zmian. Jeśli zaś chodzi o nadajnik Pradziad jestem zasłonięty blokiem i nie mam szans skierować anteny w tamtym kierunku dodatkowo kanału 54 nie wyszukuje wcale. Może ktoś wyjaśni dlaczego odbierając k37 nie jestem w stanie odebrać k54?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo u siebie w domu: antena siatkowa ustawiona na Katowice ("plecami" do Skrzycznego i Czech), k37 łapię ale po k54 czy k36 nie ma śladu. Swego czasu bawiłem się z anteną kierunkową to miałem komplety muxów z krajowych i czeskich ale nie było to łatwe bo Skrzyczne mam na południe, Katowice na północ, a Czechy na zachód i zawsze miałem coś kosztem czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

Ja mam problem z MUX2, jakośc mam 10% siłe 30% i nic TV nie może wyszukać. W MUX1 jakośc i siła około 70-90% zależy gdzie jest antena - odbiór bardzo ładny. Teraz odbieram na siatkowej, czy zmiana anteny na kierunkową moze rozwiązac problem?? dodatkowo na te siatkowej odbieram w tej chwili 17 programów SK/CZ. Moja lokalizacja to: Istebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie o możliwość oglądania DVB-T z centrum GLIWIC skoro nie jest możliwy odbiór z nadajnika Skrzyczne/Katowice. Dotychczas programy tv analogowe odbieraliśmy w bardzo dobrej jakości podejrzewam że był to nadajnik Siemianowice-Bytków lub Katowice/Kosztowy. Problem polega na tym że z tego nadajnika nie da się złapać cyfrowego sygnału DVB-T. Skrzyczne/Katowice niestety nie mogę złapać z powodu wysokiej zabudowy.

 

Dodatkowo pytanie od kiedy nadajnik Siemianowice-Bytków będzie prowadził emisję cyfrową TV, bardzo proszę o poradę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...