Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Usunięcie z oferty kanału Mezzo uważam za skandal! Kiedy podpisywałem umowę, zapewniano mnie, że do oferty mogą być dodane nowe kanały, ale te które otrzymuję w ramach umowy - na pewno będą przez czas jej trwania aktywne. Czuję się oszukany. Owszem - dodaliście Brava i Djazz, ale dlaczego kosztem Mezzo? Tak mało jest ekskluzywnych stacji Tv z dobrą, kulturalną ofertą programową. Wśród zalewu beznadziejnych kanałów discopolowych - Mezzo było wyjątkiem. Dlaczego zamiast Mezzo nie usunęliście jakiegoś disco-[beep].

 

Rzeczywiście szkoda Mezzo.Brava tv jest uboższym,w niektóre gatunki muzyki,kanałem.Mezzo mogli zostawić np. jako dodatkowo płatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forumowiczów: jak to jest z tym usuwaniem kanałów? Czy to nie oznacza niedotrzymania warunków umowy przez operatora? Osobiście wybrałem swój pakiet głównie ze względu na kilka kanałów, w tym Mezzo, który właśnie został wycofany. Co z tego, że wprowadzono w jego miejsce dwie nowe stacje, skoro podpisywałem umowę właśnie ze względu na Mezzo. To tak jakbym kupił markowy telewizor np. 46 cali, a po roku by mi go wymieniono (bez mojej wiedzy i zgody) na dwa średniej klasy odbiorniki po 23 cale.

I mam tak po prostu uznać, że wszystko jest ok.?

 

Czy takie arbitralne usunięcie kanału nie jest podstawą do wypowiedzenia umowy (bez płacenia kary umownej)? Bo mi się wydaje, że jest i zamierzam to zrobić. Proszę jednak o jakieś podpowiedzi, rady. Wie ktoś coś na ten temat? Może któryś z forumowiczów podejmował podobną decyzję i ma doświadczenie w tej sprawie.

 

Z góry dzięki. Pozdrawiam.

 

P.S. Inea jest tak świetna jak dzisiejszy prima-aprilisowy Lech przegrywający z trzecioligowym Stargardem 1-3. Szkoda, że ta klęska Kolejorza i fatalna decyzja Inei o wycofaniu Mezzo - żartami prima-aprilisowymi nie są:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Inei i innych kablówek nie jest to niedotrzymanie warunków umowy i nie można takiej umowy rozwiązać. Ludzie wysyłają jakieś pisma do UKE czy UOKiK, ci im odpowiadają, że sprawa jest w toku i nic się nie zmienia w tej sprawie.

 

Jeśli to nie jest niedotrzymaniem warunków umowy, to co nim jest? To był jeden z trzech kanałów, ze względu na które podpisałem z nimi umowę. Wczoraj dzwoniłem do UOKiK. Przyznali mi rację i powiedzieli na jakie mam się powołać zapisy prawne. Co więcej w samej umowie abonenckiej z Inea jest paragraf, który mówi, że o każdej zmianie warunków umowy operator musi informować klienta pisemnie, na miesiąc przed wprowadzeniem tej zmiany, żeby dać mu możliwość odstąpienia od umowy.

Tak łatwo się nie poddam. Jestem na nich wściekły, bo kanały jakie mi zamiast Mezzo wcisnęli są dużo gorsze (mnóstwo na nich staroci, które równie dobrze mogę znaleźć na YT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mi to tłumacz :) Wszyscy dzwonią, wszystkim UOKiK przyznaje rację, ale nikomu się nie udaje rozwiązać umowy. Czy to z Multimediami, czy z UPC, czy z Ineą. UOKiK twierdzi, że takie zapisy są nielegalne, ale postępowanie w tej sprawie prowadzi już od bardzo dawna i nic z tego nie wynika. Chcesz to walcz, może będziesz pierwszym, któremu się uda, cała Polska będzie Ci wdzięczna za precedens :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaproponowali mu 100 to znaczy, że 250 u niego nie pójdzie. Aktualnie nie ma w ofercie Internetu 100 Mbit a w promocji, którą mu zaproponowano jest 140 lub 100 jeśli nie ma możliwości na 140.

 

 

Dokładnie, mam koncentryka nie światłowód więc tylko 100 pójdzie i w sumie tylke wyciąga bo 99.

 

Kolega wyżej dostał 3 miesiące za 0 zł, muszę o to zapytać, może dorzucą filmbox, albo canal plus filmy.

 

Szkoda, że nie można mieć telefonu 60min i netu no 70 Mb/s i płacić 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koncentryku w większości lokalizacji też da się 140 i 250 :) 3 miesiące za 0 pewnie kolega dostał dlatego, że rozmawiał ostatniego dnia umowy a Ty masz jeszcze prawie miesiąc. Podejrzewam, że jak tego nie przyjmiesz to też Ci to zaproponują :) Promocji z niższym netem raczej nie ma, bo większy net to dla Inei praktycznie żaden koszt, gdybyś chciał zejść z ceny to musiałbyś mieć mniejszy pakiet tv. Filmbox? To nie nc+, wszystkie filmboksy masz już w Super HD. Promocja na 2-3 miesiące Canal+ się już skończyła, może coś z HBO dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mi to tłumacz :) Wszyscy dzwonią, wszystkim UOKiK przyznaje rację, ale nikomu się nie udaje rozwiązać umowy. Czy to z Multimediami, czy z UPC, czy z Ineą. UOKiK twierdzi, że takie zapisy są nielegalne, ale postępowanie w tej sprawie prowadzi już od bardzo dawna i nic z tego nie wynika. Chcesz to walcz, może będziesz pierwszym, któremu się uda, cała Polska będzie Ci wdzięczna za precedens :)

 

:) Wiem, że porywam się z motyką na słońce. Ale efekt w postaci "wdzięczności całej Polski":) wystarczająco mnie motywuje:)

A tak serio - to nie wiem czy Inea ma coś takiego jak kanały gwarantowane i niegwarantowane. Wiem, że u innych operatorów jest to wyraźnie zaznaczone. W Inei trudno mi się tego doszukać. Jeśli stacja Mezzo nie była gwarantowana, nie mam szans. Ale jeśli była... Najgorsze, że mam 1,5 roku do końca umowy. Po pół roku od jej zawarcia - oferta straciła dla mnie sens.

Na Mezzo są koncerty na żywo, bezpośrednie transmisje z najlepszych filharmonii świata. Na Brava i Djazz - koncerty sprzed kilkunastu lat. Od razu widać że to zdecydowanie uboższy kontent. Inea po prostu zaoszczędziła - dając w zamian jednego ekskluzywnego kanału - dwa przeciętne, więc tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koncentryku w większości lokalizacji też da się 140 i 250 :) 3 miesiące za 0 pewnie kolega dostał dlatego, że rozmawiał ostatniego dnia umowy a Ty masz jeszcze prawie miesiąc. Podejrzewam, że jak tego nie przyjmiesz to też Ci to zaproponują :) Promocji z niższym netem raczej nie ma, bo większy net to dla Inei praktycznie żaden koszt, gdybyś chciał zejść z ceny to musiałbyś mieć mniejszy pakiet tv. Filmbox? To nie nc+, wszystkie filmboksy masz już w Super HD. Promocja na 2-3 miesiące Canal+ się już skończyła, może coś z HBO dostaniesz.

 

 

Bardzo dziękuję za te cenne informacje:) w takim razie powalczę o 250 lub chociaż 140 internet, a swoją drogą jak sprawdzić jaki jest max w naszej lokalizacji? coś jak kiedyś w netii był superkantarek, ktoś wie?

 

Może więc dadzą cinemaxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc to oferty utrzymaniowe w INEA są słabe, wiadomo brak "kablowego" konkurenta nie wymusza na naszym operatorze większej dbałości o klienta.

Ja np. odbieram stary pakiet ekskluzywny i niestety zmuszony jestem na wyższą cenę ponieważ jakiekolwiek manipulacje z mojej strony spowodują przejście na nową ofertę w której brak: AXN,AXN White,AXN Black, Polsat Viasat Explorer, Polsat Viasat History o Hustlerze nie wspomnę :locked:

Internet 100 mb/s mi wystarczy, 140 mb/s czy 250 mb/s jest mi nie potrzebna bo i tak nie wyciągnę tej prędkości na swoim sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inea oferty utrzymaniowej to nie ma żadnej. Ja jak się pytam o SUPER HD to nawet konsultanci nie mają co zaoferować cenowo. Najlepsze są pytanie jakich kanałów oczekuję :lol2: później następuje cisza.

 

I tak mam tylko Standard HD.

 

Dobrze że mam jeszcze TV od Orange i mam teraz dostęp do PARAMOUNT CHANNEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...