Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestaw antenowy Cyfrowego Polsatu - pytania, problemy, komentarze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#61 swojadroga

swojadroga

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5474 postów
  • Od: 19 lip 2010
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 03 kwiecień 2017 - 17:26

@stefan85 w tylu tematach już to pytanie było, że zadaj sobie odrobinę trudu. Tutaj jest temat o dekoderze, a nie o ofertach, antenach w ofercie CP i umowach. Szukaj we właściwym temacie. Musisz się wreszcie nauczyć używać wyszukiwarki, jeśli tytuły tematów nie sugerują Ci prawidłowego miejsca odpowiedzi na Twoje pytanie.

http://forum.satkuri...adawać-pytania/ Szczególnie zwróć uwagę na akapit "FAQ i wyszukiwarka".

Użytkownik swojadroga edytował ten post 03 kwiecień 2017 - 17:29

Aktualne oferty dla nowych klientów w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP i Plus.
Usługa wymiany konwertera w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP.
34057.png

Nie udzielam porad przez PW! Jeśli czcionka jest za mała, to nie udzielam porad przez PW!

#62 dzyn

dzyn

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 41 postów
  • Od: 21 lut 2014

Napisano 04 kwiecień 2017 - 07:17

Witam jeśli o tym było to przepraszam ale mam pytanie czy to prawda że do 18 miesięcy można kupić zestaw antenowy z konwerterem unicable w cenie promocyjnej 129 zł od podpisania umowy?

Tak, to prawda. Wczoraj na infolinii uzyskałem informację, że taki "voucher" jest ważny do 18 miesięcy od podpisania umowy w każdym APSie.

#63 Sportowymaniak

Sportowymaniak

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 33 postów
  • Od: 31 sty 2017

Napisano 04 kwiecień 2017 - 11:16

A ja właśnie dzwoniłem na infolinię CP i powiedzieli mi że żadna 18 miesięcy nie obowiązuje. Zestaw za cenę 129 zł można dostać tylko przy podpisywaniu umowy. To jak to w końcu jest z tą ceną?

#64 james_b

james_b

Przyjaciel forum SAT Kurier

• Przyjaciele
  • 6644 postów
  • Od: 01 sty 2007
  • LokalizacjaRzgów/Łódź

Napisano 04 kwiecień 2017 - 20:20

Idź do APS, zamów i się przekonasz a przede wszystkim sprawdź w umowie. W mojej jest jasno napisane że w terminie 18 miesięcy od podpisania umowy mogę dokupić omawiany zestaw.
Jeszcze wrócę, jak nie w tej postaci to w innej :D Nic w przyrodzie nie ginie ;)

#65 Sportowymaniak

Sportowymaniak

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 33 postów
  • Od: 31 sty 2017

Napisano 05 kwiecień 2017 - 17:10

Witam dzisiaj kupiłem zestaw antenowy wraz z konwerterem Unicable od Cyfrowego Polsatu. Mam kilka pytań. Czy można zamontować sam konwerter Unicable do mojej starej anteny czy lepiej wymienić również antenę. Jaka jest średnica anteny CP? Ja mam antene 80 cm to która będzie lepsza? Jaka jest cena montażu takiego zestawu w Waszych stronach? ( u mnie zaśpiwali sobie 40 zł czy to drogo) Czy może warto samemu się podrudzić i ustawiać?

#66 fezuj

fezuj

Forum to mój dom

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2935 postów
  • Od: 24 wrz 2006
  • LokalizacjaHej Kujawy - jake cudne...

Napisano 05 kwiecień 2017 - 17:56

Możesz zmienić sam konwerter (o ile cokolwiek masz o tym pojęcia)

4 dychy to nawet bardziej promocyjnie niż oferta CP.

Barti :!:   -co :?:                     Hot Bird-CP EVOBOX PVR>Samsung UE48JU6000

ty już wiesz co :mrgreen:                  multiroom-CP Hot Bird  HD 5500s>Philips 37PLF5405H

PREMIUM MaX

Pioneer VSX-531K & Taga Harmony TAV-606 v.3   KI PLUS + T2 S2 ,DVB TV Box,DVB-T2, DVB-S2, 4 K, Android 5.1 ,KODI

#67 kfm877

kfm877

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2094 postów
  • Od: 14 kwi 2010
  • LokalizacjaDE-PL

Napisano 05 kwiecień 2017 - 18:49

40zl to chyba charytatywnie. Oby to był dobry montaż w tej cenie.

SMARTFIRMA TV: CP PremiumMax Evobox/1xMR HD3000 = 54,99 zł
NET: DLINK DWR-921 40GB LTE = 47,97 zł
TEL: PLUS NO LIMIT = 31,00 zł

6709537426.png

#68 Cyfek

Cyfek

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 296 postów
  • Od: 05 maj 2014

Napisano 05 kwiecień 2017 - 20:17

Według mnie, jeśli masz trochę czasu, to sam spróbuj zamontować i coś się przy okazji nauczysz i poradzisz sobie na przyszłość w razie problemów. 

CP: Familijny Max HD + Sport HD + Film HD + Cinemax HD + On The Go + 1 x MR = 69,99 zł

HD5500s + HD5500s(MR)

Poprzedni dekoder: HD6000, HD3000

#69 Davvvi

Davvvi

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 201 postów
  • Od: 29 wrz 2012

Napisano 18 kwiecień 2017 - 20:27

Mam pytanie. Zamierzam zdjąć antenę CP z dachu i przenieść ją w to samo miejsce co mam drugi tv i korzystać z jednego konwertera właśnie unicable. Muszę przeciągnąć nowy kabel który będzie miał aż 25mb. Czy nie będzie problemów z odbiorem bądź zakłóceniami przy takiej długości?
Jaki kabel będzie najlepszy dla Evoboxa? Zwykły czy lepiej zainwestować i wziąć cały miedziany?
Co myślicie o tych przelotkach przez okno? Dobre są czy lepiej dziurę wywiercić? Myślę o kablu Triset 113 bo ma dobre opinie na necie. Co sądzicie?

Widzę że tutaj się nie dowiem jaki kabel kupić więc postanowiłem zakupić o taki  :TRISET PROFI 120dB. Jest trochę droższy ale ma potrujne ekranowanie więc nie powinno być zakłóceń. Pozdrawiam.

Użytkownik Davvvi edytował ten post 18 kwiecień 2017 - 17:37

beb06a4276e5f572med.png

#70 neo_patryk

neo_patryk

Król LŚ Typer 2012

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3887 postów
  • Od: 18 gru 2006
  • LokalizacjaSzydłowiec

Napisano 19 kwiecień 2017 - 19:53

Z własnego doświadczenia wiem, że długość kabla nie powinna stanowić problemu.

Pozdrawiam :D

#71 berserker

berserker

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 86 postów
  • Od: 09 sty 2011

Napisano 22 kwiecień 2017 - 13:21

Jak jest lepiej (taniej) zamówić zestaw antenowy z monterem? Przez infolinię czy po prostu w punkcie sprzedaży?

#72 Cyfek

Cyfek

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 296 postów

Napisano 22 kwiecień 2017 - 13:32

W APS za montaż raczej nie będziesz płacił co miesiac, tylko raz i czasami taniej wyjdzie.

CP: Familijny Max HD + Sport HD + Film HD + Cinemax HD + On The Go + 1 x MR = 69,99 zł

HD5500s + HD5500s(MR)

#73 berserker

berserker

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 86 postów
  • Od: 09 sty 2011

Napisano 27 kwiecień 2017 - 19:14

Kupiłem antenę Corab 80 cm bez konwertera za 86 zł. Monter zaśpiewał sobie 80 zł za montaż więc może sam spróbuję tylko jak się za to zabrać żeby złapać w miarę ten sygnał? Gorzej jak założę i dalej będzie do max. 50% jakości sygnału? Czy warto kupić za 20 zł z netu miernik sygnału i jak się tym posługiwać?

#74 roberttosat

roberttosat

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 223 postów
  • Od: 23 kwi 2017

Napisano 27 kwiecień 2017 - 19:37

Nie warto. Jak już nie chcesz wydawać na instalatora to lepiej ustawiać na wskaźnikach dekodera. Szkoda wywalać 20 zł w błoto.

Extra Canal+ + HBO + Eleven + ManPack + Pace PVR + 2xCameleon = 96,89 zł

#75 Ozzy666

Ozzy666

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 171 postów
  • Od: 21 lis 2012

Napisano 27 kwiecień 2017 - 19:42

Ja ustawiałem anteny samodzielnie sobie jak i znajomym. Pierw ustaw sobie kanał np. Polsat i próbuj ustawić antene jak u sąsiadów. Kręć anteną aż wskoczy obraz. Gdy już masz obraz no to włącz miernik sygnału w dekoderze i ustawiaj aż uzyskasz najlepszy wynik (ustawiaj na TVN bo mają słabszy sygnał). Trochę cierpliwości i osoba do pomocy aby obserwowała tv i zaoszczędzisz 80 zł. A tak dla tych co zaraz mnie zjedzą że bez miernika itd. , wezwałem kiedyś montera wykwalifikowanego z miernikiem aby ocenił moje ustawienie i orzekł że lepiej nie ustawi.

#76 swojadroga

swojadroga

Support Team

• Support Team
  • 5474 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 27 kwiecień 2017 - 19:56

Tylko pamiętaj, że na wskaźnikach dekodera, jak i na pseudo wskaźniku za 20zl, nie zobaczysz drobnych zmian ustawienia czaszy i konwertera, które miewają kolosalne znaczenie w niezakłóconym odbiorze podczas gorszych warunków atmosferycznych.

Ja ustawiałem anteny samodzielnie sobie jak i znajomym. Pierw ustaw sobie kanał np. Polsat i próbuj ustawić antene jak u sąsiadów. Kręć anteną aż wskoczy obraz. Gdy już masz obraz no to włącz miernik sygnału w dekoderze i ustawiaj aż uzyskasz najlepszy wynik (ustawiaj na TVN bo mają słabszy sygnał). Trochę cierpliwości i osoba do pomocy aby obserwowała tv i zaoszczędzisz 80 zł. A tak dla tych co zaraz mnie zjedzą że bez miernika itd. , wezwałem kiedyś montera wykwalifikowanego z miernikiem aby ocenił moje ustawienie i orzekł że lepiej nie ustawi.

Można samemu, ale nie każdy ma do tego predyspozycje.
A ten monter u Ciebie nie był niestety "wykwalifikowany", niestety wielu jest takich w tej branży.

Użytkownik swojadroga edytował ten post 27 kwiecień 2017 - 19:58

Aktualne oferty dla nowych klientów w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP i Plus.
34057.png

Nie udzielam porad przez PW! Jeśli czcionka jest za mała, to nie udzielam porad przez PW!

#77 Cyfek

Cyfek

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 296 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 19:58

Sprawdź sobie kąt elewacji dla twojej lokalizacji, ustaw tak antenę i dokręć, a później w prawo i w lewo powoli zaczynając od pozycji podobnej jak u sąsiadów(co chwilę zatrzymuj, bo dekoder z opóźnieniem pokazuje), konwerter ustaw sobie kablami w dół. Jak już po kręceniu złapiesz trochę zasięg, to tylko dopieścić go trzeba konwerterem. Ja do pomocy wziąłem osobę do sprawdzania pasków na dekoderze, ale później jednak  jej telefon był lepszy, wideorozmowa przez FB lub coś podobnego i jeden telefon stał przed TV, aparatem skierowany na paski, a na drugi sam patrzyłem przy ustawiani.(może głupie, ale najlepiej mogłem ustawić antenę)

Efekt pracy taki, że lepszy sygnał u mnie niż u sąsiada, mimo, że tam monter montował, a u mnie sam pierwszy raz montowałem. 

HD5500s + HD5500s(MR)

#78 swojadroga

swojadroga

Support Team

• Support Team
  • 5474 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 28 kwiecień 2017 - 10:03

Dla Abonentów Cyfrowego Polsatu dostępna jest promocja:

„Wymiana konwertera w zestawie do odbioru Telewizji satelitarnej w APS”.

W ramach oferty, każdy Abonent zawierający umowę bądź aneks w APS lub na Infolinii z dekoderem EVOBOX PVR będzie mógł skorzystać z usługi wymiany konwertera w terminie 30 dni od zawarcia umowy/aneksu.

Oferta dostępna jest w każdym Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży.

Promocyjna cena usługi instalacji (69zł) obejmuje:

• Dojazd do miejsca, w którym ma być realizowana Usługa Instalacji do 20 km od APS, w którym zamówiono Usługę,
  • Wymiana dotychczasowego konwertera na nowy (dotychczasowy konwerter pozostaje własnością Abonenta)
  • Ustawienie anteny satelitarnej,
  • Konfiguracja dekodera,
  • Krótki instruktaż
  • Weryfikacja funkcjonowania instalacji – test odbioru kanałów telewizji satelitarnej.

Ważne!

Kwota 69zł to opłata tylko za montaż konwertera Unicable.

Abonent ma możliwość zakupu konwertera we własnym zakresie lub może go zamówić w momencie skorzystania z oferty CP. Za montaż Abonent płaci bezpośrednio instalatorowi.

34057.png

#79 azspider

azspider

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Od: 28 kwi 2017

Napisano 28 kwiecień 2017 - 21:46

Witam,

Jako że ostatnio instalowałem sam zestaw z konwerterem Unicable + czasza 70cm z CP oraz Evobox mam pewien problem. Złapałem sygnał i przy pierwszej instalacji oraz w menu/antena/konfiguracja pokazało mi moc/jakość 100/95 (była dobra pogoda) jednakże już w informacji o sygnale np. dla TVN 115 (a tam jest największa lipa) miałem max 50% jakości. Wczoraj była śnieżyca rano jak nie wiem i jakość spadła do 30% po czym całkiem się stracił TVN :D Wnioskuje że jeszcze muszę tym ustrojstwem pokręcić i sugerować się najlepiej jakością na TVN niż tymi wskazaniami w menu/antena/konfiguracja (swoją drogą myślałem że jak tam mam 95% jakości to będzie wszystko śmigać :P). Chyba zacznę od ustawienia konwertera (powinienem mieć wg tych tabelek 5 st.) A w jakiej odległości na uchwycie jest u was dokręcony konwerter? Teraz mam chyba max do czaszy. A jest tam tolerancji pare cm. Ile trzeba uzyskać min % jakości na TVN przy dobrej pogodzie żeby się nie tracił sygnał przy kijowej pogodzie? 60 wystarczy? Spróbuję to jeszcze ustawić a jak się nie uda to trzeba będzie zapłacić...

Użytkownik azspider edytował ten post 28 kwiecień 2017 - 21:47

#80 swojadroga

swojadroga

Support Team

• Support Team
  • 5474 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 28 kwiecień 2017 - 21:57

U mnie na mierniku jest 100%, a na dekoderze około 90% paska jakości.
Odsuń konwerter od czaszy, tak aby był blisko uchwytu i pamiętaj, że 5 stopni w tabelce jest podane dla masztu w idealnym pionie.
Włącz sobie parametry sygnału na TVN i koryguj ustawienie anteny i konwertera. Potem sprawdź na Polsat CI, BBC Brit i TVP1 i staraj się na tych czterech kanałach wycisnąć jak najwięcej. Czasem warto poświęcić nieco procent jakości, ale uzyskać jak największy parametr SNR. Ustawianie anteny, to czasem taka sztuka kompromisu.
Tutaj masz przykładowe pomiary i minimalne zalecane wartości sygnału: http://forum.satkuri...i/#entry1235966

Użytkownik swojadroga edytował ten post 28 kwiecień 2017 - 21:59

34057.png