Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@vova159 biorąc pod uwagę cenę i możliwość to sensowniej jest poczekać i w cenie 650 zł kupić Vu Zero 4K - większe możliwość - wsparcie i softy. Vu Zero 4K ma wejście na kartę - wejście na moduł CI/CI+ - głowica dvb-s2x - lan 100 Mbit/s.

Ferguson Ariva 4K to już nie taka rewelacja jak rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie trwa testowa transmisja  RAI 4K na tp. 80 (12,303 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK)  wygląda na to że Ariva 4K nie dekoduje dźwięku   E-AC3  na każdej ze scieżek jest cisza  :twisted: 

 

Edit:  Należy wybrać  SPDIF PASSTHROUGH w opcjach dźwięku i dźwięk jest.

Edytowane przez Koz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello. I have problem with EPG text coding in czech language on FW v05.01.2669, DVB version v2.94.4.9. Any idea how can I repair this?

I found in folder data \data\ com.amlogic.DVBPlayer\shared_prefs\ the file

com.amlogic.dvb.client.xml, where it is set to EPG language "deu" before the update was in this file "cze". Unfortunately, manual overwriting to "cze" does not help, always returns to "deu". Maybe this is the main problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie EPG z internetu. Na stronie j00zka o "oswajaniu" Arivy jest zdanie:

§Włączamy skrypt do ładowania danych epg z internetu – znane z maszyn na enigma2 importepg/xmlepg

Czy móże ktoś się tym bawił i wie jak to działa? A konkretniej:

- skąd wziąć ten skrypt (bo w pakiecie ściąganym od j00zka wydaje mi się, że go nie widzę)

- co konkretnie oznacza określenie "$Włączamy skrypt...". Czy chodzi o włączenie go w pliku konfiguracyjnym j00zek.cfg (jeśli tak to jak powinna wyglądać składnia zapisu takiego włączenia?) - czy może zupełnie gdzieś indziej w tym ustrojstwie trzeba to uruchomić?

 

PS. Czy ktoś wie jak/gdzie można się z kolegą j00zkiem skontaktowac? Na jakim forum czy jakiś mail?

(szukałem ale nie znalazłem jakoś za bardzo, może źle szukałem...)

Edytowane przez netzmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki @tomek6680t, już dostałem także od innych kolegów informacje na priva :-).

Jeszcze nie miałem czasu się próbować z nim kontaktować. Jeżeli ktoś jednak ma tutaj jakąś wiedzę na temat jak włączyć w Arivie ładowanie EPG z neta za pomocą skryptów o których pisze j00zek/zdzislaw22 - to oczywiście proszę o podzielenie się tutaj,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Fergusona 4K Combo i mam problem z nagrywaniem programów przy użyciu timera. Z tunerem współpracuje karta TNK smart HD oraz wewnętrzny dysk, problem wygląda tak że po zaprogramowaniu danego nagrania tuner nagrywa czarny obraz bez dzwieku. Zauważyłem że tuner po uruchomieniu nagrania nie widzi karty bo wystarczy wysunąć i ponownie wsunąć karte i pojawia się obraz w trakcie nagrania. Na kanałach nie kodowanych nie ma tego problemu. Soft wgrałem najnowszy ale nic nie pomogło

 

Dalej temat aktualny, wgrywałem inne cammy ale nic to nie dało. Proszę o sprawdzenie czy u was też tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Barni"

Ostatni (od Fergusona) też jest dobry z 26.09.2017 (Ariva-4K-Combo-20170926-v05.01.2669(540.8 MiB) do pobrania stąd:

-Ariva 4K Combo

I wykorzystaniu porad j00zka ze strony "Oswajamy Arivę 4K..." do poczytania tu:Oswajamy Arivę 4K

Edytowane przez zbyck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...