Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 

Kupiłem Ariva 4k Combo i mam kilka  problemów, napisałem maila do expert@ferguson.pl
niestety nie przyszła żadna odpowiedź,
całkowita olewka nawet jakiejkolwiek odpowiedzi 

żebym sobie sam radził skoro już kupiłem ten dekoder przykre :-(
 

więc może podpytam tutaj

bo nie wiem czy ten dekoder jest tak bardzo niedopracowany i tak wiele w nim źle działa

czy ja coś źle robię ?

/wszystkie moje problemy dotyczą telewizji naziemnej, nie mam podłączenia sat, wgrałem najnowsze opogramowanie/

 

- czy ktoś ma problem z pilotem ? przyciski "na kółku" bardzo słabo reagują, żeby przewinąć w tył czy przód trzeba się nawciskać, żeby przejrzeć nagrania (w dół) na liście nagrać trzeba się nawciskać wiele razy żeby załapał

inne przyciski chodzą bez problemów czasami przełączenie kanału na inny przeskakuje o dwa do góry, żeby te na kółku zadziałały to naprawdę trzeba wciskać kilka razy

czy ktoś ma taki problem ?

- jeżeli chcę wczytać program tv z GUIDE -  wczytuje się ale tylko do 0:00 danego dnia i na kolejny dzień już nawet to  co jest 0:05 programu nie ma
(klawisz zielony na kolejny dzień, przeskakuje ale programu nadal nie ma)

 

- to będzie przykład ale na wszystkich kanałach jest tak samo:
jeżeli zaprogramuje z programu TV (przycisk GUIDE)
jakiś program NIEBIESKIM przyciskiem
i potem chcę wejść do LISTY NAGRAŃ i poprawić (EDYTUJ) ten program
żeby nagrywał się 5 minut dłużej niż wynika z zaprogramowanej automatycznej godziny
to takie nagranie jest już popsute i się nie nagra :-(
Występuje to na wszystkich kanałach - jeżeli edytuje się program do  nagrywania, to już się on nie nagra
 

- jeżeli ustawię opcję pobieraj czas z telewizji DTV to co jakiś czas dekoder głupieje i pokazuje czas 01-01-2015 w swoich wewnętrznych ustawieniach
ale w GUIDE jest godzina poprawna, ale jeżeli coś takiego zdarzy mu się w trakcie nagrywania czegoś to
film znika jakby nigdy się nie nagrywał (jeżeli ustawię pobieraj czas z internetu jest wszystko ok)

 

- jeżeli ustawię zegar w trybie czuwania żeby go było  widać na wyświetlaczu po wyłączeniu dekodera to  nagrania są ok, jeżeli wyłączę w ustawieniach zegar w trybie czuwania, nic się nie nagrywa
tak jakby w ogóle nie było zaprogramowane :-(

 

Jeżeli komuś chciało się ten długi wpis przeczytać a jeszcze na niego  odpowiedzieć to od razu bardzo dziękuję i przepraszam jeżeli na któryś problem gdzieś był już rozwiązany ale szukałem i nie znalazłem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zwrócił owy tuner  jeśli dopiero co go kupileś, albo jeśli chcesz by jakoś działał to wgraj taki soft: Ariva-4K-Combo-20160927-v01.01.1443. Zegar musi być włączony by nagrywało na czuwaniu bo wtedy oscam nie jest ubijany. U mnie leży w szafie i go sprzedam bo kupiłem od premiery ale jakoś co soft to raczej gorzej niż lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoWiecJak, Ja miałem te same problemy z dekoderem oraz z pilotem, już moja cierpliwość do tego dekodera się wyczerpała, postanowiłem złożyć reklamację w sklepie gdzie kupiłem ten dekoder, mam nadzieje że zwrócą mi pieniądze.

Ten dekoder ma 1GB Ram, a to z góry przekreśla ten dekoder w normalnym funkcjonowaniu, zresztą połączenie odbiornika sat na bazie androida wypada słabo, mogliby zrobić lepsze parametry tego dekodera i 2 sloty na moduły Cam CI+.

 

Wróciłem do dekodera Ferguson Ariva 252 Combo, i działa świetnie, szkoda że chcąc iść z duchem czasu, i postępem technologii firma Ferguson wypuszcza taką tandetę :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet autor tego poradnika odradza zakup tego tunera na innym forum więc to narzekanie nie jest takie bezpodstawne. 1,5 roku tuner jest na rynku, a wiele rzeczy kuleje i do tej pory nie zostało naprawione i raczej nie zostanie więc kto może niech zwraca lub korzysta że z zapisów towar jest niezgodny z umową lub innych opcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t

- boczne menu dtv wyskakuje mi samo z siebie średnio 3x dziennie

- wszelkie dyski poza SD pojawiają się i znikają (podłączono pamięć, odłączono pamięć...)

- obraz 1080 może być, ale 720p to jakiś żart - można to przyrównać do sytuacji jakby luminancja sobie a chrominancja sobie chodziła na obrazie

- co jakiś czas przestają się zmieniać kanały (na pasku i wyświetlaczu owszem ale nie obraz)

- "brak sygnału" raz w tygodniu. Po restarcie sygnał cudownie wraca.

- EPG porażka. Z air ładuje się mega anemicznie, z neta szybko ale czas jest przesunięty o 4 minuty więc z nagrywaniem na podstawie EPG kicha. Nie wspominam o treści która nie dość że nie pełna to jeszcze początek opisu przykryty przez tytuł

- zasilanie usb po wyłączeniu zdaje się, że odcięte (nie mierzyłem tylko podejrzewam) bo pilot wifi po wyłączeniu arivy już jej nie włącza tylko trzeba przez IR - i od tego momentu już działa.

Jedyne co poprawili naprawdę istotnego to synchro obrazu z dźwiękiem.

I żadne cuda z Twojego linka tego raczej nie wyleczą. Btw: Nie używam satelity tylko dtv więc kanałów mało i żadnego zamulenia nie zauważam może z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja jestem autorem opisów z postu #954 ,jest nim @zdzislaw22 i zrobił to trochę "wbrew Sobie" ,bo uważa że i tak nikt z niego nie skorzysta . A jego napisanie zajęło kilka godzin z jego prywatnego życie ,a ten czas mógł spędzić na np. piciu piwka :)  .Te opisy , "parafrazując pewne porzekadło" ,to wędka na którą można złapać ryby ! Jak ktoś czeka na "gotowce" (złowione rybki) ,to raczej się nie doczeka .

 

@zdzislaw22 po wprowadzeniu opisanych zmian i kilku innych uważa że tuner Ariva 4k ,to zajefajny tuner ,gdzie wszystko działa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać,nic ująć super to ująłeś.Ja próbuję cokolwiek robić z tego opisu ale po prostu moja wiedza jest ograniczona i pewnych rzeczy nie daję rady zrobić.

Tak naprawdę to Ferguson powinien nawiązać kontakt z takim gościem jak @zdzislaw22,zaproponować mu nawiązanie współpracy i jak najbardziej zapłacić mu za udoskonalenie i poprawienie spapranego softu.Ale obawiam się,że ich na to nie stać.Przecież oni mają swoich "super programistów",którzy na narzekania klientów przez 1,5 roku nie zrobili nic.

A nawet to oni powinni przeczytać tę stronę i poprawić to co spaprane w sofcie według opisu kolegi @zdzislaw22.

No, ale obawiam się,że chyba opis ten będzie dla nich ciemną magią.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to 100% Chiny.Ale ktoś to powinien koordynować chyba.Jakieś uwagi,sugestie,wskazówki no nie wiem sam powinni przekazywać co należy poprawić,ulepszyć do nich.

A wręcz wymagać.Pytanie tez jakie umowy z Chincami podpisali,czy mogą cos wymagać czy tylko być potulnym w stosunku do nich.

Ale to zresztą bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przykre.Naprawdę gość ma niesamowitą wiedzę i żeby tego nie docenić???Ja prowadzę własna firmę i jeżeli ktoś czy coś mógłby się przyczynić do jej rozwoju a przede wszystkim do zwiększenia sprzedaży to rękami i nogami starałbym się z nim dogadać.

A może, któryś z userów na innym forum zaproponował pozew zbiorowy przeciwko firmie Ferguson za towar niezgodny z umową ma rację?

Może to jest wyjście?

Na początku byłem sceptyczny do tego pomysłu,ale może jednak warto.

Może ta firma by sie w końcu obudziła.

Zawsze w jedności siła.

Zwróć uwagę bo on tzn.@zdzislaw22 nie chciał się przyłączyc do takiego przedsięwzięcia,to wielki szacunek dla niego.

Ale my nie mamy nic do stracenia.

Każdy z nas nie chciałby już narzekać ,że coś jest nie tak z tym tunerem tylko my chcemy mieć przyjemność z użytkowania produktu a nie non stop narzekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Może faktycznie napiszmy najpierw do redakcji SatKuriera? Nie wierzę, że nie wiedzą co się dzieje z reklamowanym przez nich też tunerem Ariva 4K i 4K Combo.

Możemy poprosić aby w naszym imieniu zwrócili się do firmy Ferguson. Niech za pośrednictwem redakcji SatKuriera firma Ferguson ustosunkuje się do naszych zarzutów w sprawie działania tunera i braku jakiejkolwiek reakcji na maile pisane do nich przez sfrustrowanych użytkowników.

Może od tego zacznijmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O naiwności. SK wam pomoże. Na pewno.

Nikt nie słyszał o "głosowaniu" portfelem?. Pozbyć się szrotu i nigdy nie kupować u Fergusona. Informować o wadach gdzie się da. Tym pomożecie sobie i innym ludziom. A nieodpowiedzialny producent zostanie z górą złomu w magazynach. Tak, jak mnie...bo też miałem chęć kupić grata ale po lekturze ostygłem w zamiarach.To jest pomysł.

Koszt ? Może 100 zł straty. Bajery o ciąganiu się po sadach to fantasy znane z forum w różnych sprawach.W jakiejś pomogło?

Edytowane przez qmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Może faktycznie napiszmy najpierw do redakcji SatKuriera? Nie wierzę, że nie wiedzą co się dzieje z reklamowanym przez nich też tunerem Ariva 4K i 4K Combo.

Możemy poprosić aby w naszym imieniu zwrócili się do firmy Ferguson. Niech za pośrednictwem redakcji SatKuriera firma Ferguson ustosunkuje się do naszych zarzutów w sprawie działania tunera i braku jakiejkolwiek reakcji na maile pisane do nich przez sfrustrowanych użytkowników.

Może od tego zacznijmy.

 

Redakcja żadnego pisma nie prowadzi żadnych działań związanych z obsługą przedsprzedażną i posprzedażną produktów, poza tym jak każda firma, dba o swoje przychody, które zależą od ilości kupowanych w niej reklam.

Tobie, jako nabywcy, przysługują prawa z tytułu gwarancji i niezgodności towaru z umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redakcja żadnego pisma nie prowadzi żadnych działań związanych z obsługą przedsprzedażną i posprzedażną produktów, poza tym jak każda firma, dba o swoje przychody, które zależą od ilości kupowanych w niej reklam.

Tobie, jako nabywcy, przysługują prawa z tytułu gwarancji i niezgodności towaru z umową.

Satkurier należy/jest związany z Hollex który to handluje A4K. Jako najbardziej opiniotwórczy portal/wortal/magazyn w PL nt. Sat/DVB-T/dvb-s mógłby zapytać Fergusona (z Poznania) WTF? Jak można importować i sprzedawać tuner z bugami i bez wsparcia technicznego? Ariva 4K jest na rynku od ponad roku, a problemy z tunerem nie rozwiązane do dzisiaj!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym co chciało się chcieć ,cytat postu z innego Forum
 
@ tomwega  napisał

 

 

Doszedłem do końca zmian w ustawieniu Ariva 4k według poradnika @zdzislawa22.
Przełączanie kanałów/na czym mi bardzo zależało/dużo,dużo szybsze.
Ponowne uruchomienie tunera znacznie szybsze.
Wejście do aplikacji DTV i pojawienie się ostatnio zapamiętanego kanału momentalnie kanał wskakuje.
Nie sprawdzałem aplikacji,ale sadzę,że wszelkie wejścia czy to w ustawienia tunera czy inne momentalnie się otwierają.
BRAVO @zdzislaw22!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2008 kupiłem jakiegoś fergusona i się spaliłem. Zero wsparcia, same problemy z tunerem i od tego momentu unikam tej "firmy" jak ognia. Nie ważne kto co i w jakich superlatywach napisze o fergusonie i ich tunerach ,to zawsze będę ją uważać za najgorszą, a ich tunery nie wartne kupna. Klient jest olewany i liczy się kasa. O interwencji satkuriera raczej też możecie zapomnieć (mogę się mylić). Po prostu sprzedajcie ten złom puki możecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do zaawansowanych użytkowników Arivy 4K. Na poniższym filmiku na YT pokazana jest instalacja E2 na Ariva 4K. Czy to możliwe?

 

https://www.youtube.com/watch?v=DMlcNJVMcaw

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd założenie, że Ferguson w ogóle cokolwiek robi??

Jak dla mnie to oni co najwyżej wysyłają nasze uwagi do Chin a cały soft jest chiński (może poza tłumaczeniem napisów).

 

Nie wiem jak to wyglądało z tym tunerem. ale w przypadku smartfonów wsparcie producenta trwa pół roku. Np. jakaś polska marka zamawia w chińskiej fabryce smartfony to wszystkie zgłoszone przez nią błędy są poprawiane. Po pół roku koniec. Nikt nic nie może zrobić. bo wszystkie źródła oprogramowania ma chińska fabryka. Przypuszczam. że tutaj było podobnie. Skończył się okres supportu Chińczyków i teraz można co najwyżej wprowadzać jakieś drobne poprawki. A pewnie potrzebne są głębsze zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie trwa tak dlugo jak dlugo kupujesz dany model od producenta. Wtedy chinczykowi zalezy na sprzedazy wiec jestes w stanie pod prognoze sprzedaży zalatwic wiele. Pozniej jednak zostaje Ci to co zapisales w umowie, chinczyk jak kazda inna nacja pracuje za pieniadze. Za darmo i za „ku chwale ojczyzny” i do tego nie swojej nie zrobi nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Fergusona 4K Combo i mam problem z nagrywaniem programów przy użyciu timera. Z tunerem współpracuje karta TNK smart HD oraz wewnętrzny dysk, problem wygląda tak że po zaprogramowaniu danego nagrania tuner nagrywa czarny obraz bez dzwieku. Zauważyłem że tuner po uruchomieniu nagrania nie widzi karty bo wystarczy wysunąć i ponownie wsunąć karte i pojawia się obraz w trakcie nagrania. Na kanałach nie kodowanych nie ma tego problemu. Soft wgrałem najnowszy ale nic nie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować innych wersji Oscama czyli Mcas pod ten tuner. Najnowszy nie jest najlepszy i  a u mnie w tunerze jest ten OSCam r29584  Nie wiem jak długo go masz może mozesz jeszcze go zwrocić i w to miejsce wziąść Formuler S Turbo wydaje się duzo lepszym wyborem niż ten sprzęt i jest w podobnej cenie.

 

http://uploadfile.pl/pokaz/1303634---ebfa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...