Skocz do zawartości

Czy to jest Nowa Generacja...??


Cinemaniac4K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba komuś sie pomyliły rynki... do Kazachstanu to może sie nadaje taka platforma. Nie kupiłem i nie kupie dokąd nie zobacze VOD a jak to też bedzie takie g*** to panowie z ITI szukajcie sobie pracy.

 

Jak można dopuścić aby...

- startować z połową kanałów (już można było poczekać...)

- mieć tak fatalną sieć sprzedaży

- mówić o hdtv a wciskać nam kit (poczytajcie na forum hdtvpolska.com jak wygląda ta jakość. FTA LuxeHD z tego wszystkiego wygląda najlepiej :lol: )

- jak można dać sie wyr*** konkurencji co do kanału Disney Chanel (chyba każdy wychował sie na ich bajkach - nie bedzie go na ''N'')

- kanał premium... też bardzo mi przykro ale nie bedzie tylko jakieś kotlety w przeskalowanym hd....

 

Pozostaje VOD... jakie filmy... za ile... dowiemy sie niebawem !!

 

N - DO ROBOTY... albo DO DOMU Z TYM BADZIEWIEM... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy nie wiem czego się spodziewałeś, zresztą nie tylko ty.... ITI/n to jest maszynka do robienia pieniędzy a nie do robienia dobrze abonentom. Tobie mogą co najwyżej zrobić wodę z mózgu więc uważaj! Tylko naiwni wierzą np. że CP dopiero od niedawna i ledwie co wychodzi na swoje... Jeśli by tak było to wyłącznie przez indolencję wiecznie-prezesa Libickiego. Wszystkie platformy równają do "poziomu" Pytanie kto ten poziom zaniża a kto chce podwyższać nie ma odpowiedzi. W Polsce nie było, nie ma i pewnie nie będzie prawdziwej platformy cyfrowej :) Zamiast tego mamy i mieć będziemy olewkę klientów, marną jakość z wysoką ceną a nade wszystko dziesiątki minut reklam i product placement gdzie to tylko możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to jest 2-3 lata za nimi. Bo liczba abonentów do takiego poziomu jaki jest w C+ czy CP nagle sie nie uzupełni. Zrobili wielki szum, mieli tyle czasu na przugotowanie dystrbucji i dogadanie umów. A jeszcze niekórzy klienci odchodzacy z kwitniek o stoiska N sa podłapywani prz C+ CP. Wiec nalezy tylko chowalic przemyslany i bardzo udany system dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mimo (dla niektorych) falstartu(sam tez nie mam jeszcze dekodera,ale zwis,bo i tak bede wymienial na ten z dyskiem) do konca roku liczba abonentow przewyzszy 50 tys,a byc moze(raczej pewne)osiagnie liczbe ok 100 tys abonentow.Jak wiadomo przewyzszy to ich zalozenia znaczaco.Stad mamy juz tez problem ze startem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mysle ze moze nie przekroczy,ale bardzo blisko ta liczba sie zblizy do tych 100 tys.Wszystko na to wskazuje.Nawet dzialanie konkurencji pokazuje,ze te rezygnacje byly jednak masowe...

Ale jaka usluga i za jakie pieniadze(pomijam oferte,bo ta akurat niezla)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja tez nie spi. W punktach gdzie jest sprzedawane n a gdzie nie ma zestawów n czesc klientów jest przejmowana przez C+ lub CP. W styczniu lutym powinni przekroczyc te 100 tys ale potem juz tak łatwy wzrost nie bedzie jak na poczatku. I jezeli ostatnia niewiadoma czyli VOD bedzie nie ciekawa to lustrzanej przyszłosci im nie wróze. Na robili szumu, że bedzie tak pieknie idealnie ale w praktyce jest zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś czy obecny model tunera pozwala na nagrywanie np. na magnetowid?

możesz nboxa bez problemu podłączyc pod każde "video" i nagrywać do woli.Tylko że wtedy obraz do telewizora bedzie przepuszczany właśnie przez magnetowid,więc musisz miec go cały czas włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokońca jest z tymi kolejkami wiele osób idzie zeby zobaczyc co jest telewizja nowej generacj i taka sama liczba jest rozczarowana ofertą i warunkami umowy jak ktos sie wczytał wiele jest niewiadomych ludzie juz sie spazyli wiele razy i zaczynaja myslec czy aby to nie kolejny naciagacz takie jest zycie :P .Zobaczymy jak poradzi sobie N z wymiana dekoderów nboxa na pvr jakos tego nie widze przy tak niefortuym starcie i niejasnych warunkach w regulaminie a co do oferty to faktycznie nie jest porywajaca wszystko zalezy co kogo interesujeale kupowanie kota w worku to chybanie tędy droga miał byc nowy standard ale gdzie on jest za pierwszymi achami przyjdzie wielkie UUFFF :oops: .Bo jak na dzień dzisiejszy nie jest tak jak miało byc świetnie .Co do przyjmowania przez CP,C+ jest to zecz normalna ludzie poruwnuja i sami sie decyduja nikt im nic nie wcisnie na siłe . A te 50 tysięcy w tym roku zobaczymy choc wątpie moge się mylic pamietajmy konkrencja nie spi szczególnie CP dekoder za 99 zł własnosc nowe kanały do podstawowego pakietu i podejrzewam ze to nie ostatnie słowo,ktos powie ze te tunery to szmelc nie to co w N moze i tak ale to odczucie subiektywne nie kazdy ma telewizor HD i jemu to wisi onchce dane kanały i dekoder na własnosc a jak po gwarancji mu padnie kupi nowy jak bedzie serwis drozszy niż tuner tak podchodzi do tego normalny kowalski. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba komuś sie pomyliły rynki...

Chyba tak :(

Jak pojawiały się zapowiedzi powstania platformy "Telewizji Nowej Generacji" to byłem niemal pewien, że sobie ją zafunduję. Zrobiłem teraz jednak małe podsumowanie właściwości tej telewizji:

 

1. Zarówno C+ jak i CP wymieniają niektóre kanały FTA w swojej ofercie. Mają jeszcze jednak chociaż tyle przyzwoitości, że "dodają" je do najtańszych pakietów i nie każą sobie za nie dodatkowo płacić. Płatne kanały "Free to Air"... no cóż, Telewizja Nowej Generacji.

 

2. Wszelkiego rodzaju przełączniki DISEqC, czy też obrotnice sterowane tym sygnałem to w obecnej chwili norma, obsługują je nawet najtańsze tunery. Ale nie tunery "n". Być może w przyszłości dodana zostanie w oprogramowaniu możliwość odbioru wybranych kanałów z Astry, a gdzie inne satelity? Wydawałoby się, że ITI wie o ich istnieniu (sami kiedyś z Amosa nadawali), ale chyba już zapomnieli... no cóż, Telewizja Nowej Generacji.

 

3. Pojemność list kanałów w tunerach C+ czy CP jest liczona w tysiącach. A ile kanałów mamy w tunerze "n":?:... no coż, Telewizja Nowej Generacji.

4. DVB-S2 i MPEG4 to z pewnością technologie przyszłościowe, tylko pytanie dla kogo? Bo dla użytkownika to raczej bez znaczenia. Zyskuje na nich operator - dzięki nim może na transponderze "upchnąć" więcej kanałów. Ale ich liczba dalej jest ograniczana jakością, z tego co już piszą nowi klienci, to jakość kanałów SD nie zachwyca (chyba za dużo ich jednak upchali), a i czas przełączania daje do życzenia (to wynika akuat pewnie z potrzeby większej mocy obliczeniowej do dekodowania MPEG4)... no cóż, Telewizja Nowej Generacji.

5. Co nowego mamy w EPG? Chyba tylko jego ułożenie na ekranie. Jakby Cyfra chciała to też mogłaby zlecić aktualizację oprogramowania w swoich leciwych odbiornikach, żeby wyglądalo podobnie, bo EPG samie w sobie nowością przecież nie jest - działa zarówno na C+ jak i CP. Gdzie więc ta Nowa Generacja?

 

6. PVR dalej dalej nie mamy, ale mamy już zapowiedzi konkurencji, że także wprowadzi takie dekodery. Pewnie w podobnym terminie, chociaż obserwując poślizgi "n" to może się okazać że nawet wcześniej. Zresztą na dobrą sprawę to abonenci Cyfry już mogą na własnych dekoderach z tej funkcji korzystać, a abonenci CP też na dniach moduły CAM własne mieć będą. Tak więc możemy powiedzieć, że Nowa Generacja u konkurencji już jest.

 

7. VOD to dalej wielka niewiadoma - tej Nowej Generacji dalej nie ma.

 

8. HD - tu trzeba "n" przyznać, że jest pierwsza. Dla posiadaczy telewizorów HD to niewątpiwy powód zakupu "n"-ki. Ale pojawienie się"n" raczej impulsem do kupienia telewizora HD nie będzie. Osobiście jak już kupować TV będę to na pewno HD, ale na razie obecny dobrze sie sprawuje i takiej potrzeby nie widzę. Do tego czasu na pewno C+ i CP jakieś kanały HD mieć będzie (miejsce na transponderach mogą zwolnić poprzez likwidację dublujących sie kanałów na obu platformach). I zapewne wiecej na nich zobaczyć będzie można niż na "n". Na razie "n" jest jednak liderem w tej Nowej Generacji.

 

9. Wygląd informacji wyświetlanych na ekranie - niby szczegół, ale jednak. Muszę przyznać, że na moim leciwym Philipsie DSX60210 ładniej to wygląda. A Nowa Generacja coś chyba nowego i w tym temacie powinna wnieść.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że dekodery Cyfry+ z oryginalnym oprogramowaniem też wielu wymienionych wyżej funkcji nie mają. Ale istnieje oprogramowanie alternatywne do tych dekoderów, które oprócz w/w funkcji posiada nawet jeszcze ciekawsze. Wątpię, że do tunerów "n" takie oprogramowanie powstanie - pewnie zaplombowane obudowy i 2000zł odszkodowania za uszkodzenie tunera skutecznie odstraszy majsterkowiczów, innych zabezpieczeń przed modyfikacją firmware firma ADB też pewnie nie poskąpiła. Możemy więc liczyć tylko na (nie) łaskę "n".

Żeby taka Cyfra poszła po rozum do głowy do zleciła napisanie nowego oprogramowania do własnych starych dekoderów zawierającego takie funkcje jak DISEqC, wyszukiwanie kanałów, zwiększenie ich ilości, poprawienie EPG, poprawienie wyglądu wyświetlanych na ekranie komunikatów, itp. (wszystko to jest mozliwe, bo zostało przecież już zrobione), wtedy mogłaby w reklamach porównywać możliwości ich dekoderów starej generacji z dekoderami Nowej Generacji platformy "n". O minusach można nie wspominać, a plusów trochę by się zebrało.

 

Mi niedawno skończyła się umowa z Cyfrą. Chciałem podpisać nową z "n", ale po przeanalizowaniu powyższych punktów wybieram Telewizję Starej Generacji :). Poczekam na jakąś nową promocję, może dostanę za 1zł drugiego Philipsa (postawię w drugim pokoju), może za jakieś rozsądne pieniądze wypożyczą mi tuner HD z dyskiem. A jak nic ciekawego nie zaoferują to i bez PayTV potrafię się obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie troche sa niejasne warunki umowy (uzyczana antena-lekka przesada no i te odszkodowania) ale dla przecietnego Polaka posiadajacego stary telewizor-HD nie ma duzego znaczenia, a za nim HD sie unowoczesni to zejdzie duzooo czasu jak to ma miejsce z panelami LCD. A rowniez oferta wyglada troche slabo-wiekszosc kanalow ma wystartowac a reszta to znane kanaly na naszym rynku. Ale nie ma co narzekac jak ktos chce to wezmie-ale pamietajmy jak startowal CP i C+ tez mieli slaba oferte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sami sobie kładą kłody pod nogi,tak skonstruowanymi umowami.Z ta anteną to jest wielkie nieporozumienie i śmiać mi sie z tego chce :D Chciałem ją sobie wziąć,ale jak usłyszałem że jest "tylko"na wypożyczenie,to wrzuciłem sobie na luz i zrezygnowalem z takiego "zakupu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pkt. 2 od @generała dorzucam

 

Co więcej brak tak elementarnych funkcji jak wyszukiwanie kanałów, dodawanie pojedynczych, edycja...

 

Nie wiem jaki w tym interes n, żeby te funkcje zablokować - konkurencji przecież nie mają. Ludzie przecież chętniej kupili by nboxa z dużymi możliwościami niż ograniczonego nboxa. Ja także byłem niemal przekonany do zakupu, ale niestety na co mi odbiornik, który nie posiada podstawowych funkcji.

Może chodzi o to, aby instalacja była możliwie najprostsza, ale ja ty nie widzę związku - przecież nadal wszystkie funkcje mogłyby być maksymalnie uproszczone, ale gdzieś w menu ukryć dostęp do zaawansowanej konfiguracji i po problemie.

 

Do pkt. 3:

 

Z ogromu kanałów FTA z Hot Bird-a wybrano może 1/4 tego co jest. Bez przesady Panowie technicy :?

 

Do pkt. 4

 

Nie mogę zrozumieć jak tuner z STi 7100, 64 MB Flash i 192 MB RAM (czyli nbox) może być wolniejszy od czegoś (tuner z CI z Hiszpanii, który teraz testuje) na STi 5518 (starszy), 2 MB Flash (32x mniej) i 8 MB RAM (24x mniej), a de facto jest, bo przełączanie na tym sprzęciku z STi5518 jest po prostu szybsze, a grafika ekranowa całkiem ładna... Gdzie idzie cała ta para :?:

 

Wg. mojej opinni cały soft w nboxach jest totalnie do przeróbki. Ogólnie wygląda OK, ale to tyle zalet. Panowie w ADB potrafią wiele, tylko trzeba im dać wolną rękę, a nie nakładać pełno ograniczeń :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz zysk mały tego nie wiemy ale zawsze większa liczba daje większa karte przetargowa w negocjacjach z nadawcami a przekroczenie pewnego progu powoduje ze platforma zaczyna zarabiac na siebie dlatego bedzie w cp disney :lol: .

Dołoze jeszcze jedno bardzo niejasne stwierdzenie naprawy gwarancyjnej rozdz VIII pkt 3:

 

"3. ITI Neovision dokonuje wymiany lub naprawy Dekodera, Karty dekodującej

lub udostępnionego Zestawu antenowego:

a) nieodpłatnie – w przypadku ujawnienia się w trakcie użytkowania ukrytych

wad technicznych Dekodera, Karty dekodującej lub Zestawu antenowego,

o ile wynikały one z wad istniejących w chwili wydania;

B) odpłatnie – w przypadku uszkodzeń innych niż powyższe ukryte wady

techniczne, w szczególności będących następstwem używania Dekodera,

Karty dekodującej lub Zestawu antenowego niezgodnie z Umową, Regulaminem,

Szczegółowymi Warunkami, warunkami promocji, instrukcją

obsługi lub przeznaczeniem, za zapłatą kosztów naprawy (jeśli uszkodzenie

można usunąć w drodze naprawy) bądź opłaty za wymianę Dekodera,

Karty dekodującej lub Zestawu antenowego (jeżeli nie jest możliwe usunięcie Uszkodzeń)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...