Skocz do zawartości

Czy to jest Nowa Generacja...??


Cinemaniac4K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To dopiero początek - ale kogo to obchodzi... Albo jest tam dużo nieładu i improwizacji, albo mają jakieś asy w rękawie? I tak się mam nadzieję cieszyć na razie tymi trzema kanałami - zawsze to jakaś alternatywa. Czekam na więcej kanałów HD. Jest sportowy (raczkujący), od dziś będzie dokumentalny, dalej filmowy. Brakuje Informacji i muzyki w HD. No i dzieciakom tez się cos należy. Od kilku lat TVN nadawał dobry obraz w SD i nikt nie zmuszał ich do Dolby Digital. Gdyby na temat perspektyw pojawiły się konkretne słowa (umowy) można byłoby dywagować. A tak uważam, że trzeba dać im chociaż miesiąc, żeby ochłonęli. Jeżeli okaże się, że abonenci są dla nich złem koniecznym, to pozostaje nam czekac na SKY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe OK ale nie ale gdzie masz trzy kanały HD ?? ja widze tylko 2 ,trzeci wielka niewiadoma ,sport nie powala na kolana oferta kanałowa słaba w pakietach wliczone kanały które maja byc dopiero ale płacimy za co??. :oops: to ma byc wielkie wejscie Vod gdzie jest nikt nie wie dokładnie kiedy i za ile tepsa juz uruchomiła wiec konkurencja juz jest jezeli ma tak wygladac ja odpadam poczekam na pvr i zobacze jak to działa przy neostradzie lub internecie radiaowym zobaczymy czy to bedzie działało i za ile wtedy moze sie przekonam a do tego konkurencja nie spi tez ma napewno jakiegos asa w rekawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wydaje się, że nie jest tak tragicznie. Dużo do zrobienia, ale jak najbardziej do wykonania.

Kanały FTA stopniowo dodają, owszem, to że kodują te, znajdujace się w pakietach to DUŻA przesada. Niech je sobie wymieniają w pakietach, ale nawet jak ktoś nie weźmie pakietu, to FTA powinien mieć.

Myślę, że będą się poprawiać. Zobaczcie oni są zaledwie od 5 dni.

Soft pewnie poprawią, swoboda w dodawaniu kanałów oraz ich kolejnosci byłaby dużą zaletą. EPG również nadaje się i są w stanie poprawić.

To są początki. Nie może być od razu idealnie.

Co mi się najbardziej nie podoba - moim zdaniem zdecydowanie zbyt duży pilot. Do głośności i zmiany programów spokojnie można by wykorzystać klawisze od poruszania się w Setupie i EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z blogu:

 

"Jakość obrazu - dlaczego kanały nie wygladają tak samo."

 

Kto widział pierwotny obraz telewizyjny w studiu, ten nigdy nie zazna spokoju. Nawet przekaz w zwykłej rozdzielczości jest czysty, ostry i barwny w stopniu nieznanym z naszych telewizorów. Tak jest na studyjnym monitorze za 40-100 tysięcy złotych. Droga do zwykłego telewizora może być jednak różna i czasem długa.

 

Kanały, które nadawane są bezpośrednio ze stacji telewizyjnej (jak np. TVN) osiągają najwyższą jakość. Sygnał jest tylko raz skompresowany i przez satelitę i nbox trafia do telewizorów.

 

Inne kanały są retransmitowane – jako niedostępne na Hot Birdzie lub zakodowane w innym standardzie, muszą być przez nas odebrane, rozkodowane i ponownie wysłane – taka operacja powoduje pewne obniżenie jakości, lecz jeśli sygnał źródłowy jest bardzo dobry (np. jak w przypadku TVP1) klienci na pewno będą zadowoleni. W takich przypadkach stosujemy kompresje MPEG-4 z najwyższymi dostępnymi parametrami jakościowymi. Są jednak kanały, które już przez nadawcę są nadawane słabo, z niskim bitrate i wówczas można tylko starać się, by tego nie pogorszyć.

 

Są wreszcie kanały nadawane przez swoich producentów i jedynie kodowane w naszym systemie warunkowego dostępu – tu jakość zależy wyłącznie od nadawcy.

 

Telewizja Nowej Generacji może interweniować i w okresie testów doprowadziliśmy do podniesienia jakości kilku stacji. W innych przypadkach nadawca ma ograniczenia techniczne lub ekonomiczne, których usunięcie wymaga czasu. Nam zależy na zapewnieniu maksymalnej jakości sygnału, lecz musimy to pogodzić z wymaganiami klientów, którzy spodziewają się obecności na platformie pewnych kanałów, mimo, że nas nie satysfakcjonują ich możliwości nadawania. Zwykle dotyczy to kanałów dostępnych na kilku platformach – ich jakość się wówczas nie różni. Tak nadawane programy nie są liczne w naszej ofercie.

 

Nie bez znaczenia jest też droga sygnału od nbox do telewizora – nbox potrafi poprawiać w pewnym stopniu sygnał, usuwając niektóre zakłócenia, może to jednak robić tylko dla wyjść analogowych – w przypadku HDMI specyfikacja złącza zabrania takich operacji. Także telewizory zwykle nie poprawiają sygnału z HDMI, co innego złącze komponent – tu obraz czasami wygląda lepiej. Na drugim biegunie jest SCART – z dostępnych w nim standardów przesyłania tak zwany sygnał kompozytowy (video) nie jest w stanie przesłać sygnału PAL z zachowaniem pełni informacji – jego zaletą jest tylko popularność. Dlatego, jeśli korzystamy ze SCARTA, warto wybrać klawiszem RES na nbox tryb SD2 lub SD3 (czyli RGB albo S-Video).

 

Wojtek Białek

 

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra interpretacja o "jakości obrazu", która pozwala przedstawić i wyjaśnić złożoność problemu dosyłu obrazu do końcowego odbiorcy. Zatem można sobie wyrobić zdanie o jakości obrazu przekazywanego z platform C+ i CP, co widać wyraźnie na niektórych kanałach.

Podobny problem istnieje przy przekazywaniu dźwięku. Dźwięku na który tak z utęsknieniem w telewizji czekamy - Dolby Surround.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wydaje się, że nie jest tak tragicznie. Dużo do zrobienia, ale jak najbardziej do wykonania.

Kanały FTA stopniowo dodają, owszem, to że kodują te, znajdujace się w pakietach to DUŻA przesada. Niech je sobie wymieniają w pakietach, ale nawet jak ktoś nie weźmie pakietu, to FTA powinien mieć.

Myślę, że będą się poprawiać. Zobaczcie oni są zaledwie od 5 dni.

Soft pewnie poprawią, swoboda w dodawaniu kanałów oraz ich kolejnosci byłaby dużą zaletą. EPG również nadaje się i są w stanie poprawić.

To są początki. Nie może być od razu idealnie.

Co mi się najbardziej nie podoba - moim zdaniem zdecydowanie zbyt duży pilot. Do głośności i zmiany programów spokojnie można by wykorzystać klawisze od poruszania się w Setupie i EPG.

Może ktos z Administracji na tym forum napisze w końcu jak jest z tymi kanałmi FTA w pakietach. N NIE KODUJE tych kanałów. Nie masz pakietu "muzyka" to i tak masz Vivę czy 4Funtv.

Podobny problem istnieje przy przekazywaniu dźwięku. Dźwięku na który tak z utęsknieniem w telewizji czekamy - Virtual Dolby Surround.

Chyba czekamy na powszechność Dolby Digital a nie paściarskiego Virtual?

Edycja:bogdan425 - Pomyłka w mechanicznym pisanu - sorry za virtualne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wykupionego pakietu KULTURA i TVP Kultura nie mam. Dla mnie więc akurat ten program jest zakodowany. Nie wiem, jak mają koledzy, którzy nie mają np. pakietu muzycznego.

 

Tak teraz sobie skojarzyłem - dobrym chwytem marketingowym N byłoby, jakby (skoro już nie pobierają opłaty w X) udostępnili do końca X całą ofertę wszystkim abonentom. Niejeden by się pewnie zdecydował na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wykupionego pakietu KULTURA i TVP Kultura nie mam. Dla mnie więc akurat ten program jest zakodowany. Nie wiem, jak mają koledzy, którzy nie mają np. pakietu muzycznego.

 

Tak teraz sobie skojarzyłem - dobrym chwytem marketingowym N byłoby, jakby (skoro już nie pobierają opłaty w X) udostępnili do końca X całą ofertę wszystkim abonentom. Niejeden by się pewnie zdecydował na więcej.

 

Ja mam Vivę Polska i 4 Fun tv czy Itv mimo, że nie mam muzycznego kupionego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...