Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Albo będzie tak, że grafika ekranowa zostanie mimo wszystko dostosowana do 4/3, czyli podobny zabieg jaki stosuje Polsat 2 czy Canal+, by w niektórych sieciach kablowych dekodery po przycięciu boków emitowany dalej normalny obraz - tak robią niektóre dekodery w sieciach kablowych, które nie zostają przełączone na 16/9 - dlatego w analogowej Vectrze nie mam m.in. Planete i Ale Kino w panoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie nic się nie zmienia, gościu jest tak samo blisko jak był wcześniej, tylko że po bokach widać więcej studia. Na Polsat News to jest o wiele lepiej!

Zawsze tak jest w 16/9. W Polsat News mają inne kadrowanie oraz ogólny układ studia. A nie ma lepszego lub gorszego 16/9, różnica bywa jedynie w jakości. Przecież to nie jest HD, spodziewałeś się, że za prezenterem zobaczysz 3/4 newsroomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Problemy techniczne, i nagle - ot tak - znalazła się stara belka, jeszcze sprzed marca 2007. Ba! Znalazła się w lewym rogu. Rzeczywiście, ogromny problem techniczny...

Czekam więc na Fakty ze starą oprawą 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Ciekawe skąd po dwóch latach mieliby starą belkę, których już nie używali po uruchomieniu portalu tvn24.pl... Ale ok, uważasz, że jesteś najmądrzejszy zarówno na tym, jak i na innym forum, więc z bólem serca muszę przyznać Ci rację. Tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie posiadam telewizora 16/9 i wolę odbierać TVN24 w letterbox. Ale co z tego:) Panowie to są tylko testy zobaczymy co wymodzą:P

Czyli z pasami wolisz odbierać TVN 24 niż z pasami? Przepraszam, że tak dziwnie napisałem to zdanie, ale z tego co Ty @kaspeed napisałem, wynika że woli oglądać czarne kasy na dole i górze ekranu jak czarne pasy na górze i dole ekranu. Letterbox oznacza chyba, że masz te "pasemka", nie? No to Ci za różnicę zrobić czy będzie tak czy siak? Jak już to dla Ciebie będzie dobre zwykłe 4:3, a nie letterbox (bo to i tak czarne pasy)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd po dwóch latach mieliby starą belkę, których już nie używali po uruchomieniu portalu tvn24.pl... Ale ok, uważasz, że jesteś najmądrzejszy zarówno na tym, jak i na innym forum, więc z bólem serca muszę przyznać Ci rację. Tyle w tym temacie.

Ależ spokojnie Piotrze. :D Skąd posiadaliby tą belkę? :) Oni posiadają archiwalne, że tak się wyrażę - materiały z oprawy graficznej. Czasami oglądając nocą TVN24 można się natknąć na starą wersję loga. :) Także to jakiś argument. Racji mi przyznawać nie musisz, ale generalnie nie widzę jakiegoś innego powodu użycia tego hmmm. odłamka starej oprawy graficznej.

 

Najmądrzejszy? Wiesz... Już tyle razy to przerabialiśmy, tyle razy wyjaśniałem. No cóż. Nie musisz być zbulwersowany tym, że mam odmienne zdanie od Ciebie. Oczywiście- jeśli chodzi o tą sprawę - wystawiłem tylko swoją opinię i swoja drogą cieszę się, że to wyłapałeś. Ty możesz podać swoje argumenty i wtedy możemy dyskutować. Ale jeżeli ktoś wpisuje taką ripostę, to chyba coś jest nie tak. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do sprawy belek. Rano mieli drobne problemy z grafiką na ekranie. O godz. 10 w serwisie tło pod logiem było bardziej przezroczyste, a same logo z zegarkiem było przesunięte nieco w lewą stronę - belki nie stykały się z nim. Paska z informacjami (scroll, nie wiem, czy dobrze napisałem) nie było. Taka sytuacja utrzymywała się nieco ponad 10 minut, później wszystko wróciło do normy (22:21: także pan Miecugow nazwał pasek inf. w tej stacji scrollem :wink: , powiedział poonadto, ża mają drobne problemy techniczne). Ale skąd w filmiku wzięła się stara belka, jak i zmieniona nieco grafika na ekranie - sam nie mam pojęcia.

P.S.: Witam wszystkich użytkowników forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Ależ spokojnie Piotrze. :D Skąd posiadaliby tą belkę? :) Oni posiadają archiwalne, że tak się wyrażę - materiały z oprawy graficznej. Czasami oglądając nocą TVN24 można się natknąć na starą wersję loga. :) Także to jakiś argument. Racji mi przyznawać nie musisz, ale generalnie nie widzę jakiegoś innego powodu użycia tego hmmm. odłamka starej oprawy graficznej.

 

Najmądrzejszy? Wiesz... Już tyle razy to przerabialiśmy, tyle razy wyjaśniałem. No cóż. Nie musisz być zbulwersowany tym, że mam odmienne zdanie od Ciebie. Oczywiście- jeśli chodzi o tą sprawę - wystawiłem tylko swoją opinię i swoja drogą cieszę się, że to wyłapałeś. Ty możesz podać swoje argumenty i wtedy możemy dyskutować. Ale jeżeli ktoś wpisuje taką ripostę, to chyba coś jest nie tak. ;)

Wiesz, ja napisałem to tylko informacyjnie. Cóż - może być tak, że ktoś się "rypnął", a może być tak, że to celowe działanie. Nie wiadomo ;)

 

Nie jestem zbulwersowany tym, że masz inne zdanie. Ba - nawet dobrze, bo cenię ludzi, którzy własne zdanie mają. Tylko lekko zażenowało mnie stwierdzenie "o jej straszne..." - bo zabrzmiało to jak w stosunku do... ekhm, wiesz kogo (szczególnie na M2 8)). A co do Twojej mądrości - chciałem jakoś zakończyć temat belki, bo wiedziałem, że i tak zostaniesz przy swoim, a ja przy swoim. Ot co ;]

 

Paska z informacjami (scroll, nie wiem, czy dobrze napisałem) nie było.

W przypadku TVN24 to ticker. Scroller to informacje przewijane na pasku ;) I również witamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbulwersowany tym, że masz inne zdanie. Ba - nawet dobrze, bo cenię ludzi, którzy własne zdanie mają. Tylko lekko zażenowało mnie stwierdzenie "o jej straszne..." - bo zabrzmiało to jak w stosunku do... ekhm, wiesz kogo (szczególnie na M2 8))

 

To była lekka zgryźliwość, przecież wiesz, że nic do Ciebie nie mam. A, że lubię taką zgryźliwość stosować i jeśli ona nikogo ma nie urażać, wtedy stosuję emotkę '';), :)''. A co do TVN24 no to przykro mi, ale ostatnio fajne cyrki na ekranie odprawiają. Szczególnie wieczorami, nie wiem jednak czy tak jest codziennie. Ale to pewnie efekt zmian, które nastąpią - jak wiemy - niebawem. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Peter Parker

Przez całą noc (od północy) nadawany jest sam logotyp + zegar, a ticker jest wyłączony. Dodatkowo usunięto z przekazu ścieżkę audio oznaczoną jako japońska.

 

EDIT:

TVN24 w 16:9!!! :jupi::jupi::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No i mamy to co chcieliśmy:D w końcu :brawo: no to teraz sie cieszcie a ja będę sobie popłakiwał bo : u mnie 16:9 wyglada strasznie bo mam tv 4:3 i czarne paski;/a dwa na laptopie tez ni to 16:9 ni 4:3 ale co tak :P ważne że w koncu doczekano sie tego co miało być od dawna:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...