Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież platformy cyfrowe doskonale wiedzą o istnieniu spliterów i takich firm jak na przykład PYCH. Dopóki taki spliter działa w ramach jednego gospodarstwa domowego to nie jest to przestępstwo. A nawet jest im to na rękę. Dla przykładu płacąc 100 zł za abonament (to dużo) i rozdzielając go w domku jednorodzinnym wielopokoleniowym na 4 TV to wychodzi już po 25 zł. A to już nie jest dużo. Wielu kalkulując w ten sposób pozostaje nadal abonentemi i nie rezygnuje z zakupu usług. Cyfra ma 100 zł a tak nie miała by nic. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wczesniej pisałem wałkuję temat współpracy splitera Clone+ oraz fergusona ariva 120 combo. Chodzi o zacinanie obrazu i komunikat "zakodowane". Na softach Clona od 3.1.0.0. w zwyż na w/w tunererze nie da się oglądać z powodu ciągłych zacinek. Po kolejnej korespondencji z producentem Clona firmą PYCH dostałem odpowiedź potwierdzającą znany problem z tym właśnie tunerem. Otrzymałem propozycję przesłania do serwisu karty klienckiej w celu indywidualnego dostosowania poprzez modyfikacje hardware-owe. Otrzymałem zapewnienie, że po modyfikacja pozwoli na współpracę karty z arivą 120C bez zacięć i to na najnowszym oprogramowaniu (3.6.0.0.). Nie będę wdawał się w szczegóły ale z korespondencji wynika, że modyfikacja miałaby polegać na wymianie lub dołożeniu jakiegoś kondensatora.

Nadmienie, że wszelkie próby poradzenia sobie z tym problemem spaliły na panewce. Ktoś z forumowiczów proponował mi nawet bezpośrednie ustawienie servera Clona przy tunerze z kartą aby zminimalizować braki w zasięgu. 10 cm odległości nic nie dało.

Okazało się jednak, że problem w firmie PYCH jest znany. Sam parę miesiecy temu ich o problemie informowałem ale wtedy o niczym nie mieli pojecia i kazali czekać na nowe oprogramowanie. Okazało się, że to nic nie dało. Po rozpoznaniu problemu przez PYCH twierdzą, że wina jednak leży po stronie Fergusona ale pomogą mi w jego rozwiązaniu. Czy to do końca jest prawda ? :?:

Proponuje aby każdy, kto ma podobne lub inne problemy podczas współpracy splittera Clone+ z tunerami alternatywnymi (np Ferguson) kontaktował sie mailowo z firmą PYCH a później przedstawił na forum rezultaty. Myślę, że to może pomóc wielu forumowiczom.

 

Pozdrawiam

P.S.

Mimo wszystko jestem mile zaskoczony reakcją firmy PYCH. Choć powinną być to normą. W końcu sprzęt do tanich nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@p.saw

 

Kolega ma dokładnie taki model jak ty masz w opisie tzn. A120.Wszystko było ok właśnie do sierpnia 2011 i nowego softu :).Co 3-4 minuty zakodowane i karta clone+ ''gasła'' w czytniku.0 kontrolek.''Milion '' telefonów ,mejli do fergusona, i Pych-a, i pod koniec sierpnia Pych zadzwonił że niby testowali i rzeczywiście problem jest-ale uwaga to nie ich wina :D.Koniec końców Ferdek poszedł do serwisu i karty poszły do Pych-a.We Ferdku zmieniono zasilanie slotu. W kartach clone nie wiadomo co zrobili bo na karcie gwarancyjnej jest wpis - ''usunięto problem z taktowaniem zegara'' cokolwiek to znaczy :) Także mój drogi kolego Ferdek też do serwisu,ew może jakiś ''patchowany'' soft,ew.zmiana sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie karta przy komunikacie "zakodowane" nie gaśnie. Świecą się wszystkie diody. :shock:

Od 2 dni powróciłem do softu Clona 3.0.0.0 i Ariva 120C zacina sie tylko 1 raz dziennie. Ariva 200C, FK-7000 i Pace PVR wogóle. :)

Dzięki za wskazówki. Wysyłka wszyskiego do serwisu a szczególnie kart Clona jak najbardziej wskazana. Ale pozbawię większość rodzinki możliwości oglądania TV a to już "poważna dyskusja". :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie karta przy komunikacie "zakodowane" nie gaśnie. Świecą się wszystkie diody. :shock:

:(

 

Świeci się również kontrolka na samym dole karty clone '' LINK" ?

No właśnie tak. Zacina sie wtedy, gdy kontrolka "LINK" zaświeci się na stałe. Gdy zwyczajnie sobie mruga to oznacza przesyłanie uprawnień. Gdy zapali sie na stałe to w ciągu kilku sekund następuje zacięcie. Po około 5-10 sek. gaśnie i po dalszych 5 sek. tuner sie odblokowuje. Pozostałe świecą czyli czerwona oraz trzy zielone od zasięgu. Spędziłem dużo czasu na obserwacji tych kontrolek i zauważyłem jeszcze jedno, że ta kontrolka (LINK) na karcie włożonej do Arivy 120C "miga" inaczej niż na pozostałych tunerach.

Wiem, że popadam już w paranoję i może to nie jest sprzęt z "najwyższej" półki to jednak zakup trzech tunerów Fergusona oraz Clone+ z 4 kartami to był w sumie jednorazowy wydatek w wysokości ponad 1500 zł. Taka kwota powinna chyba dać odrobinę komfortu.

Wiem, wiem zaraz ktoś napisze, że Ferguson i Clone + to szajs i trzba było kupić .... :x

No tak ale FK-7000 oraz 200C "chodzą" dobrze i nie mam do nich zastrzeżeń :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@p.saw

 

Jest to wina Clone + jak i Ferdka.Gadałem właśnie z kumplem o którym pisałem wcześniej i po serwisie w sierpniu 2011 jest git :D Bawiłeś się różnymi opcjami taktowania zegara podczas update?Jest tam kilka opcji może Ci pomoże.Zawsze można Clone+ na aukcje i div ISO za 350zł kupić."Podobno" lepszy :D,ale wiadomo ile ludzi tyle opinii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzejnik,

każdy nowy soft zarówno Clone+ jak i do wszystkich ferdków ściągam najpierw na kompa i zapisuję sobie w folderze. Tak więc mogę w każdej chwili wgrywać co mi się podoba.

Kart do Pych-a na razie nie wysyłałem bo jak wspomniałem "rodzinka" by mnie powiesiła na moim orzechu w ogrodzie :lol2: A poza tym na sofcie 3.0.0.0. działa wszystko "prawie" bez zacięć (1 raz na dzień na arivie 120C i 1 raz na dwa dni na arivie 200C, na FK-7000 i Pace PVR zero zwiech). I można powiedzieć, że od tygodnia przestałem się przejmować problemem. Myślę, że jest to jednak kwestia czasu. :(

Na razie nie ma sensu poprawiać dobrego, bo może wyjść gorzej.

Gdy Pych zapoda kolejny soft to przetestuję i jeśli będzie ok to zostaje. Jak nie to powrót do 3.0.0.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Już kilkakrotnie pisałem ze splittery Clone sa do kitu i nie martwią sie o klienta, mam bezprzewodowe divISO z czterema arivami 120 combo, 200 Combo i 202E wszystko pieknie smiga bez żadnych problemów.

Masz ten zestaw?

 

Splitter bezprzewodowy divISO AIR CYFRA TnK ORANGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...