Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200 Combo


FFan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem jakiś czas temu 200Combo ... no i dziś postanowiłem zaryzykować i przez RS232 wgrałem soft od 220Combo

 

piszę to bo : udało się i odbiornik działa prawidłowo !!!

 

dźwięk e-ac3 na TVP1 też działa !!!

 

Nie wiem co prawda jak sprawa gwarancji - pewnie przepadła ale i tak myślę, że to dobra informacja dla wszystkich :lol:

 

pozdrawiam

Ja wgrałem do 200C soft z 220C przez USB. Jak na razie wszystko działa i dźwięk E-AC3 na NTC też jest :brawo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem obejrzeć walkę bokserską Adamek vs Kliczko na Arivie 200 Combo tylko że po aktywacji PPV na kanale CYFRA+ PPV test jest czarny ekran zamiast planszy potwierdzającej zakup usługi.Na tunerze Pace 2221 jest plansza potwierdzająca zakup usługi a na Arivie 200 Combo niema.Czy u was na Ariva 200 Combo jest też czarny ekran na kanale CYFRA+ PPV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.A już myślałem,że tylko w Irlandii jest ten problem :/ mam to samo - czarny ekran - na ariva 120 combo! zakupiłem walke, 'kanał ppv test' jest ale czarny....dzwoniłem już kilka razy do Cyfry - zrobiłem aktualizacje kanałów tak jak powiedzieli - ale to nic nie dało :/ może walka będzie mimo,że planszy nie ma? hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem nowym użytkownikiem na tym forum jak i nowym posiadaczem Cyfry+ i dekodera Ferguson ARIVA 220 combo. Na antenie mam konwerter dwukablowy. Pytanie moje jest takie: czy można nagrywać program i oglądać inny na tym modelu dekodera? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Wg instrukcji jest taka możliwość ale z tego co wiem to potrzeba instalacji dwukablowej, a sam dekoder ma tylko jedno wejście na antenę sat. Drugie jest na tv naziemną. Czy do gniazda tv naziemnej można podpiąć drugi kable z anteny sat?

Proszę o pomoc i ewentualnie doświadczenia innych użytkowników tego modelu lub innych typu ariva (dobrze by było gdyby odpowiedź była napisana jak dla laika).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć pewność, zadzwoń na infolinię Cyfry+ i zapytaj, czy na tunerze innym, niż daje cyfra+, obejrzysz te transmisję. Najlepiej powiedz, że masz Arivę.

 

Niewykluczone, że ta tablica informacyjna jest nadawana w systemie Miedia Highway, którego Ariva nie obsługuje. Nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd tym, co przeczytałem w gazecie. Dziennikarze nie zawsze piszą precyzyjnie i mozna niepotrzebnie się nastraszyć. Chyba nieopacznie spowodowałem Twój niepokój w tej sprawie, ale lepiej takie pogłoski sprawdzić i mieć pewność.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - problem polega na tym że właśnie nie widać tej tablicy ale:

 

- CYFRA + twierdzi że nie powinno być problemu - do tego poinformowano mnie że nie ma to nic wspólnego z VOD

- na starym tunerze Philipsa 6010 (niestety nie HD) mam tablicę - czyli karta jest ok

 

Czy myślisz że jest szansa że pomimo braku tablicy będzie można obejrzeć galę?

 

Ps. CYFRA+ nie jest niestety bardziej pomocna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie o przechodzenie uprawnień dla Cyfry+. Co dwa miesiące muszę dzwnonić od BOK i prosić o przesłanie uprawnień. Potem po kilku minutach uprawnienia przechodzą. Czy uprawnienia nie powinny przechodzić automatycznie (ostatnio przez kilka dni przed upływem terminu ustawiałem tuner na TVP Info)?

W przypadku TNK nie ma takich problemów. uprawnienia przechodzą bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam mam pytanie mam cyfre konwenter Quad sa do niego podpiete trzy dekodery Ferguson Ariva 200 combo , w dekoderze w ustawieniach mam ustawione diseqC 1.0 wlaczone ale obok tego sa porty 1 ,2 ,3 ,4 do czego sa te porty czy musze miec we wszystkich dekoderach ustawione na port 1 czy w każdym na inny port.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacabad tak dla twojej wiedzy to porty te odpowiadają za przełączanie pomiędzy 4 satelitami (konwerterami, a każdy z nich na inną poz satelitarną ) a dokładniej za włączanie napięcia do puszki zwanejdiseqc do której sumowane (podpięte) są te konwertery a każdy konwerter do diseqcka jest przykręcony do odpowiedniego portu 1,2,3,4 np diseqc 4/1 ma 4 porty na konwertery i jedno wyjscie do tego trzeba ustawić porty 1,2,3 i 4 w dekoderze a by puścić odpowiednie napięcie na poszczególny port odpowiadający podpiętemu konwerterowi .

Myśle ze wyraziłem sie jasno a tak wogóle to bez różnicy jak niemasz diseqcka obojętnie jak ustawisz to i tak będziesz miał syg z konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Problem z Arivą - OSD

 

Witam mam problem ze swoim dekoderem mianowicie z najnowszym softem 2.18 ale nie tylko bo starsze tez wgrywałem jak nacisne przycisk na pilocie i - info o kanale i epg błyskawicznie mi znika to z ekranu. Jak wgram ponownie soft to przez jakis czas jest OK ale szybko wraca do tego stanu ktory uwazam nie jest poprawny.

Mam nadzieje, że znajdę tu odpowiedź na to pytanie bo jest to powiem szczerze uciążliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...