Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200 Combo


FFan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ostatni soft poprawia wszystko czy są jeszcze jakieś nie dociągnięcia?

 

nagrywa bez problemu?(w jaki plik,i czy odtworzy się na kompie i przerobi się do avi?) czy puszczanie filmu na tym dekoderze leci płynnie czy przerywa?

zawiesza się?

resety są?

pilot sprawny nie nawala?

menu w hd czy sd?

szybko przełącza?

jak z modułem tnk hd? jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywa, nie przerywa, na kompie nie sprawdzałem do czego zapisuje, dziś sprawdzę po 21 jak wrócę do domu,

nie zawiesił mi się jeszcze,

pilot marzenie 10/10,

menu raczej HD - nie ma pikselozy,

przełącza szybciej niż turbodekoder n,

modułu nie mam ale przeglądając inne fora ludzie chwalili, karta c+ działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po ciężkich przeżyciach z Fergusonem FK-7900UCI mam trochę stracha tykać produkty tej firmy, ale muszę przyznać że te nowe modele Ariva 120/200 Combo są dosyć ciekawe, zwłaszcza że to by był mój pierwszy dekoder HD (w rozsądnej cenie ;) ). Oczywiście wiadomo że to nowy sprzęt i najgorsze wady wyjdą po dłuższym czasie obcowania z nim (a może nie ;P ). Puki co zaciekawiła mnie jedna rzecz, a mianowicie na obudowach obu dekoderów widnieje znaczek "CONAX", czy mam przez to rozumieć że Fergusony już nie mają uniwersalnych czytników kart abonenckich? Bo jak bym miał go kupować to do Multiroomu Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rav-X moge tobie potwierdzić ,że Ariva 120 i 200 Combo maja uniwersalne czytniki i bez problemu będziesz mógł korzystać z splittera do Cyfry+ , sam niedawno kupiłem Ariva 200 Combo i korzystam ze splittera bezprzewodowego divISO wszystko chodzi wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wam za odpowiedzi. Teraz tylko zostaje się zastanowić czy wybrać 120ke czy 200ke Combo ;). Możecie powiedzieć (oczywiście posiadacze tych dekoderów) czy są jakieś uciążliwe problemy w odbiorze tv sat na tym dekoderze typu sekundowe przycinki, zawieszki dekodera, problemy w wyszukiwaniu kanałów, błędy w grafice, itp?

 

Wiem że pytanie raczej nie na ten dział ale powiedzcie czy warto pchać się znowu w dekodery tej marki, czy może lepiej byście polecili mi coś innego z HD w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym wybrał Ariva 200 Combo ponieważ posiada także wejście na moduł HD którego nie ma Ariva 120 , u mnie działa wyśmienicie z najnowszym oprogramowaniem żadnych zacięć i przycięć , ja także myślałem jak wielu innych osób nad Opticum x403p , ale do niego trzeba wgrywać i szukać listy kanałów i zainstalować nielegalne oprogramowanie żeby czytnik był uniweraslny , wtedy tracisz gwarancje gdzie Ariva ma od razu czytnik uniwersalny i sama ci wyszuka kanały poukładane według listy danego operatora cyfrowego ja na przykład mam Cyfre+ wszystko super chodzi według mnie i nie mam najmniejszych problemów , tylko pamiętaj że jak wgrasz najnowsze oprogramowanie musisz zrobić ustawienia fabryczne i dopiero sobie ją poustawiać. Z najnowszym oprogramowaniem firma Ferguson się postarała , po długim czasie wyszło stabilne oprogramowanie z którym jak na razie się nic nie dzieje , a powiem tak użytkuje na co dzień Arive 200 Combo i nie mam żadnych zastrzeżeń. Obraz super tylko jak zamierzasz korzystać z kabla HDMI zainwestuj w dobry kabelek dużo ludzi na ten temat pisze, ale jednak firmowe droższe kabelki są lepsze po moich testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @jacabad. Więc pokuszę się na Fergusona, tylko muszę się zastanowić czy aby te gniazdo na moduł CI mi potrzebne. Bo też jak kupiłem FK-7900 niby technicznie lepszy dekoder od FK-6900 miałem więcej z nim problemów, niż posiadacze tego słabszego modelu :/ . I tu właśnie kwestia wydania dodatkowej stówy (około) na niby lepszy model od tego tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @rossini za propozycję dekodera. Faktycznie ten Opticum oferuje sporo i prezentuje się ciekawię, ale oczywiście ma swoją cenę, chociaż też nie jest jakaś kosmicznie wygórowana. Ale poszukuję czegoś do max. 400 paru złotych. Ogólnie wybrałem Arivę 120 Combo, bo bynajmniej jak będą jakieś większe problemy to nie będę żałował wydania większej kasy niż wydałem na tą 120kę, a jak będzie w miarę dobrze śmigać to i tak specjalnie nie potrzebne mi jest gniazdo CI i wyświetlacz alfanumeryczny (nie licząc wyglądu to chyba innej różnicy po między 200Combo a 120Combo nie ma co?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie posiadam już Arive 200 Combo , działa na splitterku bezprzewodowym z drugim dekoderem Pace 2221 SD uprawnienia przechodzą teraz bez problemu, czy jak wymienię Pace 2221 na druga Arive 120 Combo czy uprawnienia też będą przechodziły bez problemu , słyszałem ze kiedyś były z tymi uprawnieniami problemy , czy te nowe softy to naprawiły i nie będę musiał dzwonić do Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko do właścicieli Arivy 120 combo. Planuję użytkowanie do DVB-T i TNK - najlepiej TNK HD czy nowej oferty n na kartę. Czy wystarczy kupić samą kartę do tnk hd / n na kartę czy trzeba razem z modułem dostępowym? Z tego co widzę to dopiero model Ariva 200 combo ma moduł CAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jacabad a szkoda bo mam Arive 200 HD i dało sie zamienić te piloty a w Ariva 200 combo się nie da a to szkoda no a dzięki za odpowiedz pozdrawiam

 

EDIT: Witaj Pomyliłeś się bo Pilot RCU-500 Działa z Arivą 200 COMBO :D przed chwilą sprawdziłem tak że na drugi raz nie pisz tego czego nie wiesz lub nie sprawdziłeś bo wprowadzasz ludzi w błąd :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...