Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200 Combo


FFan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy więcej Fergusona, wiecznie spaprany soft! Zero porządnego supportu - szkoda czasu na te modyfikacje średnio udanego modelu.

 

Brak dodatkowego USB z tyłu pokazuje, że ta firma niczego się nie uczy i nic się nie zmieniło i nie zmieni w podejściu do klientów i swoich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja w myśl zasady jak coś jest do wszystkiego , to zazwyczaj jest do niczego. Ariva 200 nie działa tak jak to jest napisane w specyfikacji tego tunera a to tylko DVB-S i DVB-S2 a w combo jest jeszcze DVB-T więc poprawne działanie można śmiało przewidywać za kilka lat znając tempo "programistów" fergusona. Arive 200 mam od roku i nie wszystko działa jak należy. Używam ją z kartą C+ prepaid i kartą TNK w module TechniCrypt CX i tu akurat wszystko działa bardzo poprawnie (soft 2.08B4) ale chociażby EPG czy PVR można śmiało nazwać porażką, którą mam nadzieję w najbliższym sofcie poprawią. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej Fergusona, wiecznie spaprany soft! Zero porządnego supportu - szkoda czasu na te modyfikacje średnio udanego modelu.

 

Brak dodatkowego USB z tyłu pokazuje, że ta firma niczego się nie uczy i nic się nie zmieniło i nie zmieni w podejściu do klientów i swoich produktów.

 

 

masz racje xxl_mercos.Arive 200 powinni sprzedawac w kosciołach ,babciom do ogladania trwam lub tv religia.Bubel chinczków.

 

 

 

(ferguson ariva= :twisted: problemy :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "typowo polskie" tylko na markę się pracuje. Ten producent zapracował na takie opinie, zwłaszcza że wygłaszają je użytkownicy sprzętów marki Ferguson.

Niech wypuści chociaż jedną wersję softu na Arivę 100/200 gdzie działa prawidłowo w pełni EPG i PVR, dlaczego te funkcje w tych modelach kuleją już od ponad roku???

Typowo polskie nazwałbym naiwne wierzenie w to że być może wreszcie ten model będzie działać prawidłowo, a jak nie to może następny albo następny.... i niewyciąganie wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie miałem możliwości porównań z A200. Tuner mam od dwóch tygodni soft ma v.209B7 grafika taka sama jak w A200 z dodaną pozycją DVB-T.Obraz na TV naziemnej bardzo dobry, są pewne problemy przycinanie obrazu z komunikatem na ekranie brak sygnału. Wybór listy i zatwierdzenie ok nie zawsze włączy dany kanał pozostaje wtedy klawisz "+ ,-" do przełączenia. EPG też są problemy.Moim zdaniem jakość obrazu jest lepsza od dekodera np:Pace PVR 500 do cyfry. W cenie 415 zł to dobry wybór z uwagi na DVB-T. Jak widać znawcy tematu już zdążyli skrytykować coś z czym nie mieli do czynienia. Oprogramowanie zapewne będzie rozwojowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do wątku Ariva 200, gdzie argument "oprogramowanie jest rozwojowe" była argumentem który wielu przekonywał do zakupu.

Jednak tuner na rynku jest od półtora roku i soft nadal jest skopany - błędy tylko się zmieniały w czasie.

Znawcy tematu tutaj są bo przeszli już ciężkie doświadczenia z firmą Ferguson i ostrzegają innych.

Jeśli tuner ma już teraz problem z obsługą DVB-T to nie wróżę niczego dobrego w przyszłości.

Firma Ferguson od dawna produkuje (a raczej sprzedaje) tunery DVB-T więc w tej kwestii wszystko powinno być tiptiop. Z tunerem Ariva T50 też są problemy. (wspólnym mianownikiem tunerów Ariva200/100/200Combo/T50 jest procesor ALi który może być problemem - nie wiem tego to tylko przypuszczenie).

Można się pocieszać, że to choroby wieku dziecięcego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tuner ma już teraz problem z obsługą DVB-T to nie wróżę niczego dobrego w przyszłości.

 

@ xxl_mercos - juz takie bujdy piszesz że brak słów :(

Kolega comtop napisał : przycinanie obrazu z komunikatem na ekranie brak sygnału... czyli jak dla mnie problem z instalacją = przycinanie,piksele. Telewizja naziemna to nie to samo co satka - na razie nie ma pełnego pokrycia kraju, jest tylko kilka nadajników, i z doświadczenia wiem, że trzeba stosować ateny kierunkowe ze wzmacniaczem. Ustawienie sygnału dobrej jakości sygnału nie jest taki proste jak przy satelicie gdzie prosty "sat finder" z marketu zrobi to za nas. Na razie telewizja naziemna nie działa np. z anten pokojowych a i na siatkowych są problemy. Wszystko zależy od odległości od nadajnika. Możemy mieć tylko nadzieję, że wkrotce to się zmieni. Puki co w miarę dobry sygnał zapewnia wzmacniacz antenowy i antena kierunkowa - tak długa z dużą liczbą małych żeberek :)

 

@comtop - czy masz wzmaczniacz do anteny naziemnej ? jaką masz antenę ? jaką masz jakość sygnału (drugi pasek) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brain - Bujdy to Ty gościu piszesz, rozumny człowiek może sam sprawdzić co mówię i przekona się, że mam rację - dowody są na tym forum. Dobrze zrobiona instalacja w mieście (jeśli jest w nim zlokalizowany nadajnik) nie wymaga wzmacniacza, a co do innych regionów to wszystko zależy od wielu czynników (ukształtowanie terenu, moc nadajnika, widoczność radiowa anten, widoczność optyczna horyzontu, odległość od nadajnika, rodzaj anteny odbiorczej, długość i jakość przewodu antenowego antena<->stb etc.) Dobra rada w stylu "kup antenę o dużym zysku (a takie mają kierunkowe) i dołóż wzmacniacz, a może się uda to rada mało udanego speca który nie wie co to przesterowanie głowicy.

Takie przycinki i komunikat to my (użytkownicy Ariv) przecież znamy, przecież rok temu Ariva 200 miała to samo. Na początku podejrzenie padło na zimne luty głowicy a później się okazało, że cały problem był w sofcie! I jedna z kolejnych poprawek to naprawiła.

Jasne, że @comtop za mało podał danych ale ja się odniosłem do jego optymistycznego nastawienia, że soft jest rozwojowy.

Zanim komuś doradzisz żeby wrzucił wzmacniacz do instalacji nie znając wszystkich danych - zastanów się dwa razy bo może komuś w ten sposób wyrządzić kosztowną niemiłą przygodę.

Ferguson pokazał jaki oferuje support w kwestii softu - chętnie się zdziwię jeśli w tym przypadku nagle stanie się profesjonalny i rzetelny w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto jest użytkownikiem tego tunera i mógłby udzielić rzetelnej opinii na jego temat?

 

Głównie chodzi mi o odbiór tv naziemnej?

Oraz czy jest możliwość oglądania tv sat przy wykorzystaniu złącza ethernet?

 

Zastanawiam się nad kupnem Ferguson Ariva 200 Combo lub Ferguson Ariva HD Combo.

Z głównym różnic to wygląd zewnętrzny oraz wersje softów dla Ferguson Ariva HD Combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie do szanownego grona posiadam takowe :

mam globo 9600ts z karta c+ i TP/ORANGE, chciałem dokupić rodzicom drugi dekoder z DVB-S2 ( większość kanałów tepsy jest w tym ) i DVB-T co by nie żonglować miedzy źródłami obrazu TV/STB i takie mam pytanie :

Czy sharing na Arivie 200 HD combo działa przyzwoicie, i czy można upchnąć na jednej liście kanałów kilka kanałów z naziemnej i reszte z satki ?

Co skłania mnie do tego tunera to cena >400zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić ten tuner zastanawiam się tylko czy jak podepnę dysk od arivy 200 lub 100 (mam 2 szt. 200 i jedną 100 oraz 2 dyski i jednego pendriva i nagrania z obojętnie której arivy chodzą na każdej innej)będę mógł oglądać nagrania z nich na arivie 200 Combo mam nadzieję że będzie to możliwe bo nie mam zamiaru kupować jeszcze następnej pamięci lub dysku czy ktoś już to sprawdził a tak na marginesie to nie mam żadnych zastrzeżeń do tych tunerów jeszcze mnie nigdy nie zawiodły dużo nagrywam i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...