Skocz do zawartości

Decyzja UOKiK - można odstąpić od umowy


Gaspar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję, abyśmy zgłaszali do UOKiK również sprawę parowania kart z dekoderami, nieaktywnych złącz USB w dekoderze mediaBOX+ oraz trzech kanałów, które są w ofercie nc+, ale de facto ich nie ma. Parowanie kart narusza zasady wolności konsumenckiej oraz obniża poziom uczciwej konkurencji na rynku. Nieaktywne złącza USB oznaczają niesprawność dekodera a brak kanałów, które są w ofercie - jest bezczelnym oszustwem godzącym w dobre interesy Klienta. Liczę, że albo się coś szybko zmieni w tej sprawie albo nc+ dostanie kolejną karę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostanie i nie wymyślajcie bajek

 

Też tak sądzę, ale... Moja oferta biznesowa dla firmy rządzonej (co potwierdza wczorajsza decyzja UOKiK) przez bardzo [beep]ych menagerów , firmy, która chciała w przymusowy sposób wydoić wszystkich swoich klientów - jest jak najbardziej poważna, gwarantowana stałymi, terminowymi wpłatami przez okres 29 miesięcy i opiewa na łączną kwotę 1131 PLN, co pozwala zmniejszyć nc+ straty, gdyż tylko na mojej osobie stracą na niezrealizowanych dwóch starych 18-miesięcznych umowach ponad 3 razy więcej złotówek i nie zaksięgują ich w rubryce przychody.

Gdybym był u nich dyrektorem ekonomicznym, poważnie zastanowiłbym się nad zminimalizowaniem negatywnych skutków finansowych, spowodowanych masowymi wypowiedzeniami. Nie domagam się przecież żadnej rekompensaty za stracone nerwy, wprowadzanie mnie w błąd :mrgreen: . Po prostu na tyle dzisiaj wyceniam (a utwierdził mnie w tym UOKiK) maksymalną wartość oferty nc+. I uszanuję każdą ich decyzję. Wszystko w rękach mojego Juniora i ...poziomu desperacji Nowej Definicji Rozrywki. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwakii:

Pisałem już na forum o podobnych wątpliwościach.

1. Sprawa parowania kart - nie jest jednak jasna prawnie. Trudno będzie zbić ich argumenty powołując się na zasady wolności konsumenckiej.

Ale na zasady uczciwej konkurencji - już tak.

Powody: Należy wykazać, że dostarczane tunery nie są najwyższe jakościowo, wskazać należy inne typy innych producentów z krajów UE, które w sposób zasadniczy są bardziej funkcjonalne.

ITI nie kupuje tunerów w drodze przetargów publicznych a więc istnieje podejrzenie, że może naruszać najlepszy zakup z najlepszej oferty.

I tu parowanie kart ogranicza nam swobodę w dostępie do nowych i bardziej przyjaznych technologii.

A jakby jeszcze dołączyć opinie rzeczoznawcy z NOT o prądożerności tunera w stosunku do modeli konkurencji - który narusza dwie dyrektywy unijne - to UOKiK miał by co robić.

2. Sprawa niedziałających gniazd USB - tu może być prostsza sprawa.

Należy ze strony producenta ściągnąć dane techniczne tunerów NC+ i ich opis. Tam na 100 proc będzie o czynnym gniazdku itd. Należy zawiadomić Urząd, że dostawca celowo zaniża parametry techniczne pozbawiając nas radości udostępnionych przez producenta - a więc działa na naszą szkodę!

Kolejną sprawą prócz USB jest budowanie sieci Ethernet dla multiroomu ADB!!!

Dostawca tego nie zapewnia w umowie przerzucając koszty na abonenta - to jest cymes dla UOKiK.

Dodatkowo Ethernet nie jest wcale potrzebny do MR ADB!!!.

Wymyślono go tylko po to aby klient nie zabrał drugiego dekodera w walizce na wczasy.

Każdy dodatkowy tuner ma oddzielną aktywację po okresie testowym z centrum technicznego a sygnał z turbacza pobiera co ok. 2 godz. tylko po to aby sprawdzić czy gość nie przeniósł dodatkowego w dalsze miejsce.

Ciekawostką jest to, że można pracować na wiecznym teście, bez Ethernetu, wpisując podczas aktywacji na kanale 8/wiecie pewnie dlaczego/ pewną sekwencję kodową - i hulaj dusza bez netu!

Otrzymamy wtedy w danych diagnostycznych ciekawą tzw. grupę.

Liczono się wtedy już w ITI z możliwymi zarzutami i niby net potrzebny jest do radia N lub portalu Onet - ale co ma to wspólnego z satelitą?

Jak już pisał Ircios - dla niego MR ADB to totalna porażka - i ma rację.

Z tym, że dekodery są jednak OK ale te rozwiązanie z netem - makabra i dodatkowe ukryte koszty oglądania.

3. Tu sprawa najważniejsza - o ile dostawca daje nam sprzęt za darmo na całą umowę - szanse nasze trochę maleją. ale też nie do końca.

Natomiast o ile daje nam za tzw. opłatą aktywacyjną lub na płatną dzierżawę - ooooo tu już mają zastosowanie te argumenty co podałem wyżej. Za płacone pieniądze mamy prawo do ochrony i możemy domagać się sprawiedliwego traktowania - a więc robota dla UOKiK.

Kilka wniosków sprawy nie załatwi, musi być przynajmniej kilkadziesiąt - najlepiej ponad 200 - tzw. problem zbiorowości konsumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

User19 obawiam się, że Twoje argumenty są mało merytoryczne i niestety obarczone dużą dozą chciejstwa.

 

nc+ nie każe Ci używać ich dekoderów, więc wyłączając porty w "swoim" dedykowanym sprzęcie, czy też parując karty nie ograniczają Twojego dostępu do technologii. Nawet jeśli byłbyś zmuszany do użytkowania ich dekoderów to tu także sprawa nie jest jasna, bo masz alternatywnych dostawców. Dodatkowo nc+ z góry informuje o funkcjonalnościach swojego sprzętu. Nie zataja spraw, o których piszesz. Nikt nie zmusza dostawcy, aby dostarczał usługi na każdym możliwym sprzęcie. Nikt nie zmusza także dostawcy, aby dostarczany przez nich sprzęt był najlepszy na rynku lub najnowocześniejszy. Podpisujesz umowę o abonament i dostarczanie konkretnych treści i tylko z tego musi się wywiązać dostawca. Sprzęt jaki otrzymujesz zależy od dostawcy i ma być sprawny w takim znaczeniu, że nie będzie uniemożliwiał wywiązywanie się stron z umowy. Parowanie kart czy wyłączone porty, a nawet poukładana lista kanałów nie mają przełożenia na świadczoną usługę, za którą zapłaciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie Panowie

Canal+ Cyfrowy mogą sprawić, że bardziej zmięknie im rura,
Teoretycznie i prawnie canal cyfrowy jako spółka S.A nie ma nic wspólnego z fuzją Cyfry z nką.. ( Jedynie zależności właścicielskie ale to jakby inny problem ) co do Canal możesz mieć pretensje do np. transmisji sportowych ich jakości , oraz co do zawartości 6 kanałów ze stajni canal..

Ale ja z innej beczki ci wszyscy którzy wypowiedzieli umowy z dniem 30 kwietnia w maju całkowicie za darmo będą oglądać dalej to co mieli a nawet więcej .. Czy też ewentualnie za maj zapłacą abonament taki jak w kwietniu..?? Doszedł już ktoś do tego..???

user 19 napisał

1. Sprawa parowania kart - nie jest jednak jasna prawnie. Trudno będzie zbić ich argumenty powołując się na zasady wolności konsumenckiej.

Tu prawo jest po stronie operatora. casus prawny prawny przyjęty w całej Europie i w Polsce mówi..

Co nie jest prawnie zabronione Jest prawnie dozwolone . Czyli innymi słowy nie ma żadnej ustawy która by zakazywała parowanie kart..

Jeżeli ktoś myśli że prawo jest sprawiedliwe jest w wielkim błędzie .Prawo zawsze jest ślepe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prawa nie ma. Jest tylko tekst i różne możliwe odczytania ;)

 

Apropo tej majowej promocji to ja mimo skutecznego wypowiedzenia i końca umowy 30.04.2013 żadnego maila nie dostałem i nic na ten temat przez telefon nie wiedzą, więc nie wiem jak to jest. Tak czy siak kartę im oddam w samej końcówce maja. :twisted: Chyba, że jest gdzieś komunikat, że dotyczy to wszystkich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnosnie odstąpienia od umowy, migrowałem z telewizji n do nc+ w dniu 2 kwietnia 2013, dostałem to pismo o przymusowej migracji, zastanawiam się teraz czy mogę cofnąć tą migrację lub zrezygnować z ich usług, starą umowę w telewizji n miałem do końca kwietnia. Z góry dzięki za pomoc. Wczoraj dodzwonilem sie na infolinie, jednak pani najpierw zaproponowała mi HBO gratis a jak powiedziałem że nie nadal chce zrezygnować to mnie rozłączyło i przerwało rozmowę, zadzwoniłem drugi raz ale czekałem 30min i mnie nie połączyło z konsultantem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasio .... Mały błąd został usunięty.. Ale jeszcze raz zapytam .. Czy w maju ci wszyscy co wypowiedzieli umowy w kwietniu mają koniec świadczeń.. dokładnie na dzień 30 kwietnia.. Czy za ten dodatkowy miesiąc poza umową niejako będą płacić czy jest to całkowicie za darmo..???

Czyli Jasio prosto w wysłałeś wypowiedzenie i pierwszego maja powinni ci wyłączyć sygnał ( zakodować ) NC+ w swoim " dobrodziejstwie"" !!! nie wyłącza sygnału i daje pełny miesiąc na zastanowienie.. Daje za darmo czy musisz zapłacić jeśli skorzystasz i nie zdasz sprzętu tyle co w kwietniu.. Chyba jaśniej się nie da..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się teraz czy mogę cofnąć tą migrację lub zrezygnować z ich usług

 

Możesz cofnąć ale będziesz w n po stawkach niepromocyjnych więc to się chyba nie za bardzo opłaca... No chyba że wysłałeś w n wypowiedzenie na tyle wcześnie że umowa by się skończyła 30.04. To wtedy będziesz wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasio już wszystko wiem oficjalne stanowisko NC+ w tej sprawie

 Wypowiedzenie przyjęto, Twoja umowa skończy się z dniem 30 kwietnia. 
Firma podjęła decyzja, aby wszystkim abonentom, którzy zrezygnowali, udostępnić ofertę za darmo, przez cały maj - dlatego zmieniono termin oddawania dekoderów na od 1 do 14 czerwca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się teraz czy mogę cofnąć tą migrację lub zrezygnować z ich usług

 

Możesz cofnąć ale będziesz w n po stawkach niepromocyjnych więc to się chyba nie za bardzo opłaca... No chyba że wysłałeś w n wypowiedzenie na tyle wcześnie że umowa by się skończyła 30.04. To wtedy będziesz wolny.

 

Jak długo będe musiał być po tych stawkach niepromocyjnych ? jakbym odrazu wysąłł wypowiedzenie ? miesiac ? Generalnie wole zrezygnować bo teraz mam abo na 18 miesięcy, a zastanawiam się nad właśnym dekoderem i może TNK lub Polsat bez abo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja z innej beczki ci wszyscy którzy wypowiedzieli umowy z dniem 30 kwietnia w maju całkowicie za darmo będą oglądać dalej to co mieli a nawet więcej .. Czy też ewentualnie za maj zapłacą abonament taki jak w kwietniu..?? Doszedł już ktoś do tego..???

 

Odpowiedź z ica (wypowiedziałam "programowo"):

"Szanowna Pani,

 

odpowiadając na email, uprzejmie informuję, że w związku z zakończeniem Umowy zaplanowanym na 30 kwietnia 2013 roku, prognozowana opłata abonamentowa za maj 2013 roku wynosi 0 zł.

 

Wyjaśniam, iż po tym terminie sygnał będzie udostępniany promocyjnie. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasio już wszystko wiem oficjalne stanowisko NC+ w tej sprawie
 Wypowiedzenie przyjęto, Twoja umowa skończy się z dniem 30 kwietnia. 
Firma podjęła decyzja, aby wszystkim abonentom, którzy zrezygnowali, udostępnić ofertę za darmo, przez cały maj - dlatego zmieniono termin oddawania dekoderów na od 1 do 14 czerwca

 

nc+ wykazała się dobrym serduszkiem. A biznesowo są pod ścianą i nie mają wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dodzwoniłem, pani zapisała że chce cofnać migrację, powiedziała że wciagu 7 dni skontaktuje się ze mną konsultant wcelu kontynuwania migracji, natomiast jeśli nadal nie będe chciał kontunuować to będe na trzy miesięcznym wypowiedzeniu, Ciekaw jestem tylko ile będzie płacił na miesiąc według starej umowy, jeśli umowa będzie na czas nieokreślony. Co radzicie czy wysłac już wypowiedzenie do tv n ? A wcelu kontynuowania umowy pani zaproponowała mi Filmbox, cinemax i hbo do konca roku gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...