Skocz do zawartości

Decyzja UOKiK - można odstąpić od umowy


Gaspar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli mamy jednoznaczne informacje od UOKiK

 

http://media2.pl/media/102380-UOKiK-11-mln-zl-kary-dla-ncplus-Platforma-naruszyla-zbiorowe-interesy-konsumentow.html

 

- abonentów, którzy wypowiedzieli umowy: spółka ma poinformować, że do 31 maja mogą anulować swoje wypowiedzenie. Wówczas będą im świadczone usługi telewizyjne na warunkach obowiązujących przed wypowiedzeniem umowy do końca oznaczonego okresu lub do czasu wyboru przez nich oferty nc+.

 

- abonentów, którzy wybrali ofertę nc+: spółka ma poinformować, że do 31 maja mogą odstąpić od wybranej oferty nc+. Wówczas będą świadczone usługi telewizyjne na warunkach obowiązujących przed dokonaniem wyboru oferty "nc+" do końca oznaczonego okresu lub do czasu wyboru przez nich oferty "nc+".

 

Podsumowując nie trzeba się spieszyć z przedłużeniem kto dał wypowiedznia,od 1 Maja ten miesiąc za free,decyzja nieprzekraczlna do 31 Maja albo zostaje na starych warukach,bądz oferta migracji do NC+,bądz rozstanie z platformą i oddanie sprzętu do 14 Czerwca:spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- abonentów, którzy wybrali ofertę nc+: spółka ma poinformować, że do 31 maja mogą odstąpić od wybranej oferty nc+. Wówczas będą świadczone usługi telewizyjne na warunkach obowiązujących przed dokonaniem wyboru oferty "nc+" do końca oznaczonego okresu lub do czasu wyboru przez nich oferty "nc+".

 

 

Z racji tego, że dokonałem migracji do NC+ (w połowie marca) to JEŚLI dobrze zrozumiałem mogę sobie zrezygnować :?: Poprawcie mnie jeśli się mylę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d 1 Maja ten miesiąc za free,decyzja nieprzekraczlna do 31

DO tego fre to jam mam wątpliwości.. To chyba w ramach posiadanego w kwietniu abonamentu.. Czyli płaciłeś w kwietniu 60 złotych w maju nie zdasz sprzętu to dalej za maj zapłacisz 60 złotych i się zastanowisz.. To chyba tak jest .. Dzisiaj nie mam czasu by się temu przyjrzeć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak abonentem jest się oficjalnie jak jest wypowiedzenie i nie przyjmnie sie ofert do 30 Kwietnia.Od 1 Maja juz abonentem się nie jest tylko na podstawie pisma UOKiK termin został wydłużony do 31 Maja na decyzje,najlepiej do 14 Maja mieć klarowną sytułacje co chcemy robić czy zostajemy na starych umowach od 1 Czerwca i przy rozmowie z DUK wszystko nagrywać by potem nie było niedomówień.Ten Maj jako ze free jest tak zwaną próżnią nie jest się abonentem tylko przedłużony okres decyzje.

 

Najlepiej do 14 Maja mieć zabezpieczenie,w razie czego oddać sprzet 14 Maja i problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://uokik.gov.pl/download.php?plik=13185

http://uokik.gov.pl/download.php?plik=13183

Polecam analizę m.in. str. 12 i 25 decyzji:

Brak uwypuklenia i wyszczególnienia zawartość pakietów - jako działanie bezprawne.

Nie ma więc też pojęcia kanał niegwarantowany - umowa musi być jasna i precyzyjne dla klienta co kupuje w pakiecie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micha sama się cieszy gdy człowiek widzi taką decyzję :) :) Pomyśleli cwaniacy, że mogą wszystko i jak widać dość ostro się przejechali.

 

Co do "groszów" i redukcji kary to raczej wątpliwe, za dużo ludzi patrzy na ręce organowi decyzyjnemu. Mogą się odwoływać, ale zainteresowanie i presja społeczeństwa jest za duża żeby zrobić jakieś jaja z zauważalnym zmniejszaniem kary. Prawda jednak jest taka (jak wspomnieliście), że za karę prędzej czy później zapłacą abonenci. Z tego co można wyczytać i tak dostali taryfę ulgową: "Określając wysokość kary wzięto pod uwagę, że spółka zaprzestała stosowania niedozwolonych praktyk oraz podjęła działania zmierzające do usunięcia negatywnych skutków."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już jest w miarę przyzwoicie cenowo, ale dobrze, że UOKiK zajął się tym porządnie. Jestem na etapie czytania pełnego tekstu decyzji urzędu i widać, że ostro się za ncplus wzięli.

 

Też się cieszę z tej decyzji. Tak jak pisałem kiedyś na naszym forum - co chwilę jest mowa o "złamaniu zapisów ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym".

 

Boję się tylko, że karę "opłacą" klienci. Ale ważne, że UOKiK nakazał też zaprzestania kilku praktyk. Brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o obecnych abonentach, ale podejrzewam, że gdy przyjdzie do przedłużenia umowy - nie będą to bardzo atrakcyjne propozycje. W N było czasami tak, że na przedłużeniu dostawało się kilka złotych wyższy abonament i lepiej było rozwiązać, a potem podpisać umowę jako nowy klient. Ja np. miałem propozycję 54 zł gdy wcześniej płaciłem 48 zł, a nowy klient miał nadal 48 zł.

 

Dodatkowo w każdej chwili mogą zakończyć tzw. okres promocyjny (czyli to co mają na stronie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalax:

 

Nie czytasz ze zrozumieniem?

Gdzie masz napisane, że karę mają zapłacić abonenci?

Co rozumiesz pod pojęciem "nie piszcie głupot"?

 

Karę opłaci obwiniony z zysku. Czy włączy ją na koszty w okresie następnego roku obrachunkowego - to już zupełnie inna kwestia.

-----------------

Pawop: Pewnie masz rację. Ale muszą odwołać się do sądu i tam może dojść do ugody. Nas w tym czasie nie będą szykanować klauzulami niedozwolonymi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam analizę m.in. str. 12 i 25 decyzji:

Brak uwypuklenia i wyszczególnienia zawartość pakietów - jako działanie bezprawne.

Nie ma więc też pojęcia kanał niegwarantowany - umowa musi być jasna i precyzyjne dla klienta co kupuje w pakiecie!

 

Nie widzę nic o tym co piszesz na wymienionych stronach. Możesz zacytować, gdzie jest o wyszczególnieniu kanałów w pakietach i o kanałach niegwarantowanych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...