Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie trzeba mieć uprawnień na maj - jeśli się kupi lub aktywuje kartę czy to TNK SD, Smart HD czy Smart HD+. Już od 1 czerwca lecą uprawnienia na czerwiec i wcale tu nie są potrzebne uprawnienia z poprzedniego miesiąca, w tym przypadku na maj. Powiem tak: jeśli ktoś kupi, zmigruje lub aktywuje nową kartę w dniach od 1 do 10 czerwca to są duże szanse ( że gdyby była to karta na 1 miesiąc) to będzie ona grała nie miesiąc a prawie dwa. Przykład: aktywuje opłaconą kartę na 1 miesiąc dziś tj. 9 czerwca i powinna mi ona świecić do 9 lipca ale w dniach 1 -10 lipca karta ta złapie uprawnienia na miesiąc lipiec i jeśli nie złapie dezaktywacji (a często tak mi się zdarzało) to poświeci ona do 11 sierpnia i to całkiem legalnie. Już nieraz tak miałem, że opłaciłem na miesiąc a grała dwa.

PS. uprawnienia najlepiej łapać na kanale TVP1 HD a dla odbiorników SD na kanale TVN SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Sonik79.

Przestan wprowadzac zamieszanie wreszcie. Kolega PAblo oszczedzil mi pisania i wyjasnil o co chodzi powyzej . Niepotrzebnie tylko mylisz Kosciuszkowca ktory i tak ma dosyc problemow bez Twoich przemyslen. Zgadzam sie co do daty przesylu uprawnien, ale jak juz napisalem wczesniej dla nowego klienta nie ma to znaczenia, powinien dostac uprwnienia na biezacy miesiac i powinno mu dzialac. Wedlug Ciebie zdaje sie jak ktos sobie kupi starter 1szego jakiegos tam miesiaca to bedzie musial czekac az do 10-tego na uprawnienia bo nie zalapal tych z poprzedniego. Daj juz spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę szanownych kolegów o dowód że kanały w czasie 1-10 dnia miesiąca świecą na karcie, która nie ma uprawnień na poprzedni miesiąc a zamkniemy temat a ja czegoś nowego się dowiem ;-) Kolega Kościuszkowiec nic się nie pomyli, włoży kartę do dekodera kolegi i będzie wiadomo jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę szanownych kolegów o dowód że kanały w czasie 1-10 dnia miesiąca świecą na karcie, która nie ma uprawnień na poprzedni miesiąc a zamkniemy temat a ja czegoś nowego się dowiem ;-) Kolega Kościuszkowiec nic się nie pomyli, włoży kartę do dekodera kolegi i będzie wiadomo jak jest.

Niestety nie włożę, gdyż wbrew temu co mówił kolega, to jego dekoder nie ma wyjścia na kabel satelitarny. Dzwoniłem natomiast na infolinię, przyjęli zgłoszenie do działu technicznego. Ponadto zapewnili mnie, że dostanę zwrot za niewykorzystane dni. T tyle... A czy mój dekoder ferguson 250 combo jest w stanie zablokować np. kanały kodowane (vide Smart HD+)? Sprawdzałem w menu, gdzie jest zaznaczona opcja pokazuj kanały wszystkie (wszystkie/kodowane/niekodowane)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ta ariva 250combo bym sprobowal jeszcze zmiane taktowania karty 3,5 na 6 mhz (chyba takie sa dostepne) cos gdzies czytalem ze to komus pomoglo...Jest taka opcja w menu dekodera (przynajmniej w 220combo i ariva 100 takie cos widzialem) U mnie jest to w ustawienia inne card initial clock ja mam na 6mhz ustawione i karta smiga bezproblemowo...Mozna tez sprobowac na 3,5 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę szanownych kolegów o dowód że kanały w czasie 1-10 dnia miesiąca świecą na karcie, która nie ma uprawnień na poprzedni miesiąc a zamkniemy temat a ja czegoś nowego się dowiem ;-) [...]

Odgrzebałem starego Technisata z kartą TNK SD (karta nie używana od września 2012). Daty jakie były na karcie (godzina 19:35):

 

wrvgdz0y0tm2_t.jpg

 

Włączyłem na TVN SD - 5 minut później już miałem uprawnienia na czerwiec (godzina 19:40). TVN zaświecił. Dowód:

 

5fjtjr4e11md_t.jpg

 

Chyba już nie masz wątpliwości kolego @sonik. Dziś mamy 9. dzień miesiąca, więc wg Twojej teorii dziś TVN nie powinien mi zaświecić. Oczywiście ten sam system działania uprawnień co w TNK SD obowiązuje także w Smart HD i Smart HD+ (i TNK HD, NNK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem na TVN SD - 5 minut później już miałem uprawnienia na czerwiec (godzina 19:40). TVN zaświecił. Dowód:

 

No i to jest konkret :D dzięki kolego, za rozjaśnienie sprawy. Szkoda tylko że koledze z fergusonem to nie pomoże bo gdyby było wg mojej "teorii" to by mu od dziś wskoczyły kanały a tak to kanał :wink:

 

PS a tak w ogóle to klucze na pakiet bezpłatny zmieniają się wg tego samego rozkładu co na płatne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ile czasu zajmuje przesłanie uprawnień do odbioru? Faktycznie do 2 dni roboczych?

 

1. Jeśli przychodzi jakiś przelew na ich konto to prawdopodobnie ktoś musi przeksięgować wpłatę i uaktywnić nowe uprawnienia. Teoretycznie powinien być automat ale kto tam wie z tą nową generacją ;) Jeśli to robią ręcznie to niestety tu najwięcej jest problemów. Ponaglenie telefoniczne czasem potrafi zdziałać wiele bowiem pracownicy potrafią zwlekać z księgowaniem wpłat.

 

2. Jak już system obsługi uprawnień ma info o karcie do aktywacji, zmiany uprawnień, odpowiednie EMM'y (rozkazy modyfikujące karty - jest ich kilka rodzajów: globalne, do grupy kart i do określonej karty...) wpadają w kolejkę do wysyłania. Częstotliwość powtórek wysłanych rozkazów zależy od długości kolejek (jest ich kilka - każdy rodzaj EMM'ów ma swoją kolejkę). Rozkazy EMM mogą mieć czas ważności - czyli mogą być po określanym czasie automatycznie usuwane z kolejki. Czyli jak już "rozpoznają" wpłatę, zaksięgują i poprawnie zinterpretują za co zapłaciliśmy to nie ma zmiłuj - leci to do kart (pomijam awarie sprzętu u nadawcy).

 

3. Rozkazy EMM będą się pojawiać na pewno na kanałach nadawanych z transponderów własnością nadawcy. Niektóre globalne mogą by emitowane na kanałach z transponderów innego nadawcy ale to nie zmienia faktu iż nadawca swoje dane co do abonentów ma u siebie - więc komplet danych będzie na jego transponderach.

 

4. W przypakdu transponderów przypisanych do pakietu nie ma znaczenie4 na jakim kanale będzie odbiornik. Strumienie EMM są wspólne dla wszystkich programów. (Co innego ECM'y one są przypisane do każdego z nadawanych programów)

 

5. Taktowanie kart. Standardowo jest 3.579MHz (choć nie zawsze bo dla Irdeto standardem jest 6.000MHz - standardowa wartość taktowania karty jest wybrana tak aby wykorzystywać produkowane i tanie kwarce - to częstotliwość podnośnej koloru w systemie NTSC w odmienia amerykańskiej - sorry za dygresję). W zasadzie inne taktowanie nie jest problemem (w rozsądnych granicach odchyłki od standardu). Karty Nagra MA mają wbudowany w chip układ PLL który generuje właściwe taktowanie procesora (czyli de facto są niezależne od sygnału CLOCK w czytniku). Karty conax - hmmm to dość archaiczny system (CAS7 a tym bardziej CAS5) i leciwe karty co do sprzętu - przetaktowanie może skutkować rożnymi dziwnymi zachowaniami karty. Ale nawet 6,50 MHz nie robi krzywdy kartom conax CAS7. Stare karty N'ki i stare karty TnK to mogą być nawet karty CAS5 - ze smartHD+ powinny być kompatybilne z innymi pakietami gdzie jest sprzętowe parowanie mogą nie działać - to moja uwaga i raczej ktoś grzebiący w CA powinien autorytatywnie powiedzieć czy CAS5 zadziała z nowszymi tunerami ADB (chodzi o oferty n na kartę).

 

6. Migracja z TnK do smartHD+ wiąże się z dość dużymi zmianami na karcie. Przede wszystkim zmiana CAID - czyli jakby zmiana systemu kodowania - z 0x0B00 na 0x0B01. Najpierw idzie EMM który zmienia CAID jaki melduje karta do modułu CAM. Większość odbiorników z conax wymaga ręcznego restartu karty a spora liczba odbiorników restartu odbiornika. Zmianie CAID towarzyszy odebranie uprawnień do kanałów TnK w CAID 0x0b00. Czyli jak zgaśnie kanał TVN to znaczy że pierwszy etap przeszedł. Wyjmujemy i kartę, restartujemy odbiornik, wkładamy kartę. Od tej chwili karta oraz moduł CAM w odbiorniku pracują z CAID 0x0b01. W większości przypadków pozostałe uprawnienia nie przeszły do momentu restartu - mamy nowe CAID ale jeszcze nie uprawnienia. Teraz na kanale np. TVN, TVN HD czekamy aż zejdzie reszta EMM'ów. Aha, odczyt uprawnień może oszukiwać, lepiej przed sprawdzeniem wyjąć i włożyć kartę. Czasem to pomaga zaświecić kanał, który był nieodkodowany mimo iż już mamy uprawnienia - niestety sporo odbiorników z wbudowanym conaxem nie zawsze radzi sobie z zainicjowaniem nowych uprawnień podczas aktywacji.

 

7. Mając odbiornik z Enigmą korzystając z niektórych softcamów możemy zweryfikować czy idą EMM'y. Niestety w przypadku typowej masówki satelitarnej użytkownik nie wiec czy idą EMM"y i jak często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ta154san

Piękne wprowadzenie do systemu Conax (i nie tylko). Z pewnością przyda się niektórym, wiedzy nigdy dość :)

 

A co do zakupu startera, to pojawiła się taka opcja na oficjalnej stronie NC+ - http://ncplus.pl/oferta/smart-hd

 

Link bezpośredni - https://ncplus.pl/sklep/promocje/kupstartersmarthd/zamow

 

Ale z kosztem przesyłki to przesadzili, 19,90 zł za niewielkie pudełko z kartą? :shock:

To już kombinatorzy ze znanego portalu aukcyjnego All.... wołają mniej za przesyłki :lol2:

 

Czytałem na necie w kilku miejscach wyliczenia co do kosztu zakupu nowego startera. Niektórzy chwalili się, że zakup nowego startera jest znikomy, i jak go zdezaktywują to można kupić nowy. Już widać, że tak nie jest :/

 

No nic, trzeba będzie poszukać w stacjonarnych lub internetowych sklepach.

 

Pozdr4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A czego się spodziewałeś. Zalegają im w magazynach. Do klientów TnK potrafią jeszcze trafiać karty CAS5. Tak jak jeszcze dla abonentów NC+ trafiają się tunery BSKA/BSLA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...