Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.18B8 dla 100/100E/120/200/210/220


pacyfic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystam regularnie. Nie zawsze można obejrzeć coś wtedy, kiedy się chce, czasami coś ciekawego jest puszczane w porze nocnej, a wtedy nagrywanie bardzo się przydaje. Kiedy jest coś szczególnie ciekawego, też nieraz się coś nagra po to, żeby sobie zachować na dysku na stałe. Dla mnie nagrywanie jest jedną z podstawowych funkcji tunerów satelitarnych i bardzo doceniam swoją Arivę 100E za to, że nagrywanie działa prawie bezproblemowo i co dla mnie najważniejsze, nagrania nie są zaszyfrowane, z możliwością edycji i odtwarzania na komputerze :!: U mnie też jak na razie nie zdarzyło się ani razu, żeby tuner nie wyłączył się po nagraniu z timera :smile: Na razie jest w porządku i mam nadzieję, że tak już będzie zawsze. Wcześniej korzystałem z softu 2.18B4 i to się zdarzało, kiedy zegar w trybie czuwania był wyłączony (choć nie zawsze, nie wiem, od czego to zależało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączanie na pewno zależało w dużym stopniu od tego, czy zegar był aktywny w trybie czuwania. Było to pośrednio związane z tym, że w takim przypadku tuner budzi się trochę wcześniej, gdy rozpoczyna nagrywanie (kwestia kilkunastu sekund). Kiedyś opisałem na tym forum swoje spostrzeżenia w tej kwestii, więc nie chcę robić Wam głowy z mózgów. Chyba, ze ktoś chcę, to znajdę i podlinkuję. :)

 

Wygląda na to, że gdyby panowie z Fergusona przywrócili do działania poprawne dekodowanie wielu ścieżek dźwiękowych, to być może wtedy mógłbym się spokojnie przesiąść z obecnie wykorzystywanej przeze mnie wersji (2.15B5). Ta wersja działa mi jak na razie najstabilniej, tyle, że ma problemy z wyłączaniem się po nagraniu.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę aby sprostować czytane gdzieniegdzie zachwyty że na tym sofcie EPG działa płynniej. U siebie nie zaobserwowałem tego a wręcz mam odczucie że na B7 który miałem testowo przez tydzień było lepiej... na nowym sofcie wykonałem już kilkadziesiąt nagrań i póki co nie zauważyłem żadnej nieprawidłowości (zegar wyłączony)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

EPG jest tak samo dziadowskie jak bylo.

oczywiscie jak ktos ogląda np.tvn a potem przelaczy na tvn24 to mysli ze mu szybciej chodzi ale to tylko i wyłącznie dlatego ze mial juz wlaczony jakis czas ten sam tr.

inaczej kaszana..

ja dzis zalaczylem na orange a potem dalem na cinemax- zdążył bym urodzic zanim sie pojawilo pelne EPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff dzieki hanys :) Juz myslalem ze mam jakis wyjatkowy egzemplarz tego softu i tylko u mnie EPG niedomaga. A przy okazji... musze sprawdzic co sie dzieje bo od roku uzywam pendriva Kingston DataTraveler 100 G2 (32 GB) i na poprzednich softach Ariva nigdy sie nie czepiala predkosci zapisu na tym wynalazku (kilka razy nagrywalem ogladajac) a przedwczoraj po raz pierwszy nagrywalem rownoczesnie ogladajac na B8 i co chwile pojawial sie (migal) komunikat o zbyt wolnej predkosci urzadzenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pendrive, to podstawowe modele do szybkich nie należą, szczególnie pod kątem zapsu. Problemy z szybkością mogą wynikać ze specyfiki nowego oprogramowania, ale też mogą być przyczyną fragmentacji pendrive'a. Daje się to odczuć szczególnie wtedy, gdy zostaje na nim mało miejsca. Przyczyna może też tkwić w tym, z jakiego kanału nagrywamy. Np na AXN godzina nagrania to około 1,5 GB, ale już na Ale Kino potrafi być 5-8 GB.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Moze ten pendrive nie jest demonem szybkosci ale chyba spelnia wymagania Fergusona. Miejsca na nim bylo sporo-byl calkowicie pusty i tuz po sformatowaniu (NTFS). Dzisiaj sprawdzilem to nagranie. Bylo calkowicie poprawne pomimo tych komunikatow. A nagrywalem z TV Puls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fat jest szybszy, ale po pierwsze to są znikome różnice, po drugie mają znaczenie przy operacjach na wielu małych plikach. Zapis strumienia z satelity jest sekwencyjny (o ile nie ma defragmentacji). Dla dysku to najbardziej komfortowa sytuacja. Jeśli do tej pory na tym pendriv'ie wszystko nagrywało się poprawnie, nie przejmowałbym się tymi komunikatami. Chyba, że są zbyt natarczywe.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaznie nagrywam nie ogladajac rownoczesnie i wtedy rzecz jasna komunikaty mi nie przeszkadzaja (zwlaszcza ze samo nagranie jest OK). Dzisiaj znowu nagrywalem ogladajac i lekko mnie irytowal komunikat pojawiajacy sie co kilka minut. Jutro przejde na FAT, a nuz jego znikoma wieksza szybkosc zniweluje byc moze znikoma wieksza czulosc B8 w wykrywaniu opieszalosci ;) Wczoraj z poziomu EPG zaprogramowałem film. Po zaprogramowaniu zorientowałem się że następny film także chciałbym nagrać więc ręcznie przedłużyłem czas nagrania z dwóch do czterech godzin. Rano urządzenie wciąż wyświetlało napis REC i dało się zresetować jedynie przyciskiem z tyłu. Okazało się że na pustym pendrivie 32GB nagrało jedynie 64 minuty pierwszego filmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, ale nie wiem czy to zależy od oprogramowania, czy innej rzeczy. Otóż na niektórych kanałach bardzo szybko znika mi pasek info - w mgnieniu oka. Ustawiałem różne czasy wyświetlania, ale dalej to samo. W sumie to chyba nie pierwszy soft który ma taką przypadłość, bo na jednej z wcześniejszych wersji też był ten problem, ale nie wiem jak sobie poradzić z nim ? Czy jest na to jakaś rada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Po zaprogramowaniu zorientowałem się że następny film także chciałbym nagrać więc ręcznie przedłużyłem czas nagrania z dwóch do czterech godzin. Rano urządzenie wciąż wyświetlało napis REC i dało się zresetować jedynie przyciskiem z tyłu. Okazało się że na pustym pendrivie 32GB nagrało jedynie 64 minuty pierwszego filmu...

 

Pierwsze padnie pytanie. Przedłużanie nagrania już działa? Bo na 2.18B5 nie działa.

 

Twój przypadek to ewidentna zwieszka dekodera. Raz na jakiś czas mnie też to się przydarza (no, mówiąc bardziej precyzyjnie, to raczej mojemu dekoderowi). Nagranie niby trwa, ale dekoder wisi i tylko uziemienie go pomaga. U mnie nie miało to związku z przedłużaniem nagrania. Potrafi przydarzyć się od czasu do czasu po prostu samo z siebie. Generalnie zauważam, że nie zaszkodzi od czasu do czasu wyłączyć dekoder od prądu i ponownie go włączyć.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, ale nie wiem czy to zależy od oprogramowania, czy innej rzeczy. Otóż na niektórych kanałach bardzo szybko znika mi pasek info - w mgnieniu oka. Ustawiałem różne czasy wyświetlania, ale dalej to samo. W sumie to chyba nie pierwszy soft który ma taką przypadłość, bo na jednej z wcześniejszych wersji też był ten problem, ale nie wiem jak sobie poradzić z nim ? Czy jest na to jakaś rada ?

Korzystasz może z modułu CI+ Polsatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Po zaprogramowaniu zorientowałem się że następny film także chciałbym nagrać więc ręcznie przedłużyłem czas nagrania z dwóch do czterech godzin. Rano urządzenie wciąż wyświetlało napis REC i dało się zresetować jedynie przyciskiem z tyłu. Okazało się że na pustym pendrivie 32GB nagrało jedynie 64 minuty pierwszego filmu...

 

Pierwsze padnie pytanie. Przedłużanie nagrania już działa?

Na którym się z wcześniejszych softów udało mi się nagranie przedłużyć. Na b8 próbowałem po raz pierwszy. Chciałbym tylko podkreślić że przedłużenia teraz dokonałem zanim nagranie w ogóle się nie zaczęło. Dzięki za odpowiedź jak znowu coś zaobserwuje to napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz może z modułu CI+ Polsatu?

Tak. Po wyciągnięciu modułu i pracy z samą kartą TNK wszystko ok. Głównie problem występuje np. na kanałach Orange Sport, TVP Sport i tym podobnych których nie mam w pakiecie CP, a mam je w Smart HD. Mimo iż mam zaznaczone "dekoduj przez czytnik CA", nic to nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze lepiej ale irytuje mnie ze pendrive ktory do tej poru dzialal bez zastrzezen nagle stracil ta wlasciwosc ;-)

W nocy znowu nagrywalem i znowu rano swiecil sie REC. Tym razem nawet nie probowalem wylaczac zadnym przyciskiem. Po prostu wyjalem pendriva i... REC zniklo. Niestety zamiast pelnego filmu nagralo mi ok. 30 minut.

Dzisiaj zrobie pelny format pendriva na komputerze. Moze pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...