Skocz do zawartości

Noc w TV i radiu


BTV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiało was co jest w nocy w radiu i tv?

TVP 1 - zegar i Testcard

TVP 2 - zegar i Testcard

TVN - ID Mix

TVN 7 - całodobowy

TTV - TTV ID

Polsat - całodobowy, czasem przez kilka sekund ok. 10 sekund jingiel Polsat Włącz Emocje.

TV 4 - Testcard

TV Puls - całodobowy, przez ok. 10 sekund obracające się w koło logo TV Puls na czerwonym tle.

ATM Rozrywka - bufor stacji

TV4 - Kolorowe pasy z napisem TV 4

Polsat Film - Zza Kamery...

TVP Sport/TVP Kultura/TVP Seriale/TVP Historia/Zone Europa/TVN Turbo/TVN Style - logo stacji

FOX/FOX Life - zapowiedzi programowe

TVP Info - przez około 5 minut pojawia się zegar

TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport, TVP Seriale, TVP HD, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News, teleTOON+, Ale Kino+, Planete+ - logo stacji

Polsat Film - Zza kamery...

MiniMini+ - Śpiąca rybka

TV6 - Bufor z kółkami

Tele 5 - Nocny patrol

AXN - Blok promocyjny AXN (Telezakupy)

Universal Channel, SciFi Universal, FOX, FOX Life - Zapowiedzi programowe

Eurosport - Telezakupy

TVN CNBC - Plansza z notowaniami giełdowymi

Mango 24, iTV - Pasmo erotyczne

Polonia 1 - całodobowa W święta gdy nie ma "Różowej nocy" wisi statyczna plansza z logo.

 

Zagraniczne:

Toon Disney Scandinavia (Sirius 4) - od 22 do 6

Playhouse Disney Scandinavia (Sirius 4) - od 22 do 6

Nickelodeon Scandinavia (Sirius 4) - od 18 do 6 (zamiana z czasem na VH1 Scandinavia)

SportN (Sirius 4) - od 01 do 13

NRK2 (Sirius 4) - od 01 do 11, czasami do 13

NRK Super (Sirius 4) - od 19:30 do 7

Sky Movies Premier / HD / Premier +1 (Eurobird 1) - od 3:30 do 11 (przypadku Premier +1, wyłączenie ekranu od godziny 4:30 do godziny 12:00)

Sky Screen 1 / Screen 1 HD (Astra 2) - od 12 do 4 (zamiana ze Sky Anytime 1 / Anytime HD1 od godziny 4)

Sky Screen 2 / Screen 2 HD (Astra 2) - od 15 do 5 (zamiana ze Sky Anytime 2 / Anytime HD2 od godziny 5)

Junior Deutschland (Astra 1) - od 20 do 6 (zamiana z kanałem Beate-Uhse TV, który nadaje na oddzielnych PID-ach)

Jetix Deutschland (Astra 1) - od 20 do 6 (zamiana z kanałem Classica, który nadaje na oddzielnych PID-ach)

Nick Premium (Astra 1) - od 20 do 6 (zamiana z kanałem MTV Entertainment, który nadaje na oddzielnych PID-ach)

Nick Germany (Astra 1) - od 20 do 6 (zamiana z kanałem Comedy Central)

Cinemoi Movies (Eurobird 1) - od 4 do 16

Cartoonito (Astra 2) - od 20 do 5 (zamiana z kanałem TCM 2 UK)

BBC CBBC (Astra 2) - od 20 do 7 (zamiana z kanałem BBC4)

BBC CBeebies (Astra 2) - od 20 do 7 (zamiana z kanałem BBC3)

CITV (Astra 2) - od 19 do 7 (zamiana z kanałem ITV4 +1)

 

Dodatkowo: Co tydzień jeden z kanałów Rai 1-3 w godzinach nocnych ma Przerwę Techniczną.

 

 

 

 

Kanały Polsatu (z wyjątkiem Polsatu 2) i Canal+ Cyfrowego mają raz w miesiącu (w drugiej połowie miesiąca) zakończenie programu o godzinie 1:00 z powodu przerwy technicznej.

________|

________|

 

PR 1 - Muzyka, audycje (''Noc z Jedynką'', ''Tak to bywało'', ''Poranne rozmaitości rolnicze'') + Wiadomości co godzinę

PR 2 - Muzyka klasyczna + audycje (min ''Muzyczna noc Euroradia'' czy ''Kalendarium'' czytane przez Janusza Szydłowskiego)

PR 3 - Muzyka, audycje (min ''Trójkowy budzik'') + Wiadomości o północy

PR 4 - Muzyka + wiadomości o północy

RMF FM - Fakty co godzinę, muzyka polska i zagraniczna, o trzeciej w nocy podsumowanie dnia.

RMF MAXXX - Muzyka polska (min Hip Hop)

RMF Classic - Muzyka klasyczna

Radio ZET - Wiadomości co godzinę, muzyka polska + powtórki programów (''Sensacje XX wieku'', ''Gość Radia ZET'', ''Nosel Kręci'')

ChilliZET - Muzyka chilloutowa

Radio Plus - Muzyka Polska

Planeta FM - Muzyka Hip-Hopowa i Trance

Radio ESKA - Muzyka Polska i zagraniczna

Eska Rock - Muzyka

Radio WAWA - Muzyka

Radio Złote Przeboje - Muzyka, audycje (''Złote Przeboje na dzień dobry'' o 4:00)

TOK FM - Wiadomości co godzinę + powtórki programów (min ''Poranek Radia TOK FM'', ''Ekonomia Kapitał Gospodarka'')

Radio Maryja - Powtórki programów

Polskie Radio Szczecin - Muzyka Polska i Zagraniczna, powieść radiowa (0:10 i 5:30) powtórka rozmowy radiowej (0:45), a także serwis informacyjny o 0:00

Polskie Radio Koszalin - Muzyka Polska i Zagraniczna, audycje, a także wiadomości (0:00 i 5:00)

Radio Merkury - Muzyka Polska i Zagraniczna, Pogoda co 30 minut i wiadomości (5:30)

Radio PiN - Muzyka zagraniczna (0:00-1:00), Polska (1:00-6:00)

 

Źródło: forum satkurier

Źródło tego tutaj to moje forum a źródłem mojego forum jest to forum - satkurier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja dołożę z zagranicznych...

CT1/2/24/sport (Astra 3) - całodobowy

Een (Astra) - pętla Het Journaal Laat

TV Slovenija 1 (Eutelsat HotBird) - infokanał

TV Slovenija 2 (Eutelsat HotBird) - rozrywkowy infokanał

Jednotka (Astra 3) - całodobowy

Dvojka (Astra 3) - najpewniej testcard

M1 (Eutelsat 9) - testcard

BBC One (Astra 2) - BBC News

SVT2 (Astra 4/Thor) - najpewniej testcard

DR1/2 (Astra 4/Thor) - program dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A ja dołożę...

TVP3 - całodobowe, czasami jak jest konwersacja to pewnie jest testcard z napisem "TVP"

TVP Info - też 24h, lecz przed Info Porankiem na chwilę leci bufor stacji

Stopklatka TV - jak zwykle bez przerwy, ale w jakiś okolicach 5:55 do 6:00 leci ident stacji w kółko

TVP ABC - śpiący cielak na chmurce

TVN - tak jak wyżej: ID Mix, czyli bufor, ale przed nim są jeszcze powtórki dawnych programów (Nauka jazdy, Kto was tak urządził, Usterka lub powtórki obecnych odcinków RWT)

TV6 - całodobowe już, lecz jak raz w miesiącu jest przerwa w emisji to w jej trakcie są "pasy łowickie", albo czasami bufor

TTV - już napisane, że bufor, ale nowy

ATM Rozrywka - również wszystko całodobowe, ale jak jest przerwa techniczna to pewnie leci bufor

TVP Kultura - już nowe logo stacji, tymrazem kadr z obecnego identu

TVP Rozrywka - logo stacji

Puls 2 - całodobowy, ale przez 5 sekund leci bufor przed 6:00

TV Trwam - całodobowe

Fokus TV - także

paczka Canal+ - całodobowa, ale jak mówiono wyżej raz w miesiącu jest przerwa techniczna, więc podczas niej jest logo stacji na czarnym tle

Kuchnia+ i Domo+ - całodobowe

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro lokalne też się liczą to...

Pomerania (Szczecin) i Pomorska TV (Gdańsk) - plaża z szumiącym morzem w nocy

TOYA (Łódź) - prezentacja programu dnia + zapowiedzi

NTL (Radomsko) - testcard

stacje lokalne z Vectry - całodobowe

WTK (Poznań) - widok na miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Na dzień dzisiejszy wiele się nie zmieniło, jednak uważam, iż czołowe stacje, tj. TVP powinny nadawać całodobowo, a ramówkę układać w ten sposób, by nie było miejsca nawet na zakończenie programu 10-20 minutowego. 

 

Znacznie w 2010 nadawanie wydłużyły TVP1 i TVP2 i z założenia te stacje miały nadawać 24/h, aczkolwiek dalej zdarzają się nawet kilkugodzinne przerwy. Początkowo przykładano się do nocnych pasm, tworząc m. in. cykl "Noc z serialem", emitując starsze seriale TVP i wiele polskich filmów, niestety tylko produkcji i koprodukcji TVP. Szybko się z tego pomysłu wycofano, ponieważ oglądalność tak, czy owak była zerowa. I tak dzisiaj w nocy są najczęściej powtarzane tylko programy i magazyny z poprzedniego wieczora.

 

Jeżeli wymagać poprawy nocnego programu, to tylko od TVP, bo jednak jakieś wpływy z abonamentu i rekompensaty za niedostateczne środki abonamentowe są, zatem można byłoby wzbogacić noce, nie zarabiając na nich przy reklamach. 

 

Niezwykle krótko nadaje TVP Historia, bo do wielu lat startuje ok. 6:50, a między 1, a 3 w nocy już kończy nadawanie. 

 

Nadawanie całodobowe ma największe znaczenie właśnie teraz, bo czasy, gdzie trzeba było siedzieć do północy, czy jeszcze dłużej na daną pozycję dawno minęły. Wiele sposobów nagrywania i wycinania reklam, czy serwisy VOD pozwalają na obejrzenie materiału w dogodnym momencie. 

 

Dziwi mnie również emitowanie przez TV Puls/PULS2 w nocy ciągle tych samych programów, które są zasadnicze przez wymóg polskiej koncesji. Na przestrzeni dekady TV Puls dorobiła już się na tyle nowszych seriali, że powinna całkowicie nimi zastąpić "Dyżur", "Z archiwum policji" i "Menu na miarę". 

Edytowane przez Sentence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 16.04.2016 o 18:52, Kuba2015 napisał:

Skoro lokalne też się liczą to...

Pomerania (Szczecin) i Pomorska TV (Gdańsk) - plaża z szumiącym morzem w nocy

TOYA (Łódź) - prezentacja programu dnia + zapowiedzi

NTL (Radomsko) - testcard

stacje lokalne z Vectry - całodobowe

WTK (Poznań) - widok na miasto

Jak wg. mnie, Łódzka TV TOYA powinna zrezygnować z programu dnia oraz pokazywania zapowiedzi i powtórek różnych programów w kółko podczas godzin 0:00-10:59. Powinni raczej transmitować coś konkretnie innego. Czyli widoki Łodzi z kamer. Albo po prostu planszę z logiem stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 14.02.2020 o 21:54, Sentence napisał:

Na dzień dzisiejszy wiele się nie zmieniło, jednak uważam, iż czołowe stacje, tj. TVP powinny nadawać całodobowo, a ramówkę układać w ten sposób, by nie było miejsca nawet na zakończenie programu 10-20 minutowego.

 

Światełkiem w tunelu była emisja na TVP3 Telewizji Nocą. Program nadawano na żywo w 2016 r., co tydzień, w nocy z piątku na sobotę, ok. 23-24. Poruszano w nim tematy trudne i ważne społecznie. Ostatni raz nadano go przed Sylwestrem 2016. Gdyby zdecydowano się na reaktywację formatu i emisja byłaby chociażby o 23:00, to bardzo ubogaciłoby to nocną ramówkę TVP.

 

Odnośnie nadawania całodobowego, to uważam, że chociaż te 15-30 minut przerwy na głównych antenach powinno zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Ja uważam, żeby RMF nocą nie tylko nadawał utwory polskie spoza playlisty, ale też zagraniczne, i szczególnie utwory z remiksami lecącymi w ciągu dnia. Np. I Just Died in Your Arms powinno lecieć w wersji Cutting Edge w nocy, a cover/remix taneczny Komodo w dzień. Lub I Was Made For Lovin' You w oryginalnej wersji od kultowego zespołu Kiss też powinien lecieć w nocy, podczas gdy wersja Vinaia (po prostu I Was Made) powinna lecieć w dzień.

Również Cold Heart Eltona Johna powinno być puszczane w oryginale w nocy, a remix DJa PNAU z Duą Lipa powinien lecieć w dzień.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...