Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież i tak są przerywane reklamami, np. familiada na TVP2. Poza tym przerwy reklamowe między filmami są strasznie długie i trwają 20-25 minut. W publicznej telewizji nie powinno być wcale reklam. Bardzo dobrze że ludzie nie płacą abonamentu, przynajmniej im się trochę pali pod nogami. Niech odkodują wiązkę z Astry a później narzekają. Prawda jest taka, że TVP nie zależy na zasięgu swoich kanałów. Jeszcze jakby trochę ukrócili pensję niektórym pracownikom to byłoby całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Sprawdź co ci grozi, jeśli nie płacisz abonamentu RTV

 

Kontrolę nad pobieraniem abonamentu radiowo-telewizyjnego sprawuje Poczta Polska i minister infrastruktury. W praktyce jednak egzekucja tych należności jest utrudniona z powodu niespójności przepisów ustawy.

 

Czytelniczka zarejestrowała swój odbiornik telewizyjny 10 lat temu. Jednak od dwóch lat nie płaci abonamentu. W tym czasie kupiła także dwa radia, których nie zarejestrowała.

 

– Czy wobec zaległości z opłatami grozi mi kara pieniężna i czy zostanie wyegzekwowana – pyta pani Joanna z Kielc.

 

Kara czytelniczce grozi, ale nie będzie wykonana. Zgodnie bowiem z ustawą o opłatach abonamentowych kontrolę rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych oraz obowiązku opłacenia abonamentu prowadzi operator publiczny, czyli Poczta Polska. Nadzór nad Pocztą sprawuje minister infrastruktury. W przypadku stwierdzenia niezarejestrowanego telewizora lub radia naczelnik urzędu pocztowego wydaje decyzję. Decyzja taka nakazuje rejestrację i ustala wysokość opłaty za używanie. W przypadku opóźnienia w uiszczaniu opłaty abonamentowej naliczane są odsetki w wysokości jak dla zaległości podatkowych.

 

Naczelnik urzędu może skierować sprawę do postępowania egzekucyjnego. Od decyzji naczelnika przysługuje obywatelowi odwołanie do ministra infrastruktury.

 

Przepisy nie wskazują jednak terminu, w którym powinna zostać uiszczona należność wymierzona decyzją naczelnika poczty. Uniemożliwia to stwierdzenie upływu terminu do zapłaty. Co więcej, blokuje to wierzyciela (pocztę) odnośnie do podejmowania dalszych działań niezbędnych do wszczęcia egzekucji administracyjnej. Egzekucja administracyjna nie może być przeprowadzona. Ponadto powierzenie obowiązku ściągania opłat przez pocztę jest niewykonalne, gdyż jako sprywatyzowana spółka prawa handlowego nie może podejmować decyzji administracyjnych. Ustanowiony nieskuteczny mechanizm poboru i egzekucji abonamentu stoi w sprzeczności z zasadą powszechności obciążeń publicznych (wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 4 listopada 2009 r., sygn. akt K 21/96, Kp 1/08).

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Artykuł z dnia: 2009-11-28

 

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/3 ... u_rtv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Poczta Polska jest już prywatna?

Jednak fakt faktem, że ten system ściągania abonamentu już dawno stracił sens. Równie dobrze, można by powierzyć to ściąganie np. Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad :) Co mają usługi pocztowe wspólnego z radiofonią i telewizją? Era głośników-kołchoźników napędzanych wzmacniaczem zainstalowanym na poczcie, chyba minęła już dawno (w moim mieście kołchoźniki zamilkły około 1981 roku)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Abonament RTV – najtaniej jednorazowo za cały rok

04.01.2010

Opłacając abonament radiowo – telewizyjny jednorazowo za cały rok do 25 stycznia 2010 roku można skorzystać ze zniżki. Do regularnego opłacania abonamentu zobowiązany jest każdy, kto posiada radio czy telewizor. Dzięki temu publiczne radio i telewizja mogą realizować misję publiczną.

Abonament to powszechnie przyjęty w Europie system finansowania mediów publicznych. W Polsce - podobnie jak w innych krajach europejskich - abonament związany jest z misją mediów publicznych, w ramach której są one dostępne dla każdego oraz posiadają różnorodną i wartościową ofertę programową.

 

Badania opinii publicznej pokazują, że Polacy w większości są zwolennikami abonamentu jako formy finansowania mediów publicznych. Z opublikowanego 7 grudnia 2009 r. w „Dzienniku Gazeta Prawna” sondażu instytutu Homo Homini wynika, że aż 80 proc. Polaków chce stabilnego, niezależnego od państwa finansowania mediów publicznych. Za abonamentem opowiedziała się blisko jedna trzecia ankietowanych (31,5 proc). Polacy dopuszczają również inne sposoby utrzymywania mediów publicznych. Blisko 27 proc. ankietowanych opowiedziało się za opłatą audiowizualną pobieraną w podatkach PIT i CIT a jedna piąta ankietowanych uważa, że opłata na media publiczne powinna być wliczana do rachunku za prąd.

 

WYKORZYSTANIE PRZEZ TVP ABONAMENTU NA REALIZACJĘ MISJI PUBLICZNEJ

 

Ustawa o radiofonii i telewizji obliguje Telewizję Polską do wypełniania misji publicznej - oferowania całemu społeczeństwu i poszczególnym jego grupom programów z zakresu informacji, publicystyki, kultury, edukacji, religii, rozrywki i sportu. To rola mediów publicznych, której nie muszą odgrywać nadawcy komercyjni w Polsce. Telewizja Polska podchodzi w sposób bardzo odpowiedzialny do tego ważnego zadania. Świadczą o tym przede wszystkim sprawozdania z wykorzystania wpływów z opłat abonamentowych przedstawiane co roku KRRiT.

To, co odróżnia nadawcę publicznego od komercyjnych, to przede wszystkim:

 

• różnorodność gatunkowa,

• oferta adresowana zarówno do ogółu widowni, jak i wybranych grup widzów,

• program lokalny i regionalny (potencjał 16 Oddziałów Terenowych TVP),

• dostępność – objęcie swym zasięgiem całego kraju,

• wysoki standard technologiczny przekazu •

zakaz przerywania programu reklamami (szczególnie ceniony przez widzów).

 

 

Ponadto TVP w szerokim zakresie udziela wsparcia, inicjuje, kreuje oraz współorganizuje liczne kampanie społeczne i akcje charytatywne m.in.: „Reklama dzieciom” oraz „I Ty możesz zostać św. Mikołajem". Przykładem aktywności telewizji publicznej jest, tradycyjnie już, udział w organizacji XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poza tym co roku TVP obejmuje patronatami medialnymi ponad 1000 interesujących wydarzeń, nagłaśniając je na swoich antenach.

 

Równie ważną rolę w telewizji publicznej odgrywają produkcje z dziedziny kultury, jak np. znakomite filmy dokumentalne oraz spektakle Teatru TV. Telewizja Polska od lat utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku mediów elektronicznych, szczególnie w zakresie produkcji teatralnej i filmowej. W 2009 r. TVP1 wyemitowała 35 spektakli Teatru TV, w tym 11 premierowych.

Innymi przykładami istotnych projektów, podjętych w ramach misji publicznej w zakresie kultury i edukacji są: Książka Historyczna Roku o nagrodę im. Oskara Haleckiego oraz Krajowy Festiwal Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. TVP współorganizowała ponadto największe tegoroczne wydarzenie medialne w Polsce, jakim była międzynarodowa konferencja INPUT.

 

W 2010 roku Telewizja Polska jako nadawca publiczny włączy się z dużym zaangażowaniem w obchody Roku Chopinowskiego 2010 – jednego z najważniejszych wydarzeń promujących Polskę i jej kulturę na świecie. Już z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina telewizja publiczna pokaże m.in. dwa wielkie wydarzenia - inaugurujący Rok Chopinowski koncert Lang Langa oraz koncert Piotra Palecznego. Wymienione projekty są wkładem mediów publicznych w promocję kultury, nauki oraz umocnienie instytucji kulturalno-edukacyjnych w Polsce. To również potwierdzenie woli jak najszerszej i najbliższej współpracy mediów publicznych ze wszystkimi środowiskami twórczo-naukowymi.

 

ABONAMENT W TVP – INFORMACJE PODSTAWOWE

 

Telewizja Polska wydała następujące kwoty na zadania związane z realizacją misji telewizji publicznej:

 

• w 2008 r. TVP wydała 1 875,9 mln zł (zaledwie 22,4% kosztów związanych z realizowaną przez TVP misją pokrywają środki abonamentowe uzyskane z KRRiT). Pozostałe koszty zostały pokryte z innych źródeł, w tym przede wszystkim z reklamy i sponsoringu;

 

• w 2007 r. TVP S.A. wydała 1 695,4 mln złotych (zaledwie 1/3 kosztów związanych z realizowaną przez TVP S.A. misją pokrywają środki abonamentowe uzyskane z KRRiT);

 

• w 2006 roku TVP wydała 1 600,9 mln złotych (zaledwie 1/3 tej kwoty pokryły środki abonamentowe uzyskane z KRRiT); •

 

w 2005 roku TVP wydała 1 501,0 mln złotych (zaledwie 1/3 tej kwoty pokryły środki abonamentowe uzyskane z KRRiT na mocy uchwały 329/2004).

UPROSZCZENIA W OPŁACANIU ABONAMENTU

 

Od początku 2009 r. abonament radiowo-telewizyjny można opłacać prościej i szybciej niż do tej pory. Poczta Polska zastąpiła nowymi formularzami dotychczasowe książeczki opłat za abonament. Dzięki nim abonenci mogą dokonać płatności nie tylko na poczcie, ale również w bankach i punktach przyjmujących wpłaty gotówkowe oraz przelewem przez Internet.

 

Dotychczasowe książeczki opłat zostały zastąpione nowymi formularzami zawierającymi indywidualny numer posiadacza zarejestrowanego odbiornika. Do dokonania płatności w banku lub przez Internet wystarczy znajomość tego indywidualnego numeru posiadacza odbiornika oraz numeru rachunku bankowego – oba można otrzymać na poczcie bądź znaleźć na stronach internetowych Poczty Polskiej. Kolejną nowością wprowadzoną przez Pocztę Polską jest możliwość rejestracji telewizora czy radia nie tylko w placówce pocztowej, ale także za pośrednictwem Internetu.

 

WYSOKOŚĆ OPŁAT ZA UŻYWANIE ODBIORNIKÓW RTV W 2010 ROKU W 2010 roku

 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ustaliła następujące stawki opłat za abonament radiowo-telewizyjny. Stawki te pozostały niezmienione od 2008 roku.

 

W przypadku abonamentu radiowego jest to:

 

• 5,30 zł za jeden miesiąc,

• 10,40 zł za dwa miesiące,

• 15,40 zł za trzy miesiące,

• 30,40 zł za sześć miesięcy,

• 58,20 zł za rok.

 

Stawki abonamentu radiowo-telewizyjnego są następujące:

 

• 17,00 zł za jeden miesiąc,

• 33,20 zł za dwa miesiące,

• 49,30 zł za trzy miesiące,

• 97,50 zł za sześć miesięcy,

• 186,70 zł za rok.

 

Opłatę abonamentową uiszcza się z góry do 25-go dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego.

http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... a-caly-rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie płaci abonamentu? To ciekawe, bo znam kilka osób, jak nie więcej, które go płacą i nie mają pow. 60 lat. Poza tym, skoro lepiej będzie bez niego, to czemu nikt za granicą (chociażby Wielka Brytania) nie myśli o jego zniesieniu? Przecież tam telewizje państwowe są bogatsze, więc teoretycznie mogłyby mniej odczuć jego brak. Ale wiadomo, to Polska, gdzie większość myśli tylko jak najmniej wydać i jak najwięcej mieć.

 

Tylko że w Wielkiej Brytani czy w Niemczech jest za co płacić, a u nas nie ma. Mam płacić 17 zł/m-c za 2 kanały (więcej nie odbieram) marnej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Swoja droga Można zlikwidować stocznię,

kopalnie i wiele innych zakładów, a nie mozna

zlikwidow... tego czegos , taK TYLKO JEST W POLSCE GDZIE U WLADZY SA TWARDE LBY ZARABIAJACE MIESIECZNIE TYLE ZE ZWYKLY CZLOWIEK NIE ZAROBI W 5LAT...... ( nie patrzcie na srednia krajowa bo to pic na wode aby ludzia zamydlic oczy)

 

wiecej co wymislili nasi poslo ............... >>>>>> Bedzie nowy abonament RTV http://biznes.interia.pl/news/bedzie-no ... tv,1426542

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety płacę abonament, bo moja żona jest "panikara" i boi się, że mogłaby wpuścić kogoś obcego do mieszkania. Mam podstawowy Cyfry, Familijny Polsatu i TNK. 17 zł można przeboleć, chociaż w TVP żona ogląda tylko Familiadę a ja czasami TVP info. Denerwuje mnie tylko to, że jestem w grupie 4.100 osób składających się co miesiąc na pensję znanego redaktora L..a, którego nie cierpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem na poczcie. Jakiś Henio chciał zarejestrować odbiornik. Prosił o druczek... Myślę sobie, oszalał, potrzebny mu lekarz?

Wyglądał normalnie.

No nic... załatwiam swoje... i wychodzę. Gdy już byłem w drzwiach usłyszałem głos "ale ja chciałem druk o wyrejestrowanie odbiornika"

No to spoko gość, pomyślałem :)

17 zł na miesiąc to bardzo dużo. Ja np. mam TnK, płace 10 zł na miesiąc. Chyba bym idiotą gdybym miał płacić jeszcze prawie dwa razy tyle, aby pośrednio finansować platformę N w której to znajduje TVP HD.

Namawiam wszystkich do wyrejestrowania odbiorników i nie płacenie abonamentu RTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonament RTV to temat rzeka.Ja na przyklad jestem za zniesieniem placenia tego haraczu.@ GieKa ma moze troche racji,im wiecej ludzi zrezygnuje z placenia abonamentu RTV moze i wtedy wejdzie szybciej ustawa finansujaca TVP z podatkow,czy pomysl jest dobry niewiem.Faktem jest ze pieniadze na TVP beda splywaly z podatkow wszystkich Polakow a nie tylko tych posiadajacych odbiorniki RTV,ale z drugiej strony kto teraz nie ma odbiornika Telewizyjnego lub radiowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Abonamentu nie powino byc wcale , powinien byc calkiem zniesiony oraz calkiem zakodowana TVP po aby potem sobie taki Pan Kowalski chcial ogladac wykupoje karte kodowa na sat czy naziemna ( tv cyfrowa mozemy zapomniec wciaz analog jak na jakiejs zacofanej wsi) i wtedy sobie taka karte oplacac i ogladac a TVP miala by i pieniadze i utrzymanie siebie ........ Niestety mam telewizor z wyjeta glowica , monitor nie posiada odbioru TVP polska , a to ze mam tuner to i nie zaplace nie ma takiej ustawy ze mam placic za tuner , komputer czy telefon z mozliwoscia ich odbioru , a tv czy inny sprzet ( np monitor) nie jest w stanie samodzielnie odebrac ich kanalow..... Takie sa Fakty

:brawo:

Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zamiast abonamentu RTV powinna być pobierana opłata audio-wizualna.

Opłata powinna być w granicach 5-6 zł i gdyby była pobierana od każdego Polaka wpływy byłyby większe niż obecnie. A 5-6 zł miesięcznie na rozwój polskiej kinematografii i produkcji telewizyjnej to tyle co dwa piwa lub pól paczki papierosów - nikt by od tego nie zbiedniał. Jedynym warunkiem dla tej opłaty byłoby kontrolowanie na co idą te środki pieniężne. W żadnym wypadku nie wolno by było z nich finansować pseudo-gwiazd komercyjnych w TV ani żadnych reality-shows itd. Środki te musiałyby być wydawane na programy edukacyjne, dokumentalne, informacyjne i polską kinematografię. Najlepszym wyjściem byłoby odprowadzanie tej kwoty z wynagrodzenia przez pracodawce.

Opłata ta musiałaby się jednak wiązać z umożliwieniem odbioru każdemu Polakowi wszystkich kanałów publicznych telewizyjnych (w dvb-t) oraz radiowych (w dab+) (a nie tak jak jest obecnie, że 80% Polaków nie ma programu radiowego PR Euro a większość ma dostęp tylko do 2-3 kanałów telewizyjnych).

Dobrym pomysłem jest to udostępnienie zasobów archiwalnych. Każdy powinien mieć dostęp do polskiej kultury finansowanej kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu z pieniędzy naszych rodziców i dziadków. Powinno się zmusić ustawowo TVP do utworzenia kanału telewizyjnego z archiwaliami (stare filmy, stare programy dokumentalne itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonamentu nie powino byc wcale , powinien byc calkiem zniesiony oraz calkiem zakodowana TVP po aby potem sobie taki Pan Kowalski chcial ogladac wykupoje karte kodowa na sat czy naziemna ( tv cyfrowa mozemy zapomniec wciaz analog jak na jakiejs zacofanej wsi) i wtedy sobie taka karte oplacac i ogladac a TVP miala by i pieniadze i utrzymanie siebie...

Taa i zachce Ci się drugiego TV w domu i nową kartę trzeba kupić :woot: TV publiczna powinna być ogólnodostępna, a forma w jakiej jest abonament powinna być jak najszybciej zmieniona. Zgadzam się z ploombą. Moim zdaniem te 5-6zł powinny być ściągane w formie podatku i byłby spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ sybic

Ostatnio byłem na poczcie. Jakiś Henio chciał zarejestrować odbiornik. Prosił o druczek... Myślę sobie, oszalał, potrzebny mu lekarz?

 

Oszalał bo chciał zgodnie z prawem i ustawą zarejestrować odbiornik?

 

Do wszystkich co nie płacą abonamentu RTV-Nie płacicie,nie narzekajcie na TVP itd. A najlepiej usuńcie wszystkie kanały TVP z odbiornika. Nie po to ktoś chce żyć zgodnie z prawem by inna osoba nie płaciła a też czerpała korzyści. I nie przekonają mnie żadne gadki typu-abonamentu RTV nie powinno być wcale. Wiecie czemu tak mówicie? Bo chcecie być "na czasie" i chcecie być cwaniakami. Najlepiej powiedzieć "a po co to opłacać"? Mądrzy są niektórzy bo TVP nigdy nie zakoduje im obrazu tak jak by to było jakby nie opłacili abonamentu za platformę cyfrową. A wiecie czemu trzeba opłacać abonament RTV? A dlatego bo publiczna telewizja to nasze dobro wspólne. Po to aby były takie kanały jak TVP Kultura bądź TVP Historia, Po to aby człowiek nie był skazany tylko i wyłącznie na komercyjną sieczkę z amerykańskimi filmami przerywanymi 20 min reklamami. Wiem, brzmi to banalnie. Ale taki jest fakt, i dopóki jest obowiązek płacenia abonamentu RTV to powinniśmy go płacić. A jeżeli naród tak nie chce płacić to niech ustawodawca w końcu coś z tym zrobi. Mój pomysł jest taki aby finansować TVP z podatków i z jakiegoś odsetku co płacimy za elektryczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonamentu nie powino byc wcale , powinien byc calkiem zniesiony oraz calkiem zakodowana TVP po aby potem sobie taki Pan Kowalski chcial ogladac wykupoje karte kodowa na sat czy naziemna ( tv cyfrowa mozemy zapomniec wciaz analog jak na jakiejs zacofanej wsi) i wtedy sobie taka karte oplacac i ogladac a TVP miala by i pieniadze i utrzymanie siebie...

Taa i zachce Ci się drugiego TV w domu i nową kartę trzeba kupić :woot: TV publiczna powinna być ogólnodostępna, a forma w jakiej jest abonament powinna być jak najszybciej zmieniona. Zgadzam się z ploombą. Moim zdaniem te 5-6zł powinny być ściągane w formie podatku i byłby spokój.

Jesli cie interesuje mam 3 tv i 2 monitory LCD oraz 2 abonamenty polskie oraz 2 zagraniczne i tunery wlasne w ktorych nie ma tvp pech jakis chcial i mi nie pozwala ich zainstalowac bo nie ogladam :censored: kanalow na ktorych leci m-jak milosc , klan , Janosik , moda na sukces , familiada czy inne smieci taka jest prawda , stac jest mnie na placenie abonamentu za to co ogladam typu muzyka film czy naukowe......

Klient placi klient wymaga , dzis mamy takie czasy a czasy nazucania i haraczu minely

 

jak pisalem wyzej chcesz ogladac to plac niech koduja ludzie beda placic i ogladac a tvp nie upadnie

 

puszczanie czegos w kolka jest chore psychicznie :crazy: i tak tam zdaje sie mysla w zarzadzie ... Juz Tv Trwam ma lepsza ramowke :brawo:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę abonament i niestety Vancouver w HD musze oglądać płacąc Solorzowi za Eurosport HD lub po niemiecku na ADR/ZDF HD. W sumie tylko jeden mój znajomy jeszcze płaci i uważani jesteśmy za dziwolągów. Poza tym mówienie mi, że płacenie za coś do czego nie mam dostępu (mnie chodzi tylko o TVP HD) to normalna sprawa. Bo kanał ten pokazuje TYLKO te rzeczy, które można zobaczyć na TVP 1/2/Polonia, a więc nakręcone bądź kupione za pieniądze m.in. z mojego abonamentu. Rozwiązaniem jest dodanie tego kanału do każdej platformy, do każdego pakietu, nawet najtańszego. I wtedy bez szemrania zapłacę 17 zł, przy przelewaniu których teraz szemram co miesiąc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczenia co miesiąc są niemożliwe do realizacji - np. w CP co miesiąc przerobienie np. miliona takich zaświadczeń rażąco podniesie koszty. Każdy kto płaci abonament jakiejś platformie powinien jej też płacić ABO RTV, a operator obligatoryjnie raz na miesiąc przekazywałby go do TVP od wszystkich abonentów na raz. Kto nie ma platformy - płaci sposób tradycyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto płaci abonament jakiejś platformie powinien jej też płacić ABO RTV, a operator obligatoryjnie raz na miesiąc przekazywałby go do TVP od wszystkich abonentów na raz. Kto nie ma platformy - płaci sposób tradycyjny.

Kolega chyba nie wie ze kazdy operator satelitarny ( np Cyfra , Polsat N czy TP czy kablowka ) majacy w swojej ofercie kanaly TVP placi im za kazdego abonamenta :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...