Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Powiem wam jedno - abonament! - woła TVP - a w zamian co? Misja" tv publicznej w postaci Klanu, Mjakmiłość, seriali brazylijskich, bez siatkówki (ma ją polsat), piłki nożnej (ME), bez nauki języków (edukacji), itd. Co z tego, że jest np. TVP Sport - tylko kto to ogląda - a właściwie kto może oglądać? Jak płacimy abonament to wymagamy: TVP - WSZYSTKIE kanały na WSZYSTKICH platformach, a poza tym możliwość (w ramach abo) wypożyczenia dekodera dla tych, do których nie dociera sygnał TVP.

Podsumowując - abonament tak, ale w zamia to, co powyżej. Jeżeli na to nie ma szans, to sprywatyzować TVP i koniec z abonamentem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co mam płacić !? Oni sami chyba nie wiedzą na co ta kasa idzie.

 

Kupiłem telewizor, w cenie jest 22% VATu, płacę co miesiąc za kablówkę. Niech się rozliczają pomiędzy sobą, mnie to nie interesuje ja już swoje zapłaciłem. Poza tym w TVP i tak nie ma nic ciekawego, wolę kanały typu Discovery, TVNy.

 

Nie wierzę, że kablówka nie płaci haraczu dla TVP za retransmisje ich kanałów w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co nie co o naszym kochanym abonamencie :read:

Opłaty abonamentowe pobierane są za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych.Przyjęto domniemanie, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika. Z obowiązku wnoszenia opłat za używanie odbiorników rtv nie zwalnia opłacanie rachunków za korzystanie z telewizji kablowej i z platform cyfrowych oraz posiadanie zestawów satelitarnych. źr.www.krrit.gov.pl

 

Odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym – jak stanowią przepisy ustawy o opłatach abonamentowych – jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu. Charakteru odbiornika nie mają: magnetofon, magnetowid i odtwarzacz CD lub DVD, pozwalające na odtworzenie nagranej wcześniej audycji lub filmu, a także telewizor nie podłączony trwale ani czasowo do żadnej instalacji umożliwiającej odbiór programu, pełniący rolę monitora lub wykorzystywany wyłącznie do celów produkcyjnych.źr.www.krrit.gov.pl

 

Odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym jest: telewizor, radio, radio samochodowe, radiomagnetofon, wieża stereo z radiem. Charakteru odbiornika nie mają natomiast urządzenia wielofunkcyjne jak: komputery, telefony komórkowe itp., ponieważ ich głównym przeznaczeniem nie jest odbiór programów radiowych i telewizyjnych. źr.www.krrit.gov.pl

 

Jedyne rozwiązanie kupić monitor i magnetowid lub nagrywarkę DVD i pocałować tych z KRRiT w nos :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto wogóle płaci abonament rtv?? coś się stanie jak przestaniemy płacic?? kompletnie nic.

Np. moi rodzice, nie wiem dlaczego zaczęli płacić, to nie moja sprawa. Płacenie jest bezsensu, bo i tak dla nas właściwie nic z tego nie ma. Ludzie nie płacą i jest ok, a Ci co płacą nic z tego nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. moi rodzice, nie wiem dlaczego zaczęli płacić, to nie moja sprawa.

 

Moi płacili od połowy lat 60 ubiegłego wieku, ale wtedy sąsiad mógł donieść, milicja wejść w środku nocy i aresztować itp. itd. Zaprzestali płacenia jakoś w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku. Ja nigdy nie zacząłem płacić bo z nikim nie podpisywalem żadnej umowy/zobowiązania, że coś mam płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanie czy abonament RTV jest obowiązkowy??

Dokładniej chodzi mi oto że u mnie w domu w tej chwili żaden TV nie pobiera sygnały z anteny siatkowej a wszystko idzie z kablówki albo SAT, niebawem sie przeprowadzam jakos na wiosnę i tez sygnał nie będzie brany z naziemnej a wszytko z satki...

Czy można wyrejestrować sie z abonamentu RTV aby go nie płacić, no bo i tak nie korzystam ani z radia ani z TV naziemnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci karze płacić? I tak nikt tego nie kontroluje więc tak naprawdę w praktyce płacenie abonamentu jest kwestią dobrowolną. A opłata jest nie od odbioru sygnału tylko od posiadania telewizora (może kiedyś wymyślą jeszcze od posiadania lodówki, pralki i kuchenki mikrofalowej :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Mam pytanie czy abonament RTV jest obowiązkowy??

Dokładniej chodzi mi oto że u mnie w domu w tej chwili żaden TV nie pobiera sygnały z anteny siatkowej a wszystko idzie z kablówki albo SAT, niebawem sie przeprowadzam jakos na wiosnę i tez sygnał nie będzie brany z naziemnej a wszytko z satki...

Czy można wyrejestrować sie z abonamentu RTV aby go nie płacić, no bo i tak nie korzystam ani z radia ani z TV naziemnie???

Zerknij do telegazety TVP1 lub TVP2 na strony 350-355

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam pytanie czy abonament RTV jest obowiązkowy??

Dokładniej chodzi mi oto że u mnie w domu w tej chwili żaden TV nie pobiera sygnały z anteny siatkowej a wszystko idzie z kablówki albo SAT, niebawem sie przeprowadzam jakos na wiosnę i tez sygnał nie będzie brany z naziemnej a wszytko z satki...

Czy można wyrejestrować sie z abonamentu RTV aby go nie płacić, no bo i tak nie korzystam ani z radia ani z TV naziemnie???

 

Nie, płacenie abonamentu RTV jest nie obowiązkowe. To zależy od dobrej woli widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajna argumentacja "nie podpisywałem z nikim umowy to nie musze płacić" Proponuje więc przejść na czerwonym świetle w obecności pana z drogówki i powiedzieć to samo. Jak narazie abonamentu nie trzeba płacić tylko dlatego, że TVP nie potrafi egzekwować kary za niepłacenie.

Nazwijmy rzecz po imieniu ten kto nie płaci, a ogląda jest pirartem. Ciekawa sprawa jest z tymi ludzmi którzy maja telewizor ale nie oglądają tvp.

W tvp a zwłaszcza w polskim radiu sa rzeczy genialne za które warto płacić, chociaż również jest sporo dziadostwa, za które nie dałbym funta kłaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja dorzucę od siebie 5gr.

Ustawa o zniesieniu abonamentu jest już gotowa i prawdopodobnie zostanie wprowadzona w życie, a wraz z nią pozwolenie dla Urzędu Skarbowego na ściągnięcie długów z tych użytkowników którzy nie płacili, a kwota jest dość pokaźna 500 mln.

Jak już nie będą mogli nic zrobić w sprawie pobierania abonamentu, bo go nie będzie, to będą się upominać i to dość brutalnie o zapłacenie tego czego się nie zapłaciło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie płaci abonamentu? To ciekawe, bo znam kilka osób, jak nie więcej, które go płacą i nie mają pow. 60 lat. Poza tym, skoro lepiej będzie bez niego, to czemu nikt za granicą (chociażby Wielka Brytania) nie myśli o jego zniesieniu? Przecież tam telewizje państwowe są bogatsze, więc teoretycznie mogłyby mniej odczuć jego brak. Ale wiadomo, to Polska, gdzie większość myśli tylko jak najmniej wydać i jak najwięcej mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...