Skocz do zawartości

Migracja z Cyfry + do platformy CANAL+


Mr. Brooks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

musza udostepnic nam po 6 kanałow do tej pory mielismy Canal + Weekend, Canal + Gol, Canal + Film, Canal + 3D, Canal + Sport ,Canal +". abedziemy mieli Canal + Family , Canal + Family 2, Canal + Film, Canal + Film 2, Canal + Sport , Canal +mielismy 6 musza nam 6 udostepnic paczka canal plus to paczka canal plus ilosc programow nie wazna wazne zeby zawartosc byłą ta sama a jk oni na siłe cos dodaja to juz ich sprawa

Nic nie muszą. Wyłączą i będziesz mógł napisać wypowiedzenie. Mam jednak nadzieję, jak @bogdan425, że na kolejne samobójcze ruchy nC+ już sobie nie pozwoli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formalnie nie ma juz n-ki i Cyfry+
Mylisz się. Każdy kto był w cyfrze+ i nie zmigrował do nc+ nadal jest abonentem cyfry+ i zmienić to może tylko wysłany do abonenta list ze stosowną zmianą.

 

Gdzieś czytałem, ze oni maja tylko "zgodę warunkową"na fuzję, cokolwiek to znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musza udostepnic nam po 6 kanałow do tej pory mielismy Canal + Weekend, Canal + Gol, Canal + Film, Canal + 3D, Canal + Sport ,Canal +". abedziemy mieli Canal + Family , Canal + Family 2, Canal + Film, Canal + Film 2, Canal + Sport , Canal +mielismy 6 musza nam 6 udostepnic paczka canal plus to paczka canal plus ilosc programow nie wazna wazne zeby zawartosc byłą ta sama a jk oni na siłe cos dodaja to juz ich sprawa

Nic nie muszą. Wyłączą i będziesz mógł napisać wypowiedzenie. Mam jednak nadzieję, jak @bogdan425, że na kolejne samobójcze ruchy nC+ już sobie nie pozwoli :)

nie za bardzo cie kolego rozumiem mam wazna umowe na paczke canal plus wiec co mi wyłacza i na jakiej podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daimon82:

Nie muszą udostępniać 6 kanałów.

O jutra jest tylko otwarte tzw. okno do końca czerwca. Co będzie dalej - nikt w NC+ nie wie. Jak nie wierzysz - zadzwoń lub napisz maila.

Jak nie podoba się - od jutra masz 14 dni na wypowiedzenie umowy z tytułu wycofania kanałów gwarantowanych C+.

Chyba, że ktoś będzie czekał na wielką niewiadomą od 1 lipca.

Odnośnie podstaw wyłączenia kanałów - w kwestii ich wypowiedzeń i niedotrzymania umów zajmuje sie aktualnie tym UOKiK.

Po decyzji Urzędu - w/g chęci abonentów pozwy zbiorowe pod patronatem Federacji Konsumentów.

 

Nie mają zgody warunkowej - mają bezwarunkową - ale dla klientów to nic nie znaczy, ewentualnie dla Słonecznego Zygmunta.

 

Prawników mają dobrych - ale myślenie francuskie i teza: Polacy są głupi. Udało się z Wizją, uda się i teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takiej ze mieli taka mzoliwosc zapisana w umowie natomiast opdnosnie pakietu canal plus sytuacja jest inna,wez sobie swoja umowe i przeczytaj.Tamte kanały wylatujaq nie zastepuja ich innymi a tutaj masz paczke kanałow masz ich 6 to teraz kanały premium skoro ja płace za te kanały premium to musz ami je udostepnic i oni o tym wiedza,myslisz ze od tak by je udostepniali?maja tam bałagan i teraz robia tak zeby po 1 sytuacje wyciszyc po 2 zeby nie popełnic kolejnych błedów choc ciezko im to idzie bo absolutnie kazda ioch decyzja jest poprostu beznadziejna i ich dalej pograza ,tak jak z nsport,myslicie ze włączyli wam to od tak? nie bo tam ma byc ekstraklasa mas zcanal plus musza ci udostepopnic bo mas zmiec wszystkie mecze na zywo.Musza to teraz rozwiazac mysleli ze rozwiaza to tymi listami bo z czasem by wyłączali tu sie zgodze ale te listy teraz moga sobie wsadzic w.... Takze nadal cie nie rozumiem na jakiej podstawie maja mi wyłaczyc paczke canal plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jeśli ktoś czeka uparcie na listy od nc+, które rzekomo miały być wysłane po 2 kwietnia się trochę rozczaruje.

Wczoraj z ciekawości się chciałem dowiedzieć w pracy czy zostały one już wysłane i ku mojemu zdziwieniu, wytyczne które dostaliśmy to "Składować Do Odwołania".

I faktycznie informacja widnieje taka na wszystkich paletach :) Zdjęcie poniżej.

Z tego co się orientuję w innych miastach to samo :)

Pozdrawiam

 

20130403043.jpg

 

hehe sławny jesteś :wink:

 

 

"Burza rozpoczęła się od informacji na facebookowym profilu AntyNC+, zrzeszającym abonentów niezadowolonych z nowych warunków umowy proponowanych przez powstałą 21 marca platformę cyfrową. Jeden z użytkowników zamieścił na tablicy link do serwisu satkurier.pl, w którym jeden z użytkowników zamieścił zdjęcie zafoliowanego stosu listów do abonentów Cyfry+ z podpisem "Składować do odwołania". "Jeśli ktoś czeka uparcie na listy od nc+, które rzekomo miały być wysłane po 2 kwietnia, się trochę rozczaruje" - pisze na forum autor zdjęcia."

 

http://pieniadze.gazeta.pl/Kupujemy/1,1 ... fry__.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daimon82:

Nie muszą udostępniać 6 kanałów.

O jutra jest tylko otwarte tzw. okno do końca czerwca. Co będzie dalej - nikt w NC+ nie wie. Jak nie wierzysz - zadzwoń lub napisz maila.

Jak nie podoba się - od jutra masz 14 dni na wypowiedzenie umowy z tytułu wycofania kanałów gwarantowanych C+.

Chyba, że ktoś będzie czekał na wielką niewiadomą od 1 lipca.

Odnośnie podstaw wyłączenia kanałów - w kwestii ich wypowiedzeń i niedotrzymania umów zajmuje sie aktualnie tym UOKiK.

Po decyzji Urzędu - w/g chęci abonentów pozwy zbiorowe pod patronatem Federacji Konsumentów.

 

Nie mają zgody warunkowej - mają bezwarunkową - ale dla klientów to nic nie znaczy, ewentualnie dla Słonecznego Zygmunta.

 

Prawników mają dobrych - ale myślenie francuskie i teza: Polacy są głupi. Udało się z Wizją, uda się i teraz.

dobrych by mieli gdyby urzad nie mial sie czego chycic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale umowe z canal plus maja wiec nie moga wylaczyc jedynie moga wymienic. gdyby wogole znikl canal plus to by cos takiego moglo miec miejsce

Wystarczy, że stwierdzą, że to nowy kanał a stary zlikwidowali i koniec. Udowodnisz im, że to jest to samo tylko w nowym opakowaniu? Masz na to czas i pieniądze na prawników?

na takiej ze mieli taka mzoliwosc zapisana w umowie natomiast opdnosnie pakietu canal plus sytuacja jest inna,wez sobie swoja umowe i przeczytaj.Tamte kanały wylatujaq nie zastepuja ich innymi a tutaj masz paczke kanałow masz ich 6 to teraz kanały premium skoro ja płace za te kanały premium to musz ami je udostepnic i oni o tym wiedza,myslisz ze od tak by je udostepniali?..

Udostępniają je właśnie ot tak, żeby zapchać gęby wszystkim krzyczącym (w słusznej sprawie zresztą). I przypominam, że są one dostępne do 30. kwietnia. Potem MOGĄ zostać ale NIE MUSZĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

daimon82, jeśli spółka ogłosi upadłość, to stracisz z dnia na dzień dostęp do całego pakietu, a nie tylko do jakiegoś kanału i odbędzie się to w majestacie prawa.

 

Gorzej, że jeśli będzie to spółka z o.o., to na dodatek bez żadnego zadość uczynienia dla jej klientów, bo odpowiada tylko do wysokości wkładu założycielskiego, a zaspokaja się najpierw bezpośrednich wierzycieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daimon82:

Nie muszą udostępniać 6 kanałów.

O jutra jest tylko otwarte tzw. okno do końca czerwca. Co będzie dalej - nikt w NC+ nie wie. Jak nie wierzysz - zadzwoń lub napisz maila.

Jak nie podoba się - od jutra masz 14 dni na wypowiedzenie umowy z tytułu wycofania kanałów gwarantowanych C+.

Chyba, że ktoś będzie czekał na wielką niewiadomą od 1 lipca.

Odnośnie podstaw wyłączenia kanałów - w kwestii ich wypowiedzeń i niedotrzymania umów zajmuje sie aktualnie tym UOKiK.

Po decyzji Urzędu - w/g chęci abonentów pozwy zbiorowe pod patronatem Federacji Konsumentów.

 

Nie mają zgody warunkowej - mają bezwarunkową - ale dla klientów to nic nie znaczy, ewentualnie dla Słonecznego Zygmunta.

 

Prawników mają dobrych - ale myślenie francuskie i teza: Polacy są głupi. Udało się z Wizją, uda się i teraz.

a nie wydaje ci sie ze jesli zlikwiduja mi kanały gwarantowane to nie ma sensu pisac wypowiededzenia? ja ich poprostu podam do sondu o to ze oni nie ja nie dotrzymali umowy ktora mi sami zaoferowali i ta sprawe wygram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie wyłączyli Ci "13th Street"?

Te kanały zniknęły z oferty , to nie ma o czym mówić , a paczka Canal+ nadal istnieje więc dlatego , brak podstaw do wyłączenia komukolwiek kto to ma zgodnie z zapisami :read: umowy , nie może jeden mieć , a drugi nie - równy i równiejszy ? . Spokojnie czekać . :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='"daimon82"

a nie wydaje ci sie ze jesli zlikwiduja mi kanały gwarantowane to nie ma sensu pisac wypowiededzenia? ja ich poprostu podam do sondu o to ze oni nie ja nie dotrzymali umowy ktora mi sami zaoferowali i ta sprawe wygram

po pierwsze to "po prostu" i do "sądu" a nie "sondu"' date=' jak napiszesz pismo z takimi bykami to prędzej wyląduje w koszu niż na wokandzie :D

 

warto się zapoznać z tym co podpisałeś :)

 

Art.2

§ 6. Operator CYFRY+ zobowiązuje się do rozprowadzania do Abonenta Programów wchodzących w skład wybranego w Umowie Pakietu oraz wybranej Opcji, z zastrzeżeniem art. 7 Regulaminu.

 

Art.7

§ 1. Operator CYFRY+ z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych może wprowadzić zmiany liczby i rodzaju programów wchodzących w skład poszczególnych Pakietów wymienionych w Cenniku. Wyżej wymienione zmiany – wynikające z faktu zaistnienia okoliczności leżących poza kontrolą Operatora CYFRY+, uznawane za siłę wyższą, zastąpienia danego Programu Programem o porównywalnej tematyce, rezygnacji z danego Programu z uwagi na jego niską oglądalność, zaprzestania nadawania Programu z przyczyn obciążających jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją właściwego organu władzy państwowej, orzeczeniem sądu lub innego właściwego organu – uprawniają Abonenta do rozwiązania Umowy w drodze pisemnego oświadczenia w terminie 1 miesiąca kalendarzowego od daty wprowadzenia takich zmian/zmiany ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym oświadczenie to dotarło do Operatora CYFRY+, o ile takie zmiany/zmiana nie zostały wprowadzone do Regulaminu/Umowy w trybie art. 15 § 8 Regulaminu.

 

całość masz tu http://cyfraplus.pl/files/regulamin_glowny.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wydaje ci sie ze jesli zlikwiduja mi kanały gwarantowane to nie ma sensu pisac wypowiededzenia? ja ich poprostu podam do sondu o to ze oni nie ja nie dotrzymali umowy ktora mi sami zaoferowali i ta sprawe wygram

Podawaj ich do sĄdu ale najpierw poczekaj, czy nie dostaniesz od nich informacji, że w związku z likwidacją kanałów gwarantowanych możesz rozwiązać umowę.

A na jakiej podstawie wyłączyli Ci "13th Street"?

Te kanały zniknęły z oferty , to nie ma o czym mówić , a paczka Canal+ nadal istnieje więc dlatego , brak podstaw do wyłączenia komukolwiek kto to ma zgodnie z zapisami :read: umowy , nie może jeden mieć , a drugi nie - równy i równiejszy ? . Spokojnie czekać . :!:

I tak samo MOŻE zniknąć coś z paczki Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sie tak nie czepiajmy bo to nie forum jezykowe. ;) ale jezyk trzeba szanowac to fakt!, dokladnie w regulaminie jasno napisane ze sami nie moga zabrac dwoch canalow plus.

 

@mpm przeczytaj ze zrozumieniem

 

"Operator CYFRY+ z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych może wprowadzić zmiany liczby i rodzaju programów wchodzących w skład poszczególnych Pakietów wymienionych w Cenniku. Wyżej wymienione zmiany – wynikające z faktu zaistnienia okoliczności leżących poza kontrolą Operatora CYFRY+, uznawane za siłę wyższą, zastąpienia danego Programu Programem o porównywalnej tematyce, rezygnacji z danego Programu z uwagi na jego niską oglądalność, zaprzestania nadawania Programu z przyczyn obciążających jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją właściwego organu władzy państwowej, orzeczeniem sądu lub innego właściwego organu – uprawniają Abonenta do rozwiązania Umowy w drodze pisemnego oświadczenia w terminie 1 miesiąca kalendarzowego od daty wprowadzenia takich zmian/zmiany ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym oświadczenie to dotarło do Operatora CYFRY+, o ile takie zmiany/zmiana nie zostały wprowadzone do Regulaminu/Umowy w trybie art. 15 § 8 Regulaminu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się w kotka i myszkę

PISAĆ i WYSYŁAĆ WYPOWIEDZENIA.

Obowiązkowo. Jak bedziecie sie cackac to w końcu się ugniecie i nic nie wywalczycie.

 

Na jakiej podstawie? Jesteśmy na ważnych umowach, nie dostaliśmy żadnej informacji o zmianach regulaminu, cen itd.

Jasne, mogę wysłać w związku z brakiem 13th Street. Tylko wtedy w maju zostanę odcięty od Cyfry. Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec moze zastapic kanaly paczki canalu plus lub je zlikwidowac tylko w przypadku wynikające z faktu zaistnienia okoliczności leżących poza kontrolą Operatora CYFRY+, uznawane za siłę wyższą, rezygnacji z danego Programu z uwagi na jego niską oglądalność, zaprzestania nadawania Programu z przyczyn obciążających jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją właściwego organu władzy państwowej, orzeczeniem sądu lub innego właściwego organu i w tych przypadkach przysluguje Ci wypowiedzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja nie czekałam na list z nc+, na ich stronie w strefie abonenta pisze:

 

Uprzejmie informujemy, że od 1. kwietnia br. kanały 13th Street Universal, Zone Romantica, religia.tv (dla użytkowników dekoderów SD), ESPN Classic oraz od 1. lipca br. kanały CNN, Cartoon Network, TCM nie będą dostępne w ofercie CYFRY+.

 

Ponadto od 1. kwietnia br. kanały religia.tv (dla użytkowników dekoderów HD) oraz Trace będą udostępniane promocyjnie, w związku z czym nie będą objęte ofertą gwarantowaną Regulaminem Umowy o Abonament.

 

W przypadku nie zaakceptowania zmian, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania Umowy o Abonament zgodnie z art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament, w terminie jednego miesiąca od daty wprowadzenia tych zmian.

 

Korzystając z tego napisałam wypowiedzenie i wysłałam poleconym, kończę moją historię z nimi, bo mam tego dość, w ogóle nie liczą się ze zdaniem klienta, i żadna migracja mnie już nie interesuje.... od maja będę mieć spokój i wybiorę sobie innego operatora..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się w kotka i myszkę

PISAĆ i WYSYŁAĆ WYPOWIEDZENIA.

Obowiązkowo. Jak bedziecie sie cackac to w końcu się ugniecie i nic nie wywalczycie.

 

Na jakiej podstawie? Jesteśmy na ważnych umowach, nie dostaliśmy żadnej informacji o zmianach regulaminu, cen itd.

Jasne, mogę wysłać w związku z brakiem 13th Street. Tylko wtedy w maju zostanę odcięty od Cyfry. Po co?

 

 

Jak to na jakiej podstawie? Nie udawaj że nie wiesz- ZMIANY programowej (wyłączenia odp. kanałów o ile ma się je w pakiecie lub ZMUSZANIA do migracji o ile ktoś otrzyma list. Nawet jak ktoś nie otrzyma - to jego sytuacja jest niewiadomo. Gdzies widziałem odpowiedź że ta propozycja to ANEKS DO UMOWY i nie musi być priorytetem. Oczywiście jest kompletna bzdura. Aneks, który zmienia wszystkie warunki umowy - brednie i tyle.

 

Poza tym konsument NIE MOŻE ŻYĆ w niepewności - może zmusza go do migracji w maju, czerwcu, lipcu albo wogole. Nie będzie wyczekiwał kiedy z łaski swojej wyślą mu (i czy wogole) NAKAZ MIGRACJI lub EMIGRACJI.

 

To wygląda jak wyczekiwanie na wojnę - Abonent musi czekać na sygnał wojenny wypowiedziany od nc+. Żyje wręcz w strachu że mu coś zabiorą, wyłączą - albo nie daj Boże - rzmienią mu warunki bez jego wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...