Skocz do zawartości

Migracja z Cyfry + do platformy CANAL+


Mr. Brooks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

proszę o radę, jak korzystnie migrować. Mam obecnie pakiet Optimum HD z umową do końca września br, za który płacę 80 zł. Zauważyłem, że konkretne propozycje pojawiają się dopiero po wysłaniu wypowiedzenia, ja tego jeszcze nie uczyniłem. I tu pierwsze pytanie: czekać do lipca, jak wyłączą gwarantowane kanały, czy wysyłać już teraz pismo o rozwiązanie wraz z upływem okresu minimalnego (mam zapewniony sygnał do końca umowy). Interesuje mnie wyłącznie paczka 6 canal+ (piłka nożna, Grand Prix na żużlu). Jest jeszcze kwestia dekodera. Otóż posiadam obecnie na własność stary Mediasat, który mniemam, że będzie już bezużyteczny. Interesuje mnie najbardziej dekoder z DVB-T, ponieważ mam tylko 2 złącza HDMI w TV, choć, jak nie będzie naziemnej, to też jakoś przeżyję. W Cyfrze jestem od 1999 r.

Biorąc powyższe pod uwagę, jak mam rozegrać proces migracji, o jaką kwotę abonamentu mogę się targować oraz jaki dekoder z HDD mogę dostać (może być z aktywacją). A może lepiej kupić samemu dekoder - jaki?

Wszelkie sugestie mile widziane, pozdrawiam serdecznie

Z tego wzgledu że interesuje cię paczka 6xc+ której aktualnie nie masz w obecnym pakiecie , to wypowiedzenie wyslij w lipcu

Dla ciebie oferta w porównaniu z tym co teraz posiadasz to pakiet universe+ i do tego dobierasz paczke 6xc+, na dzień dzisiejszy można to wynegocjować za 59-69zł

Jeśli chodzi o dekodery to sprawdz sobie tutaj http://ncplus.pl/oferta/dekodery

Natomiast jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z usług VOD(dostępne tylko na dekoderach nc+) to może warto pomysleć o własnym tunerze HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obecnej sytuacji jeśli ktoś ma swój sprzęt to może lepiej na 18.

Tyle tylko że wszystkie oferty które mi proponowali to były umowy na 12 miesięcy. W żadnym momencie nie było mowy o 18 miesięcach. Po wpisach tu na forum widać że większości osób dają na 12 miesięcy.

Co do propozycji dla mnie to wczoraj jeszcze byłem zdecydowany na ten comfort + 6xcanal ale dzisiaj rano wstałem i chyba powalcze o universe :>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu i ja zmigrowałem :)

umowa skończyła mi się 31 maja, z tym że nie oddawałem sprzętu. Dzisiaj postanowiłem sam zadzwonić na 222200191 i zapytać "gdzie mam oddać sprzęt", oczywiście nastąpiła propozycja przedłużenia umowy. Do tej pory płaciłem 85 zł za Optimum + C+ + MR + Pace PVR. Konsultantka zaproponowała mi pakiet Universe + C+ Platinium (6xC+) + MR + Pace PVR za 64 zł. Trochę ponarzekałem że za drogo że chciałem obniżyć abonament i myślałem juz nawet o najniższym Polsacie, wtedy konsultantka zaproponowała że pójdzie do przełożonego zapytać się o jakąś zniżkę. Po chwili wróciła z propozycją opcja U+ + 6C+ MR + Pace PVR za 54 zł miesięcznie. Czerwiec mam darmowy a umowa liczona od 1 lipca na 12 miesięcy. Jestem zadowolony bo byłem nastawiony na 59 zł miesięcznie za ten pakiet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U+ + 6C+ MR + Pace PVR za 54 zł miesięcznie.

Ciekawe, czy ta oferta dla nc+ jest jeszcze rentowna? Czego się nie robi aby utrzymać klienta. Patrząc na nieudany start platformy i późniejsze aroganckie zachowanie, 1,5 miesiąca temu nikt by nie przypuszczał, że w takiej cenie można kupić stosunkowo obszerny pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już też po migracji. Skorzystałem z rady @m.mietek i zadzwoniłem z pytaniem, gdzie mam oddać sprzęt. Natychmiast pojawiła się propozycja. która mnie satysfakcjonuje. Canal+Gold z uprawnieniami Platinium, MR Cyfry, Pace PVR za 79zł. Wiem, że na razie nie wykorzystam potencjału Platyny, ale liczę, że z czasem ogarną się z oprogramowaniem na Pejsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy konsultantka zaproponowała że pójdzie do przełożonego zapytać się o jakąś zniżkę.

 

ile razy już to czytałem:) a wg mnie jest tak - konsultantka mówi, że idzie do przełożonego, ale nigdzie się nie rusza. po prostu przez 2-3 minuty gapi się w okno lub sprawdza facebooka. a w tym czasie biedny abonent uważa, że wszechmocny przełożony rozst[beep] o jego losie... po prostu konsultanci mają takie scenariusze rozmowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak można coś więcej ugrać

 

Nie sadze, żeby aktualnie można było coś więcej ugrać. Jeszcze na początku maja, jak nC+ "gasiło ogień" po totalnym blamażu wynegocjowałem Universe oraz 6 x C+ /CANAL+ Platinum OP/ i do tego Pace za darmo.Całość za 49,- zł na 12 miesięcy. A były ze 2 wpisy userów , którzy do tego co ja wynegocjowałem dostali jeszcze HBO 6 miesięcy gratis. Ale potem nC+ jakby stwardniało i takich ofert już nikomu nie dawało. Wg mnie to najlepsza oferta w ostatnich tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...