Skocz do zawartości

Migracja z Cyfry + do platformy CANAL+


Mr. Brooks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czytałem uważnie forum od początku kwietnia. W końcu i ja zmigrowałem. Ale od początku. Do tej pory pakiet Canal+ Kompakt za 53 zł bez mr. Wypowiedzenie wysłane w kwietniu w związku z końcem okresu minimalnego w dniu 31 maja. Pierwszy telefon platyna za 99, nic więcej dla mnie nie ma. Drugi telefon, przebieg rozmowy:

- pierwsza propozycja comfort + paczka canal 79 zł, mówię drogo,ponieważ obecnie płacę mniej za to samo, oczekuje mniejszej kwoty i pakietu podstawowego universe, poszła do przełożonego

- przemawia do mnie: propozycja tylko teraz i później nic takiego nie będzie, czyli universe i paczka canal za 59 zł, już mam się zgodzić, ale czytając co tu ludzie dostawali i lekko podchmielony nabrałem odwagi i mówię że wezmę za 49, ona mówi, skąd ja to cenę wziąłem, odpowiadam, że takiej oczekuje i tyle, poszła do przełożonego

- jej oferta universe i paczka canal (przez cały okres umowy) przez 9 miesięcy za 49 zł i przez następne 9 miesięcy - 59 zł, no i się zgodziłem. Dekoderów Pace podobno na stanie już nie ma, ale dla mnie nie było to najważniejsze, wystarczy mój Sagemcom. Pakiet powiedziałem żeby włączyli z dniem 1 czerwca, znając ich mogłaby mnie ominąć końcówka sezonu piłkarskiego i finał LM, a wiadomo reklamacja 30 dni.

Z góry chciałbym podziękować użytkownikom forum i życzę powodzenia w negocjacjach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas rozmowy z konsultantem dwa razy dopytałem o darmowy maj (wypowiedzenie wysłane 30 kwietnia, umowa rozwiązana 13 maja, aneks od 14 maja, opłata za maj ściągnięta 13 maja), a jakby tego było mało, wysłałem maila z prośbą o jasne przedstawienie sytuacji. Wczoraj otrzymałem odpowiedź: maj za darmo, opłata za maj pokrywa opłatę za czerwiec i częściowo za lipiec (bo "zostało" z czerwca jeszcze 15 pln). Tak więc nie wiem, skąd sygnały, że maj darmowy tylko w części.

Dopytajcie u źródła, a nie domyślajcie się na forum.

 

Może by tak wreszcie przestać zakładać, że w nc+ podczas negocjacji obowiązują jakieś zasady? Nie ma ich - o co się upomnisz, wykłócisz, zareklamujesz - to masz. Jeśli jesteś niezorientowany albo ugodowo nastawiony lub jeśli spodziewasz się fair play toś wtopił przy umowie. Dotyczy to również "darmowego" maja. Jednym naliczą opłatę za maj podczas migracji w maju innym nie. Ja nie zmigrowałam. Napisałam mejla z pytaniem, odpowiedzieli:

 

"Szanowna Pani,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, że Umowa została rozwiązana 1 maja 2013 roku.

W związku z tym, opłata za maj 2013 roku nie została naliczona pomimo odbieranego dalej sygnału.

W przypadku wznowienia współpracy i zawarcia kontraktu w nc+, za bieżący miesiąc zostanie naliczona opłata uzupełniająca.

W razie pojawienia się pytań, pozostaję do dyspozycji."

 

To odpowiedź "ze źródła"

 

A fakty? Wiemy choćby z tego forum, że niektórzy po wypowiedzeniu, migrując w maju dostawali "obietnicę" , że maj pozostanie dla nich gratis. Ale tylko niektórzy. Zasada o braku sztywnych zasad dotyczy wszystkiego w rozmowach z konsulami. Tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas rozmowy z konsultantem dwa razy dopytałem o darmowy maj (wypowiedzenie wysłane 30 kwietnia, umowa rozwiązana 13 maja, aneks od 14 maja, opłata za maj ściągnięta 13 maja), a jakby tego było mało, wysłałem maila z prośbą o jasne przedstawienie sytuacji. Wczoraj otrzymałem odpowiedź: maj za darmo, opłata za maj pokrywa opłatę za czerwiec i częściowo za lipiec (bo "zostało" z czerwca jeszcze 15 pln). Tak więc nie wiem, skąd sygnały, że maj darmowy tylko w części.

Dopytajcie u źródła, a nie domyślajcie się na forum.

 

Może by tak wreszcie przestać zakładać, że w nc+ podczas negocjacji obowiązują jakieś zasady? Nie ma ich - o co się upomnisz, wykłócisz, zareklamujesz - to masz. Jeśli jesteś niezorientowany albo ugodowo nastawiony lub jeśli spodziewasz się fair play toś wtopił przy umowie. Dotyczy to również "darmowego" maja. Jednym naliczą opłatę za maj podczas migracji w maju innym nie. Ja nie zmigrowałam. Napisałam mejla z pytaniem, odpowiedzieli:

 

"Szanowna Pani,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, że Umowa została rozwiązana 1 maja 2013 roku.

W związku z tym, opłata za maj 2013 roku nie została naliczona pomimo odbieranego dalej sygnału.

W przypadku wznowienia współpracy i zawarcia kontraktu w nc+, za bieżący miesiąc zostanie naliczona opłata uzupełniająca.

W razie pojawienia się pytań, pozostaję do dyspozycji."

 

To odpowiedź "ze źródła"

 

A fakty? Wiemy choćby z tego forum, że niektórzy po wypowiedzeniu, migrując w maju dostawali "obietnicę" , że maj pozostanie dla nich gratis. Ale tylko niektórzy. Zasada o braku sztywnych zasad dotyczy wszystkiego w rozmowach z konsulami. Tak to widzę.

 

Nikt, a w szczególności ja, nie zakładał chyba, że w obecnym rozgardiaszu jakieś stałe zasady będą ;)

Dlatego m.in. poprosiłem o odpowiedź mailową i ją dostałem. Jeśli trzeba bedzie się kłócić o opłatę za maj to to uczynię :)

nieporzebne za to są domysły na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy postów jeden pod drugim. Od 21 marca to forum udostępniło więcej wiedzy o zasadach migracji i ofertach niż nc+ (bzdur też jest tu cała masa oczywiście, siła wyższa). U twojego "źródła" - korespondencyjnie - też wprowadzają w błąd, czego dowodem jest zacytowany przeze mnie mejl od nich i mejl, który otrzymałeś ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy postów jeden pod drugim. Od 21 marca to forum udostępniło więcej wiedzy o zasadach migracji i ofertach niż nc+ (bzdur też jest tu cała masa oczywiście, siła wyższa). U twojego "źródła" - korespondencyjnie - też wprowadzają w błąd, czego dowodem jest zacytowany przeze mnie mejl od nich i mejl, który otrzymałeś ty.

OK, przepraszam za post pod postem.

co do meritum sprawy - wiem, że mogą wprowadzić w błąd i w ten sposób, ale na to rady nie ma. Skoro zasad nie mają, to nie mają czego przestrzegać :) ale w razie czego przynajmniej wylegitymuję się mailem od nich.

a co do forum - doceniam to, co się tu pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie z nc+ nikt jeszcze nie dzwonił i jestem mega zaskoczony,wypowiedzenie zarejestrowane 5 maja ,otrzyamłęm darmowy maj jednak z ofertami nikt nie dzwonił.Czy zadzwonić do nich z zapytaniem o oferte czy lepiej czekać? podobno jeżeli ktoś pierwszy dzwoni to daja gorsze oferty? z drugiej strony moge nie doczekać się telefonu do końca maja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowy maj jest tylko dla tych co wypowiedzieli umowę z końcem kwietnia i nie zawarli nowej. Jeśli ktoś miał darmowy maj, ale w połowie miesiąca zawarł nową umowę to dostanie rachunek za drugą połowę maja /czyli od chwili obowiązywania nowej umowy/..

 

Chyba, ze przy przedluzeniu sobie ktoś wynegocjowal inaczej. Ja tylko wspomniałem konsultantce, konsultacja z przelozonym i po sprawie. Oplata za maj 0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@otomek - nie mam pojęcia. Ale mam taka swoja teoryjkę: mają w systemie twoją historię, widzą czy wypowiadałeś umowy, ile płaciłeś przy kolejnych aneksach czyli czy byłeś twardym negocjatorem czy "miętkim". I patrzę na wpisy na forum - do jednych dzwonią non stop, do innych mimo wypowiedzenia w ogóle. Dlatego pytam, bo próbuję dostrzec w tym jakąś prawidłowość. Myślę, że twój dotychczasowy wizerunek abo może mieć wpływ na to jak cię traktują. No chyba, że ich przeceniam :wink: Konsule z łapanki na pewno tego nie ogarniaja ale ci z DUK mogą tak działać... :roll:

 

U mnie też dyszka z cyfrą w tym roku. I zobaczymy co dalej z końcem maja. Ja nie dzwonię, oni też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem umowę na to co w "podpisie" za 154zł w marcu na 18 m-cy i teraz tak kombinują żeby wyszło na to samo po migracji.Wcześniejsza umowa była na 15 m-cy na Prestiż HD. Przez 12 m-cy stała cena 126zł później podnieśli o 20 zł z najem dekodera. Od 13 m-ca było już 146zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...