Skocz do zawartości

Migracja z Cyfry + do platformy CANAL+


Mr. Brooks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze

Sytuacja z darmowym majem, dotyczy przede wszystkim tych, którzy wysłali w kwietniu wypowiedzenie z powodu usunięcia z oferty programowej tzw. kanałów gwarantowanych (m. in. 13th Street Universal). I tu następuje ważny aspekt. Otóż, wg art. 7 w par. 1 regulaminu do umowy, takie wypowiedzenie jest ważne, jeśli na stemplu pocztowym widnieje data od 1-go do 30-go kwietnia br. Bardzo istotne jest, kiedy takie wypowiedzenie dotarło do Cyfry+ (Canal+ Cyfrowy S.A., al. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa), bo w myśl zapisów regulaminu, skutkuje ono na koniec miesiąca, w którym potwierdzono jego odbiór. Przykładowo, jeśli wysłaliśmy wypowiedzenie, np. 29/30.IV, a Cyfra+ otrzymała je 2 lub 4 maja, to w maju, nadal, formalnie, jesteśmy związani umową z operatorem. Darmowy przekaz sygnału Cyfry+, to akt tzw. dobrej woli (wymuszony przez okoliczności nieudolnego wprowadzania oferty) i raczej skorzystają z tego ci, którzy zachowają "zimną krew" i zdecydują się na migrację, dopiero w maju. Kwietniowi "migranci", zmieniając operatora (z Cyfry+ na ITI Neovision), zostali na "własne życzenie" pozbawieni przywileju bezpłatnego oglądania nC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do znawców tematu.

26.04.2013 wysłałem wypowiedzenie z C+ ( usunięcie kanałów ), zarejestrowali je w ostatnim dniu kwietnia więc nie miałem czasu na żadne oferty i negocjacje, sądziłem że zarejestrują w maju. Dzwoniłem do nich 05.05 z pytaniem co dalej, powiedzieli, że do końca maja mam oddać sprzęt i na tym koniec. Nie dostałem żadnej propozycji.

Pytanie jest takie, czy mogą mi coś zaproponować jeszcze w maju czy definitywnie miałem czas do końca kwietnia, czy można anulować te wypowiedzenie i negocjować lepsze warunki ?

Czekaj spokojnie odezwą się, a maj za darmo ,sprzęt masz czas oddać do połowy 06. co on ten konsul pie...li.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś mi w jakis logiczny sposób wytłumaczy dlaczego Szanowne nc+ nie kontaktuje sie ze mna w sprawie migracji?

W marcu zostawiłem numer telefonu aby zadzwonili z nową ofertą. Wcześniej w lutym wynegocjowałem Canal+Optimum za 65 zł. W kwietniu wysłałem wypowiedzenie ze względu na wyłączenie kanału 13th Street. Od lutego kiedy to ostatni raz przedłuzałem umowe cisza i ani telefonu ani maila odnosnie darmowego maja. Zgodnie z tym co tu radzicie sam do nich nie dzwonie, zastanawia mnie tylko dlaczego z ich strony nie ma żadnego ruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jurek1, trochę mnie uspokoiłeś ... a Pani konsultant podała nawet dwa punkty w których mam oddać sprzęt - Atena i Jagiellońska - ( pzdr.z Legionowa).

Acha a sprzęt oddać mam do końca maja bo do połowy czerwca to mają ci co już zmigrowali. Maj mam za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do nielicznych zorientowanych - powiedzmy, że migruję do nc+ z moim pejsatym, który następnie psuje się. W cyfrze bez problemy i opłat wymieniałam na inną sztukę od ręki. A co mnie czeka w nc+? Opłaty za wymianę na ten sam model? A może brak deków Pace więc jeszcze większe opłaty za wymianę na tego czy innego boxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,bo nic się nie zmieniło,mając PAKIET CANAL+ HBO SUPER PREMIUM za 99 zł ,dają tylko Platinum + hbo + Pace + MR za 139 zł, wysłałem wypowiedzenie 1 ,że usunęli kanał 13h ,jak również wysłałem 2 wypowiedzenie ,gdzie umowa mi się kończy 31 maja, zero ciekawych ofert ,na 13 telefonów z ich strony ta sama oferta, 1 telefon mój czy mają w systemie moje wypowiedzenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtmen

To po co wysyłałeś wypowiedzenie jak wynegocjowałeś tak dobre warunki w lutym? Wcale się nie zdziwię jak wcale do Ciebie nie zadzwonią.

 

Dla nowych kanałów w nc+ i Nsport gwarantowanego do konca umowy a nie jak teraz do sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cyfrze bez problemy i opłat wymieniałam na inną sztukę od ręki. A co mnie czeka w nc+? Opłaty za wymianę na ten sam model? A może brak deków Pace więc jeszcze większe opłaty za wymianę na tego czy innego boxa?
Według mojej wiedzy PAce u nich jest pod dostatkiem to ludzie raczej będą brać te nkowskie tunery (turbo , media etc) .. I nie powinno być problemu .. z wymianą na inny Pace.. Mnie trzy lata temu zepsuł się Philip dali mi pace PVR za darmo i tak dalej mam.. Mam tego pace PVR z dekoderem DVB-T Te nowsze są bez tego dekodera.. i jak na razie nic wskazuje by miał wyzionąć ducha.. Pewnie do końca umowy 18 miesięcy pociągnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym to ciągle mało. Z miłą chęcią bym się z Tobą zamienił, bo mi nie są potrzebne wszystkie kanały. Przecież i tak ogląda się tylko kilka. Na pocieszenie powiem, ze też wysłałem wypowiedzenie, ale tylko dlatego, że kończy mi się umowa z dniem 31.05 i też nie dzwonili, ale jakoś mi nie zależy. W Twojej sytuacji wątpliwe jest, że znów zadzwonią, dostałeś spory rabat ostatnio i po kilku miesiącach znów o następny zabiegasz. Oczywiście mam nadzieję, że jednak zadzwonią do Ciebie, bo jak nie to nie tylko nSportu nie ujrzysz. Albo zaproponują nowiuteńkie Canal+Platinum jak ze strony internetowej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@godunow - tylko, że mnie się tu gdzieś obiło o oczy, że w ence wymiana dekodera po jego awarii nie odbywała się tak bezproblemowo jak w cyfrze (i nie mówię tu o naciąganiu na opłaty za rzekome popsucie deka). Mogę się mylić ale czy czasem za wymianę nie kazali tam sobie płacić? A zdaje się, że w nc+ stosują chętnie co gorsze enkowe obyczaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle czekam na dobrą ofertę. Wypowiedzenie wysłane i zarejestrowane pod koniec kwietnia, umowa do maja 2013. Zadzwoniłem bo sam bo chciałem migrować to koleś na linii mi powiedział, że zadzwoni z dobrą ofertą po weekendzie majowym. Zdziwiło mnie że mi nic nie wciskał tylko wprost powiedział co i jak.

Wcześniej C+PLATINUM + MR za 99zł na 18 mscy odrzuciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Migracja - eee tam, bajki :lol2:

 

Bajki, Bajki wcale nie bajki. Migrowałem ostatnio i mam maj za free w ica żadnej kwoty do zapłaty, moi znajomi co migrowali w maju też. Nawet jakby co mam zapewnienie telefonicznie o darmowym maju jako prezencie od firmy więc reklamacje mogę składać jakby mi przyszło coś do zapłaty, choć wyraźnie pisze że maj za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem całkowicie z Cyfry. Umowa skończyła z końcem kwietnia 2013 roku. Zostaję przy n na kartę. Do tego karta TP za free;) oraz naziemna cyfrowa polska, czeska i niemiecka przy dobrej pogodzie. Do tego FTA z satelity Hotbird i Astra. Naprawdę da się żyć bez Cyfry.

Do końca kwietnia miałem umowę. Pakiet Cyfra+ Optimum bez Optimum Promo HD. Do tego multiroom pace pvr. Płaciłem za to 96 zł za wszystko. Wypowiedzenie było wysłane w lutym. Do końca kwietnia nie chcieli przedłużyć umowy na pakiet Universe + 6xC+ za 64 zł. To się ppożegnałem.

Dziś telefon z DUK i co możemy zrobić żeby pan został.

 

Przedłużyłem na pakiet Universe + 6xC+ plus pace pvr oraz multiroom ( zestaw dwie karty nieparowane ten co miałem do tej pory) za całość 59 zł miesięcznie. Umowa na rok.

Jednak da się ;) tylko trzeba cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Migracja - eee tam, bajki :lol2:

 

Bajki, Bajki wcale nie bajki. Migrowałem ostatnio i mam maj za free w ica żadnej kwoty do zapłaty, moi znajomi co migrowali w maju też. Nawet jakby co mam zapewnienie telefonicznie o darmowym maju jako prezencie od firmy więc reklamacje mogę składać jakby mi przyszło coś do zapłaty, choć wyraźnie pisze że maj za free

 

Jest 6 maj i przy tym ich [beep]u i terminach płatności wszystko ci się jeszcze może w płatnościach ICA pojawić, czego ci nie życzę :wink: Reklamować oczywiście można jak ktoś lubi takie jazdy sam na własne życzenie sobie fundować i nie ma jeszcze dość atrakcji. Zdecydowanie prościej i pewniej zmigrować pod koniec maja, już wiadomo wtedy że maj za darmo, a oferty jeśli nie coraz lepsze, to na pewno nie gorsze niż teraz. A powoływanie się na konsultanta, że ci powiedział co chciałeś usłyszeć, żeby cię tylko szybciutko zmigrować to naprawdę zabawny argument.

Po jaką [beep]ę mieli by ludziom w tej chwili migrującym dawać taki prezent, na Mikołaja to oni zdecydowanie nie wyglądają, mają straty i żadnego interesu żeby zmigrowanym robić dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jeżeli konsultant mówi że maj jest darmowy i to nie tylko mi tylko już kilku osobą, proste jest że w wypadku naliczenia opłaty za ten miesiąc składam reklamację i tu niema mowy o babraniu się w czymś, skoro mam wszystkie dane rozmowy :) A co do strat firmy, raczej nie byłbym taki pewny czy te straty są duże a czy nawet w ogóle są ;)

 

"A powoływanie się na konsultanta, że ci powiedział co chciałeś usłyszeć, żeby cię tylko szybciutko zmigrować to naprawdę zabawny argument. "

 

Formułka "Za maj nie będzie pan płacił, ten miesiąc jest darmowy taki prezent od firmy, pierwszy rachunek przyjdzie dopiero za czerwiec w wysokości 69 zł" myślę że ciężko rozumieć to inaczej i naginać. Zwłaszcza że już kilka oso tak ma, zwłaszcza jak się upomną

A jeżeli ktoś mi daje ofertę mniejszą o 48 zł niż miałem w cyfrze ciężko mówić że szybciutko chciał mnie zmigrować i pewnie wycyckać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciesz się i obyś miał rację. Zignorowałeś jak widzę wszystkie przypadki opisane tu na forum ludzi zrobionych przez konsultantów w konia i teraz liczysz, że będziesz w szczęśliwej mniejszości. Bardzo proszę. No i widzę, że reklamacje lubisz - kwestia gustu, ja wolę załatwiać tak by mieć pewność, że będzie od razu grało. Mnie nie przypiliło tak jak ciebie, załatwię sprawę na koniec miesiąca (zmigruję albo wróce do starej umowy na niezłych warunkach), a już wiem na pewno, że mam maj za friko bo umowa rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kilka stron do tyłu i nie znalazłem.

Czy ktoś podpisał umowę na 18m-cy ostatnio? Interesuje mnie Universe/6xC/MRs/Pace właśnie na 18mcy. (to hbo to jest za darmo przez cąły okres czy tylko na pół roku?)

Jeśli ktoś ma info proszę o odpowiedź, jutro mają dzwonić i chcę wiedzieć co można ugrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do osób które przeszły z Cyfry do nc+ i które posiadają od CYFRY samą kartę: czy działają wam odpowiedniki kanałów w jakości SD (np. Canal+, C+Family)? Czy macie dostęp tylko do wersji HD (np. C+Family HD), a do SD (np. C+Family) już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...