Skocz do zawartości

Migracja z Cyfry + do platformy CANAL+


Mr. Brooks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Regulaminy CANAL+ COMFORT ORAZ START+

 

 

 

 

:read::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.pod linkiem znajduje sie wzor wypowiedzenia umowy http://oi49.tinypic.com/11gn988.jpg.ja bede pisal go recznie.mam takie pytanie.czy musze przepisywac tak jak jest na kartce tzn.adres,nr tel nr abonenta czy wystarczy wpisac same dane bez tych slow?

 

Napisz to mniej więcej tak:

 

Adam Nowak

ul. Żwakowska 8

Warszawa

nr telefonu: 555555555

nr abonenta: 6755746-01

 

:))

dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj gdzie ci sie spieszy masz 30 dni na zdanie sprzetu beda dzwonic jeszcze i oferowac przedluzenie. Oferta przedluzeniowa jest lepsza niz dla nowych abonentow. Co nie znaczy ze jedna i druga jest rewelacyjna.
Ja to rozumie nigdzie nie gonie,umowa wygasla programy swieca mam jeszcze uprawnienia dla karty ale to lada chwila moze sie zmienic,nie mam zadnego dvb-t ani innej mozliwosci na tv , pytam teoretycznie czy moge np za tydzien dwa brac nc+ czy trzeba odczekac miesiąc "oby jak najdluzej czekac" :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli umowa konczy sie z dniem 31 kwiecien to masz 30 dni od tej daty. Sygnal to moze jeszcze kilka dni swiecic w zaleznosc jak szybko dzial techniczny je zablokuje. Majac bloker to by jeszcze te 30 dni swiecily jakbys wczesniej z ica wyslal uprawnienia. Zazwyczaj zapisuja sie na 2 miesiace .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam C+ Optimum z multiroomem. Jeden dekoder to wynajmowany sagemcom 83 , drugi to mój własny strong 6880. Czytałem gdzieś , że w nc+ są 2 opcje multiroomów: 2 karty, bądź łączenie dekoderów kablem sieciowym. Jest jakaś różnica w cenie między tymi opcjami? Jeżeli miałbym łączyć kablem to mogę zachować sagemcoma i dokupić jakiś z dekoderów nc+ (jeżeli je w ogóle można połączyć)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nc+ jest tylko multiroom laczacy dekodery kablem. Dekodery ktore sie do tego nadaja sa firmy adb tak w skrocie. Zaden dekoder po bylej cyfrze nie dziala w ten sposob. 2 karty to opcja tylko dla tych ktorzy obecnie posiadaja multiroom z cyfry i nie mozna juz go dokupic ani zakupic jaki nowy abonent. Sagemcom moze ci sluzyc tylko z jedna karta . Jesli chcesz odbierac nc+ na 2 dekoderach musialbys kupic dwa nowe ADB i laczyc je kablami lub wifi (dodatkowe koszta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-propo blokera,mam pytanie czy moze mi ktos zorientowany powiedziec na czym to polega? Moze mi sie sprzydac bo mam umowe do konca kwietnia wypowiedzenie wyslane i juz w systemie a na 90% koncze z cyfra(nc+),uprawnienia na karcie do ktoregos maja(lada dzien pewnie przedluza o nast. miesiac),tak ze ten bloker od maja by mi pasił. Dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.powiedzcie mi...z tego co wyczytalem jako klient cyfry moge wyslac wypowiedzenie i umowa zostanie rozwiazana z koncem czerwca. A jak ma sie do tego posiadanie canal+? Jesli teraz mam canal+, to paczke canal+platinum bede mial do konca czerwca?

Możesz tez wysłać wypowiedzenie ze względu na wyłączenie dziś kilku kanałów (Zone Romantica, 13th street, ESPN) i wówczas rozwiąże się na koniec miesiąca (30 kwietnia). Taki jest zapis w punkcie regulaminu, na który powołują się w mailach do abonentów. Termin 30 czerwca jest chyba tylko dla osób z pismami otrzymanymi od NC+ z propozycją migracji. Pojawiają się informacje o tym, że platinum będzie do końca kwietnia. Potem - nie wiadomo do końca.

 

Ja wysyłam wypowiedzenie w taki sposób, zobaczę co mi zaproponują, ale bardzo prawdopodobne, że przyjmę ofertę od innego operatora, który wraz z HBO, Canal +, Cinemaxami itp. proponuje mi abonament 140 zł miesięcznie (ze względu na migrację od innego operatora płatnej telewizji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nc+ przekonal! Przekonal ze tv jest dla [beep]ow. Nie bede placil za to co mam za darmo w necie, legalnie czy nie. Mam ich w pupie i dziekuje za otwarcie oczu.

Genialna wypowiedź.....śmiech przez łzy ogarnia mnie nieustannie....

 

Dla tych, którzy nie są tego świadomi. Ściąganie z darmo z internetu filmów i utworów muzyczny jest legalne. Karalne jest rozpowszechnianie tych treści, a więc jeśli ktoś ściąga z netu film za pomocą sieci p2p / a jest ich kilka między innymi torenty/ to popełnia przestępstwo bo idea sieci p2p zakłada że to co się ściąga to równocześnie się udostępnia. Oczywiście można zablokować udostępnianie ale nie wielu to robi bo to ma swoje wady. Całkowicie bezpieczne jest ściąganie z serwerów hostingowych typu turbobit czy egofiles albo chomika. Przypominam że to dotyczy tylko filmów i muzy. Oprogramowanie chronione prawami to inna bajka i ściąganie go zawsze i wszędzie jest karalne. Dla tego tęż nigdy nie kierowałem się przy wyborze telewizji płatnej ofertami kanałów filmowych premium bo zarówno seriale jak i premiery filmowe mam dstepne i oglądam wiele miesięcy wcześniej po ściagnięciu z serwerów hostingowych. Telewizje płatną biorę głownie dla bogatej oferty programów naukowych i edukacyjnych a także muzycznych. Kilka podstaw prawnych

 

Oto fragment opublikowanego na łamach podlaska.policja.gov.pl artykułu, w którym Policja wyjaśnia i informuje co można robić bez obaw:

 

Samo ściąganie filmów z internetu nie jest nielegalne i nie grozi za to odpowiedzialność karna. Zgodnie z prawem takie działanie można bowiem uznać za dozwolony użytek osobisty. Art. 23 ustawy o prawie autorskim mówi, że wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu. Użytkownik nie ma obowiązku nakazanego prawem sprawdzenia legalności, a więc wolno pobierać pliki z sieci bez konieczności uzyskania odrębnej zgody uprawnionego lub zapłaty wynagrodzenia.

(…)

Niezależnie od tego, czy dysponujemy filmem na legalnym nośniku, pobranie tego samego filmu z sieci w celu osobistego użytku jest dozwolone.

(…)

Policja nie kontroluje osób, które mają na komputerze filmy i muzykę, którą ściągnęły z sieci. Ściąganie plików muzycznych z internetu na własny użytek nie łamie prawa, bo mieści się w granicach dozwolonego użytku.

(…)

Zgranie kilku utworów z sieci i nagranie ich na płytę stanowi użytek rozrywkowy. Płytę taką możemy nawet podarować, na co z kolei pozwala nam art. 23 ust.2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

(…)

Ściąganie z internetu książek w formie elektronicznej, czyli e-booków – dozwolone.

 

Więcej informacji na ten temat możecie sobie wyszukać przez google.

 

EDIT:

 

Ponieważ nie lubię jak ktoś bez wiedzy i umiejętności korzystania z googli wprowadza ludzi w bląd i robi z siebie prawniczy autorytet a jednocześnie nie lubię oftopować tu ustosunkuje się do poniższej wypowiedzi Jego Cień.

Heban, to nie podlaska, ani jakakolwiek policja ustala, co jest w sieci dozwolone, a co nie, więc w sumie daruj sobie te wywody.

 

Jeśli już chcesz być legalny, to odwiedź strony EC3 (Europol) i tam poczytaj co według nich jest OK, a co niekoniecznie.

 

Tak jak jednak na wstępie ująłem, to nie policje, również i EC3 są tu regulatorami, ale koncerny medialne i olbrzymie korporacje, które lobbują za rozwiązaniami, chroniącymi ich interesy.

 

Projekty praw chroniących te interesy mnożą się jak króliki, więc trudno nawet za tym nadążyć i wszystkie przeczytać, ale zapewniam Cię, że przyszłość nie rysuje się w tym temacie różowo.

 

Jego Cięń zanim zaczniesz się wypowiadać na jakiś temat miło by było gdybyś chociaż powierzchownie się z nim zapoznał i poszukał w googlach odpowiednie ustawy /miedzy innymi o prawie autorskim i prawach pokrewnych/ . W Polsce prawo stanowi sejm . Egzekwuje je policja i prokuratura a sądy skazują z jego nieprzestrzegania. To co piszesz o regulatorach z koncernów medialnych i korporacji to całkowite brednie człowieka żyjącego w świecie fantazji. Umowa ACTA ani inne projekty jak to ująłeś "mnożące się jak króliki" w Polsce nie obowiązują. Co pisze na stronach EC3 jest całkowicie bez znaczenia. Znaczenie ma co jest legalne w Polsce. A według polskiego ustawodawstwa całkowicie legalne jest ściąganie z internetów filmów i to jest istotne dla polskich internautów. Jeśli Rząd polski podpisze umowę ACTA lub będzie chciał wprowadzić podobne regulacje prawne na pewno o tym usłyszymy. A na razie trzymajmy się tego co w Polsce obowiązuje i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jeszcze nikt nikogo nie ukarał za ściąganie z netu filmów czy muzyki bo jest to legalne . Dzięki działalności organizacji zwalczających przestępczość internetową na zasadach zbliżonych do EC3 skazano w Polsce kilkuset pedofilów oraz innych przestępców internetowych a także kilka tysięcy nieboraków - userów sieci p2p ścigających a tym samym udostępniających filmy i muzykę ale nic ponad to. To są informacje pewne bo pochodzące ze statystyk policyjnych. Jeżeli jednak dalej obstajesz przy swoim idź walczyć o swoje racje na forum sędziów polskich i tam przekonuj ich , że się nie znają i powinni za to skazywać ludzi bo forum satkuriera nie jest od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...