Skocz do zawartości

Strona TVP z Programem dla Prasy


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak was ale mnie ciekawi jedna pewna sprawa a mianowicie czy Telewizji Polskiej skończyły się pomysły na kody kanałów do folderów dostępnych na stronie http://www.tvp.pl/prasa w której to TVP udostępnia programy swoich stacji i to z bardzo dużym wyprzedzeniem ? Obecnie to wygląda mniej więcej następująco:

1 - TVP1

2 - TVP2

3 - TVP Info

4 - TVP Polonia

5 - TVP Kultura

A - TVP Warszawa

B - TVP Bydgoszcz

C - TVP Białystok

D - TVP Łódź

E - TVP Kielce

F - TVP Gorzów Wielkopolski

G - TVP Gdańsk

H - TVP HD, TVP Olsztyn

J - TVP Opole

K - TVP Historia, TVP Kraków

L - TVP Lublin

P - TVP Poznań

R - TVP Rzeszów, TVP Rozrywka, TVP Seriale

S - TVP Szczecin, TVP Sport

T - TVP Katowice

V - Biełsat TV (w programie dla prasy jako TV Białoruś)

W - TVP Wrocław

Jak widać mają oni jeszcze sporo wolnych literek do wykorzystania a jakoś z nierozumiałych powodów katalogują stacje w kilku przypadkach pod tymi samymi literkami co może nieco utrudnić sprawę potencjalnym klientom.

A jakie jest wasze zdanie w tej sprawie i ogólnie na temat strony z programem dla prasy ? Zapraszam do rozmowy poświeceonej temu zagadnieniu jakim jest miejsce w którym to mamy dostęp do długoterminowego zestawu ramówek stacji Telewizji Polskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Teraz jakoś to poprawili wprowadzając trzyznakowe kodowanie.

Obecnie martwi mnie fakt że program na serwer wprowadzany jest w pośpiechu przez co zdarzają im się błędy w postaci literówek czy też dziur w ramówce.

Przy okazji zauważyłem że ramówki wstawiane są w odpowiednim cyklu i tak zawsze pierwsza pojawia się w środy ramówka TVP Rozrywki i stacji tematycznych. Główne anteny oraz Polonia i Kultura wstawiają ramówki w czwartki zaś najpóźniej (w piątek lub niedziele) pojawia się ramówka dla TV Biełsat w dwóch wariantach - po polsku i białorusku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Chyba w TVP wiosenna ramówka weszła za mocno bo w serwisie z programem dla prasy zrobił się chaos bo folder dla TVP2 jest pod nazwą "ProgramTVP2" a nie "programTVP2" jak do tej pory. Z folderu tej stacji zniknęły archiwalne ramówki które z całym starym folderem trafiły do folderu KUL2.

Przy okazji ma ramówki kanału TVP Kobieta a na dodatek z folderu tej stacji skasowano pliki podstawowe.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

W związku z ciągłym ustalaniem przez ośrodki nowej ramówki TVP3 stacja ma już dwa tygodnie względem publikacji programu na kolejny tydzień wobec czego ramówki kończą się na dniu 30 września choć w niektórych zakładkach ośrodków jest oferta na 1 października. Zaczyna się jednak coś dziać bo w okresie od 4 do 10 października jest już pusta strona ustawiona pod ten rok. Przy reszcie dni to jeszcze strony z ubiegłego roku. Ośrodki za to przerzucają stare ramówki do paczek skompresowanych plików. 

Poza TVP3 nie ma teź jeszcze październikowego programu dla stacji internetowej TVP Historia 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziwnie są nazwane te pliki TXT - o ile T1D dla TVP1, T2D dla TVP2 i T3D dla TVP3 mniej więcej rozumiem (choć nie wiem co oznaczają litery) to np. takich nazw już nie wiem skąd się wzięły:

  • KS4K - TVP 4K (KS to miał być Kanał Sportowy?)
  • KSP - TVP Sport (podejrzewam że chodziło o Kanał SPostowy)
  • KHSH - TVP HD (tu to w ogóle nie wiem o co chodzi)
  • TKH - TVP Historia (tu też nie wiem o co chodzi - nie można było tego nazwać H podobnie jak w TVP Historia 2 (H2))
  • KBT - TVP Kobieta (tu podejrzewam że jest od KoBieTa)
  • T4D - TVP Polonia (mogło być POL)
  • T5D - TVP Kultura (podobnie jak z historią nie dało się KUL podobnie do TVP Kultura 2 (KUL2))

Już nie wspominając o OTV

A np. TVP Wilno jest nazwane po prostu - WILNO - więc nie można nazwać wszystkich kanałów pełną nazwą?

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...