Jump to content
Tokić

Problemy z odbiorem i sprzętem w Platformie CANAL+

Recommended Posts

Posted (edited)
31 minut temu, michal007 napisał:

Próbowałem i niestety nie zadziałało.

Jaką masz wersję oprogramowania? 

Z tym dekoderem długo trwa aż wskoczą te kanały, dlatego ustawienia fabryczne, ponowienie uprawnień, aktualizacja oprogramowania itp. I zadziała na bank. Wiele osób ma ten problem co ty. 

Pozdrawiam 

Edited by PawelTSW
  • Thanks 1

162. Jak wejdę w menu dekodera i robię aktualizację oprogramowania to pokazuje się komunikat, że oprogramowanie zostało już zaktualizowane.

46 minut temu, michal007 napisał:
14 minut temu, michal007 napisał:

162. Jak wejdę w menu dekodera i robię aktualizację oprogramowania to pokazuje się komunikat, że oprogramowanie zostało już zaktualizowane.

To jest najnowsze. Włącz tvp1 i poczekaj na uprawnienia. 

• Thanks 1

Posted (edited)

Robiłem tak kilka razy (łącznie z przywracaniem ustawień fabrycznych), niestety nie pomogło. Będę jeszcze próbował, napisałem też do c+, zobaczymy, co odpiszą. Dzięki za pomoc!

Edited by michal007

Posted (edited)

Kolega @buzzer napisał co masz zrobić. a @PawelTSW nie czyta wszystkiego co tu się pisze i upiera się przy jednym.

Edited by ircios

10 godzin temu, PawelTSW napisał:

Wyłączany jest system seca

Tv4, Polsat Sport Premium, tvn fabuła, wp, Cartoon Network, eska rock, Polsat ci i parę innych kanałów już nie działa 

Ta wyłączony jest system Seca bardzo ciekawe😂To co robi przy tym kanale caid 0100?

Posted (edited)

@czerstwyCzytaj ze zrozumieniem. 

Wyłączany a nie wyłączony 

@ircios czytam doskonale, a Ty nie jesteś od pouczania mnie.

Problem z pacem jest taki, że zaskakuje dopiero za którymś razem i niestety trzeba trochę poczekać. 

Edited by PawelTSW

Jak byś czytał, to byś wiedział, że trzeba do operatora zadzwonić. Więc jaką mowa o pouczaniu? @buzzer dokładnie napisał co trzeba zrobić, a Ty swoje. 

3 godziny temu, PawelTSW napisał:

@czerstwyCzytaj ze zrozumieniem. 

Wyłączany a nie wyłączony 

@ircios czytam doskonale, a Ty nie jesteś od pouczania mnie.

Problem z pacem jest taki, że zaskakuje dopiero za którymś razem i niestety trzeba trochę poczekać. 

A ty sprawdz najpierw coś a następnie pisz.Masz caid 0100 przy tym kanale czy nie?

Posted (edited)

Witam,

czyli rozumiem, że żaden emulator/bloker/konwerter ECM nic nie pomoże, żeby znowu odbierać "zabrane" kanały? Ale używany kompatybilny dekoder operatora rozwiąże sprawę?

Edited by Adieu

Taką odpowiedź, a propo znikających kanałów w Pace, dostałem: "w związku z występującym problemem proszę o udanie się do Salonu Platformy CANAL+ w celu dokładnej diagnostyki dekodera oraz jego ewentualnej wymiany."

Godzinę temu, michal007 napisał:

Taką odpowiedź, a propo znikających kanałów w Pace, dostałem: "w związku z występującym problemem proszę o udanie się do Salonu Platformy CANAL+ w celu dokładnej diagnostyki dekodera oraz jego ewentualnej wymiany."

No mi też napisali abym udał się do APSu i wymienił dekoder ale chwilę wcześniej jednak wszystko ruszyło. U siebie w systemie mieli coś pogmatwane i dlatego nie poszło. Zanim to mi odpowiedzeli to w poprzedzającym ich mailu napisali ze kanały będą działać z tylko tym dekoderem który jest widoczny na mojej umowie. Podali nawet numer seryjny bo jeszcze go porównywałem z numerem na nalepce z tyłu urządzenia. Numer się zgadzał i dlatego napisałem aby ponownie sparowali bo coś jednak nie działa no i naprawili. Teraz jest ok. 

• Thanks 1

Chyba mam pecha do konsultantów, bo każdy mówi to samo - iść do APS w celu diagnostyki dekodera... A jak prosiłem, żeby sparowali dekoder z kartą, to odpowiedź była taka, że się nie da :) Dzwoniłem, wymieniłem chyba z sześć maili, a odpowiedź z ostatniego taka: " informuje, że karta Cameleon nie jest przypisywana do żadnego sprzętu. Jeśli problem występuje z dekoderem PACE proszę o udanie się do Salonu Platformy CANAL+ w celu dokładnej diagnostyki dekodera oraz jego ewentualnej wymiany." Ręce opadają... A kanały jak nie świeciły, tak nie świecą, aktualizacja uprawnień kilka razy w ciągu dnia nie pomaga.

Posted (edited)

Dobrze mówią, bo karta cameleon nie jest parowana

Edited by PawelTSW

Jak dekoder ma problem to zostanie wymieniony + ewentualnie nowa karta

Mam dziwne problemy z tunerem WiFiBox+,  może ktoś miał podobne.

Otóż odebrałem nowy tuner tydzień temu (wcześniej miałem własny) i od początku dziwnie się zachowuje tzn. jest problem z jego włączaniem z po kilkugodzinnym wyłączeniu np. na noc.

Bardzo często pojawia się wtedy komunikat brak sygnału, muszę go wtedy wyciągnąć z prądu i po ponownym uruchomieniu już jest ok i działa w porządku. Poza tym ze dwa razy po włączeniu nie wysyła obrazu na telewizor (czarny ekran) i tu również restart pomógł no i raz zawiesił się na liście z kanałami (program leciał, ale nie reagował na pilota). Zauważyłem też, ze kilka razy po przebudzeniu w nocy dekoder jakby sam się włączył tzn zamiast godziny na wyświetlaczu był nr kanału. Szybki start mam nieaktywny, ale na aktywnym czarny ekran też wystąpił. Przywracałem ustawienia fabryczne, ale to samo.

Witam

Pogubiłem się trochę w wątkach więc zapytam tutaj, pewnie takie pytanie pada 20 razy na dzień.

Mam multiroom, dwie cameleony, jeden dekoder operatora i jeden swój (Ariva 102e).

I oczywiście gasną mi kanały.

Co teraz zrobić i na co mam szanse? Da radę drugi dekoder bez jakichś opłat dodatkowych czy jak to wygląda?

Iść do punktu czy dzwonić na infolinię?

Jak masz tv z CI+, to Cameleona wymień na moduł CI+ z ECP. 

A najlepiej mieć tuner z E2 i CI+

Witam wszystkich,

czytam tutaj już od paru miesięcy ale nadal nie wszystko jest dla mnie jasne.

Mam dwie karty cameleon, moduł (szary)Cyfry+ , moduł Aston i Arive Combo253

Mam dwa pytania i mam nadzieje ze ktoś mi będzie mógł pomóc bo coraz więcej kanałów na cameleonie w Astonie jest zakodowanych.

Wczoraj zniknął pierwszy kanał z grupy premium HBO3

Chciałam sobie kupić sprzęt używany bo nie chce zbyt dużo inwestować dopóki się nie wyjaśni jakie zmiany / ograniczenia wprowadzi dalej PC+

Natomiast wymiana Camelów na moduł czarny z ECP nie wchodzi w rachubę bo moje telewizory nie będą działać.

1. Czy w dekoderze TechniSat Digyboxx HD+  (bez literki"C") będzie działać sama karta cameleon?

Wiem ze TechniSat wypuścił przed laty na polski rynek dekoder Digyboxx HD C+ ale w tej chwili jest on nie do zdobycia, natomiast mam mozliwosc kupna używanego Digyboxx HD+ z rynku niemieckiego.

2. Czy karta cameleon będzie odbierać w TechniSat TECHNISTAR S5 albo w TechniSat Technistar S2 HD? 

Z góry wszystkim dziękuję

TechniSat TECHNISTAR S5 albo w TechniSat Technistar S2 HD - tylko moduł

TechniSat Digyboxx HD+  (bez literki"C") - nie spotkałem takiego - dopytaj sprzedającego.

Tu poszukiwany przez Ciebie tuner: http://www.firmy.net/W61PV,technisat-digyboxx-hd-pila-wa,HSXK.html, co do ceny nie będę się wypowiadał, jeszcze niedawno nieużywane egzemplarze szło wyhaczyć za 100 PLN. Na nim na dzień dzisiejszy pójdzie karta kameleon w czytniku, a w slocie moduł Ci+ 

.

Posted (edited)
12 godzin temu, Aga58 napisał:

Witam wszystkich,

czytam tutaj już od paru miesięcy ale nadal nie wszystko jest dla mnie jasne.

Mam dwie karty cameleon, moduł (szary)Cyfry+ , moduł Aston i Arive Combo253

Mam dwa pytania i mam nadzieje ze ktoś mi będzie mógł pomóc bo coraz więcej kanałów na cameleonie w Astonie jest zakodowanych.

Wczoraj zniknął pierwszy kanał z grupy premium HBO3

Chciałam sobie kupić sprzęt używany bo nie chce zbyt dużo inwestować dopóki się nie wyjaśni jakie zmiany / ograniczenia wprowadzi dalej PC+

Natomiast wymiana Camelów na moduł czarny z ECP nie wchodzi w rachubę bo moje telewizory nie będą działać.

1. Czy w dekoderze TechniSat Digyboxx HD+  (bez literki"C") będzie działać sama karta cameleon?

Wiem ze TechniSat wypuścił przed laty na polski rynek dekoder Digyboxx HD C+ ale w tej chwili jest on nie do zdobycia, natomiast mam mozliwosc kupna używanego Digyboxx HD+ z rynku niemieckiego.

2. Czy karta cameleon będzie odbierać w TechniSat TECHNISTAR S5 albo w TechniSat Technistar S2 HD? 

Z góry wszystkim dziękuję

Już o to pytałaś 2 tygodnie temu i ci napisaliśmy ze moduły będą działać w twoich telewizorach, powtarzasz się. ECP dotyczy kanału 4k. A Ty go w pakiecie nie masz,więc reszta będzie działać, nawet 4k bo ECP nie jest na nim włączone. 

Karty cameleon NIE będą działać Ci w tych tunerach. 

Edited by PawelTSW

11 godzin temu, Aga58 napisał:

TechniSat Digyboxx HD+  (bez literki"C") będzie działać sama karta cameleon?

Prawdopodobnie chodzi o TechniSat DIGYBOXX dla niemieckiej HD+. W specyfikacji doczytałem, że w czytniku zadziała karta conax (TNK) i nagravision (HD+), ale nie cameleon. Tuner ma gniazdo CI+, a więc moduł CI+ ECP będzie działał pod warunkiem, że operator nie włączy na programie ECP. 

Posted (edited)

Ona ma wejścia ci+ w telewizorze więc moduł ECP jej zaświeci 

Tylko ona to źle rozumie, że jeśli tv nie wspiera ECP to będzie mieć ciemność na wszystkich kanałach, a to nieprawda 

Edited by PawelTSW

Posted (edited)

Z tym ECP wyłącznie na kanałach 4K to nie byłbym taki absolutnie pewien. Testy były/są prowadzone na Canal+ Now, a to kanał HD. Za kilka miesięcy ECP może być (teoretycznie, bo wcale nie musi) włączone na kanałach Canal+ czy HBO i nic nie wskórasz bo na opakowaniu modułu widnieje informacja: „Jeżeli urządzenie w którym korzystasz z modułu nie jest zgodne z CI+ECP niektóre pozycje programowe mogą być blokowane”.

Taki zapis pozwala im aktywować ECP na wszystkich kanałach, zostawiajac np. tylko te, które dostępne są w DVB-T i nadal będą to „niektóre kanały”. 

Tak na marginesie to w cytowanym przeze mnie zapisie brakuje przecinków. Nie tylko w odpowiedziach na e-maile są błędy gramatyczne, ale również na opakowaniach własnych produktów. 
Jak widać język polski traktują tak, jak swoich abonentów. 

Edited by meckbar