Jump to content
Tokić

Problemy z odbiorem i sprzętem w Platformie CANAL+

Recommended Posts

Dlatego mówię że nie wiem czy mam tyle cierpliwości żeby przechodzić przez to jeszcze raz i zapłacić pewnie jakieś 200 za konwerter z montażem....i jeszcze gość na bezczelna pyta kiedy mi się umowa kończy i czemu nie podpisywana u niebo w punkcie ale go zgasiłem tekstem że proszę wybaczyć ale po schodach nie wejdę....a potem pomyślałem że ten facet napewno niechciałbym ze mną negocjować warunków nowej umowy :D

[mention=36324]_Artek_[/mention] Nie przyszło Ci do głowy, że czasza uległa deformacji podczas burzy? Żeby ją przestawić gdy jest przykręcona, to niestety musi się wygiąć podczas parcia przez wiatr. Kiedyś tak antenę wygiołem, bo za mocno była przykrecona, a ja chciałem jeszcze troszeczkę. Niestety nie powróciła do stanu poprzedniego.  Musiałem wymienić z czasem.

Sorry ale to nie mi maja przychodzić takie rzeczy do głowy tylko gościowi któremu za to płace....na oko jest ok

Na oko to wiesz. ;-)

W Poniatowej mam kumpla. Może w wakacje ruszę do niego w odwiedziny. :-D

Mógłby mi ktoś wyjaśnić, dlaczego na kanałach z grupy TVN (TVN,7, TVN Turbo, TTV) codziennie w godzinach 8.30-11/12 mam brak sygnału? Zaczyna mnie to już powoli irytować. Czy ktoś miał/ma podobny problem? W innych godzinach jest wszystko OK...

Masz sygnał na granicy odbioru i dlatego tak się dzieje. Ustawienie anteny do poprawy.

U mnie w tych godzinach jakość spada z 45 na 35.

Witam.

Zauważył ktoś problem z odbiorem TVN Fabuła?, bo na dekoderze uniwersalnym kanał jest zakodowany, a na DSI83 już nie. Inne wszystkie kanały są OK.

Poczytaj poniższy wątek:

W dniu 6.07.2020 o 22:11, Justify11 napisał:

Zauważył ktoś problem z odbiorem TVN Fabuła?, bo na dekoderze uniwersalnym kanał jest zakodowany, a na DSI83 już nie. Inne wszystkie kanały są OK.

Jeszcze trochę to Twój dekoder będzie Ci służył do kanałów FTA. No chyba, że ma wejście CI+.

Dzięki, wszystko jasne. Liczę się z tym, ale myślę, że nie tak szybko to nastąpi. Póki co, taki kanał można sobie darować :D.

Pozdrawiam.

Witam mam pytanie poziom sygnału waha się w granicach 75% natomiast jakość 34% od soboty tak mam żaden kanał nie działa a bywało że jakość była 18% i wszystko świeciło.

Programy niekodowane też Ci nie działają? 
Jeśli problem dotyczy tylko programów kodowanych to ponów sobie uprawnienia przez stronę ICA. 

Posted (edited)

Witam ponownie. W niedzielę nic nie obejrzałem. Dziś poziom sygnału około 80%, jakość sygnału 30%. Nie działa nic, kanały niekodowane również, ale ja i sąsiad korzystamy z jednej anteny o średnicy 80. On ma Cyfrowy Polsat, również całkowity brak sygnału. Niedaleko drzewo, ale żaden cień nie pada z drzewa na czaszę anteny. Rok temu pan, który zajmuje się instalowaniem i ustawieniem anten, twierdzi że trzeba wymienić konwerter, który jest od samego początku, czyli 12 lat. Czasem były kłopoty z sygnałem, zacinał się obraz, ale teraz nic, nawet na dekoderze godzina się nie ustawia, a najciekawsze, na dekoderze pali się kontrolka zielona, czyli sygnał jest.

Edited by Barti
Post napisany niechlujnie, jednym ciągiem. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.

Nie działa u mnie Canal Plus i u sąsiada Cyfrowy Polsat. Na obu dekoderach brak sygnału. W niedzielę na moim dekoderze i sąsiada ustawiła się godzina jakby na chwilę złapał sygnał. Rok temu wymieniłem końcówkę kabla przy dekoderze a kabel dwa lata temu podczas remontu. Jutro planujemy kupić konwerter i zobaczymy.

Przepraszam źle napisałem wymieniłem końcówkę kabla przy konwerterze rok temu. 

Nowy LNB i lepsze ustawienie czaszy. Osobiscie proponuję nową antenę..minimum 90cm.

U mnie dzisiaj ledwo działa Canal+, ale chyba to wina instalacji zbiorczej. Na kanałach z Hot Birda, pomimo siły i jakości sygnału powyżej 90%, BER skacze jak szalony i co jakiś czas przerywa całkowicie.

Natomiast na Astrze mam wszystko też powyżej 90% i BER bez żadnych błędów - idealnie.

U was wszystko działa? Burz nie ma, więc chyba jutro trzeba zgłaszać do wspólnoty...

Posted (edited)

Też mam problem z TVN Fabuła. Sygnał jest OK, ale pojawia się czarny ekran i komunikat aktywacja 67, braku danych o parowaniu z dekoderem, kod błędu 300. Pozostałe kanały są odbierane prawidłowo. Nie pomogło ponowne wysłanie uprawnień ani odłączenie zasilania dekodera (Sagemcom Wifibox+). Kontaktowałem się już z pomocą techniczną, ale jedyne co potrafili wymyślić, to wymiana dekodera w punkcie obsługi. Po wymianie jest tak samo. Czy to możliwe, żeby winny był konwerter?

Mam też problem z kanałami FTA, a konkretnie z hiszpańskimi TVE Internacional i 24Horas. Niby zostały przeniesione na transponder 12303 na HotBirdzie, ale dekoder niczego na nim nie znajduje. Czy ktoś mający dekoder od Platformy Canal+ mógłby u siebie sprawdzić, czy odbiera te kanały? Mam starego Fergusona, który normalnie je wyszukuje, więc wina pewnie leży po stronie Wifiboxa. Z góry dzięki za pomoc.

Edited by rycerz

Posted (edited)

Na jakim dekoderze nie działa Ci TVN Fabuła?

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Na Sagemcom Wifibox+. Na Ferdku nie mogę tego sprawdzić, bo karta się z nim nie paruje.

Na jednej z umów padł dekoder własnościowy. Jest sparowany z kartą conax (przechodziłem z oferty na kartę). Czy da radę sparować tą kartę z innym dekoderem własnościowym? Legalnie, przez dział techniczny?

Nie da się. Próbuj wymienić dekoder w punkcie.

Posted (edited)

W punkcie twierdzą, że po przedłużeniu umowy. Co nie wchodzi w grę (kiepska oferta). Na infolinii miałem wprowadzoną ofertę tylko na wymianę dekodera. Twierdzą, że punkt chce mnie naciągnąć na umowę, w punkcie, że na infolinii wprowadzili mnie w błąd i nie mogą wymienić bez przedłużenia umowy. Cyrk

Edited by JoeDirt

Problem udało się rozwiązać. Okazało się, że przyczyną była uszkodzona karta. Po wymianie karty TVN Fabuła odbiera. A hiszpańskie kanały magicznie dzisiaj się pojawiły, choć jeszcze przed południem w punkcie obsługi klienta też ich nie było. Dwa rozwiązane problemy w jeden dzień. Rekord!

9 godzin temu, JoeDirt napisał:

W punkcie twierdzą, że po przedłużeniu umowy. Co nie wchodzi w grę (kiepska oferta). Na infolinii miałem wprowadzoną ofertę tylko na wymianę dekodera. Twierdzą, że punkt chce mnie naciągnąć na umowę, w punkcie, że na infolinii wprowadzili mnie w błąd i nie mogą wymienić bez przedłużenia umowy. Cyrk

@JoeDirt Jaką infolinia nadała Ci ofertę na wymianę dekodera? Może spróbuj podejść do innego punktu albo przedzwonić niech wejdą na Twoje konto w punkcie i Ci potwierdzą, czy widzą ofertę na wymianę dekodera, by na darmo nie jeździć? Tu masz link z listą salonów CANAL+ https://pl.canalplus.com/mapa-salonow

Jeśli pozostało Ci mniej niż 6m do końca obecnego kontraktu to tylko przedłużenie umowy a następnie upgrade dekodera.Na infolinii Ci mogą opowiadać i opowiadać :)