Jump to content
Tokić

Problemy z odbiorem i sprzętem w Platformie CANAL+

Recommended Posts

Posted (edited)

Panowie taka sprawa, sprzątałem w domu i przez pomyłkę podpiąłem zasilacz od TV do dekodera Sagemcom. Poszło trochę dymu i już wiedziałem, że jest lipton. Nie mam teraz telewizji zarówno na tym Sagemcomie, jak w drugim pokoju na Pace'ie. Na Sagemcomie wyświetla mi się, że brak sygnału, a na Pace'ie kiedy wchodzę w siłę sygnału, to pasek jest normalnie na zielono pomiędzy 4 a 5, ale nie działa żaden kanał.

Pytanie teraz co spaliłem? Czy dobrze myślę, że może to być konwerter? Z drugiej strony pokazuje tą siłę sygnału, tak jak zawsze i to mnie trochę dziwi. Help!

Edit,

Posprawdzałem trochę i działają mi 3 z 4 kabli antenowych. O dziwo działa ten, do którego był podpięty Sagemcom, a przestał działać 1 z 3 w drugim pokoju. Pace też działa, pod warunkiem że nie jest podpięty pod ten kabel antenowy, który nie daje obrazu. Czy jest możliwość, że zostało popsute/przepalone jedno wejście antenowe w konwerterze (quad) a pozostałe 3 działają normalnie?

Edited by awakeman

Witam. Problem mam z kanałami TVP 13,14,15,16,17,18. Brak obrazu i info ze słaby sygnał. Reszta kanałów w jak najlepszym porządku. Co to może być? Tuner Peace 500Gb.

Zapewne będziesz musiał lekko skorygować ustawienie anteny. Niektórzy sprawdzają w ten sposób że delikatnie naciskają obręcz talerza, gdy kanały TVP " załapią" to w takim położeniu dociskają  nakrętkami mocowanie anteny.

W dniu 19.08.2019 o 16:30, SZNYCEL napisał:

Witam. Mam taką sytuację włączyłem NC+ GO TV i nie wyskakują mi loga tj. Film, Dzieci, Sport

Jak to rozwiązać? 

Mi po dłużej przerwie po włączeniu nc+Go TV loga opisy filmów się wyświetlały ale po włączeniu   filmu ciemność.Pomógł 20 sec. reset wtyczkowy.

Edited by Marek
Błąd

Mam od 2 dni dekoder Ultrabox - z czerwoną pluskiem, czyli zakładam że to nowa wersja.
Zauważyłem dziwną rzecz - mianowicie na każdym kanale obraz co jakiś czas zmienia jasność, tak jakby kontrast dynamiczny w telewizorze był włączony (oczywiście nie jest).

Myślałem, że jest to wina tv ,bo mam oleda a one są znane, że mają ABL, czyli limit jasności.
Tak jednak nie jest, gdyż podmieniłem dekoder na Evoboxa PVR z Polsatu i te fluktuacje nie występują.

Czy jest to kwestia uszkodzonego dekodera, czy może jakaś aktualizacja to poprawi?

Proszę o pomoc co mogę tutaj zrobić.