Jump to content
Tokić

Problemy z odbiorem i sprzętem w Platformie CANAL+

Recommended Posts

Tak niestety jest, doczytałem już informację o częstotliwościach pośrednich pomiędzy konwerterem a tunerem, ciekawe że też władni nie wpadli na to, że częstotliwości LTE 1800Mhz mogą powodować problemy...

Edited by andrew01
Poprawa częstotliwości

Ich raczej to nie interesuje. Liczy się zysk. Z takimi problemami na ogół abonent sam pozostaje niestety😉

Przepraszam, jeśli już piszecie 1,8 to nie MHz a GHz. Czyli 1800 MHz. To tak dla jasności, żeby nie było zamętu. 1,8 MHz to koniec fal średnich a początek krótkich.

Guest lukimann

Zastanawiam się  ( co prawda za kilka miesiecy) czy nie wrócić do nc+.

Kiedyś gdy korzystałem,  miałem podłączoną własną antenę satelitarną i wszystko sobie hulało jak należy.

Tym razem jest to instalacja zbiorcza, jest jedna  antena zbiorcza sat 

Czy jakość sygnału może być gorsza?

Jak sprawa z nagrywaniem, myślę o dekoderze UHD?

I ostatnie czy światło Orange czy nc+ chodzi tu o jakość sygnału?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Nie wiem czy to dobry wątek na temat jak coś to proszę o przeniesienie do właściwego.

Edited by lukimann

Jeśli antena zbiorcza jest prawidłowo ustawiona to jakość sygnału w sensie poziom bo o to chyba pytasz powinna być dobra.

W pytaniu porównującym Orange do nc+ zakładam, że pytasz o jakość techniczną przekazu? Teoretycznie w Orange obraz może mieć lepszą jakość ale jak wygląda rzeczywistość musisz poszukać opinii osób które posiadały dostęp do obu platform.

1 godzinę temu, lukimann napisał:

Zastanawiam się  ( co prawda za kilka miesiecy) czy nie wrócić do nc+.

A co Cię skłania do powrotu, jeżeli można wiedzieć?

Guest lukimann

Dekoder UHD i C+4K, jako główny powód.

Guest lukimann

@ircios

Dopiero w listopadzie podejmę decyzję.

Nc+ pokazała, że może zaoferować fajna promocję na Black Friday , potem na Święta.

Mam czas... a może C+4K będzie kiedyś dostępny poza nc+ 😉🤔..żartowałem.

Edited by lukimann

Witam!Posiadam multiroom na cameleonach i dekoderach dsi87 i 83!Od jakiś dwóch dni ten pierwszy zacina się,z obrazu robi się mozaika, w szczególności na tvnie,tvp1 a tvp2 nie można wręcz oglądać!Dodam,że to nie sprawy antenowe bo poziom i jakość sygnału to odpowiednio 91 i 83% a gdy podłączę  drugi dekoder wszystko jest w porządku!Pozdrawiam!

Uszkodzona głowica i dekoder do wymiany na dsi83 albo na wifiboxa. Jeżeli jest to główny dekoder to możliwa też wymiana na wifipremium z opłatą aktywacyjną i miesięczną.

Witam. Czy coś się działo ostatnio z kanałem Kino TV bo dzisiaj przełączyłem i pokazał mi brak uprawnień ?

Reszta kanałów działa (moduł Ci+).

Ok tylko dlaczego nie mogę go teraz oglądać ?

Posted (edited)

Musisz go ponownie wyszukać.

Edited by ircios

Koledzy pomocy. 

Mam dwa dekodery Peace PVR i Sagecoom.

Dzisiaj w nocy nagle na Sagecoom wyświetla brak sygnału sprawdź instalację. Przenoszę do tego pokoju Peace PVR i działa.

Drugi Peace PVR mam podłączony dwoma kablami sat aby nagrywać i świeci brak sygnału na sat 2. Gdy kable zamieniam w sat 1 ten co jest w sat 2 obraz świeci. 

Stało się to jedcznocześnie na obu dekoderach. O co chodzi? Dodam że peace pvr mam na wynajem, a sagecoom na własność od cyfry kupiłem.

Co się stało? 

Witam wszystkich ;-) Zakupiłem nowy TV LG 55SK8100 i mój obecny dekoder  PVR PACE 500gb  zaczął szwankować tzn coraz słabiej współpracuje z nowym TV. Zdarza mu się wyłączyć przestał działać programator, długo włączą sie itp itd. Podłączyłem wczoraj dekoder Wifi box premium kumpla raz że dekoder super śmigał w połączeniu z moim TV to dwa, i obraz wydał się lepszy....Dzwoniłem do NC+ o wymianę dokodera na nowy model (obecny Pace 500gb mam już bodaj 8lat) Nc+ odmówilo wymiany dekodera ponieważ.... jestem na umowie na czas nieokreślony i wymiana na nowszy sprzęt nie przysługuje mi. Jest to dla mnie chore i niezrozumiałe podejście do klienta. Konsultant zaproponował mi za 59zł pakiet start + 6canal plusów na 24 miesiace i wtedy powiedział że możemy pomyśleć o najmie nowszego dekodera za dopłatą.   Obecnie mam pakiet start+ z 8 canalami plus za 53,99zł czyli nie dosyć że miałbym płacić 5zł wiecej to nie mam gwarancji czy wymienią mi dekoder na nowszy i ile mogłaby wynosić dodatkowa opłata.  Jak z nimi postępować wysyłać wypowiedzenie czy dzwonić samemu??  Na moją propozycję wyczytaną na forum tutaj: pakiet Extra+ 8canal plusów + mistrzowska piłka 0zł na cały okres umowy  za 69,99zł konsultant powiedział że ludzie w necie głupoty wypisują ;D i że on ani żaden jego kolega takiej oferty nie sprzedał... Czyli ciężkie negocjacje zapowiadają się...  Co proponujecie w moim przypadku? Jak z nimi zagrać by uzyskać przede wszystkim wymianę dekodera na nowszy...

Witam. Mam dekoder wifibox premium z kartą cameleon oraz dodatkowy wifibox z Cayman. Podczas meczów ligi angielskiej wyskakują mi jakieś cyferki. Czym to jest spowodowane? I jak temu zaradzić? 

Nic z tym nie zrobisz.Operator w ten sposób wyławia udostępnianie transmisje w sieci.

Posted (edited)

Nic nie zaradzisz. Jest to zabezpieczenie przed publicznymi nielegalnymi pokazami meczów w streamingu. 

Edited by ircios

Posted (edited)

Witam. Mała ciekawostka i zapytanie ???

Karta po cyfrze + ferguson.

Czy macie aktywny C+Now, bo ja do tej pory nawet jak nic tam nie leciało to była plansza z logo C+Now.

Dziś przypadkowo tam trafiłem przy przełączaniu kanałów i jest zakodowany. Czarny ekran. Sąsiad z dekoderem na caymanie ten kanał ma odkodowany, tzn. jest plansza z logo.

Edited by kauj1

Cześć,mam dość nietypowy problem od zeszłego piątku. Otóż posiadam dekoder Pace  Pvr 500 GB, kartę Cameleon : otóż od zawsze nagrywam programy na tv4 i tv6 i jednocześnie oglądam tvn lub tvn24 (są chyba na tej samej częstotliwości, bo mam standardowy konwerter - jedno wyjście antenowe). Niestety od piątku,gdy zaczyna się nagrywanie programu na tv6 to na tvn, tvn24 obraz się zacina (jakby ktoś nacisnął stopklatkę), znika dźwięk. Trwa to kilka sekund po czym wszystko wraca do normalności na kilka minut i znowu się zacina. Zakłócenia ustępują,gdy przerywam nagrywanie.

Czy ktoś wie co się dzieje? To problem z dekoderem, kartą czy któryś z tych kanałów zmienił częstotliwość? Dodam,że resetowałam ustawienia dekodera na wszystkie możliwe sposoby (poza wymienionym wyżej problemem, działa bez zarzutu).Proszę o pomoc.

To nie są te same częstotliwości. Ale maja wspólną polaryzację V. Może konwerter zaczyna wysiadać? A jakie masz wartości siły i jakości? Nie ma skoków?