Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z odbiorem i sprzętem w nc+

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2992 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tokić

Tokić

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Od: 12 sie 2009

Napisano 24 marzec 2013 - 10:38

Witam,
mam dość dziwny problem. Chodzi o to że od czasu kiedy zamieszano listą mam problem z odbiorem paczki programów TVN HD TVN TURBO HD TVN STYLE HD I TVN 24 HD. Inne programy HD działają bez problemu TVP1 TVP2 Canal + wszystkie foxy nie foxy. TVNy w wersji sd działają ?? dekoder informuje o słabym sygnale ale tylko na tych 4 kanałach tvn HD ?? Za mała antena ?? Mam ją jeszcze popolsatowską z napisem HD ??
Dołączona grafika

#2 dataz

dataz

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 47 postów
  • Od: 24 maj 2012

Napisano 24 marzec 2013 - 10:43

te kanały działają w dobrą pogodę jeśli nie masz dokładnie ustawionego talerza. ja odsniezylem talerz i te kanały wróciły.

#3 ola87

ola87

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 222 postów
  • Od: 20 paź 2012

Napisano 24 marzec 2013 - 10:44

podobno antena minimum 80cm do odbioru.
Universe+ 49zł/18 miesięcy
nbox HDTV

#4 Tokić

Tokić

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 580 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 10:44

No ale co to znaczy ?? Przed tasowaniem działały idealnie teraz już nie ?? Mam czekać na dobrą pogodę czy wymienić talerz na większy ??
Dołączona grafika

#5 Origin

Origin

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • Od: 24 mar 2013

Napisano 24 marzec 2013 - 10:46

Witam wszystkich na forum . Sytuacja z NC+ zmusila mnie do zalogowania sie tutaj ;) Tez mialem identyczny problem jak kolega Tokić . Dekoder N + antena posatu . Brak TVN HD TVN TURBO HD TVN STYLE HD I TVN 24 HD . Po regulacji anteną wszystko OK . Czyzby zmienil sie transponder ??????

#6 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście
  • Od: --

Napisano 24 marzec 2013 - 10:54

11,508V z HB ma dosyć słaby sygnał i wymaga faktycznie większych anten i precyzyjnego ustawienia, tak jak 11,411H.

Lista kanałów, nie powinna mieć z kłopotami w odbiorze nic w spólnego, ale tak dla porządku pokiwaj swoją antenką, jeśli masz ją w zasięgu ręki.

ps.
Wyszukaj jeszcze raz kanały (pobierz listę), może problemy ustąpią.

#7 Kamart

Kamart

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 199 postów
  • Od: 28 lis 2008

Napisano 24 marzec 2013 - 10:55

podobno antena minimum 80cm do odbioru.

Ja mam starą C+ 60 cm i TVN24 HD działa (moduł CI+ w TV). Na tej antenie miałem problemy z kanałami HD jak miałem dekoder od C+.

Vectra

Net: 100 Mb; TV: Platyna + Sport na Ostro + Canal + Prestige + Eleven + HBO z HBO GO; Multiroom 2.0 (dekoder PVR + moduł CI+)

#8 Tokić

Tokić

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 580 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 11:03

Anteną kiwałem ale bez rezultatu. Na jaką wymienić ??
Dołączona grafika

#9 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 24 marzec 2013 - 11:09

Stalowy Corab 80-90.

#10 Tokić

Tokić

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 580 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 11:11

Coś takiego

http://www.hollex.pl...corab-900-biala

z monoblockiem na HB i AStra nada się do mediabox+ ??

http://www.hollex.pl...pticum-lmqp-04h
Dołączona grafika

#11 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 24 marzec 2013 - 11:19

Antena tak (chociaż wolę czarne), konwerter nie.

Wybierz Inverto Black Ultra w wersji twin albo quad (zależnie od potrzeb) i dodatkowego singla do zezowania na Astrę.

Monobloków nie polecam.

#12 Tokić

Tokić

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 580 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 11:20

A czemu nie monoblock ?? Dla mnie wygodniejsze w montażu dla laika..
Dołączona grafika

#13 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 24 marzec 2013 - 11:29

Dlatego, że jak jest coś połączone obudową, to nie ustawisz tego precyzyjnie i albo HB, albo A będzie kuleć.

A tego chyba nie chcesz?

ps.
Założenie tradycyjnego zeza, to technicznie łatwizna.

#14 taxi_rock

taxi_rock

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 20 postów
  • Od: 25 sie 2012

Napisano 24 marzec 2013 - 12:10

mam podobny problem (choć ja jeszcze na C+ tzn. nie migrowałem) kanaly z transpondera 11,411H w HD mi się nie wyświetlają jak jest normalna pogoda, tzn działają tylko jak jest mróz, czyli teraz, jak tylko temp rośnie powyżej 0 kanały znikają - ale tylko z tego transpondera. Antena ponad 80cm i nie wiem czy to wina złej jakości tej anteny (ma dopiero rok, ale może słabo wykonana), czy może to wina dekodera (sagemcom DSI83).

Odnośnie nc+ mam pytanie - czy to prawda, że nie ma tam odpowiedników kanałów (z paczki Canal+) w SD ? Bo nie usmiecha mi się migrowac i płalcić jak za zboże za kanały, których mieć nie będę, bo nie mają wersji SD ... a żaden "fachowiec" nie potrafi mi ustawić antenty tak by odbierały bez problemów z tego słabszego transpondera.

#15 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 24 marzec 2013 - 12:17

Żopa a nie fachowiec, jak nie umie ustawić anteny.
Potrzebny jest miernik DVB-S2.

#16 taxi_rock

taxi_rock

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 12:20

dlatego też piszę fachowiec w cudzysłowie. Bylo ich trzech, każdy miał miernik i żaden nie może idealnie ustawić. Dlatego pytam, czy są te odpowiedniki w SD, czy nie, bo jak nie ma, to nie mam po co migrować.

sam ustawiałem na oko :lol: i tak jak ustawiłem okazało się najidealniej - lepiej nikt nie ustawił, bo ponoc nie można.

#17 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 24 marzec 2013 - 12:30

Każde zadanie wymaga odpowiedniego narzędzia i tego trzeba się trzymać, a już szczególnie w światku TV SAT, gdzie niuanse czynią kolosalną różnicę.

Tak to właśnie jest, że w polskich warsztatach samochodowych, królują takie specjalistyczne narzędzia, jak młotek i przecinak. ;)

ps. Nie istnieje antena, której nie da się ustawić, choć czasem lokalizacja jest nie całkiem halo, ale zakładam, że Twoja "widzi" HB.

#18 taxi_rock

taxi_rock

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 12:37

Widzi Hot Birda, kanały z drugiego transpondera działają idealnie, C+SportHD zawsze dziala, ale już C+GolHD tylko jak jest mróz. Dlatego chciałem wiedzieć, czy odpowiedniki w SD będą, bo w SD wszystkie działają

Myślałem, że może mi zasłaniać odbiór brzoza, która niedaleko stoi, ale jak liście spadły, to tez obrazu nie było, dopiero mróz pomógł. W ogóle nie pojmuje tego zjawiska z tym mrozem, gdzie nie zapytam dowiaduje się, że mróz nie ma znaczenia, a działają tylko jak jest mróz własnie, a jak sie ociepli, to automatycznie kanały gasną.

caly czas mam siłe sygnału 80%, a jakość 75%

#19 zdzislaw58

zdzislaw58

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 11 postów
  • Od: 03 maj 2011

Napisano 24 marzec 2013 - 12:42

Witam,
mam dość dziwny problem. Chodzi o to że od czasu kiedy zamieszano listą mam problem z odbiorem paczki programów TVN HD TVN TURBO HD TVN STYLE HD I TVN 24 HD. Inne programy HD działają bez problemu TVP1 TVP2 Canal + wszystkie foxy nie foxy. TVNy w wersji sd działają ?? dekoder informuje o słabym sygnale ale tylko na tych 4 kanałach tvn HD ?? Za mała antena ?? Mam ją jeszcze popolsatowską z napisem HD ??

Mam to samo jest problem z paczką TVN HD choć pierwszego dnia włączenia nc+ było wszystko o.k.

#20 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 24 marzec 2013 - 12:44

Jakość = 75, to zdecydowanie nie jest powód do chwały i tą wartość trzeba poprawić.

Na którym to konkretnie dekoderze?

Sprawdź też w cieplejsze dni, czy przewody antenowe są całe + kontrola połączeń (efki).