Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat oferta sportowa w nc+ uległa poprawie(więcej meczów La Ligi czy F1 albo Puchar Anglii w Eleven), co innego w samym Canal+. Niestety ja to już pisałem ponad rok temu- rozdrobnienie praw nie będzie korzystne dla portfela kibica, ale niektórzy cieszyli się na konkurencję. No to mają wyższe ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co oni robią właśnie teraz ? Obniżki zarządzili wszystkim co przedłużają oferty ? Ligi wyleciały do konkurencji, a podwyżki i tak są !!!!

Mój stary pakiet kosztuje teraz 100% drożej i jeszcze dodatkowo + 15 za eleven ! Chyba jednak bym został przy tych 15 zł podwyżki !

Bredzisz i to strasznie !!!!

 

Ja powiem Ci jak ja to widzę, nie żadne lata 90, nie żadne parcie na wszystko co zachodnie, tylko C+ powiedziało dziękujemy, zostajemy z tym co mamy, dołączymy eleven za dodatkową kasę i jesteśmy mistrzami biznesu ! Tutaj się niestety pogubili bo jeszcze nie dawna oferta C+ weszła tylnymi drzwiami do Polsatu i skończył się ich główny argument, że najlepszy sport tylko u nas !!!

 

Widać, że jednak czytanie ze zrozumieniem ci szwankuje. Mówimy ale o podwyższę dodatkowej do tej co była, czyli do dzisiejszej ceny dodania kolejnych paru złotych czyli ceny Elevenu. To nie jest żądne mistrzostwo biznesu, bo nc+ kokosów nie zarabia, takie są realia rynku, że albo zarabiasz albo bankrutujesz. Ceny praw sportowych rosną z roku na rok a to odbija się na abonentach i nie spodziewaj się obniżek a ciągłych podwyżek. 

 

Sport a głownie piłka nożna i jej prawa sportowe to w tym momencie najbardziej dochodowy biznes na świecie. Skoro nc+ płaci 5x więcej za LM niż płaciła n (jak ją pierwszy raz kupiła) to nie spodziewaj się obniżek a albo podwyżek albo rezygnowania z mniej popularnych praw bo to nie jest instytucja charytatywna i zysk zawsze będzie dla nich na  1 miejscu czy to komuś się podoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, teraz zmieniłem zdanie, faktycznie oferta C+ jest warta tej ceny i nawet podwyżki za cały pakiet nc+ o 100% tego nie zmienia

Najbardziej mnie cieszy że dodali golf i jeździectwo, zawsze marzyłem żeby to obejrzeć. Po co mi liga hiszpańska, włoska, francuska, to lata 90 kiedy to ludzie parli na wszystko co zachodnie.

Przecież wiadomo że u nas w kraju mamy najwięcej dżokejów i zamiast orlików budują pola golfowe, w końcu to u nas najbardziej popularne sporty.

Kto by tam marnował czas na oglądanie jakiejś tam formuły1, czy klubów hiszpańskich, włoskich, to sport dla upośledzonych.

 

No i najważniejsze że wiem, że co roku będę za to płacił jeszcze więcej bo utrzymanie koni arabskich i koszenie trawy na polu kosztuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że gdybym miał kablówkę, czy to UPC czy to Vectrę to nigdy w życiu nie wziąłbym paczki Canal+ za 49 zł.
Wolałbym jechać już na streemach.
Mając nc+ za paczkę z pełnymi C+ i pakietem extra możemy zapłacić 69 zł, gdzie w pakiecie extra mamy i eurosporty, i kanały dokumentalne, filmowej, informacyjne, bajkowe, muzyczne.

 

Nawet gdyby C+ miało wszystkie ligi to będąc w kablówce nie zapłaciłbym im 49 zł za paczkę C+. Dlatego najwięcej abonujących ludzi jest w w nc+. W kablówkach podejrzewam, że Canal+ ma promil ludzi.

Paczka dla nas, abo nc+ wychodzi za pół darmo lub jakieś grosze. Bo extra+ to taki odpowiednik polsatowskiego familijny max + sport + film. Dla kablówek jest to kosmos - cena Canal+

Edytowane przez patrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam, ja sam mam Vectrę, ale tam ceny za C+ i Eleven są absurdalnie wysokie. Dlatego abonuję też nadal nc+.

Niestety ceny za prawa sportowe poszybowały do niewiarygodnych rozmiarów.  Przecież sama LM i ekstraklasa kosztowały nieporównywalnie więcej niż całe prawa sportowe Eleven, a jeszcze niemałe pieniądze wydali na przedłużenie praw do ligi angielskiej.

Zmieniając trochę temat, szkoda że Canal+ lepiej nie opakowuje BPL. Przecież to powinno być ich oczko w głowie, a tu nie tylko brak jakichkolwiek magazynów, a nawet ich nie stać na komentowanie skrótów meczów, co jakoś Eleven czy Eurosport potrafi robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, teraz zmieniłem zdanie, faktycznie oferta C+ jest warta tej ceny i nawet podwyżki za cały pakiet nc+ o 100% tego nie zmienia

Najbardziej mnie cieszy że dodali golf i jeździectwo, zawsze marzyłem żeby to obejrzeć. Po co mi liga hiszpańska, włoska, francuska, to lata 90 kiedy to ludzie parli na wszystko co zachodnie.

Przecież wiadomo że u nas w kraju mamy najwięcej dżokejów i zamiast orlików budują pola golfowe, w końcu to u nas najbardziej popularne sporty.

Kto by tam marnował czas na oglądanie jakiejś tam formuły1, czy klubów hiszpańskich, włoskich, to sport dla upośledzonych.

 

No i najważniejsze że wiem, że co roku będę za to płacił jeszcze więcej bo utrzymanie koni arabskich i koszenie trawy na polu kosztuje !

Wartość oferty to poniesione przez nich koszt + zysk.  Ceny praw sportowych w cyklach 3-4 letnich nie rosną o 5-10% a o 60-100%.

To, ze MU jest w stanie dać 120 mln za Pogbe ma wpływ na to ile później kosztują prawa do ligi a to później na cenę jaką płacisz ty.

 

Masz racje @Arkon, ja bym powiedział nawet więcej mają to co mają powinni wprowadzić więc publicystki czy Premier League, ESA czy LM.  Jakby w odpowiedni sposób to opakowali a umieją to robić to naprawdę byłoby znacznie lepiej niż dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

C+ ma tylko ligę angielską, nasza liga to taka słabizna, że nawet "hity" są często tak słabe, że tego się nie da. Oglądają ją głównie ludzie, którzy kibicują danej drużynie. Teraz jak spadł Górnik, którego oglądało pół Śląska to podejrzewam, że mocno im spadnie. LM jest ciekawa od 1/4 a ostatnie edycje to chyba od półfinału, do tego momentu nie ma co tego oglądać, bo wiadomo co wygra. Pozostałą część oferty nie ma co komentować, bo to jest śmieszne i żadne premium.

 

Eleven ma znacznie bogatszą ofertę i jeszcze pokazuje ile może. Jakby mieli 3 kanał to wieczorami będzie rarytas niesamowity, gdzie C+ nie będzie miał czego pokazywać, bo zamiast kupić cały pakiet angielskiej to pewnie znów mają po 5 meczów. Z C+ można spokojnie zrezygnować.

Akurat Ekstraklase ogląda najwięcej ludzi. Premier League od lat pokazują w maksymalnym wymiarze, więc nie pisz głupot.

Dla mnie oferty C+ i Eleven sie uzupełniają, podobnie jak C+ i HBO. Jednak jak bym musiał wybierać, to zostawiłbym C+ ze względu na LM, BPL, NBA i Ekstraklsę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, sezon za rogiem i znowu powróciła odwieczna walka czy C+ jest lepsze/gorsze od Eleven i kto jest mistrzem, a kto januszem biznesu.

 

Rok temu o tej porze startowało Eleven i mało kto dawał im jakiekolwiek szanse, zwłaszcza, że zaczynali chyba od strony internetowej tylko, co już wtedy było wyszydzane. A dziś? Wyrobili sobie markę wśród kibiców i choć ciągle im się pamięta studio, którego nie mają i średnich komentatorów, to jednak pamięta im się też kilka kolejek ze wszystkimi meczami PD i traktowanie swojego widza z szacunkiem przez puszczanie wszystkiego co mają, prawie zawsze w maksymalnej ilości. Można się spierać o jakość, czy cenę usług, ale nikt mi nie powie, że nie zmienili naszego rynku na lepsze - choćby poprzez dostępność, o której C+ może tylko pomarzyć. Czyli w rok dość mocno skrócili dystans do konkurencji.

 

Jak to było - pycha kroczy przed upadkiem?

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ ma tylko ligę angielską (...) LM jest ciekawa od 1/4 a ostatnie edycje to chyba od półfinału, do tego momentu nie ma co tego oglądać, bo wiadomo co wygra.

 

O matko, chyba największa głupota, jaką dzisiaj przeczytałem. W La Liga też wiadomo, że wygra Real lub Barca, ewentualnie Atletico, we Francji że PSG wszystkich pociśnie na pół roku przed końcem, a we Włoszech od kilku dobrych lat rządzi Juventus. Eleven ofertę ma super, starają się i próbują pokazywać ile się da, Canal+ w weekendowe wieczory wygląda przy nich bardzo blado, Canal+ mogłoby się też od Eleven uczyć pod kątem urozmaicania ramówki (F1, teraz ten turniej towarzyski, w C+ miało się wrażenie olewania abonenta) itp. itd. Zgadzam się, ale takie naginanie wypowiedzi w którąś stronę jest żałosne. Fakt, w porównaniu z poprzednimi latami jest mega zjazd, ale nie odbierajmy im tego co ich - mecze nadal realizują najlepiej w kraju, a dla fana piłki klubowej LM to obowiązek.

 

Moim zdaniem jedynym mankamentem Eleven jest gorsza jakość od Canal+. Kiedy we wrześniu ubiegłego roku przez jakiś czas Eleven było darmowe, to mając w pamięci poziom realizacji przez Canal+, odechciało mi się tego oglądać. Potem na jakiś czas kanały pojawiły się w Vectrze, było lepiej, ale moim zdaniem nadal bez porównania do Canal+, zwłaszcza jeśli porównać jakość dźwięku (moim zdaniem komentatorzy brzmią, jakby mówili do słabej jakości mikrofonów, a boisko jest za bardzo wyciszone, na BPL i LM w Canal+ jest moim zdaniem ekstra to zrobione). Fajnie by było, gdyby zrezygnowali z tego czerwonego loga w trakcie meczów. Może kiedyś, jak już widzowie przyzwyczają się do ich marki?

 

Osobiście najbardziej byłbym zadowolony, gdyby te wszystkie ligi były w Canal+, ale żeby były pokazywane w takiej dawce, jak ma to miejsce na Eleven. Przez najbliższe lata będzie to niemożliwe, dlatego kibicuję Eleven, aby podgoniło z jakością. Do niczego innego nie mogę się przyczepić, a we wrześniu dołączam do ich abonentów.

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i ładnie, ale skoro każdy pisze, że LM to obowiązek każdego fana piłki kopanej w Polsce to ja się zapytam Was:

 

1. Dlaczego większość z Was śmiała się z Nki i uważała, że LM to gorszy sort?

2. Dlaczego nie kupowaliście Nki, skoro była tam LM? Przecież jesteście wielkimi fanami LM

3. LM w nSport to nie było Premium Waszym zdaniem?

 

Odpowie mi ktoś racjonalnie?

Bo mam wrażenie, że to co wpadnie do C+ to Premium, czy to Golf czy żeglarstwo czy jakieś bierki czy krykiet za jakiś czas, a co wypadnie - (nie daj Boże liga angielska) to starci status PREMIUM. (tak było z liga hiszpańską - była PREMIUM i już przestała być PREMIUM bo trafiła do innej stacji a nie do C+)

Edytowane przez patrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki obowiązek ? Każdy ogląda to co mu pasuje.

I nie ma czegoś takiego jak sport premium, kanał premium, to marketingowa papka. To co wyróżnia C+ czy też HBO to, to że filmy puszczają najszybciej po premierze a premium to wymysł marketingowców( nie C+ a dużo wcześniej) po to aby nabijać ludzi w butelkę ale co widać po forum bardzo skuteczne.

 

Golf czy żeglarstwo to są sporty niszowe w Polsce, mające jakieś tam grono swoich odbiorców stąd te narzekania. Na golfa mi czasem zderza akurat się rzucić okiem ale to też pewnie, że kiedyś próbowałem kilka razy grać w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie LM nie była tak istotna. Posiadałem telewizje na karte dla nSport. Resztę co mnie interesowało oglądałem na onecie lub innych stronach.

Dla mnie ważniejsza była możliwość co tygodniowego oglądania meczów Premier League i Serie A niż raz dwa razy w miesiacu mieć LM (w miesiącach kiedy LM grała).

 

C+ ma swoje plusy, Eleven ma swoje plusy, pomyśleć co by się działo gdyby te stacje się połaczyły ze swoimi prawami. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i ładnie, ale skoro każdy pisze, że LM to obowiązek każdego fana piłki kopanej w Polsce to ja się zapytam Was:

 

1. Dlaczego większość z Was śmiała się z Nki i uważała, że LM to gorszy sort?

2. Dlaczego nie kupowaliście Nki, skoro była tam LM? Przecież jesteście wielkimi fanami LM

3. LM w nSport to nie było Premium Waszym zdaniem?

 

Odpowie mi ktoś racjonalnie?

Bo mam wrażenie, że to co wpadnie do C+ to Premium, czy to Golf czy żeglarstwo czy jakieś bierki czy krykiet za jakiś czas, a co wypadnie - (nie daj Boże liga angielska) to starci status PREMIUM. (tak było z liga hiszpańską - była PREMIUM i już przestała być PREMIUM bo trafiła do innej stacji a nie do C+)

Jaki obowiązek ? Każdy ogląda to co mu pasuje.

I nie ma czegoś takiego jak sport premium, kanał premium, to marketingowa papka. To co wyróżnia C+ czy też HBO to, to że filmy puszczają najszybciej po premierze a premium to wymysł marketingowców( nie C+ a dużo wcześniej) po to aby nabijać ludzi w butelkę ale co widać po forum bardzo skuteczne.

 

Golf czy żeglarstwo to są sporty niszowe w Polsce, mające jakieś tam grono swoich odbiorców stąd te narzekania. Na golfa mi czasem zderza akurat się rzucić okiem ale to też pewnie, że kiedyś próbowałem kilka razy grać w to.

 

Ciężko mi się tłumaczyć z przepychanek fanboyów, tu na tym forum widać, jak fani C+ wyśmiewają wszystko co Polsatu i na odwrót, że nc+ do niczego bo nie ma siatkówki i boksu, fani Eleven deprecjonują LM i BPL itd. Ciężko mi zrozumieć, jak dorośli ludzie mogą się w coś takiego bawić, płakać że Eurosport może pokazywać mecze Ekstraklapy i nie jest już TYLKO w C+, mimo że na C+ i tak lecą te 2 mecze, płakać że Eleven pojawiło się w CP, a jak jeszcze to nie było, to śmiać się z abonentów Polsatu. Można by wymieniać i wymieniać. Ja bym chciał, aby rynek sat funkcjonował tak jak tv kablowej - kanały wszędzie praktycznie te same, konkurujemy ceną/jakością.

 

Co do "obowiązku", o którym wspomniałem w poprzednim poście. Oczywiście to tylko telewizja i każdy bez niej przeżyje. Chodziło mi o to, że jest to coś, co fanom klubowej jest potrzebne do "szczęścia". Ja nsport nie miałem, bo nie było mnie stać na posiadanie dwóch platform. Musiałem wybrać, wolałem dużo meczów co weekend, niż 2 co drugi tydzień (bo wszystkie danego dnia są i tak o tej samej porze, nie licząc meczów u ruskich). W dodatku wtedy środowy mecz był na TVP, więc z bólem, ale jednak nie zdecydowałem się na abonament w n. Jednak to, że miałem C+ i nie miałem n nie upoważniało mnie wtedy do tego, aby krytykować LM i nadmiernie wychwalać C+. Dopóki nie będę miał kablówki to zawsze będzie mi czegoś brakować, będąc w nc+ jest przykro, gdy jest przerwa na reprezentacje, będąc w CP tęskniłbym za BPL i LM. Ale to nie powód, żeby pałać wieśniacką zazdrością.

 

Te przepychanki przypominają mi pewną sytuację sprzed 10 lat. Miałem jechać ze znajomymi nad polskie morze na tydzień. Ostatecznie pojechaliśmy osobno, oni w ostatnim tygodniu lipca, ja w pierwszym sierpnia. Tak się złożyło, że oni nie mieli ani jednego dnia pogody, a ja bite 7 nawet chmurki. W trakcie rozmowy po moim powrocie znajomy rzucił: "Ty to miałeś beznadziejnie, cały czas upał...". Tak samo tu - gość ma Eleven i nie ma C+: "Eleven super, w LM i tak nic się nie dzieje".

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ ma swoje plusy, Eleven ma swoje plusy, pomyśleć co by się działo gdyby te stacje się połaczyły ze swoimi prawami. :twisted:

 

Oj tam od razu łączyć. Wystarczy fajna oferta sprzedażowa Canal+ z Eleven :)

 

Panowie, jedno jest pewne. Canal+ już nie będzie takie samo. Mimo wszystko ich oferta piłkarska: Ekstraklasa, LM, LE, liga angielska wciąż nie jest najgorsza. Jasne. Było lepiej. I najlepszym rozwiązaniem byłoby obniżenie abonamentu Canal+, a za zaoszczędzone pieniądze można będzie spokojnie dokupić Eleven. I kibic będzie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się tłumaczyć z przepychanek fanboyów, tu na tym forum widać, jak fani C+ wyśmiewają wszystko co Polsatu i na odwrót, że nc+ do niczego bo nie ma siatkówki i boksu, fani Eleven deprecjonują LM i BPL itd. Ciężko mi zrozumieć, jak dorośli ludzie mogą się w coś takiego bawić, płakać że Eurosport może pokazywać mecze Ekstraklapy i nie jest już TYLKO w C+, mimo że na C+ i tak lecą te 2 mecze, płakać że Eleven pojawiło się w CP, a jak jeszcze to nie było, to śmiać się z abonentów Polsatu. Można by wymieniać i wymieniać. Ja bym chciał, aby rynek sat funkcjonował tak jak tv kablowej - kanały wszędzie praktycznie te same, konkurujemy ceną/jakością.

 

Co do "obowiązku", o którym wspomniałem w poprzednim poście. Oczywiście to tylko telewizja i każdy bez niej przeżyje. Chodziło mi o to, że jest to coś, co fanom klubowej jest potrzebne do "szczęścia". Ja nsport nie miałem, bo nie było mnie stać na posiadanie dwóch platform. Musiałem wybrać, wolałem dużo meczów co weekend, niż 2 co drugi tydzień (bo wszystkie danego dnia są i tak o tej samej porze, nie licząc meczów u ruskich). W dodatku wtedy środowy mecz był na TVP, więc z bólem, ale jednak nie zdecydowałem się na abonament w n. Jednak to, że miałem C+ i nie miałem n nie upoważniało mnie wtedy do tego, aby krytykować LM i nadmiernie wychwalać C+. Dopóki nie będę miał kablówki to zawsze będzie mi czegoś brakować, będąc w nc+ jest przykro, gdy jest przerwa na reprezentacje, będąc w CP tęskniłbym za BPL i LM. Ale to nie powód, żeby pałać wieśniacką zazdrością.

 

Te przepychanki przypominają mi pewną sytuację sprzed 10 lat. Miałem jechać ze znajomymi nad polskie morze na tydzień. Ostatecznie pojechaliśmy osobno, oni w ostatnim tygodniu lipca, ja w pierwszym sierpnia. Tak się złożyło, że oni nie mieli ani jednego dnia pogody, a ja bite 7 nawet chmurki. W trakcie rozmowy po moim powrocie znajomy rzucił: "Ty to miałeś beznadziejnie, cały czas upał...". Tak samo tu - gość ma Eleven i nie ma C+: "Eleven super, w LM i tak nic się nie dzieje".

tekst w punkt  100%racji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ ma tylko ligę angielską, nasza liga to taka słabizna, że nawet "hity" są często tak słabe, że tego się nie da. Oglądają ją głównie ludzie, którzy kibicują danej drużynie.

No właśnie - oglądają ją Ci, którzy kibicują swojej drużynie. I to sprawia, że liga ta przyciąga tylu widzów i dla wielu jest jedynym z nielicznych argumentów (jak i nie - jedynym) abonowania paczki CANAL+, co potwierdzają również wyniki oglądalności. 

 

Teraz jak spadł Górnik, którego oglądało pół Śląska to podejrzewam, że mocno im spadnie. 

Spadnie oglądalność? A to ciekawe.... bo przynajmniej 14 meczów w minionym sezonie pokazywał któryś z kanałów Eurosport. Sporo było też spotkań emitowanych o 15:30 w soboty, kiedy to oglądalność meczów jest dość słaba porównując inne pory rozgrywek. 

 

LM jest ciekawa od 1/4 a ostatnie edycje to chyba od półfinału, do tego momentu nie ma co tego oglądać, bo wiadomo co wygra. Pozostałą część oferty nie ma co komentować, bo to jest śmieszne i żadne premium.

 

Eleven ma znacznie bogatszą ofertę i jeszcze pokazuje ile może. Jakby mieli 3 kanał to wieczorami będzie rarytas niesamowity, gdzie C+ nie będzie miał czego pokazywać, bo zamiast kupić cały pakiet angielskiej to pewnie znów mają po 5 meczów. Z C+ można spokojnie zrezygnować.

Najpierw piszesz, że w Lidze Mistrzów do 1/4 nie ma co oglądać, bo i tak wiadomo kto wygra jednocześnie pisząc akapit później, że Eleven ma bogatszą ofertę i "pokazuje ile może". Tylko w takim razie jaki jest sens oglądania meczu ligi hiszpańskiej zespołu z ostatniego miejsca w tabeli z np. Realem "skoro wiadomo co wygra"? O komentarzu, że w LM nie ma co oglądać do 1/4 nawet nie wspomnę, bo szkoda słów.

Zrezygnować to możesz Ty z C+, ale wciąż spora liczba abonentów nadal pozostaje ze względu na ulubione rozgrywki, które chce nadal śledzić. 

 

 

Jestem fanem piłki nożnej i pytam się teraz Ciebie co mam kupić C+ czy eleven ? w którym targecie się znajduję Twoim zdaniem ?

Zależy co oglądasz - np. ligę polską - C+, hiszpańską - Eleven. Lubisz obie - kupujesz oba.

 

Bredzisz i to strasznie ! Eleven rośnie na tym co zabrało C+ i na tym co nigdy u nas nie było pokazywane, a C+ strzelił focha i stwierdził że nic nie dokupuje, zostaje z tym co mają.

Efekt jest taki że eleven za chwile będzie miało 3 anteny i 3Xwięcej klientów niż C+.

Druga sprawa to cena, jak chce oglądać C+ to 40 zł i nikogo nie interesuje że chce tylko sport, a eleven 15 zł i już mogę kibicować !

Trzecia sprawa dostępność: eleven jest już wszędzie mogę ich wykupić w mojej kablówce, nc+ a nawet zakupić polsat i tam oglądać, c+ nie obejrzę w polsacie, a w kablówkach drogo i oferta wykastrowana !

Bredzisz to Ty - i to bardzo. Po co mają kupować coś dodatkowego tylko po to żeby było? CANAL+ wie, że rok 2018 i 2019 mogą być decydujące. To właśnie wtedy odbywają się kolejne przetargi na najchętniej oglądane rozgrywki w kanałach nc+ - czyli: Liga Mistrzów, Ekstraklasa, BPL i Enea Ekstraliga. Nie da się ukryć, że pewnie chrapkę na te prawa będzie miał Eleven. Do tego trzeba dodać, ze prawa sportowe znów będą zapewne droższe. 

 

Jeżeli chodzi o argumenty ceny czy dostępności - jeżeli kogoś kompletnie nie interesuje oferta sportowa w "11" to nawet jak te kanały będą za 5zł to ich nie wykupi i na odwrót.

 

 

Oferta sportowa coraz uboższa, filmowa również nie powala na kolana, premier jak na lekarstwo.

Mam nie odparte wrażenie, że oni sami się już pogodzili z tą sytuacją i nie mają zamiaru walczyć z konkurencją. Naturalnym zachowaniem byłoby dodanie coś w zamian za poniesione straty w ligach, jednak oferta i cena się nie zmieniła ..... a nie, przepraszam, teraz oferta drożeje !!!

Akurat premiery filmowe są codziennie oprócz czwartków, kiedy premierę ma serial. Premiery są w miarę nowe - szczególnie jak spojrzy się co serwuje jako "premierę" HBO czy Cinemax.

O bezsensie "coś w zamian" już pisałem. Co do oferty - ciekawe czy jak dodali Ligę Mistrzów, Ligę Europy, Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych czy ligę włoską to też protestowałeś, ze powinieneś płacić więcej, bo coś dodatkowego dodali? Opcja za 69zł ze wszystkimi kanałami tematycznymi nie jest złą opcją - szczególnie patrząc na kablówki. Nie wspomnę już o tym, ze za czasów Cyfry+ oferty były podobne - jak i nie raz droższe przy podobnej konfiguracji. Kto nie pamięta nich sobie przypomni w odpowiednim wątku. 

 

Jesteś przeciętnym abonentem co wybierasz ? Gdzie jesteś w stanie po pracy obejrzeć więcej ciekawego sportu ?

Jak cena 45zł do 15zł ? Co wybiera przeciętny Janusz ?

Myślę, ze wybierze to, co go interesuje. Co z tego, ze 15zł skoro nie ma tam co oglądać, bo nie ma jego ulubionych rozgrywek?

 

Gdzie rozum osób które są odpowiedzialne za cenę i ofertę paczki C+ ?

Obecna polityka cenowa dla stałych abonentów została wprowadzona ponad rok temu i jak widać nie została zmieniona, więc przynosi spodziewane efekty. Co widać chociażby w danych dotyczących liczby abonentów. Sam spodziewałem się znacznie większego spadku - tym bardziej, ze oprócz polityki cenowej zmniejszyła się też oferta sportowa. Trzeba jednak przyznać, ze z trzech utraconych lig tylko hiszpańska miała przyzwoita oglądalność. A ta jest równie ważna w kanałach premium, bo pokazuje co abonent chce oglądać i za co jest w stanie płacić. Jestem przekonany, że gdyby te trzy utracone pozostawili, a odpuścili sobie Ekstraklasę - spadek liczby abonentów byłby znacznie większy. Nie kupują - bo nie widzą sensu wydawania pieniędzy na coś co nie przysporzy nowych abonentów. Kto będzie chciał oglądać portugalską to mógł to zrobić dokupując dodatkowo Sportklub, gdzie była ona pokazywana dość obszernie. 

 

I oni z nc+ dzwonią do mnie i mnie wqr..ją że konkurencja nie istnieje i za ofertę premium trzeba płacić !!!!

To może po prostu zastrzeż zgodę na kontakt i zaraz po zakończeniu umowy przejdź do konkurencji? Przecież nikt Ci nie każe za to płacić. 

 

 

Wielu pisze też o ilości spotkań. Sam wolałem płacić za jedną paczkę kanałów i mieć trochę mniej, ale za to głównie to co najważniejsze z wszystkich lig. Może teraz jest lepiej? Eleven pokazuje ligi piłkarskiej szerzej niz CANAL+ oraz ma dodatkowe, nowe prawa do innych rozgrywek, Kto chce oglądać portugalską mógł to zrobić oglądając Sportklub, gdzie pokazywano nawet 5 spotkań na kolejkę. . Czy jeżeli liga ta przeszłaby do Canal+ to byłoby ich więcej/tyle samo? Wątpię.Kto lubi siatkówkę to wybierze Polsat.

 

Co do Eleven - myślę, że mówienie o sukcesie jest jeszcze za wcześnie. O tym czy kanał przynosi zyski pewnie okaże się dopiero pod koniec przyszłego roku, a prawdziwym sprawdzianem będzie rok 2018 i 2019, kiedy to znowu będzie trzeba walczyć o prawa sportowe. 

 

C+ ma tylko ligę angielską, nasza liga to taka słabizna, że nawet "hity" są często tak słabe, że tego się nie da. Oglądają ją głównie ludzie, którzy kibicują danej drużynie.

No właśnie - oglądają ją Ci, którzy kibicują swojej drużynie. I to sprawia, że liga ta przyciąga tylu widzów i dla wielu jest jedynym z nielicznych argumentów (jak i nie - jedynym) abonowania paczki CANAL+, co potwierdzają również wyniki oglądalności. 

 

Teraz jak spadł Górnik, którego oglądało pół Śląska to podejrzewam, że mocno im spadnie. 

Spadnie oglądalność? A to ciekawe.... bo przynajmniej 14 meczów pokazywał któryś z kanałów Eurosport. Sporo było też spotkań emitowanych o 15:30 w soboty, kiedy to oglądalność meczów jest dość słaba porównując inne pory rozgrywek. 

 

LM jest ciekawa od 1/4 a ostatnie edycje to chyba od półfinału, do tego momentu nie ma co tego oglądać, bo wiadomo co wygra. Pozostałą część oferty nie ma co komentować, bo to jest śmieszne i żadne premium.

 

Eleven ma znacznie bogatszą ofertę i jeszcze pokazuje ile może. Jakby mieli 3 kanał to wieczorami będzie rarytas niesamowity, gdzie C+ nie będzie miał czego pokazywać, bo zamiast kupić cały pakiet angielskiej to pewnie znów mają po 5 meczów. Z C+ można spokojnie zrezygnować.

Najpierw piszesz, że w Lidze Mistrzów do 1/4 nie ma co oglądać, bo i tak wiadomo kto wygra jednocześnie pisząc akapit później, że Eleven ma bogatszą ofertę i "pokazuje ile może". Tylko w takim razie jaki jest sens oglądania meczu ligi hiszpańskiej zespołu z ostatniego miejsca w tabeli z np. Realem "skoro wiadomo co wygra"? O komentarzu, że w LM nie ma co oglądać do 1/4 nawet nie wspomnę, bo szkoda słów.

Zrezygnować to możesz Ty z C+, ale wciąż spora liczba abonentów nadal pozostaje ze wzgledu na ulubione rozgrywki, które chce nadal śledzić. 

 

 

Jestem fanem piłki nożnej i pytam się teraz Ciebie co mam kupić C+ czy eleven ? w którym targecie się znajduję Twoim zdaniem ?

Zależy co oglądasz - np. ligę polską - C+, hiszpańską - Eleven. Lubisz obie - kupujesz oba.

 

Bredzisz i to strasznie ! Eleven rośnie na tym co zabrało C+ i na tym co nigdy u nas nie było pokazywane, a C+ strzelił focha i stwierdził że nic nie dokupuje, zostaje z tym co mają.

Efekt jest taki że eleven za chwile będzie miało 3 anteny i 3Xwięcej klientów niż C+.

Druga sprawa to cena, jak chce oglądać C+ to 40 zł i nikogo nie interesuje że chce tylko sport, a eleven 15 zł i już mogę kibicować !

Trzecia sprawa dostępność: eleven jest już wszędzie mogę ich wykupić w mojej kablówce, nc+ a nawet zakupić polsat i tam oglądać, c+ nie obejrzę w polsacie, a w kablówkach drogo i oferta wykastrowana !

Bredzisz to Ty - i to bardzo. Po co mają kupować coś dodatkowego tylko po to żeby było? CANAL+ wie, że rok 2018 i 2019 mogą być decydujące. To właśnie wtedy odbywają się kolejne przetargi na najchętniej oglądane rozgrywki w kanałąch nc+ - czyli: Liga Mistrzów, Ekstraklasa, BPL i Enea Ekstraliga. Mają one najlepszą oglądalność. Nie da sie ukryć, że pewnie chrapkę na te prawa będzie miał Eleven. Do tego trzeba dodac, ze prawa sportowe znów będą zapewne droższe. 

 

Jeżeli chodzi o argumenty ceny czy dostępności - jeżeli kogoś kompletnie nie interesuje oferta sportowa w "11" to nawet jak te kanały bedą za 5zł to ich nie wykupi i na odwrót.

Edytowane przez kamil2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepychanki co lepsze zawsze były na forum, a zachwalają ludzie, to co mają w platformie. Ja mam praktycznie wszystkie kanały sportowe w UPC. Kiedyś nie mieliśmy nSportu i bylem czasem mecz w plecy, wkurzają mnie to, ale nie chciałem Nc+ bo nie ma tam Polsatu Sport. Teraz nie była mi na rękę strata hiszpańskiej, bo jestem Kibicem Barcy. Ale place za kanaly Eleven dodatkowo, bo nie wyobrażam sobie weekendu bez meczu Barcelony, nic więcej tam nie oglądam. Na C+ oglądam polska lige, angielską, Lm, SGP i filmy. Każdy wybiera, to co lubi i na co go stać. A, że nastały takie czasy, że prawa rozdrobnione, to niestety jesteśmy ru... ale nie od dzisiaj wiadomo, że korporacji musi wyjść na swoje.

Nie zgodzę się natomiast z tezą , że Ekstraklasę abonują tylko kibice danych drużyn. Ja ją oglądam, bo jest nasza, a moja drużyna nie grała w niej jeszcze za czasów C+.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat oferta sportowa w nc+ uległa poprawie(więcej meczów La Ligi czy F1 albo Puchar Anglii w Eleven), co innego w samym Canal+. Niestety ja to już pisałem ponad rok temu- rozdrobnienie praw nie będzie korzystne dla portfela kibica, ale niektórzy cieszyli się na konkurencję. No to mają wyższe ceny.

 

Bzdury! Jest mega korzystne, bo wystarczy Eleven za parę groszy i mam 80% oferty dawnego C+, który kosztuje krocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zadowoly z oferty NC+.Wiecej lig i meczów live i inne dyscypliny takie jak NFL czy F1 które nie były dostępne na NC+.Uważam że Canal+ i Nsport się nie śpieszy z zapchaniem dziury na szybko tylko czeka na dobrą ofertę lub na przedłużenie praw których ma.Nie czarujmy się ale oprawa lig czy komentarz na Canal+ wymiata.Ostatnio zaniedbali trochę LE co mnie zasmuciło ale może wyciągną kreatywne wnioski.Od dawna uważam że dobrym posunięciem było by dokupić na anteny NHL i np.Ligę Portugalką( do momentu przetargu na stracone ligi).Liga Portugalska leci w dobrych godzinach a Canal+ mógłby dobrze to oprawić dodać czas antenowy w weekendy wieczorem.Hokeja też w niektórych miejscach w Polsce  się ogląda i jest popularny, także myślę że fajnie by się ładnie zgrał.W ogóle Nsport ma bardzo kiepską ramówkę także warto było by pomyśleć jej rozwoju i coś dokupić.

Edytowane przez GoodMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GoodMen

 

Odnośnie tego nsport+ to niech oni najpierw pokazują to co mają pokazać. Dziś już jest 3 mecz z rzędu PGE Ekstraligi, którego nie pokażą, bo co? Bo im się nie chce i olewają te prawa, które już posiadają? Bo mają w d***e abonenta, który płaci co miesiąc?

 

W czasie rozgrywania tych meczów:

- 7.07.2016 - Row Rybnik - Betard Sparta Wrocław >>> powtórka finału IMP sprzed kilku dni
- 10.07.2016 - Fogo Unia Leszno - Unia Tarnów >>> powtórka meczu ligowego Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno, powtarzają mecz drużyny, która aktualnie się ściga na żywo
- 15.07.2016 - Unia Tarnów - Ekantor Falubaz Zielona Góra  >>> mecz powtórkowy Ligi Mistrzów z zeszłego roku
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajax1982

oni Ci zaraz wytłumaczą, że nie muszą pokazywać, to klakiery nc+ i zajadą Cię zaraz tym jakie to nc+ jest wspaniałe, a to co potracili to nie ważne bo i tak nikt tego nie oglądał :crazy:

Pamiętaj liga portugalska nie ważna, koniki i golf mają większą oglądalność - hahahahaha  :mrgreen:  !!!

 

Tak naprawdę porozmawiamy o eleven jak wystartuje 3 antena i studio z nowej siedziby.

 

Nc+ niestety niczego się nie nauczyła po starcie konkurencji i stracie praw, ale to się zmieni bo rynek nie lubi próżni. Jeśli nc+ się nie chce, to uwierzcie że eleven bardzo szybko załata tą dziurę !

Pamiętajcie że eleven wystartowało nieco ponad rok temu, więc jak na taki staż, 2 kanały tv, zasięg u wszystkich dużych operatorów i prawa jakie posiadają to naprawdę szacun !

C+ jest marką istniejącą od wielu lat, porównywanie poziomu obu podmiotów jest nie sprawiedliwe. Eleven to raczkujące dziecko, ale już widać że wyrośnie z niego coś poważnego i na pewno zagraża c+ sport !

 

International Champions Cup 22/07-13/08 - kupiło eleven, bardzo dobry ruch, szczególnie teraz w przerwie między ligami będzie co pooglądać.

Uważacie że kosztowało to ich kupę kasy ??? Na pewno nie, ale canal+ sie porostu nie chce !!! Wolą swoim abonentom fundować powtórki, zamiast się rozejrzeć wokół i zobaczyć co możemy pokazać wartego uwagi z małym nakładem finansowym, ale to musi się chcieć, a tam mam wrażenie że już od jakiegoś czasu się nikomu nie chce.

Brakuje w canal+ osoby która chciałaby rozwijać redakcję sportową, wraz z jej portfolio !!!!

 

Poczytajcie na innych portalach jak ludzie jadą po nc+ jakie jest zadowolenie z podwyżek, cen za uboższe pakiety i ofertę sportową. Od czasu fuzji nie pamiętam takiego nie zadowolenia.

Abonentów z kwartału na kwartał systematycznie ubywa i nie ma się co spodziewać zmiany tej sytuacji i zatrzymania tego trendu. Za kilka lat okaże się, że są "za mali" na ekstraklasę a na resztę ich nie stać.

 

Wspomnicie moje słowa, niestety ale to powolny koniec nc+ jakie znamy, a grabarzem zostanie francuska centrala, która ratuje swoją pupę na naszych twarzach !

Edytowane przez plockier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...