Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Eleven (BeIN) świadomie ją odpuści z uwagi na ilość kanałów to będzie BPL, ale jak 11 jest przedłużeniem BeIN (i powstanie kolejny kanał) to nie daje nc+ żadnych szans....Zakup takich prawo jak YCL czy Puchar Hiszpanii na to jasno wskazuje ;)

 

Co do NBA nie znalazłem żadnej informacji, że Eleven wystartował w przetargu. Jednak z ciekawości sprawdziłem na stronie NBA jak wygląda ilość transmisji w Niemczech czy Włoszech no to 2-3 razy więcej spotkań niż u nas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven ma już co pokazywać na swoich antenach ,nie sądzę że w najbliższym czasie BPL znajdzie się w ich ofercie.

"Nie wszystko można kupić" Sami się o tym przekonamy ...

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze będę zdziwiony jeśli Eleven odpuści BPL - przecież jak ją zgarną będą mieli w pakiecie WSZYSTKIE najważniejsze ligi zagraniczne.

Oczywiście nc+ będzie walczyć, ale biorąc pod uwagę jakie plecy ma Eleven raczej z łatwością powinni przebić jakąkolwiek ofertę z ich strony.

 

No ale jeszcze jest sporo czasu do zakończenia przetargu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w Anglii to chyba trochę inaczej wygląda niż np. dziki przetarg w Hiszpanii, gdzie wystarczy dać więcej od innych i prawa na dany kraj kupuje podmiot, który nawet nie ma tam własnej stacji/kanału tv.

Załóżmy, ze C+ kupi prawa do Premier League razem z Discovery. Ciekawe jak to będzie wtedy wyglądało z transmisjami, sobotni mecz o 13:45 i poniedziałowy w Eurosporcie? Pozostałe pory spotkań nakładają się na mecze Bundesligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, w tym biznesie zawsze chodzi o pieniądze.

A jeśli będzie potrzebny kolejny kanał, gwarantuję Ci że w ciągu miesiąca Eleven kolejny stworzy. Poza tym dostępność Eleven jest coraz większa, więc ten argument też nie przejdzie. W sumie nc+ samo się załatwiło, bo dołączając Eleven i powiększając ich dostępność być może w ogóle otworzyło im drogę by wejść w ten przetarg.

BPL jest zbyt cennym kąskiem by go po prostu odpuścić, a jedyne pomioty jakie na to stać to nc+ i Eleven/Bein.

 

Zresztą niedługo wszystko samo się wyjaśni, choć dziwią mnie ruchy nc+ w postaci zakupu jakiejś młodzieżowej wersji LM i teraz Pucharu Króla; powinni raczej oszczędzać kasę na BPL, no chyba że już wiedzą że nie mają szans by to wygrać dlatego skupują jakieś tanie prawa sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pojawiła się już rozpiska transmisji NBA na cały sezon zasadniczy na kanałach C+Sport:

 

http://www.nba.com/schedules/intl.html?RID=27&cName=Poland

Z tego co widzę - regularnie będą pokazywane mecze w niedzielny wieczór, co spowoduje swego rodzaju zapełnienie (chociaż minimalne) luk po utracie lig zagranicznych.

 

Co do Pucharu Króla - dobre i to. Powinni też wykupić Puchar Francji i Puchar Włoch, bo tego też na razie nikt nie pokazuje, a te puchary są chyba bardziej emocjonujące i nieprzewidywalne niżCopa del Rey, zwłaszcza Puchar Francji.

 

Ciekawe uzupełnienie oferty. Troszkę więcej hiszpańskiej piłki w CANAL+.

Też uważam, że powinni kupić Puchar Włoch i Puchar Francji. Byłoby to doskonałym uzupełnieniem oferty nc+ (zarówno CANAL+ jak i Eleven).

 

 

Jak już by miała zostać to razem z Eurosportem mają startować i pewnie by ją razem kupili. Widać, że kupuja zapchajdziry żeby ramówke zapełnić. Miejmy nadzieję, że będą pokazywać dużą liczbę meczów.

Jestem podobnego zdania co do BPL. Współpraca w ramach Ekstraklasy i Ligi Europy mówi sama za siebie. Do tego stworzony CANAL+ Discovery. Poza tym sami (C+) mogą sobie z konkurentami nie poradzić.

 

Ale jak odpuszą BPL to może być koniec Canal+ na naszym rynku,chyba ktoś tam u nich zdaję sobie z tego sprawe!?Ja jestem za tym żeby Liga Angielska została w Canal+ jak odpuszą tą lige to rezygnuję z NC+ i idę do Polsatów :roll:

Ekstraklasa, Liga Mistrzów i polski żużel to również popularne rozgrywki z wysoką oglądalnością, więc powątpiewam w upadek Canal+ po stracie ligi angielskiej. Przynajmniej przez najbliższe 3 lata.

 

Kolego, w tym biznesie zawsze chodzi o pieniądze.

A jeśli będzie potrzebny kolejny kanał, gwarantuję Ci że w ciągu miesiąca Eleven kolejny stworzy. Poza tym dostępność Eleven jest coraz większa, więc ten argument też nie przejdzie. W sumie nc+ samo się załatwiło, bo dołączając Eleven i powiększając ich dostępność być może w ogóle otworzyło im drogę by wejść w ten przetarg.

BPL jest zbyt cennym kąskiem by go po prostu odpuścić, a jedyne pomioty jakie na to stać to nc+ i Eleven/Bein.

 

Zresztą niedługo wszystko samo się wyjaśni, choć dziwią mnie ruchy nc+ w postaci zakupu jakiejś młodzieżowej wersji LM i teraz Pucharu Króla; powinni raczej oszczędzać kasę na BPL, no chyba że już wiedzą że nie mają szans by to wygrać dlatego skupują jakieś tanie prawa sportowe.

A ja myślę, że wyszli na tym świetnie. NC+ zaoferowało Eleven na swojej platformie, która przez wiele lat przyciągała właśnie kibiców piłki nożnej. Dodała kanał za dodatkową opłatą i dodatkowo pod warunkiem abonowania CANAL+, czyli jakby nie patrzeć posiadaczy CANAL+ nie tracą, a jednocześnie zyskują dodatkowe środki za Eleven. Według mnie było to z ich punktu widzenia najlepsze wyjście. Jakby nie patrzeć "zapewnili" abonentom dostęp do utraconych lig (i to w większej ilości) jednocześnie nie dopuszczając do możliwości rezygnacji z abonowania CANAL+ (np. kibiców ligi hiszpańskiej). A że póki co u konkurencji kiepskie widoki na Eleven to jest dobrze. Zobaczymy jak to wszystko się rozwinie. 

Nawet reklamować się mogą, że pełna piłka nożna tylko u nich (w nc+):

CANAL+ (liga polska, angielska, Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Króla)

Eleven (liga hiszpańska, francuska, włoska, szkocka, belgijska, 2. liga angielska)

Eurosport (liga niemiecka, polska, Liga Europy)

Polsat, Polsat Sport News (liga holenderska, rosyjska, ukraińska, 1. liga polska, mecze reprezentacji Polski i innych krajów w ramach ME 2016, a wcześniej ich eliminacji) 

Edytowane przez kamil2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest  crem de la crem dla fanatyka piłki Hiszpańskiej   czego nie było nigdy w C+ . Bo teraz jest  Liga mistrzów   gdzie zawsze będzie czy to Barca   Blancos  Atletico      liga Hiszpańska w Eleven   no i teraz dochodzi  Copa Del rey i nigdy nie było transmisji od 1/32  bo   ekipu z primera divison grają z ekipami z 3 ligi.    3 lala copa del rey  3 lata ligi mistrzów  i nie wiem 3 lata chyba też la liga w Eleven także crem de la crem total dla widza.

 

Ciekawe jak to się wszystko ma dla fanatyka BPL  gdzie nie obejży każdego meczu swojej ekipy a to już pretensje bo bskyB   +  FA  Cup     w Eleven chyba o ile pamietam?   Najgorzej mają fanatycy  Ligue 1 .

Ja tam jednak czekam na newsy w sprawie BLP  co to będzie jak Canal+ tego nie wygra.    A już wiem że jak będe przedłużać to bez C+ Discovery i Seriale . Ciekawe jaki %  abonentów to bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapominacie o jednym, żeby mieć paczkę C+ (z ligą polską, angielską, LM i LE i ewentualnie NBA) trzeba zapłacić przynajmniej 80 PLN za cały nc+ oraz dodatkowe Eleveny to koszt 8 lub 16 PLN.

 

Natomiast Eleven z (liga hiszpańską, włoską, francuską i pozostałymi) w kablówkach jest dużo tańszy, a i dostępność w sieci to koszt jedynie 11 PLN, więc wielu abonentów za miesiąc nc+ może mieć Elevena na 8-9, a tacy jak ja to i na 14 miesięcy....

 

NC+ ma przewagę z powodu dwóch elementów:

a) BPL

b ) mała dostępność Elevena.

 

Jednak ad a) jak stracą ligę angielską to paczka masowo pójdzie w odstawkę poza grupą zapaleńców ligi polskiej...LM i LE to zbyt rzadkie zjawisko, a NBA tego nie uratuje....Copa del Rey - proszę was ;) Natomiast ad b ) - jak Eleven będzie powszechny w kablu no to paczka C+ bardzo szybko poleci, a ponadto pewnie już odczuwają problem (albo zaczną jak się umowy zaczną kończyć), bo można wykupić swobodnie w sieci i bez zobowiązań....

 

 

Podsumowując jak C+ straci BPL to jeśli nie zejdą z ceną paczki połowę to mogą się naprawdę zdziwić....koniec C+ to nie, ale paczka będzie miała niewielke wzięcie...bo aktualnie miała / ma wzięcie, bo po prostu był monopol na ligi, a teraz monopol pozostał tylko na BPL i polską....

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Intermario

Już nie przesadzaj. Przecież Liga Mistrzów czy Ekstraklasa ma wyśmienitą oglądalność. Polski żużel na nSport+ też sobie świetnie radzi.

Poza tym mając CANAL+ mam też dostęp do ich aplikacji on-line. To kolejna korzyść. Tym bardziej, że transmisji tam jest coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nasza Ekstraklasa. Tak jest czy to Wam się podoba czy nie. I to wcale nie dziwi. W końcu oglądamy mecze naszej ukochanej drużyny najchętniej. A wyniki oglądalności to tylko podkreślają. Gdyby CANAL+ stracił polską Ekstraklasę to byłby dopiero icj koniec. Znam mnóstwo osób, którzy abonują nc+ tylko i wyłącznie do naszej kopanej i to najczęściej oglądając tylko mecz lokalnej drużyny. 

Edytowane przez kamil2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...