Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie, nie ma La Liga, nie potrzebne Eleven. To moje upodobania podkreślam.

Co do reszty, zgadzam się z poprzednikiem ste100. Wręcz zależy mi na tym, aby arabów poskromić. Ich ruch, to nic innego jak o[beep]wo naszego rynku. Takich cwaniaków biznesowych nie cierpię. Do tego jeszcze władze La Ligi, które nie patrzą jaka będzie oprawa ligi w danym kraju. Tylko kasa. Nie, to nie. Bez tego też przeżyję. Ba, wręcz nie chcę tej ligi teraz. Niech się araby bujają. Reklamę sobie już zrobili. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję że La Liga / Eleven nie dołączy do nc+.

To co się dzieje w tym roku na rynku praw to jakaś kpina - MP Silva bez przetargu oddaje prawa jakiemuś tworowi z neta, a hiszpańską kupują Araby które w Polsce w ogóle nie istnieją.

 

Przyklepanie deala z Eleven i kupowanie praw od Arabów pokaże jedynie że warto robić takie biznesy w Polsce. Uwielbiam La Ligę, ale na takich zasadach nie chcę jej oglądać.

Wiadomo że ludzie mając CP dla innych sportów, a w NC+ siedzą głównie kibice piłkarscy.

Jak nc+ nie kupi La Ligi, to dopiero Araby zaczną liczyć straty, bo kablówki nie stać na odkupienie praw, a jeden mecz na tydzień nikomu nie będzie w smak. Eleven z neta, Netii i kilku kablówek też nie wytrwa za długo.

Na złość babci odmroźmy sobie uszy :). Bez sensu myślenie- ja sobie nie wyobrażam nie oglądania La Ligi przez cały rok. Mam ciągle nadzieję na kompromis i pozostawienie tych rozgrywek w nc+. Poza tym kibica piłkarskiego naprawdę mało interesują zakulisowe gierki. Jeśliby pozostały rozgrywki La Ligi i LE w Canal+, to wtedy można olać te całe Eleveny. Może zdarzy się tak, że ich prawa powrócą do nc+ :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie niby Eleven to wszystko pokaże ? Na 2 kanałach ? Mecze Ligue 1, Serie A i Primera Division pokrywają się czasowo szczególnie wieczorami; któraś z tych lig musiałaby zostać definitywnie olana.

Niech tylko nc+ za rok przedłuży angielską PL i będzie ok. Prędzej czy później sztuczne twory nadające w jakości SD znikną i może prawa wrócą do nc+ w sensownej cenie, przynajmniej La Liga.

 

Oczywiście szkoda mi La Ligi, bo jak niedawno pisałem od lat 90-tych oglądałem wszystkie Gran Derbi na C+, ale widząc jaki syf panuje i jakie kolesiostwo tam gdzie powinien być poważny biznes, to mi się serio odechciewa.

Przez tych "poważnych biznesmenów" rodem z piłkarskiego pokera mamy teraz Araba z prawami i brak transmisji w tv, a ludzie oglądają mecze u buka na 1/4 wielkości ekranu. Kpina totalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olana miałem na myśli, że ludzie z nc+ odpuścili chyba te przetargi, albo do nich nie przystąpili - bo takie info się tutaj pojawiało, więc MP stworzył Elevena.

 

Co do arabów i La Liga to ewidentnie zagranie na nosie nc+. Być może to początek ich obecności tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ste100, strzelasz focha na Eleven / Arabów ..., a prawda jest taka, że to C+/NC+ dało dooopy na całej lini!

La Liga to nie jest "incydent"! To jest kolejna liga, która wypadła z Canal+ przez świadome decyzje patologicznego kierownictwa tej stacji.

 

Teraz partacze z C+/NC+ maja sraaakę bo sytuacja wymknęła się spod kontroli i jest afera.

Prawdopodobnie koszty pozyskania np. La Liga będą wyższe (uwzględniając też stratę abonentów i stratę wizerunkową) niż walka o prawa emisji w "normalnym" przetargu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę że nc+ jest bez winy, ale kpiną jest sprzedanie praw na Polskę podmiotowi który w Polsce prawnie w ogóle nie istnieje, który nie ma infrastruktury, tv, czegokolwiek !

Moim zdaniem Bein nie powinien w ogóle być dopuszczony do przetargu, a jeśli nawet to teraz, po pierwszej kolejce której NIE MA NIGDZIE przetarg powinien zostać anulowany bo transmisji brak, a chyba podstawą zakupu praw

jest zobowiązanie do ich wykorzystania w ramach "emisji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie od dziś wiadomym jest, że obrót prawami do transmisji sportowych to patologia!

Canal+ czynnie od wielu lat uczestniczy w tym bajzlu jako strona w postępowaniach przetargowych - też jako kreator tego rynku!

 

Kiedyś skutecznie Canal+ rolował innych teraz sami zostali wyrolowani! Zwyczajnie odpuścili i dali dooopy, trafili na bardziej cwanych, silniejszych i ....posypało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe, czy w domu też robicie remonty za wszelką cenę. Są gdzieś granice możliwości i przyzwoitości. Tutaj popieram NC+

Szczytem o[beep]wa, jest sprzedaż praw dla kogoś, kto nie istnieje na rynku i nie zaistniał. Tak jest z arabami. Pchli targ rządzi się lepszymi prawami jak ten cały kuriozalny przetarg na La Liga. Dam sobie odmrozić uszy i nie obejrzę ligę hiszpańską. Właśnie na złość arabom. Dopinguję wręcz NC+ i CP aby z nimi w ogóle nie rozmawiali. To zwykli szantażyści.

ste100 mnie uprzedził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawo i właściciele lig pozwalają na sprzedaż praw komuś kto nie posiada infrastruktury do pokazywania zakupionych wydarzeń w danym kraju, to dalej będą się pojawiać biznesy prowadzone w "teczce", dla których jedynym kryterium będzie tylko jak kogoś orżnąć na jak największą kasę. W kontekście dotychczasowych informacji wcale mnie nie dziwi, że NC+ jakoś ochoczo nie odkupuje tych praw przy tym przepłacając.Powiem więcej jestem skłonny przeboleć straty,(tak jak zapewne NC+ teraz tarci w oczach "przeciętnych" abonentów którzy nie znają sytuacji) i zrozumieć politykę NC+ nawet jakby w ogóle się nie dogadali z 11 tylko po to, żeby spowodować ich starty i wybić kolejnym "cwaniakom" biznesy typu "kupuję i zmuszam do zakupu nadawcę za dużo większą kasę" tego typu działania. Ktoś pisał, że 11 się dogadała z Netią, jeśli faktycznie tak jest to według mnie tylko po to by zdobyć kartę przetargową w kolejnych rozmowach z NC+ polegającą na stwierdzeniu "teraz to już musicie zapłacić tyle ile chcemy, bo za moment ktoś inny kupi całe prawa !!!".

Ktoś kto prowadzi zdrowy biznes myśląc długofalowo na pewno nie będzie przepłacał (w tym wypadku za prawa) tylko dlatego, żeby coś kupić. To co kupi musi się sprzedać dalej i ma się na tym jeszcze zarobić (ale nie koniecznie od razu nie wiadomo ile jak to sobie 11 wymyśliła). Reasumując popieram "opór" NC+ i innych podmiotów przed niepotrzebnym przepłacaniu dla pośrednikówm, bo to tylko prowadzi do podwyżek dla "zwykłych" abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale C+ jako jedyny w Polsce był ZAWSZE profesjonalnie przygotowany do odpowiedniego wykorzystania zakupionych praw - to im trzeba oddać. Najwyższy poziom komentatorów, świetne oprawy meczowe, dobre studia i nieźli eksperci, mega jakość audio-video.

Co z tego że Polsat, Orange, Sportklub czy inni też mieli jakieś tam prawa skoro ich poziom ZNACZĄCO odbiegał od C+ ?....

 

A teraz nie wyrolowano tylko C+; wyrolowano nas wszystkich, kibiców w Polsce. Jakiś cieć z Kataru zakupił prawa i ma wszystko w d... Żeby chociaż ta La Liga była na jakiejś platformie, konkurencyjnej, Eleven, CP, czy nawet w kablówkach ale po co ?

 

Przecież Polacy to mistrzowie wśród piratów i teraz każdy chcąc czy nie chcąc będzie walił jakieś zacinające się streamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe, czy w domu też robicie remonty za wszelką cenę. Są gdzieś granice możliwości i przyzwoitości. Tutaj popieram NC+

Szczytem o[beep]wa, jest sprzedaż praw dla kogoś, kto nie istnieje na rynku i nie zaistniał. Tak jest z arabami. Pchli targ rządzi się lepszymi prawami jak ten cały kuriozalny przetarg na La Liga. Dam sobie odmrozić uszy i nie obejrzę ligę hiszpańską. Właśnie na złość arabom. Dopinguję wręcz NC+ i CP aby z nimi w ogóle nie rozmawiali. To zwykli szantażyści.

ste100 mnie uprzedził.

 

Tutaj nie chodzi o La Ligę, bo ją chcieli pozyskać normalnie, ale chodzi o francuską i włoską i przez to pojawienie się Elevena, którego się pewnie nie spodziewali :)

Natomiast z hiszpańska pewnie i oni sami się tego nie spodziewali, a teraz BeIN może nie odsprzedać praw C+, bo wyrosła konkurencja w postaci Elevena - tak to wygląda w całości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władze La Liga przede wszystkim powinny uzyskać informację że podmiot który zakupił prawa na Polskę doprowadził do tego że nie ma w Polsce żadnej transmisji.

Tu nie chodzi tylko o sam mecz, ale też o bazy kibiców, o reklamę całej Ligi, o reklamy przed i po meczowe, sponsoring itd.. Przecież tych niuansów jest tak wiele że głowa mała.

 

Konkurencja w postaci Eleven ? HAHAHAHA.

Pan Kręcina może być konkurencją co najwyżej dla p. Szpakowskiego.

 

O studiu, innych ekspertach, jakości itd. nawet nie wspomnę.

 

A niech sobie Eleven zostawi tą włoską czy francuską, naprawdę nie mam nic przeciwko temu.

Mnie chodzi o La Ligę, której nie ma nigdzie.

 

Zgadzam się że w ostatnich latach C+ traktował Serie A / Ligue 1 po macoszemu. Sam zresztą oglądałem po 3 mecze na sezon z tych lig. Może Eleven coś więcej z tego wyciągnie.

Ale ten argument nie zadziała w wypadku La Ligi - mega komentatorzy, świetne studia, szczególnie prawa Gran Derbi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega jakość audio-video.

No tu to pojechałeś po całości. Jesteś obecny na forum c+ więc sam chyba nie wierzysz w to co piszesz skoro czytamy razem na w.w forum jaką chałę HD potrafią odstawić w ostatnim czasie.

Dzwięk opózniony to też raczej nic nowego w c+.

Jakoś tak dziwnie po fuzji zaczął się ten syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kpiną jest sprzedanie praw na Polskę podmiotowi który w Polsce prawnie w ogóle nie istnieje, który nie ma infrastruktury, tv, czegokolwiek !

Moim zdaniem Bein nie powinien w ogóle być dopuszczony do przetargu

Taka polityka byłaby dyskryminującą wobec nowych podmiotów. Może nawet niezgodna z prawem.

Pozwól, że odświeżę ci pamięć.

ITI też kiedyś kupiło prawa do LM w momencie gdy platforma n jeszcze nie istniała. Gdyby nie one, to może uznaliby, że nie warto zaczynać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he, oburzeni na Eleven, Arabów i "właścicieli lig" - a wcześniej nie przeszkadzało Wam jak np. Canal+ posiadając prawa do emisji lig pokazywał tylko część z tego co mógł pokazać! Przecież to też jest chore!

 

Niezależnie od tego całego bajzlu to oczywiście najbardziej obrywają kibice / abonenci - szczególnie ci, którzy (świeżo co przedłużyli umowy z wyższym abonamentem) płacą sporą kasę i gooowno od Canal+/NC+ teraz dostali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Piszę z przekroju wszystkich lat oglądania La Ligi na C+, aczkolwiek zgodzę się że od momentu pojawienia się nc+ zaczęły pojawiać się dziwne motywy, typu rozjeżdżanie obrazu z dźwiękiem, ale serio były to dość rzadkie przypadki, choć raz trafiło się to fakt

faktem przy okazji Gran Derbi.

Zresztą takich porównań jest XXX. Wystarczy przypomnieć sobie poziom konsultantów z czasów C+ a tych obecnych mistrzów NC+.

 

 

Ok ok, ale wróćmy do podstawy tematu, a jest nią to że jakiś Arab ma prawa do La Ligi na Polskę, a ja /i każdy kibic w Polsce/ by obejrzeć wieczorem mega ciekawy mecz Bilbao-Barca musi szukać linków w necie.

 

No i tu właśnie ujawnia się profesjonalizm tych nowych podmiotów. Z jednymi trzeba sobie jakoś radzić, a z drugimi walić streamy. Serio 21 wiek.

 

A co do niewykorzystywania prawa przez C+ zgadzam się, ale i tak uważam że nigdy nic głupszego w tej stacji nie wymyślili niż wybór sobotniego meczu Premier League o 15:55. Wpierw kłótnie na forach, potem wybór redakcji, potem ankiety które można było walić po x1000 razy zmieniając IP a potem znów wybór redakcji i znów kłótnie na forach. A wszystko przez to że zamiast pokazać równolegle na jednym ManU a na drugim LFC woleli w poniedziałek wieczorem pokazać Stoke- Crystal Palace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie trzeba by wyprostować rynek handlu prawami do transmisji sportowych, przynajmniej w Polsce? Przecież sytuacja, że ktoś kupił takie prawa i nic u nas nie transmituje, to kpina. Czy w innych krajach UE też odwala się takie numery?

 

@up: Oczywiście, ze przegięciem jest także oferowanie części klientów nc+ full pakietów za kilkadziesiąt złotych przez tą platformę. Sądzę, że jeśli ktoś chce mieć full ofertę filmową i sportową to ponad 100 zł/m-c powinien musieć za to zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega jakość audio-video.

No tu to pojechałeś po całości. Jesteś obecny na forum c+ więc sam chyba nie wierzysz w to co piszesz skoro czytamy razem na w.w forum jaką chałę HD potrafią odstawić w ostatnim czasie.

Dzwięk opózniony to też raczej nic nowego w c+.

Jakoś tak dziwnie po fuzji zaczął się ten syf.

 

Ja co chwilę dostaję piany jak włączam mecz np. ligi angielskiej i widzę to pseudo HD i jeszcze gorszy dźwięk... ich Dolby Digital jest MASAKRYCZNE! Już lepiej przełączyć na stereo, choć i tak jest marne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...