Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niezbyt trafne porównanie... mnie nie obchodzi, patrząc od strony abonenta ile wydali, albo pożałowali na prawa do x/y/z ,chcąc być operatorem kategorii premium, ofertę muszą mieć dostosowaną. Ja jako ten zwykły, szary abonent, płacący nie mało za usługę, chciałbym transparentności z ich strony, zawierając umowę , robiłem to ze względu właśnie na to x/y/z , na warunkach zaproponowanych przez operatora - nie musiałem tego robić,mogłem iść do konkurencji, ale chciałem.Jednak powtarzam zrobiłem to dla konkretnej oferty programowej,co mi po tym, że dalej będę miał w ofercie CPS1, CPS2 itd, jak, będę mógł sobie na nich pooglądać żaglówki albo golfiarzy, nie to zamawiałem, i nie za to będę płacił.Tak jak napisałeś dobry produkt wymaga dobrej ceny, ok, ja to rozumie, i jestem w stanie i tyle zapłacić i to zaakceptować, ale nie w sytuacji kolejnego wymuszenia czy też jawnej kpiny z abonenta, bo jak inaczej nazwiesz tą zmianę zawartości merytorycznej ramówki o której powyżej wspominałem, albo to co pewnie będzie miało miejsce - czyli oddanie praw ES, dołączenie tych programów do oferty i próba wyłudzenia kolejnych -dziesięciu złotych od nas, w zasadzie za to, co parę tygodni temu mieliśmy w swoich ofertach.

Teraz zobacz dla przykładu SKY niemieckie - pakiety sportowe za 10-30 euro z ofertą lepszą niż ta nasza obecna (po utracie wszystkich praw) - a w jakich my realiach finansowych żyjemy,a w jakich oni. Dlatego nie godzę się dalej to jak dalej płacić po 120 zł za tą badziewną podróbę telewizji premium, wolę jednak próbować zawalczyć o swoje i nie dać dymać kolejnym cwaniakom...

Oczywiście, że cie obchodzi, może nie zdajesz sobie tylko z tego sprawy. Bo to czy firma będzie zarabiać czy nie i ile zależy od ciebie. A jeśli nie będzie zarabiać wystarczająco dużo nie będzie konkurencja. A jak nie będzie konkurencyjna nie będzie w stanie się rozwijać i będzie przegrywać z innymi. I to, że płacisz za mało ma istotny wpływ na to. Tak zestaw sobie te pakiet sportowy za 120 zł(30 euro) do naszego za 50-60 zł bo dostawałeś ten sam content w takiej a koszty jakie ponosiła sky i nc za prawa były takie same. Widzisz różnicę? La liga nie sprzedaje praw w Polsce taniej bo Polacy zarabiają mniej niż Niemcy.

 

Idąc Twoim tokiem myślenia, najlepiej każdy z pakietów wystawić po 500 zł ( jak za mleko firma x rzuci ceną 20 zł za litr albo zostawi cenę taką samą, ale od teraz będzie to 0,25 litra, to też będziesz dalej je kupował, czy pójdziesz do y? ) wtedy koszta będą się amortyzować i na rozwój dużo zostanie...tylko gdzie Ty go widzisz?Kto był ich konkurencją przez tyle lat?Może w tym problem, ze nie widzieli żadnego zagrożenia i byli przekonani o swojej dominacji rynkowej, stad to podejście "mam w [beep]ie klienta"?Masz rację prawa są warte tyle ile ktoś za nie zapłaci, prawo rynku, ale dalej mnie nie rozumiesz to działa też w drugą stronę, produkt też jest wart tyle i le klient za niego zapłaci..ceny były optymalnie skrojone pod polskiego abonenta klasy średniej ( fakt, ze tez nie podobały mi się i nie rozumiałem akurat akcji z klientami N, którzy upusty dostawali znaczne), teraz w związku z zmieniająca się treścią merytoryczną już nie są. Naprawdę tak trudno to zrozumieć, że skoro za coś zapłaciłem to chcę to dostawać?O tym jest mój post, nie interesuje mnie żaden substytut programopodbny po tej samej cenie jak dotąd. Będzie jakość, można wymagać ceny, nie ma tego, to do widzenia.A jezlei z rynku maja zamiar sie zwinać, to tym bardziej powinno mieć trochę godności i każdemu klientowi pozwolić odejść, gdzie chce.Teraz za to nie mam żadnych informacji od operatora, wszystkiego dowiadujemy się z mediów...prawdziwe podejście pro-klienckie.

Nie kłóćmy się jednak, nie tego tutaj szukam...pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zestaw sobie te pakiet sportowy za 120 zł(30 euro) do naszego za 50-60 zł bo dostawałeś ten sam content w takiej a koszty jakie ponosiła sky i nc za prawa były takie same. Widzisz różnicę? La liga nie sprzedaje praw w Polsce taniej bo Polacy zarabiają mniej niż Niemcy.

Nie masz racji kolego, każda liga ma inne ceny na różne kraje w zależności od wielkości rynku i potencjału.

Aż dziwne, że tyle jesteś na forum a tego nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie interesuje czy firma zarabia czy traci. Jestem abonentem 9 lat kiedyś cyfra+ obecnie nc+, przez ten czas nigdy nie płaciłem cen standardowych. Co roku szło wypowiedzenie i targi do ostatniego dnia umowy i zawsze znalazła się oferta. Co mnie interesuje że sąsiad płaci za ten sam pakiet co ja 2x więcej (widocznie go stać, albo jest nieświadomy) obstawiam tą drugą opcje. Prosta sprawa jak da radę to kupuję taniej. Musiał bym być nienormalny wiedząc że pakiet który kosztuje 99,- po negocjacji mam go za 59,- :D i mówię konsulowi że jednak ja za niego zapłacę 99,- :D Z tego co piszą niektórzy forumowicze wychodzi na to że jak jest taniej to nie kupować a jak drogo to wtedy trzeba kupować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś piszę żeby nc+ dała komunikat, a po co mają to robić, jak mogą cały czas mydlić oczy abonentom aby nic nie wiedzieli co się dzieje. :D

 

A w sprawie 11, różne opcje mogą wymyślić, np. kanały Eleven dostępne jako opcja dodatkowa gdy ktoś posiada paczkę Canal+, wtedy to dopiero była by porażka.

Ciekawe kto dałby jeszcze więcej kasy za całość ?

 

Czekamy na rozwój sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnie załatwili ludzi niesamowicie, żaden kanał nie znika więc nie można regulaminowo wypowiedzieć umowy bez kar, a że większość oferty dla której ludzie podpisywali umowy zniknęła to nikogo nie interesuje, nie można zrezygnować bez zapłaty kary.

Przypominam że z C+ zniknęły także mecz piątkowy o 18:00 i poniedziałkowy, więc Ekstraklasa w full opcji też tylko za dopłatą, bo trzeba kupić pakiet z Eurosport2 :evil:

 

Ja będę tym argumentował :

 

http://www.arslege.pl/obowiazek-dorecza ... 72/a30923/

 

Zobaczymy, tak jak piszesz regulaminu nie zmienili, pewnie będą przeciągać sprawę...ale to tak,jak cały syf przy fuzji zostanie zapamiętane.Teraz drwiąc z klientów, tracą swój potencjał retencyjny w przyszłości( a i nowy klient poważnie się zastanowi, czy pakować się w coś co jest i wątpliwej już jakości, jak na standardy premium i z kazej strony antykonsumenckie) ...szkoda tylko, którzy podpisywali i przedłużali umowy niedawno, nieświadomi tego co co się stało teraz...

Niestety nie możesz rozwiązać umowy z powodu zmiany kontentu kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnadams1 te dane są publiczne.Możesz sobie sprawdzić ale sytuacja finansowa NC+ jest przeciętna.

 

 

produkt też jest wart tyle i le klient za niego zapłaci..ceny były optymalnie skrojone pod polskiego abonenta klasy średniej ( fakt, ze tez nie podobały mi się i nie rozumiałem akurat akcji z klientami N, którzy upusty dostawali znaczne), teraz w związku z zmieniająca się treścią merytoryczną już nie są.

Konkurencja na paytv szkodzi a nie pomaga. Ktoś kto chciał mieć LM, Siatkówkę i Ekstraklasę za czasów N,C+ i CP płacił więcej niż dziś. Gdyby oferowali to samo byłaby dobra ale nie oferują tego samego.

 

Produkt nie jest tyle warty ile klient zapłaci a marżą jest tyle warta ile klient zapłaci i to jest istotna różnica. Nikt nikomu po kosztach nic nie sprzeda bo w końcu zbankrutuje. A to, że klient ustala sobie wartość x nie koniecznie ma związek z rzeczywistością. Katarczycy czy Rosjanie czy Chińczycy wchodząc w futbol wpuścili za dużo kasy co przekłada się na to wszystko. A pewnie za kolejne x lat będzie jeszcze drożej.

 

Woocash wiesz ale w NC+ są 2 standardowe ceny, te w regulaminie i te na stronie. I oczywiście powinno cie to obchodzić ile płacisz, bo dobra kondycja firma jest dobra dla ciebie bo produkt będzie lepszy albo przynajmniej taki sam jak teraz a nie gorszy jak jest teraz. A jak firma nie zarabia to bankrutuje czyli albo tracisz produkt albo przejmuje go konkurencja i oferuje jeszcze drożej. Ale wiadomo cena nie może być tak samo zbyt niska jak i zbyt wysoka bo obie skrajne wartości mają ten sam efekt.

 

A prawa sportowe to dziś chyba najlepszy biznes na świecie, najbardziej dochodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sklep RTV-SAT

Osobiście jako kibic Realu nie jestem szczęśliwy, że nie będzie już ligi w C+, natomiast rozumiem że w firmie kasa się musi zgadzać i jeśli katarczycy zaproponowali dużo wyższą cenę i C+ musiałby zpłacić sumę 3 razy wyższą niż do tej pory, decyzja dla mnie zrozumiała, szkoda ale cóż...

 

Natomiast zupełnie nie rozumiem polityki braku informacji wobec klientów i co gorsza dystrybutorów nc+ którym chyba jakieś wyjaśnienie się należy (co do karnego kaktusa to trochę poziom 12 latków) ale jako klient i współwłaściciel punktu sprzedaży nc+ chciałbym coś wiedzieć na ten temat a nie tylko dostawać maile że teraz promujemy wyłączność na LM :/:?

 

Chyba wypada mieć szacunek dla ludzi i napisać wprost, że nie ma bo było za drogo i byśmy płacili jak za Ekstraklasę albo że zależy nam tylko na meczach Barcy i Realu i rozmawiamy o sublicencji albo nawet nie zależy nam na tych meczach bo też za drogo i po męsku napisać co i jak i po sprawie :-)

 

Ci co odejdą to odeją, tych co stać bedą płacić lub nie, ale brak komunikatu i jakiegoś normalnego wytłumaczenia o co chodzi to jakaś klęska PR-owska :x Z całym szacunkiem ale tak się nie robi... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było dobrze przez dwa lata, było wszystko co najlepsze, co nie każdy doceniał...

Ogólnie mówi/pisze się że konkurencja jest dobra ale na pewno nie w tym przypadku.

Teraz Eleven jest za darmo w sieci ale pewnie długo to nie potrwa...

 

Tak w ogóle to C+ traci prawa do La Liga po 18-stu latach...

 

Jak dobrze że umowa kończy mi się wraz z końcem września, zejdą z ceny po uprzednim wypowiedzeniu umowy albo do widzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że nc+ zrobiła błąd negocjując umowy z klientami. negocjować, to można sobie duże przetargi albo cenę koperku na targu. Tutaj powinna być prosta kalkulacja: płacisz tyle ile wymagamy albo wynocha. A nie, że niektórzy płacą za to samo o 30-50% mniej. Gdyby tak sytuacja wyglądała, to zapewne nie byłoby takich problemów z prawami.

 

Obecnie jest chyba 2,2 mln abonentów, gdyby nie było negocjacji zostałoby może 1,5 - 1,8 mln ale przynajmniej kasa by się zgadzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowmat " Teraz Eleven jest za darmo w sieci ale pewnie długo to nie potrwa... " Jak zrobią płatny i dowalą cenę to bardzo dużo ludzi oferty nie zrozumie (jak w przypadku fuzji nc+) :D Będzie promocja jakiś procent się złapie ale nadal nie będzie to wymagany rentowny procent. I wtedy się zacznie [beep]zka (odsprzedawanie-kombinowanie-łączenie-sublicencje-itd.), tu jest Polska. Nieraz spotkałem się z sytuacją jak ludzie się targują przy kasach w hipermarketach (nie da rady taniej to ja tego nie chce i tego też) :D Ludzie nauczyli się żyć w tym kraju. Stajemy się bardzo cwanym i świadomym odbiorcą płatnych reklam. Zarabiamy 2 tyś wydajemy 3 tyś i jeszcze 1 tyś odkładamy :D Przed kupnem RTV-AGD sprawdzamy ceny gdzie najtaniej, robimy objazd sklepów. I kupujemy ten sam produkt taniej 30/40% niż jest oferowany dla ludzi dających się naciągnąć na cenę droższą. Prosta zasada jak ktoś kupi to za 100 to fajnie drugi za 50 i jest super, trzeci odczeka powie że drogo i w ogóle że można taniej i że nie zapłaci bo itd. i zostanie mu to zaoferowane za 30 z tym że bez gwarancji i jest ok. Każdy jest zadowolony ten co płaci 100 bo ma premium, ten co 50 bo jest w promocji a ten za 30 bo taniej się nie da a jak się da to się za rok spróbuje albo się zrezygnuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd Canal+ nigdy nie miał na tyle silnej konkurencji, która byłaby w stanie realnie powalczyć o prawa piłkarskie. Solorz kasę na wielką piłkę w wymiarze klubowym wyłożył raz i było to bardzo dawno temu. Od czasów Bundesligi i Ligi Mistrzów Polsat wielkiej piłki u siebie nie miał i specjalnie też nie próbował mieć, gdyż świadomie poszedł inną drogą.

 

Canal+ od czasów fuzji zalicza z kolei kolejny kryzys wizerunkowy i kolejny raz pokazuje jak głęboko w d... ma swoich klientów. Może to jakaś świadoma taktyka testowania cierpliwości ludzi, nie wiem. Prawda jednak jest taka, że Canal+ nagle "rozrósł" się do niespotykanych wcześniej rozmiarów, czyli aż 8 kanałów, tworząc jakieś sztuczne twory jak C+ Seriale, C+1, C+ Discovery, cena przy okazji poszybowała w górę. Doszła do tego wielka akcja 20 lat Canal+, jakieś rabaty, żeby jeszcze nałapać [beep]ów, po czym poszedł strzał za strzałem. Okrojona Ekstraklasa, brak Ligue 1 i Serie A, teraz brak La Ligi, niepewna sytuacja z Ligą Europy, a przy okazji brak Ligi Mistrzów w piłce ręcznej (może nic wielkiego, ale kolejna szpila wbita w nc+). Największą wściekłość wywołuje z całą pewnością mix okrojona zawartość + podwyżki, bo o ile podwyżkę można jakoś wytłumaczyć - nawet dodatkowymi kanałami, podobnie jak i stratę praw, jeśli ta zostałaby zrekompensowana niższą ceną, o tyle tego połączenia nie da się w żaden sposób wytłumaczyć, dlatego też nc+ siedzi cicho jak mysz pod miotłą, bo i co mają powiedzieć? Przecież nikt mądry nie napisze komunikatu, którego przekaz będzie taki, że platforma ma klientów gdzieś, najważniejsze, żeby ich jak najbardziej wydoić zanim prawda wyjdzie na jaw.

 

Canal+ lada dzień może dostać jeszcze kolejny strzał, bo przecież Premier League tylko do końca tego sezonu i zostaną się z marną okrojoną Ekstraklasą i Ligą Mistrzów, która nie oferuje blisko 40 weekendów z klubową piłką. Co do samej redakcji sportowej to prędzej czy później zwolnienia się zaczną - na co tyle pracowników, skoro praw ubywa? Gdzie ich wszystkich poupychać, a przecież płacić trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...