Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jak mają mówić skoro tak się go wymawia (w portugalskim się tak mówi twardo s = sz)? A co do komentatorów N to rzeczywiście tragedia, jedyny który się tam nadaje to Bartosz Gleń no i może Marchliński. Jagoda, Terlecki out bez możliwości wstępu to NC +. I niech zabiorą Ryczela ...

 

 

Czadzisz, Dani Ci powie jak się nazywa

 

Sorry, ale ten filmik tylko mnie upewnil, ze Alvesz. - to tak troche po spolszczeniu. Tez nie macie sie juz do czego przyczepic, ale na bank poprawna wymowa to "SZ" na koncu jego nazwiska. Jesli ktos kiedykolwiek mial troche stycznosci z jezykiem portugalskim to dokladnie wie, o co chodzi. To jest czepianie sie na sile. Posluchajcie jak Angole wymawiaja nazwy druzyn czy nazwiska pilkarzy. Np. Nie ma "Arsenal" ale jest Aaaasenal.

 

Jak ktos uczyl sie jezyka obcego i mial fonetyke, to bedzie wiedzial o co chodzi.

 

PS. Poprawna forma to meczów!

 

PS2. To wszystko nie zmienia to faktu, ze komentatorzy i eksperci z nSportu sa w wiekszosci do bani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kiepskie glosniki w pracy, ale wydaje mi sie, ze mowi dokladnie na tym filmiku Alvisz, zreszta jest to troche czepialstwo, ze ktos wymawia tak, a nie inaczej. A jak wymawiaja nazwiska obcokrajowcow w innych krajach? Pisanie o neologizmach zlej wymowie jest totalna bzdura. Czy ktos w Polsce mowi, ze ma dzinsy Liwajs (Levis), albo kupujac prosi o baton lajyn (Lion)? To norma, ze bedzie sie wymawiac tak jak jest latwiej. Wiekszosc ludzi w Polsce wymawia Aqupark w ten sposob: Akłapark - poprawnie jest Akfapark. Jest też taka dyscyplina jak Rugby i nigdy nie powinno się w naszym kraju wymawiac jej jako Ragby. Dlaczego? Bo to zapozyczenie z jezyka francuskiego!

 

Nie widze powodu, aby od razu robic wielkie halo na blogu, z tego powodu, ze w Brazylii ktos wymawia tak, a nie inaczej nazwisko jakiegos pilkarza. Nawet w danym kraju moga byc uzywane rozne rodzaje wymowy. Inni sie tym nie przejmuja, ale my sie bedziemy czepiac. Jak Szpakowski mowi Runij to wszyscy sie smieja. Jak powie Ronej tez bedzie zle. Tacy ludzie, taki kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze powodu, aby od razu robic wielkie halo na blogu, z tego powodu, ze w Brazylii ktos wymawia tak, a nie inaczej nazwisko jakiegos pilkarza. Nawet w danym kraju moga byc uzywane rozne rodzaje wymowy. Inni sie tym nie przejmuja, ale my sie bedziemy czepiac. Jak Szpakowski mowi Runij to wszyscy sie smieja. Jak powie Ronej tez bedzie zle. Tacy ludzie, taki kraj.

Było na odwrót. Wielkie halo to zrobiły dzieciaki oglądające Barce raz na tydzień w C+ i mienią się wielkimi kibicami tego klubu i ich zawodników, po tym gdy na antenie Sportklubu przy transmisjach z Pucharu Króla Bartłomiej Rabij wymawiał w ten sposób to nazwisko. Więc wytłumaczył że wymawiał to poprawnie. A dlaczego w ten sposób? Poczytaj sobie o Bartłomieju Rabiju to się dowiesz.

 

Mnie akurat kompletnie wisi jak kto wymawia, tak jak komentatorzy np. angielscy mają w d... jak poprawnie wymawia się polskie nazwiska. Może być nawet Runi :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel85 dla mnie to bez znacznie Czy Alves, Alvesz, Alivs... tak samo jako Roney, Runij, Szira Shearer Szirer... To zawsze jest jezyk obcy, wiec nigdy nie bedzie idealnie. Mozna jeszcze porozmawiac czy samogloska jest wypowiadana z przepony albo inne wynalazki :) Mamy taki narod, ktory lubi sie czepiac byle czego. Oczywiscie nie trafie czegos w stylu Rui Manuel Costa zamiast Manuel Rui Costa, bo takie rzeczy sie zdarzaly... Ale nie wreszczalem z tego powodu :)

 

Edit: Ktos w innym temacie na forum napisal o plotce, ze przyszlosc Eurosportow na platformie nc+ jest niepewna. Wydaje mi sie to malo realne, aby Eurosport zdecydowal sie na taki ruch. To samo dla nc+ tez nie byloby to zbyt dobre i nie mam na mysli tutaj Bundesligi, ale raczej wielu innych dyscyplin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda..powinni Ci wylaczc skoro napisales wypowiedzenie..

tak samo jak nie przyjeli nowej umowy od goscia co niedawno zrezygnowal.

skoro wysylacie wypowiedzenia to powinniscie byc na czarnej liscie

Widzisz hanys, żyjemy jednak w Polsce, a nie Hanyslandii Południowej. Może kiedyś doznasz oświecenia i odkryjesz takie dziedziny życia jak prawo cywilne, umowy i aneksy. Jeśli coś zostało w drodze oficjalnej przyznane za obustronną zgodą (a tylko w taki sposób można było na początku marca dostać nSport HD i MGM HD na 6 miesięcy), to nie może zostać zabrane przez fochy, zawiść i tupanie nóżkami 8)

 

Pewnie dopiero dostaniesz piany, jak się dowiesz, że niektórzy będą korzystać ze swoich pakietów w C+ do późnego maja (czyli właściwie do końca sezonu piłkarskiego), mimo że umowa wygaśnie z końcem kwietnia. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piana to Ciebie wplywa z kazdej twojej wypowiedzi..

a zeby Ci jeszcze podniesc cisnienie to informuje ze ja mam nc+ za pol darmo wlasciwie bo dotad mialem 2 platformy-wiec obecnie jestem w niebie...

dla mnie sezon pilkarski co roku sie konczy w maju a mimo to nie wypowaidam umowy bo po 1 stac mnie a po drugie zalezy mi na GP na zuzlu,ekstralidze i tour de france na eurosporcie..

tyle w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zeby Ci jeszcze podniesc cisnienie to informuje ze ja mam nc+ za pol darmo wlasciwie bo dotad mialem 2 platformy-wiec obecnie jestem w niebie...

Myślę, że każdemu czytającemu Twoje posty podnosi się nie ciśnienie, a samoocena. Ale nie w tym rzecz. Trudno Ci uwierzyć w to zadowolenie nową ofertą, skoro każdy skrawek wolnego czasu poświęcasz na ataki na niezadowolonych, rozumiem że czujesz się nieomylnym Jezusem nc+.

 

Poza tym jest subtelna różnica między "stać mnie", a "stać mnie, ale nie będę przepłacał" - nie bierzesz tego w ogóle pod uwagę. U mnie jest jeszcze inna sprawa, bo w obecnym wariancie będę płacił za CP 49 zł i za AJS ok. 50 zł miesięcznie. Uważasz, że "nie stać mnie" i nie byłbym w stanie powalczyć o C+ Platinum w podobnej kwocie dla migrujących? Nie. Po prostu po przeczytaniu regulaminu, przestudiowaniu oferty nie chcę mieć z tym :censored: nic wspólnego. Z Cyfry+ nie zostało właściwie nic, a konstrukcja i oferta są rodem z N. Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wygląda u Was sprawa z kanałami n sport 36 i 37? Odkąd pojawiły się plansze informujące o tym, co na danym kanale dziś będzie, te plansze stały się SD. Wcześniej kiedy był sam obrazek Ligi Europy jakość była znaczenie lepsza, zbliżona do HD. Tak jest też u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piana to Ciebie wplywa z kazdej twojej wypowiedzi..

a zeby Ci jeszcze podniesc cisnienie to informuje ze ja mam nc+ za pol darmo wlasciwie bo dotad mialem 2 platformy-wiec obecnie jestem w niebie...

dla mnie sezon pilkarski co roku sie konczy w maju a mimo to nie wypowaidam umowy bo po 1 stac mnie a po drugie zalezy mi na GP na zuzlu,ekstralidze i tour de france na eurosporcie..

tyle w tym temacie

 

ciekawe co powiesz jak ci ten eurosport z szarym kwadracikiem w ofercie wyłączą - poza tym to nie jest dyskusja na temat czy kogoś stać czy nie tylko czy w restauracji akceptujesz jedzenie z ręki czy wolisz wybierać dania z menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim jełopem trzeba być by ciągle powtarzać w meczu Rubin- Chelsea przy stanie 0-1 że już dawno po meczu bo strzelenie 3 goli przez Rubin nic nie da! :D

za takie coś tym ludziom płacą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...