Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eleven nieźle poniosło z ligą hiszpańską - wszystkie mecze w ten weekend, tylko jeden z poślizgu.

Szacun.

Mają tylko 2 kanały, a z hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej pokazują 3x tyle contentu co nc+ na 6 kanałach w ostatnich 2 latach. 

 

Dla fanów tych lig utrata praw na rzecz Eleven to jak gwiazdka z nieba. 

Edytowane przez ste100
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale widzicie Eleven 10 spotkań LL się opłaca, ok. 5 spotkań Serie A na kolejkę też się opłaca (a raz pokazali 7 spotkań)!! Jednak niestety C+ przez lata twierdził, że się nie opłaca - tak jak rok temu stwierdzili, że się nie opłaca multiliga w LM i LE....

 

Podejrzewam, że gdyby nie OS kilka lat temu to nadal pokazywaliby 3 mecze ligi polskie, bo by się nie opłacało ;) Sorry, ale świat idzie do przodu, a dziś stacje typu BeiN czy SKY pokazują ile wlezie, więc mamy tego prawa wymagać od stacji premium. Tylko szkoda, że oni powoli to dostrzegają jak już stracili prawie wszystko co wartościowe i co mieli przez lata.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo C+/nc+ bawiło się w te [beep]ne wyliczenia o oglądalności, i transmitowali zazwyczaj max. 3-4 najlepsze spotkania nawet jeszcze kilka lat temu, kiedy mieli pełne prawa do hiszpańskiej, włoskiej czy francuskiej i to w czasie kiedy jak pisze poprzednik, cała Europa a pewnie i większość świata w pełni wykorzystywała swoje prawa.

Jako telewizja premium powinni dać wolność wyboru - bo może jeden kolega obejrzy Barcę, drugi Real, a mi się może Las Palmas zechce obejrzeć... no ale każdy wie jak było.

 

Wygląda to śmiesznie szczególnie teraz jak lecą transmisje LM, po 3-4 spotkania transmitowane w tym samym czasie, z czego jeden to hit, drugi da się obejrzeć a pozostałe to takie hity że hej...

Szkoda że tak nie potrafili robić w weekendy kiedy mogli zapełniać ramówki na co najmniej 4 kanałach przez cały bity dzień...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha w internecie? Ja opłacam TV i nc+ i mogę nie mieć internetu. Więc co mi z tego?

Nigdy nie oglądałem canal+ sport online i nigdy nie będę. Ja płace więc wymagam, więc powinni mi udostępnić wszystkie mecze a nie puszczać w internecie.

 

Co jeżeli ktoś ma limit danych? Albo nagle linie się zapchają? Ja mam dekoder, opłacam nc+, Canal+ więc chce to obejrzeć w TV bez lagów, a nie na 24 calowym monitorze w necie.

 

Canal+ nie nauczyło się jeszcze od Eleven jak się pokazuje prawa.

 

Ponad to jakoś Sky, czy Bein mogą w ramach dnia zrobić nawet 8 kanałów serwisowych, więc Canal+ dlaczego nie może? n38 ma, nie mogą zrobić n36-n39? Żałosne premium

I oby się nie nauczyli bo Eleven jedne prawa pokazuje aż nadto a drugich nie pokazuje prawie wcale.Bo co mają powiedzieć fani ligi szkockiej i belgijskiej? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie spodziewali się prezentu od BeIN w postaci ligi hiszpańskiej ? Wtedy 2 kanały byłyby w sam raz ;)

 

Według mnie jest oczywiste, bo jak trend światowy jest taki, że pokazuje się dużo to mając wiele kanałów staram się odpowiednio wykupić pakiety, a nie na zasadzie, bo mi się nie opłaca (a tak naprawdę mam to gdzieś, bo i tak nie mam konkurencji). Tak więc wybierając mniejsze zło (bo jedno i drugie jest złe) to wolę jednak stację, która stara się wycisnąć z 2 kanałów ile wlezie i może, niż stację która ma 5 anten i nie wykupuje pakietu 5-6 spotkań (a przede wszystkim full), bo nie ma konkurencji i może powiedzieć, że się nie opłaca.

 

Założę się, że jeśli za parę lat ligi wróciłyby do C+ to nagle okazałoby się, że jednak można pokazać 9 meczów LL czy 5 spotkań Serie A - tak jak nagle teraz okazuje się, że jednak multiliga się opłaca....ale to już właśnie zaleta konkurencji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej jakość obrazu i komentarz jest przez większość krytykowany. Póki co zadowoleni mogą być tylko kibice ligi hiszpańskiej. Pozostali są raczej zawiedzeni, bo miało być więcej, a jest mniej. A ligi belgijskiej i szkockiej to prawie wogóle nie ma. 

Pomyślcie ile mógł nam zapodawać C+ mając 5 anten....Eleven ma dwie a zapodaje 3 razy więcej meczów niż C+ z ligi hiszpańskiej, włoskiej czy francuskiej niż C+. Ktoś powie, bo mieli niskie pakiety, a to nie mogli wykupić bogatszych ??

To ty musisz wystosować to powyższe pytanie do CANAL+. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o Serie A ;) Francuskiej jest tyle samo co w C+, ale czasami zdarza się jeden mecz więcej....I jakby nie patrzeć, ale szkockiej, belgijskiej, 2 angielskiej, pucharu anglii, pucharu ligi angielskiej jest też jakby więcej niż sezon wstecz :P

 

Nie muszę, bo odpowiedziałem dlaczego...brak konkurencji...

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z włoską różnie bywa ? Regularnie 5 spotkań na kolejkę (teraz będzie chyba 7) ? :) Pokaż mi kiedy w C+ było tyle spotkań ?

 

Z kolejki w tygodniu 3 mecze Serie A...wcześniej 1 to było dużo....i max :)

 

Nie wiesz naprawdę co mówisz...Cierpi francuska, ale i tak jej jest ciut więcej, a szkockiej i belgijskiej nie było od kilku lat....

 

 

EDIT: Na żywo w najbliższy weekend i pn nadają łącznie LIVE 9+7 = 16 meczów! To tylko hiszpańska i włoska...Tego nie ma co nawet porównywać z poprzednim sezonem...

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleveny sie ratują tylko jednym..ilością spotkań la ligi i serieA ..reszta to ogólnie dno.

Słaby komentarz(jakoś zaczął mnie strasznie męczyć mirosłwski,nie mogę go jakoś słuchać) .Jakość dobra jak na sd :),bo przy c+sport hd to nie leżało.

 

Jak ktoś wcześniej zauwazył 3-ci kanał by sie przydał i to bardzo.

I mam wieeelką nadzieję ze C+ będzie miał premier league na kolejne lata.

 

Elevenom brak jakby stylu,jakości nie wiem jak to nazwać.....

Napiszę tak:

Jak właczałem angielską czy hiszpańską w C+ to miałem wrażenie że za chwilę spędzę fajnie 90 minut z fajnym komentarzem ,obrazem i jakoś tak sie czekało na te mecze.Właczając eleven tego nie mam.

Oczywiście wykupiłem eleven ,do konca roku mam umowę z nc+ pózniej bede myślał.Kupiłem dla meczów barcy i realu.W NC+ trzyma mnie angielska..W eleven w sumie barca

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pamiętajcie o jednym - C+ jest na rynku od ponad 20 lat, więc dziwne nie jest że mają więcej kanałów i "wyrobionych" komentatorów.

Eleven jest na rynku raptem... 4 miesiące ? Biorąc pod uwagę taki okres czasu serio ciężko na nich narzekać; komentatorzy też są w większości świeżynkami i trochę im zajmie zanim osiągną poziom porównywalny do gości którzy 

komentowali przykładowo ligę hiszpańską od 10 lat w C+.

Oczywiste jest również że Eleven ma zbyt mało kanałów. Jakby nie było jest to ich sezon startowy, widać że nie śpią, co rusz pojawiają się informacje o zakupie kolejnych praw i pewne jest że kolejne również dojdą z czasem - może BPL, słyszy się też plotki o F1. Dlaczego nie otwierają kolejnych ? Bo to nie jest takie hop siup. Pozwolenia, koncesje itp itd - tego się w Polsce nie załatwi w ciągu miesiąca. 

Obstawiam że kolejny kanał/kanały dojdą już po zakończeniu obecnego sezonu, w lecie 2016, bo już teraz nie wyrabiają na tych dwóch kanałach - liga belgijska czy francuska prawie nie istnieje, bo nie ma kiedy dawać transmisji. 

 

A jeżeli już chcecie mówić o stylu czy jakości, to poszukajcie sobie na yt i innych takich archiwalne nagrania C+ z lat 90-tych, z ich początków. To dopiero była amatorszczyna; dopiero pojawienie się Jacka Laskowskiego w 1998 zapoczątkowało erę "profesjonalnych" komentatorów w C+. Z Eleven aż tak źle nie jest.

 

ps. też osobiście wolałem komentatorów w C+, bo się przez lata do nich przyzwyczaiłem - no ale to już historia.

Edytowane przez ste100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, Eleven nie potrzebuje żadnej polskiej koncesji i jej nie ma. Zresztą większość kanałów nadawanych w nc+  czy cp  także nie ma. Działają oni głownie na brytyjskiej koncesji ofcomu gdzie sprawa załatwienia koncesji trwa maksymalnie 2 tygodnie.

 

Szkockiej ligi spokojnie mogą pokazać 2/3 mecze na kolejkę, jeden 13:30 równolegle z meczem Championship na 2 kanale i jeden albp dwa o 16 kosztem magazynów na które mają czas w tygodniu.  Szkoci przeważnie grają sobota 13:30 i 16. Inna sprawa, że jest to nudne poza 2-3 meczami w sezonie.

 

Z Belgią już jest gorzej bo piątkowy mecz z 20:30 koliduje przeważnie z Francją i Hiszpanią.  Sobotnie także kolidują i niedzielne także.  Ta sam kwestia ciekawości. Choć pewnie w tym tygodniu te Brugge by się zobaczyło z chęcią. 

 

Prędzej czy później pewnie dodadzą ten 3 kanał ale na razie mają problem ze studium którego budowa znacznie się wydłuża.

 

Co do liga angielskiej pytanie jest takie czy oni przypadkiem z nc+ się nie dogadali. Bo przy takim rozdrobnieniu oferty jak teraz zarabiają jedni i drudzy a są sprzedawani razem.  Jednym i drugim jest to na rękę a C+ przecież ma doświadczenia życia w takiej symbiozie. I teraz ciekawy staje się jeden fakt, Eleven podpisał umowy jedynie z małymi kablówkami, z żądnym innym dużym operatorem nie ma podpisanej umowy oprócz nc+ co jest dziwne i czy nagle nikt tam nie wpadnie na pomysł aby dystrybuować Eleven razem z C+ w kablówkach, w tych dużych jak UPC, Multimedia i Vectra itd ale nie w takiej formie jak w nc+ ale w formie C+/Eleven za 84 zł i 64 zł. 

 

Z perspektywy czasu zupełnie inaczej patrze na powstanie Eleven względem nc+, te powstawanie było im znacznie na rękę i udało im się osiągnąć to co chcieli zrobić po fuzji zwiększenia ARPU do około 100 zł co wtedy się im nie udało bo przy odpowiednim porozumieniu pozwoli im także kontrolować rynek i portfele abonentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że się dogadali; takie rozdrobnienie oferty rzeczywiście jest na rękę obu stronom, bo każdy fan piłki chcący nadal oglądać to co oglądał przez ostatnie lata będzie musiał wykupić zarówno paczkę C+ jak i Eleven.

Widziałem dość sensowne anegdotki na temat kulis powstania Eleven, przecież nc+ w ogóle ponoć nie wystartowało do przetargów na francuską i włoską, więc im gra że to wróciło na ich antenę i to jeszcze z większą pulą wyświetlanych

spotkań - no a że abonent za to dodatkowo musi płacić, cóż...

 

Takie rozwiązanie też biorę pod uwagę. W takim wypadku zrezygnuję z wszystkich opcji dodatkowych HBO, Cinemax, Filmbox, History HD i Seriale i wrzucę zamiast tego Eleven; ARPU nadal im spadnie, choć nieznacznie. 

Cały czas jednak wolałbym by BPL przeszło do Eleven, wtedy zaoszczędziłbym spooooooro kasy. 

 

Z drugiej zaś strony o ile jestem w stanie zrozumieć dogadanie się Eleven z nc+, to kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego ich nie ma w największych kablówkach. Tam są przecież łącznie miliony abonentów, kasa dosłownie leżąca na ulicy, jeśli chodzi o fanów kopanej. Moi rodzice w Multimedii niedawno zrezygnowali z paczki C+, bo jak sami stwierdzili nie było tam co oglądać /40zł!/, ale niejeden kumpel za te 15zł brałby Eleven w ciemno. 

Co do ARPU - zwiększyli, ale sporo abonentów poszło w siną dal....

Edytowane przez ste100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecze Ligi Europy w nc+:

 

CANAL+ SPORT:

16:55 Karabach - Monaco

18:55 Rubin Kazań - Liverpool

20:50 Studio LE

21:00 Lech Poznań - ACF Fiorentina

23:00 Studio LE

23:30 Magazyn Skrótów Ligi Europy

 

CANAL+ SPORT2

18:55 Napoli - Midtjylland

21:00 Athletic - Partizan

 

NSPORT+

18:55 Olimpique Marsylia - Sporting Braga

21:00 Sparta Praga - Schalke 04

23:30 Magazyn Skrotow LE

 

NC+38

18:55 Multiliga Europy

21:00 Multiliga Europy

 

A w Eurosporcie:

16:55 Besiktas - Lokomotiv

18:55 Club Brugge - Legia Warszawa

21:00 Tottenham - Anderlecht

Edytowane przez Artek1008
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cały czas jednak wolałbym by BPL przeszło do Eleven, wtedy zaoszczędziłbym spooooooro kasy. 

 

Z drugiej zaś strony o ile jestem w stanie zrozumieć dogadanie się Eleven z nc+, to kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego ich nie ma w największych kablówkach...

Niby jak byś zaoszczędził przy że tak powiem sparowaniu C+ Z Eleven? i tak musiałbys mieć paczkę C+ bezwartościową na dodatek.

 

A w kablu nie ma ich z tego samego powodu zapewne co w CP. Bo się dogadali zeby opylac 11 razem z C+.

Duża dostępność Eleven np w CP czy UPC = spory spadek abo paczki C+ a co za tym idzie zapewne też NC+.

Sam bym poszedł do CP jakby 11 miała BPL i była w CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ste100 rozumiem i wiem jak wygądał komentarz w tamtych latach...ale wszystko sie zmienia.Spójrz jak wyglądały transmisje,jak wyglądały stroje,mecze...wszystko.Inne spojrzenie.

Fajnie ze jest duzo meczy(chociaż mi to lotto) ja i tak oglądam tylko parę meczy w weekend na eleven,ale rozumiem że niektórzy siedzą i oglądają 9 meczy lal liga i 7 serie A ,to jest indywidualna sprawa każdego.

To co napisze to takie moje odczucie. Nieraz mam wrażenie jakby te transmisje odbywały sie w biegu,na czas,odchaczyć transmisje i następna i na koniec chwalimy sie ile mamy meczy...to są tylko takie moje odczucia.

Najbardziej brakuje mi jakiegoś studia (coś ala liga+extra)Jakieś studia,publicystyka..wiem że dopiero startują itd itd...tylko żebyśmy tak samo nie pisali w kwietniu.

Niestety to wygląda tak jakby oni nie mieli na nic czasu..

A tak na marginesie zaczyna mnie denerwować mirosławski i jego dziwne teksty typu"mamy prawa i nie będziemy ich trzymać w szufladzie" po co takie głupie gadanie.

Ktoś powie -No to gdzie prawa do szkockiej,belgijskiej,francuskiej itd....w szufladzie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już dziś jak komuś kończy się umowa można zaoszczędzić. Wykupujesz w sieci za 11 PLN (może być i 15, 20 PLN), a nc+ obniżasz sobie ile wlezie. Dla niektórych będzie to paczka C+, dla innych HBO, Cinemaxy, Manpacki i inne.

 

A jak BPL przejdzie do Elevena to można sobie z czystym sumieniem paczkę C+ darować....

 

Zapominacie, że Eleven utrzymuje dostęp w sieci, więc nc+ nie ma aż takiego monopolu. Ponadto nc+ to przecież wielkie miasta, CP ma wieś :) a w wielkich miastach dostęp do dobrego netu jest za grosze...

 

 

 

 

@yahu -  jaka jest w C+ publicystyka (czy była) w stosunku do lig zagranicznych ?? Bo ja pamiętam zapodawany przez chyba sezon Sport+Extra, który regularnie oglądałem, no ale oczywiście musieli go zlikwidować....Jeszcze z 10 lat temu był program w poniedziałek z Laskowskim (nie pamiętam nazwy) też świetny, ale to byłoby na tyle...

Ja też bym chciał więcej publicystyki i może w końcu w Eleven ona będzie, na dziś dzień jest więcej meczów - dajmy im czas. Natomiast co do odhaczenia transmisji to raczej C+, czyli gwizdek końcowy "dziękujemy, nazwisko 1, nazwisko 2" i koniec...zero statsów, goli, pokazania schodzących piłkarzy czy trybun.....Studio ok, ale ja mi nie wytną statsów jak np. C+ w przerwie pokazuje studio a nie pokazuje tego co realizacja angielska (mogliby zrobić dwa okienka, gadające głowy + obrazki, stasy itd. ze stadioniu).

 

Co do haseł Mirosławskiego no to ewidentnie wskazuje na wcześniejszą sytuację i myślę, że takimi hasłami to raczej ludzi zjednuje niż robi sobie wrogów ;)

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jaka jest w C+ publicystyka (czy była) w stosunku do lig zagranicznych ?? Bo ja pamiętam zapodawany przez chyba sezon Sport+Extra, który regularnie oglądałem

 

Jaki ty jestes obiektywny i wiarygodny. Regularnie ogladales przez sezon program, ktory byl emitowany przez 7 lat. Napisz jeszcze 150 razy, ile meczow BPL na kolejke C+ pokazywal :)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...