Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie czym tak naprawdę różnią się dwa typy BOX'ów+. Czyli BOX+ 2851 i BOX+ 2849-2850. Wiem tylko, że ten drugi ma wejście antenowe na tv naziemną.

 

Muszę mojej mamie wymienić dekoder z Sagemcoma na właśnie któryś z tych. Mediabox odpada ponieważ jego możliwości nie zostaną przez mamę wykorzystane.

 

Czy obydwie wersje BOX'a mają tę samą obsługę co Mediabox? Chodzi mi o menu ekranowe, ustawienia itp. Nie ukrywam, że zależałoby mi na wejściu tv naziemnej bo tak jak mam u siebie na Mediaboxie mogę wprowadzić do wspólnej listy kanałów ulubionych programy dvbt. Dla mojej mamy byłoby to udogodnienie. Czy wszystkie programy można oglądać tak jak na Mediaboxie czy którego z nich nie ma? M.in. chodzi mi o Polsat HD?

Jednakże coś mi się wydaje, że BOX+ 2849-2850 jest starszy "wewnętrznie" i co za tym idzie gorszy.

 

Dzięki za podpowiedzi i opinie od Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@regenwalde, trzeba dalej próbować, u mnie od razu zgodzili się po migracji na Pejsa za 20zł/mc, ale na tym nie kończę, bo dekodery Cyfry+ nie są warte tego, by za nie płacić i z tego powodu mam dekoder PVR do MR w bezpłatne użytkowanie i Sagemcoma chce wymienić na PVR na takiej zasadzie, bo różnicy między Philipsem a Pejsem nie ma, oprócz dysku. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie prosze uzytkownikow MediaBox+ oraz TurboBox+ o sprawdzenie jednej rzeczy dla mnie (mam zrobic upgrade w poniedzialek).

 

Czy w opcjach do ustawienia domyslnej sciezki dzwiekowej w tych dekoderach jest "angielski"? Wiem, ze niektore dekodery maja tylko "orginalny".

 

Chodzi o to, aby przy przelaczeniu na National Geographic miec program po angielsku (bez dodatkowego klikania w +). W dekoderach ustawionych na "originalny", wlacza sie jezyk polski.

 

(mam obecnie Philips PVR i tam jest to wyboru: "angielski" lub "orginalny", ten pierwszy dziala na wiekszosci kanalow, ale wlacza polski tam gdzie jest do wyboru tylko polski/orginalny, np. HBO SD, podczas gdy HBO HD dziala ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ABYSS byłem przekonany, że nie ma możliwości wyboru w serwisie dowolnej wersji tego dekodera i dostaje się "jak leci". Jeżeli dekoder ma jednocześnie obsługiwać NTC to 2851 musisz skreślić. Wszystkie kanały dostępne na mediaboxie dostępne są i w boxach. Dekodery box+ 2849/2850/2851 różnią się przede wszystkim zewnętrznie i nie masz sobie co zaprzątać głowy ich datą produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Nie moge zrobic upgrade z C+ do NC+!!!!

 

Uzywalem Cyfra+ Philips PVR. Mialem podlaczony TV przez HDMI, oraz dwie nagrywarki przez 2 x scart. Znajomy powiada, ze w MediaBox mozna miec tylko HDMI albo scart. I do tego trzeba to przestawiac programowo? Mam nadzieje, ze to jakies nieporozumienie, bo nie bede mogl zrobic upgrade'u (bez jakiegos konwertera, np. HDMI->HDMI+scartA+scartB)

 

Czy to mozliwe, ze ten sprzet ma takie ubogie wyjscia?

 

Hipoteza: dekoder moze jest swietny, ale specyfikacja najmniejsza z mozliwych, aby zaoszczedzic NC+ kasy? Splittery HDMI kosztuja kupe kasy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Znajomy powiada, ze w MediaBox mozna miec tylko HDMI albo scart. I do tego trzeba to przestawiac programowo? Mam nadzieje, ze to jakies nieporozumienie, bo nie bede mogl zrobic upgrade'u (bez jakiegos konwertera, np. HDMI->HDMI+scartA+scartB)

Czy to mozliwe, ze ten sprzet ma takie ubogie wyjscia?

 

Nie sprzęt jest ubogi ale nieudolni programości w ADB. W zasadzie nie spotkałem się z chipsetem dla DVB-S2 któy by nie potraifł simultanicznie wysyłać obraz na HDMI i CVBS/RGB jednocześnie. Nawet archaiczne BSKA i BSLA potrafią to z innym oprogramowaniem.

Zmigruj z pozostawieniem sprzętu Cyfry+. Wierz mi jest to możłiwe. Cwianiaczki w punktach kombiują by wciskać za wszelką cenę ADB.

 

Czy w opcjach do ustawienia domyslnej sciezki dzwiekowej w tych dekoderach jest "angielski"? Wiem, ze niektore dekodery maja tylko "orginalny".

 

Chodzi o to, aby przy przelaczeniu na National Geographic miec program po angielsku (bez dodatkowego klikania w +). W dekoderach ustawionych na "originalny", wlacza sie jezyk polski.

 

(mam obecnie Philips PVR i tam jest to wyboru: "angielski" lub "orginalny", ten pierwszy dziala na wiekszosci kanalow, ale wlacza polski tam gdzie jest do wyboru tylko polski/orginalny, np. HBO SD, podczas gdy HBO HD dziala ok)

 

Niestety to problem nieudolności programistów. Standard DVB przewiduje opis oryginalny jak konkretny językowy.

Oryginalny pwrowadzo no aby w przypakdu róznych języków oryginalnych można było zawsze wybrać ten orygtinalny.

W oprogramowaniu tunera powinna być definowana dłuższa lista prefencji wyboru ściezki audio albo tuner powinien pamiętać zmianę domyśłnego ustawienie na każdym z kanałów.

Niestety takie sa "zalety" dedykowane złomu wciskanego przez nadawców. Dlatego byli abo Cyfry+ podczas migracji nie powinni dać sobie wcisnąć karty Conax+ i złomu od ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za bezcenne informacje!

 

Nie sprzęt jest ubogi ale nieudolni programości w ADB. W zasadzie nie spotkałem się z chipsetem dla DVB-S2 któy by nie potraifł simultanicznie wysyłać obraz na HDMI i CVBS/RGB jednocześnie. Nawet archaiczne BSKA i BSLA potrafią to z innym oprogramowaniem.

 

Tez bylem tym ogromnie zaskoczony. Jestem przyzwyczajony do faktu, ze signal jest na wszystkich wyjsciach bez kombinowania pilotem. Ograniczenie to poznalem tylko dzieki uczciwosci dealera, ktory mi o tym wprost powiedzial! W ostatniej chwili!

 

Zmigruj z pozostawieniem sprzętu Cyfry+. Wierz mi jest to możłiwe.

 

To jest pomoc na wage zlota! Jak cie moge postawic piwo?!? :)

Wydawalo mi sie, ze to nie jest dozwolone.

To by rozwiazalo moj problem jezeli uda mi sie zdobyc pilota do Philips PVR (stary sie rozpada).

 

Ref: Ustawianie domyslnej sciezki dzwiekowej:

Niestety to problem nieudolności programistów. Standard DVB przewiduje opis oryginalny jak konkretny językowy.

 

Mialem wrazenie ze MediaBox ma najlepsze oprogramowanie. Od 5-ciu lat przeklinalem Philipsa, za fatalne oprogramowanie (setki zawieszen i resetow), ktore w roku 2013 jest juz "uzywalne".

 

W oprogramowaniu tunera powinna być definowana dłuższa lista prefencji wyboru ściezki audio albo tuner powinien pamiętać zmianę domyśłnego ustawienie na każdym z kanałów.

 

Dokladnie tak! Wydaje mi, sie ze jeden z dekoderow NC+ (bialy, bez HD), zauwazyl, ze zmienilem sciezke na English na National Geographic, I podal mi tez English na BBC Knowledge? (testowane przez 2 min. u kolegi). W Philips PVR mam "angielski" i wiekszosc kanalow to respektuje (z wyjatkiem tych "orginalny"). Da sie zyc.

 

Niestety takie sa "zalety" dedykowane złomu wciskanego przez nadawców. Dlatego byli abo Cyfry+ podczas migracji nie powinni dać sobie wcisnąć karty Conax+ i złomu od ADB.

 

To bardzo drastyczne slowa, ale upraszczaja moje rozumowanie: zrobic upgrade, ale zostac przy starym (tez zlomie): Philips PVR.

 

Ogromne dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by rozwiazalo moj problem jezeli uda mi sie zdobyc pilota do Philips PVR (stary sie rozpada).

http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... +PVR+pilot - do wyboru do koloru:)

 

Oczywiście że zostać przy kartach Cyfry+, zawsze możesz dobrać multiroom - druga karta. Kupić dekoder na wolnym rynku i mieć wolność. Własna lista programów, nagrania na swoim dysku i kilka innych spraw jeszcze.

Tak poza tym przy przedłużaniu umowy może ci się uda wymienić Philipsa na Pace PVR HD 500GB lub dostać go za darmo w dzierżawie.

Multiroom na kartach od Cyfry to tylko same dekodery i karty bez łączenia ich kablem sieciowym - też mniej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ref: problem pilota:

 

Wielkie dzieki! To forum jest bezcenne. Juz chyba znam swoja sciezke!

 

Oczywiście że zostać przy kartach Cyfry+, zawsze możesz dobrać multiroom - druga karta. Kupić dekoder na wolnym rynku i mieć wolność. Własna lista programów, nagrania na swoim dysku i kilka innych spraw jeszcze.

 

Ciekawe! O jakim "dekoderze na wolnym rynku" najlepiej poczytac?

 

Tak poza tym przy przedłużaniu umowy może ci się uda wymienić Philipsa na Pace PVR HD 500GB lub dostać go za darmo w dzierżawie.

 

Podobna rzecz zasugerowal dealer.

 

Multiroom na kartach od Cyfry to tylko same dekodery i karty bez łączenia ich kablem sieciowym - też mniej problemów.

 

Poczytam. Dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozdawania dekoderów po C+ do nowej umowy to obiło mi się o uszy, że do pakietu Start+ (tego za 19,90, w którym prawie nic nie ma) dają karty Cameleon, więc pewnie mogliby dać Sagema, ktoś może to potwierdzić? A kwestia ADB i przełączania między HDMI a Scartem to niestety nie nieudolność a celowe działanie mające zapobiec piractwu, wielu producentów teraz tak działa :( Podobnie jak z szyfrowaniem danych na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kwestia ADB i przełączania między HDMI a Scartem to niestety nie nieudolność a celowe działanie mające zapobiec piractwu

 

Wydaje mi sie ze to slabe zabezpieczenie, bo pstrykne na pilocie i mam signal tam gdzie chce. Ale nie moge ogladac w HD (PVR, HDMI) i nagrywac w tym samym czasie tego co ogladam (scart, SD, nagrywarka). Innymi slowy, duza niewygoda, brak zabezpieczenia.

 

Poslucham porad kolegow (patrz wyzej) I po prostu nie zrobie upgrade'u do MediaBox'a. Moze za rok wyjdzie cos lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że dekoder jest twoją własnością. Jak masz ITI ADB 5800S - biały z serii BSKA - to go przerób na E2 - Linuxa. Będziesz mógł nagrywać na podłączony dysk twardy przez USB lub dysk podłączony przez złącze sata w środku dekodera.

Karta NC+ z tego dekodera będzie działać z E2.

O przeróbce poczytaj na innym forum.

Druga możliwość to kupno dekodera z E2 - linuxem na wolnym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej nie wiem czy w dobrym miejscu piszę ale piszę. Jestem w nc+ (pierwsze byłam w n i migrowałam do nc+ we wrześniu tego roku) niedawno padł mi dekoder nbox BZZB, oddałam do serwisu i dostałam niby lepszy ( wygląda tak samo) nazywa się PVR hd 5800 sx ( BSLA). Do dekodera dostałam nową kartę ( bo karty są parowane z dekoderem). Mój problem polega na tym że już 9 godzin czekam na aktywacje i nic. Dzwoniłam do nc+ powiedzieli że u nich jest wszystko ok i kazali cierpliwie czekać. Moje parametry to siła 54 jakość 47 kobieta na info powiedziała że to wystarczy ale czy na pewno? Proszę o pomoc bo nie wiem czy wszystko jest ok bo ile można czekać na aktywacje!!! A jak to było w waszym przypadku ile czekaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...