Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do dekoderów SD to bym się już w takie coś nie pchał, bo część kanałów SD (np. TVP Historia, TVP Rozrywka, Religia TV - a będzie ich coraz więcej) nadaje z transponderów DVB-S2, które odbierzesz jedynie na dekoderze HD. Dekodery SD obsługują standard DVB-S. A nawet posiadając dekoder HD bez problemu podłączysz go do starego telewizora przez eurozłącze i będą działały wszystkie kanały (SD i HD) tylko obcięte do jakości SD.

 

Tradycyjnie wtedy (wymiary Stronga 6860 to 36 x 21 cm x 4 cm):

TechniSat DiGYBOXX C+ za ok 330 zł (28 cm x 15,5 cm x 3,7 cm; mocniejsze podzespoły, ale nie działa ze splitterami)

Ferguson Ariva 102E za około 250 zł (26 cm x 15,5 cm x 5 cm; wersja ultrabudżetowa, ale działa ze splitterami)

 

Jeśli nadal optujesz za dekoderem SD, to będzie ciężko bo ilość nowych sztuk stale topnieje. Szukaj za Fergusonami lub sprzętem Cyfry+.

Dobry z SD jest też Opticum 4060CX, ale tu (podobnie jak we wszystkich dekoderach tej marki) musiałbyś zmienić oprogramowanie na mcas 1.4.0.3, bo standardowo czyta tylko karty Conax, co nie jest takie proste bo przy dekoderach SD w większości przypadków takiej aktualizacji dokonuje się kablem RS-232.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dekoderów SD to bym się już w takie coś nie pchał, bo część kanałów SD (np. TVP Historia, TVP Rozrywka, Religia TV - a będzie ich coraz więcej) nadaje z transponderów DVB-S2, które odbierzesz jedynie na dekoderze HD. Dekodery SD obsługują standard DVB-S. A nawet posiadając dekoder HD bez problemu podłączysz go do starego telewizora przez eurozłącze i będą działały wszystkie kanały (SD i HD) tylko obcięte do jakości SD.

 

Tradycyjnie wtedy (wymiary Stronga 6860 to 36 x 21 cm x 4 cm):

TechniSat DiGYBOXX C+ za ok 330 zł (28 cm x 15,5 cm x 3,7 cm; mocniejsze podzespoły, ale nie działa ze splitterami)

Ferguson Ariva 102E za około 250 zł (26 cm x 15,5 cm x 5 cm; wersja ultrabudżetowa, ale działa ze splitterami)

 

Jeśli nadal optujesz za dekoderem SD, to będzie ciężko bo ilość nowych sztuk stale topnieje. Szukaj za Fergusonami lub sprzętem Cyfry+.

Dobry z SD jest też Opticum 4060CX, ale tu (podobnie jak we wszystkich dekoderach tej marki) musiałbyś zmienić oprogramowanie na mcas 1.4.0.3, bo standardowo czyta tylko karty Conax, co nie jest takie proste bo przy dekoderach SD w większości przypadków takiej aktualizacji dokonuje się kablem RS-232.

 

Dziękuję za długą odpowiedz

ja mam ten problem ,że na kanały jakości HD nie mam szans (mała antena a wymienić nie mogę) dlatego szukam dekodera sd.Jednak gdybym zdecydował się na dokoder hd do nc+ najprostszy byle nowy to czy wystarczy mi 200zł ?(taki mam budżet maksymalny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich, którzy mają dekodery HD podpięte do 60-ki i żyją, owszem, jest większe ryzyko, że obraz się będzie przycinać, ale po pierwsze nie znaczy to, że obrazu nigdy nie będzie a po drugie zawsze na liście dla dekoderów HD masz też duble kanałów SD. Są to te same kanały, które byś miał posiadając dekoder SD a do tego tak jak pisali koledzy wyżej dochodzą kanały SD, które odbierzesz tylko na dekoderze HD, takich kanałów jest coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja do niedawna miałem antenę 60 i dekoder Pace HD, ogólnie przy poprawnej pogodzie wszystko chodziło, cięło przy deszczu, wietrze itd. Zmieniłem na 80 i jest dużo lepiej przy gorszej pogodzie.

Jeżeli nie chcesz wymieniać anteny to tak jak przedpiścy - mimo wszystko radziłbym dekoder HD - bardziej przyszłościowy. Kupisz teraz SD, za rok będziesz miał okazję wymienić antenę i będziesz żałować, że teraz nie wziąłeś HD.

Ewentualnie może spróbuj od kogoś pożyczyć dekoder HD i sprawdź choć przez krótki czas u siebie jak bedzie działać.

Co do marki tunera to akurat mam baaaardzo złe wspomnienia z Fergusonem, w ogóle jestem uprzedzony do tunerów z wolnego rynku. Pamiętając przeboje z Ferdkiem Pace jest dla mnie super sprzętem, choć ma swoje wady oczywiście. Ale mam dwa Pejsy i każdy u mnie to sprzęt typu podłącz-używaj-zapomnij a nie podłącz-umorduj się-przekonaj się że nie działa tak jak należy-sprzedaj. Choć oczywiście u innych Ferguson może działać ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno od 1 października br. miał być dostępny jakiś nowy dekoder dla nowych abonentów platformy nc+, który to obsługuje system Seca/Nagra i też ponoć takie właśnie karty (nieparowane, ale już też z nowym logo nc+) miały być z nim wydawane. Miał to być ponoć jakiś Pace chyba. I co? Wiadomo coś w tej sprawie? Czy to po prostu kolejna czyjaś bujda? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ircios u Ciebie w okolicy rozdają dyski za darmo,ale wyobraź sobie, że troszkę kosztują :mrgreen:

 

Ale rozumiem, że możesz nie wiedzieć skoro w Cyfrze takich nie było 8)

 

Oj Kibo....... A dlaczego miałbym nie wiedzieć? Zasmucę cię,mam podpięty 1TB pod Opticuma od 2 lat i nie zapełniłem jego nagraniami nawet w 40%. I mam go na własność :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, czy mam go za darmo(może w prezencie dostałem),czy zapłaciłem to naprawdę jest nie ważne. Ważne jest to,że za Turbacza płacisz aktywację 149,ale nie jest twoja własnością. Nigdy tych pieniędzy nie zobaczysz na oczy już. Tak dla twojej informacji to ja tylko nagrywam jak ty to określiłeś w HD :lol2: .Tylko gdzie to prawdziwe HD jest :> ? Nagrywam i kasuję.Głównie jakieś seriale aby obejrzeć to w 1 dzień,a nie w 2 miesiące. Bardzo cię drażni temat aktywacji.Pewnie wtopiłeś tyle :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartowniś z Ciebie ;-) Kupujesz na własność to płacisz więcej,ale masz na własność a pożyczasz to płacisz mniej ale sprzęt musisz oddać-proste jak budowa cepa. Zapłaciłeś krocie za "na własność", też tych pieniędzy już nie zobaczysz a sprzęt za jakiś czas wyląduje na śmietniku. Firma jak jej dasz to zarabia na wszystkim-sam wiesz najlepiej-aktywacja MR 99zł. itp.

 

P.S.

A wtopiłem raz kiedyś aktywację 49zł,ale na dekoderze i dysku zaoszczędziłem nie taką kwotę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...