Skocz do zawartości

Oferty - dla migrujących do platformy CANAL+


JoJo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Grabar - nie wiem czemu wszyscy się czepiają tych nieszczęsnych zwykłych listów?
No jak widać nawet platformom cyfrowym przeszkadzają skoro, w regulaminie Cyfry+ (tak, dalej aktualnym) można wyczytać m.in., że:

- W wypadku gdy w Okresie Minimalnym, na który została zawarta Umowa, Abonent nie zawiadomi Operatora CYFRY+ na piśmie listem poleconym, że nie zamierza kontynuować Umowy,

- Wypowiedzenie Umowy jest skuteczne, jeżeli zostanie dokonane w formie pisemnej i doręczone drugiej stronie listem poleconym

 

Jeśli od abonenta wymaga się takiej formy przy niekorzystnym dla przedsiębiorcy rozporządzeniu, to nie wiem dlaczego w drugą stronę również to nie działa. Prawdopodobnie chodzi o koszt takiej operacji. Z drugiej strony jest to na tyle ważna korespondencja (jej wartość można obliczyć +/- na podstawie wartości zniżek przyznanych abonentowi, które później stają się karą za bezpodstawne rozwiązanie tak przedłużonej umowy), że osobiste potwierdzenie odbioru to w tym wypadku mus.

 

Zresztą to już w sumie nie jest problem, poza tym jakiś radca wypowiadał się niedawno, że w przypadku postępowania cywilnego ciężar dowodu, że przesyłka została doręczona spoczywałby na nc+, co w praktyce nawet przy masowej korespondencji (gdzie nc+ miałoby dowody nadania) oznaczałoby wygraną konsumenta, bo nie sposób udowodnić, iż on czy domownik odebrał korespondencję.

ale wbrew pozorom to chyba dla nas dobrze. Wyobrażasz sobie jakie by mogły być przekręty gdybyś wypowiedzenie wysłał zwykłym listem??Chyba nie muszę dalej pisać, a tak wysłałeś, masz potwierdzenie i śpisz spokojnie a Ty robisz z tego zarzut zupełnie nie trafiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFAIK 4 kanały C+ za 21. Teraz jest 6, co dodatkowo kosztuje.

Naprawdę? C+, C+ SPORT, C+ FILM, C+WEEKEND, C+ GOL, C+3D - ja widzę 6.

Nawet jeśli weekend i 3D policzyć jako 1 to i tak 5xCyfra + 4xnPremium dało 6x nc+

 

Zresztą w sumie to nieważne, czy ich było 6, czy 16 - połączyli treść za 21zł z treścią za 9.90zł i chcą za to 60zł.

 

Oczywiście, ze mają prawo chcieć i 200, ale ja mam prawo twierdzić, że to przesada i się na to nie godzić.

 

Gdyby taką podwyżkę wprowadzili stopniowo - teraz 10, za pół roku 5 itp to przeszłoby bez echa, ale chcieli się nachapać od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cesc4, teoretycznie i bez obrazy - zawarles zwiazek (kontrakt) malzenski z fajna dziewczyna, jestes happy!

I nagle zona mowi tobie, ze ma potrzeby i w zwiazku z tym na boku ma innego fagasa.

 

Rozumiem, ze akceptujesz taki stan rzeczy - no przeciez zona ma prawo do zmiany regul zwiazku (kontraktu) by byc bardziej szczesliwa?

 

Oczywiscie traktuj to jako zart!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wbrew pozorom to chyba dla nas dobrze. Wyobrażasz sobie jakie by mogły być przekręty gdybyś wypowiedzenie wysłał zwykłym listem??Chyba nie muszę dalej pisać, a tak wysłałeś, masz potwierdzenie i śpisz spokojnie a Ty robisz z tego zarzut zupełnie nie trafiony.

To jest inna sprawa, że dla nas dobrze. Mam na myśli pewien standard: cała korespondencja dotycząca zmian umowy powinna być realizowana zawsze za pomocą listów poleconych, (a nie jak się przywidzi przedsiębiorcy) i nie byłoby wtedy jazd, że listonosz wrzucił naszą korespondencję komuś innemu czy zaginęła ona podczas sortowania i coś się stało/odstało z automatu. Zycie stałoby się prostsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cesc4, teoretycznie i bez obrazy - zawarles zwiazek (kontrakt) malzenski z fajna dziewczyna, jestes happy!

I nagle zona mowi tobie, ze ma potrzeby i w zwiazku z tym na boku ma innego fagasa.

 

Rozumiem, ze akceptujesz taki stan rzeczy - no przeciez zona ma prawo do zmiany regul zwiazku (kontraktu) by byc bardziej szczesliwa?

 

Oczywiscie traktuj to jako zart!

no jeżeli małżeństwo traktujesz jak biznes to faktycznie żona świnia :D Jednak życie we dwoje jest o bardziej skomplikowane niż użeranie się z Julianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawcho,

masz rację. Tak bym zrobił. I z pewnością podniósłbym też ceny pakietów w porównaniu do tego, co było w CYFRZE+ i platformie N.

 

Ale chodzi tutaj o to, że kogoś poniosło. Canal+Sport od pakietu za 119zł. Przecież większość dotychczasowych abonentów CYFRY+ miało ten kanał (właściwie pełną paczkę) w abonamencie za 40-60 złotych. I teraz mają nagle przeskoczyć do 119 złotych? Jestem ciekawy, czy ktoś kto miał dotychczas CANAL+Start albo CANAL+Kompakt przeszedł dobrowolnie na CANAL+Platinum?

Fanów sportu postanowiono oskubać i tyle. A wystarczyło dać możliwość podłączenia kanałów samych kanałów CANAL+, CANAL+Family, CANAL+Family2, CANAL+Sport do najniższego pakietu COMFORT+ za 40złotych.

 

79 zł to wciąż dużo, ale pakiet byłby warty swej ceny. Czy dla nich to wciąż zbyt mało, że nie dają nam takiej możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj akurat muszę stanąć po stronie @Dex.tera

Jeżeli dotychczas pełna paczka CANAL+ kosztowała 21 złotych, a paczka nPremium 9,90 złotych, to po połączeniu obu pakietów lekkim przegięciem jest ich wycena na 60 złotych.

Zrozumiałbym wycenę na 40 zł (podwyżka 30%). Podwyżkę 100% zrozumieć ciężko.

 

Ale tak jak pisałem - nc+ ma pełne prawo dyktować ceny jakie im się podobają. Może na tym zyskają, a może stracą. Ja się grzecznie wycofam.

 

Z punktu widzenia dobrego zarządzania firmą taka podwyżka jest idiotyczna, i to nieważne czy zasadna finansowo czy nie.

Klienci poczują się oszukani i wykorzystywani, tak jak to ma miejsce teraz.

Jak widać firma poczuła się na rynku bardzo pewnie, bez głównego rywala. Zbyt pewnie :)

A jak to się skończy zobaczymy pewnie za kilka miesięcy gdy zaczną się kończyć bieżące umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orden,

ale ja przecież napisałem, że przymusowa migracja (=zmiana warunków) to było świństwo z ich strony ;-)

Natomiast jeśli chodzi o nowe ceny (podwyżki) dla nowych lub przedłużających umowy Klientów są one jak najbardziej OK - w sensie mają do nich prawo.

Chodzi mi tylko o to, byśmy nie popadali w jakąś skrajność. Jeszcze raz powtarzam - ja sam nie zgodziłem się na warunki migracji do NC+ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawcho,

masz rację. Tak bym zrobił. I z pewnością podniósłbym też ceny pakietów w porównaniu do tego, co było w CYFRZE+ i platformie N.

 

Ale chodzi tutaj o to, że kogoś poniosło. Canal+Sport od pakietu za 119zł. Przecież większość dotychczasowych abonentów CYFRY+ miało ten kanał (właściwie pełną paczkę) w abonamencie za 40-60 złotych. I teraz mają nagle przeskoczyć do 119 złotych? Jestem ciekawy, czy ktoś kto miał dotychczas CANAL+Start albo CANAL+Kompakt przeszedł dobrowolnie na CANAL+Platinum?

Fanów sportu postanowiono oskubać i tyle. A wystarczyło dać możliwość podłączenia kanałów samych kanałów CANAL+, CANAL+Family, CANAL+Family2, CANAL+Sport do najniższego pakietu COMFORT+ za 40złotych.

 

79 zł to wciąż dużo, ale pakiet byłby warty swej ceny. Czy dla nich to wciąż zbyt mało, że nie dają nam takiej możliwości?

No dobra na dzisś mój ostatni post.

Platynę wygarniesz za 99 zeta z dodatkami/ może niepotrzebnymi ale są/W cyfrze miałem start hd za 19 zeta plus canal za 30 zeta więc gdzie ta pełna paczka za 40 zeta. poza tym wchodzimy w ceny, a te mogą sobie ustawiać wg. uznania, a my możemy głosować portfelem. Z drugiej strony wg. mnie mają najlepszą i niestety jedyną ofertę premium na rynku więc mogą trochę poszaleć. Z trzeciej strony muszą spłacić kredyty N, a właściwie mamy zrobić to my więc jest jak jest i z cenami nie zjadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o zasadach mam na myśli jak potraktowano nas abonentów tuż po fuzji a następnie rozsyłając listy z propozycjami nie do odrzucenia. Warto poczytać wypowiedzi Pana Prezesa i spółki sprzed trzech tygodni. Co do cen to nie widzę nic złego w negocjacjach, cóż biznes. Ale w normalnym kraju między stronami obowiązują zasady, nawet w biznesie. Dzisiejsze przeprosiny zostały ewidentnie wymuszone i to zniechęca mnie do nc+.

Potraktowali jak potraktowali, ale się z tego wycofali. Nie ma sensu się tu obrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawcho, tak czy siak malzenstwo to rowniez kontrakt na okreslonych warunkach, gdyby bylo inaczej to byloby chyba dziwnie co? Ale to juz OT robi sie mimo pewnych analogii z relacjami abonent <---> n/c+ = nc+

 

@cesc4, zgadzam sie co do cen (moga dyktowac sobie jak chca rynek to zweryfikuje) dla nowych abo - bo od poczatku kazdy wie w co sie pakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jestem dziwakiem (i takich ludzi jak ja jest nie wiele), ale mój sposób myślenia jest następujący:

1. Płatną telewizją wykupiłem kilka lat temu tylko i wyłącznie dla CANAL+ (konkretnie oferty sportowej - piłka nożna).

2. Dotychczas płaciłem zawsze w okolicach ~60 złotych i miałem w tym wyżej wymienioną paczkę premium.

3. Jestem świadomy, że oferta programowa CANAL+ jest teraz o wiele lepsza, więc jestem gotów przyjąć na klatę podwyżkę w okolicach 33% a więc 20 złotych. Nawet jeżeli miałbym stracić CANAL+Film i CANAL+Film2.

4. Licząc rabaty (99zł za CANAL+Platinum) musiałbym teraz zgodzić się na niemalże 70% podwyżkę !!! Nie stać mnie na to, a inne pakiety mnie nie interesują, ponieważ tak jak pisałem, interesuje mnie oferta sportowa.

5. Zgadzam się, że Cyfrowy Polsat to żadna konkurencja pod względem oferty sportowej (piłka nożna) dlatego po zakończeniu umowy z Cyfrą+ najprawdopodobniej całkiem zrezygnuję z płatnej telewizji cyfrowej.

 

Pozwoliłem sobie zadać podchwytliwe pytanie na forum ncpluspytania - http://ncpluspytania.pl/viewtopic.php?pid=22676#p22676

Proszę o lekkie wsparcie, aby moje pytanie nie umknęło uwadze moderatorów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze mną robią sobie jaja.

21.03.13 zadzwonili z ofertą migracji C+gold c całą paczka C+ (sześć kanałów) za 79zł przyjąłem ofertę i napisałem na forum. Wszyscy powiedzieli że nie możliwe, na pewno dostałem tylko 4 kanały C+. Więc zwątpiłem :twisted: Mieli 5 dni na uruchomienie oferty więc czekałem nie dzwoniłem. Minęło 5 dni i [beep]a C+ sie nie pojawiło. Zadzwoniłem do nich, o co biega? Facet mi mówi że nie ma tego w systemie i taką paczkę (C+x6) to ma dla mnie w platynce za 99zł :crazy::crazy::crazy: to podziekowałem i szykowałem się do migracji.

Ponieważ wczorajsza oferta nic nie zmienia postanowiłem w końcu w po weekendzie złożyć wypowiedzenie i targować sie z DUK-em.

A dzisiaj rano po włączeniu dekodera zaświeciła się tablica od NC+ "witamy,włączamy panu całą paczkę C+ (wymienione nazwy całej szóstki) na cały okres umowy.

To gdzie ja do :censored: jestem ??? Dalej w N czy jednak w NC+. Sprawdziłem w ICA mam włączony C+gold. Nie dzwoniłem bo nawet nie wiem czy dzisiaj pracują.

Niby mam co chciałem :jupi: i za ile chciałem,ale niesmak pozostał. Większego [beep]u to w życiu nie widziałem, a teraz się zastanawiam czemu mam płacić 15 zł więcej bo ludzie zmigrowani do C+Silvera też mają C+ cała paczkę to czemu mam tyle płacić :evil::evil:. Wiem, wiem marudzę ale jeszcze wczoraj pakowałem się do CP !!! Syf kiła i mogiła to NC+.

W poniedziałek będę do osłów dzwonił ciekawe czy ktoś mi powie, od kiedy mnie migrowali do NC+???

Pozdrawiam walczących, obyście dostali przynajmniej to co my a nawet lepiej :jupi::jupi::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to my tu i tak rozmawiamy o ofertach promocyjnych, a teraz weźmy klienta z ulicy. Przecież płacić 120zł za telewizję to mało kto zgodzi się dobrowolnie. Jaki to musi być profil takiego klienta? Jedyne co przychodzi mi do głowy to ktoś młody z dużego miasta, który przenosi się z bloku do domu jednorodzinnego i musi nabyć satelitę bo kablówki nie może. Ale to przecież garstka takich nowych umów będzie. Ceny są naprawdę wysokie ale najgorsze że każą ludziom płacić nawet za coś czego nie chcą. Dlaczego jak ktoś chce sport to musi chcieć też Film, Vod, Tvp Premiery itd.? Kiedyś można było kupić ofertę tylko nastawioną na sport, nawet bez C+Film, dziś to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jałowe sprzeczki co się komu opłaca i ile jest gotów zapłacić jest subiektywne - istotne ile tak naprawdę jest warty towar który oferuje NC+?

Kluczowe pytanie ile jest warta sama paczka 6 kanałów C+? Analizując oferty kablówek które to oferują jako dodatkowe osobne paczki to jest koszt 49zł (INEA), 41 zł (UPC), 49,90zl (Vectra)

Czyli podsumowując Comfort+ wraz z paczka C+ powinien kosztować = 39+(41~49,90)= 80 - 90zl

Pokrywa się to z tymi informacjami od migrujących którym udało się wyrwać platynę za mniej niż 99 zł - z punktu widzenia NC+ jest to prawie po kosztach (nie liczę w ogóle Vodów i GO, seiali+ bo to są z mojego punktu widzenia zbędne dodatki).

Reasumując nikt tu nie chce niczego za darmo ale nie trzeba być specjalnie lotnym by sobie to co powyżej wydedukować i wiedzieć ile jest co warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dziwne, że mają gest dla tych którzy przeszli na Silver lub Gold i dają im 6xC+ za 64/79zł, a nie potrafią taką samą ofertą zachęcić całej reszty... Co to jest w ogóle za dziwna logika, tego chyba nawet ekonomiści nie wiedzą.

 

Ekonomiści pokroju Kołodki być może by się z Tobą zgodzili, ale weź pod uwagę, że liczba osób, które już zmigrowały jest pewnie na tyle nieduża, że łączny koszt tych dodatków nie je za wysoki. Ponadto część bonusów jest na życzenie. Ciekawe, jaki procent już zmigrowanych o tym wie.

 

Dla zobrazowania. Powiedzmy, że masz dwoje dzieci i chcesz im kupić prezenty po 100 zł. Razem będzie Cię to kosztować 200 zl. A teraz postanowiłeś obdarować dzieci pobliskiej szkoły. Żeby nie przesadzić myślisz: 10 zł na dziecko wystarczy. Powiedzmy, że szkoła jest nieduża, taka z setką dzieci. Niby niewiele, prezent o wiele tańszy, ale Ty z kieszeni musiałbyś wydać 1000 zł. Teraz już rozumiesz?

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...