Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wymieniłem biały nBOX HDTV na Mediabox+, moje pierwsze wrażenia:

 

- obraz po podłączeniu tragiczny; szumy, skaczące menu i niebieskie linie na ekranie (nawet na rozdz. 1080). Okazuje się, że w tym dekoderze wtyczka HDMI musi być mocno dociśnięta do gniazda, bo nie siedzi w nim zbyt stabilnie - wtedy jest obraz-żyleta, może nawet ciut lepszy niż na starym, jednak mocniejsze ruszanie wtyczką powoduje takie kwiatki, w starym nBOXie tej wady nie było, może spróbuję wymienić kabel HDMI na lepszy, bo mam jakiś za 5zł:). Przy małym dziecku przesuwającym ciągle dekoder będę miał problem,

 

- dekoder wyraźnie szybszy,

 

- 100x lepsze i ładniejsze menu i EPG,

 

- pilot trochę słabiej wyprofilowany i delikatniejszy,

 

- wyświetlacz mniej wyraźny w nocy,

 

- słychać działanie dysku WD, ale tego się spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po pobieżnej lekturze dużego testu mediaboxa w satkurierze z kwietnia.

Jeśli chodzi o jakość obrazu cytuję:

 

„Do tego świetny obraz i dźwięk szczyt tego, co da się wycisnąć z elektroniki kierowanej do masowego odbiorcy w cenie z założenia przystępnej. Podczas trwania całego testu nie było niczego, co by nas negatywnie zaskoczyło. MediaBOX+ działał świetnie, płynnie, pewnie i stabilnie.”

 

Nie wiem na jakim telewizorze testowali w satkurierze, niemniej jest to ciekawa opinia biorąc pod uwagę wiele negatywnych opinii na temat jakości obrazu mediaboxa.

 

Ci z satkurier'a nie mają bladego pojecia o czym mówią, co za stek opłaconych bzdur!

Świetny obraz??? Jak to testowali? Odpowiedź brzmi w ogóle nie testowali a da się przetestować i porównać. To jest 1080i a nie 1080p/24 i scaler który w mediabox jest wielkości orzeszka ziemnego miałby pole do popisu gdyby działał jak należy.

Świetny dźwięk? hehe, o czym o nim mówią przecież mediabox nie ma wyjść RCA dla dźwięku stereo!!! Wszystko śmiga po HDMI albo po optyku jako bitstream.

To są amatorzy a ich opinie są warte funta kłaków i nawet chwalili jaki to niby cichy jest? LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz od jakosci kabla HDMI, telewizora, itp, itd... dlatego uwazam, ze dalsza dyskusja na temat jakosci obrazu nie wnosi nic ciekawego...

 

proponowalbym, aby ten temat dotyczyl spraw technicznych i tym podobnych, a nie klotni, kto ma jaki TV i czy obraz jest dobry czy zly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim urządzeniu dysk twardy powinien być w specjalnej kieszonce wyciszająco-chłodzącej...

Z tego co wiem są specjalne serie dysków twardych przeznaczone właśnie do takich zastosowań jak dekodery, inne urządzenia PVR o niskim poziomie hałasu. Coś takiego musi siedzieć w turboBOX+ bo głowice są zupełnie niesłyszalne. Widocznie media+ otrzymał zwykły dysk pakowany do najtańszych laptopów i oto efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz od jakosci kabla HDMI, telewizora, itp, itd... dlatego uwazam, ze dalsza dyskusja na temat jakosci obrazu nie wnosi nic ciekawego...

 

proponowalbym, aby ten temat dotyczyl spraw technicznych i tym podobnych, a nie klotni, kto ma jaki TV i czy obraz jest dobry czy zly...

 

Zupełnie nie rozumiesz, kabel HDMI nie ma ŻADNEGO wpływu bo to przesył cyfrowy, 0101, więc albo jest obraz albo go nie ma! Dekodery turbo i media są najlepsze

jesli chodzi o obsługę, szybkość etc. i najgorsze jeśli chodzi o jakość obrazu. Takich śmieci na ekranie w pace pvr nie ma ale za to jest muł do potęgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery turbo i media są najlepsze jesli chodzi o obsługę, szybkość etc. i najgorsze jeśli chodzi o jakość obrazu.

Widzę, że na ostatnich stronach wychodzicie z założenia, że turbo i media są ze sobą jakoś bezpośrednio powiązane. Czy aby na pewno słusznie?

 

W cytowany artykule można przeczytać coś takiego:

Obraz świetnej jakości - czuć, że urządzenie pracuje na elektronice z wyższej półki (sercem jest procesor STi, znany także z niektórych High Endowych odbiorników na OS Linux).

 

Tymczasem w Turbo i jemu podobnych (model ADB-5720SX) siedzą zupełnie inne bebechy (odpowiedzialne m.in. za generowany obraz), mianowicie spod znaku Broadcoma (BCM7405). Szkoda, że redakcja nie dowiedziała się konkretnie co to za model, ale jeśli faktycznie STi, to media nie jest żadnym spadkobiercą turbacza.. Więc do rzetelnej oceny przydałoby się, by ktoś posiadający oba te odbiorniki (turbo i media) podpiął je do tego samego TV i dokładnie sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczesniej pisalem udalo mi sie zdobyc egzemplarz starego Nboxa i podlaczyc go obok Mediaboxa.

 

Dekodery zostaly podlaczone kablami HDMi do 2 roznych wejsc TV tak samo ustawionych, wszystkie polepszacze obrazu na OFF.

 

Wnioski:

 

MEDIABOX generuje lepszy obraz!

Obraz z Nboxa jest lekko rozmyty zarowno na kanalch HD jak i SD.

Obraz Mediaboxa jest idealnie ostry, ale za to bardziej zaszumiony.

 

Przyczyna tego zjawiska moze byc jedna: Nbox posiada jakies :"polepszacze" obrazu, ktore go odszumiaja, przec co wydaje sie miekki i gladki,mily dla oka ale ROZMYTY! Roznica dla oka jest naprawde zauwazalna.

 

Mediabox przekazuje obraz bez mian (i tak powinno byc!). Poniewaz polskie kanaly sa nadawane ze slaba jakoscia moze to uwidaczniac ich wady tzw bedzie widoczny wiekszy szum i pikseloza. Jesli komus taki obraz nie odpowiada i woli obraz bardziej miekki (ale NIEOSTRY!) niech sobie wlczy w TV polepszacze typu REDUKCJA CYFROWYCH ZAKLOCEN.

 

Nie wiem czy sytucaja wyglada tak samo w przypadku dekoderow CYFRY, ale po opisach forumowiczow mozna wnioskowac, ze tak.

 

W wolnej chwili wrzuce pare fotek.

 

Dla mnie temat zakonczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Tymczasem w Turbo i jemu podobnych (model ADB-5720SX) siedzą zupełnie inne bebechy (odpowiedzialne m.in. za generowany obraz), mianowicie spod znaku Broadcoma (BCM7405). Szkoda, że redakcja nie dowiedziała się konkretnie co to za model, ale jeśli faktycznie STi, to media nie jest żadnym spadkobiercą turbacza.. Więc do rzetelnej oceny przydałoby się, by ktoś posiadający oba te odbiorniki (turbo i media) podpiął je do tego samego TV i dokładnie sprawdził.

Nie będzie rzetelnej oceny bo każdy postrzega obraz po swojemu.Podobnie dźwięk.

To są różne tunery i będą różnie wyświetlać obraz.

 

...

 

Dekodery zostaly podlaczone kablami HDMi do 2 roznych wejsc TV tak samo ustawionych, ....

 

....

 

Właśnie chodzi o to żeby nie testować na takich samych ustawieniach tylko znaleźć optymalne dla jednego i drugiego urządzenia.Po to producenci telewizorów umożliwiają oddzielną regulacji parametrów dla każdego ze źródeł żeby z tego korzystać właśnie w takich przypadkach.

Ja mam jedne ustawienia dla Nboxa,inne dla BD,inne dla starego tunera Inverto podłączonego po RGB notabene wyświetlającego obraz kanałów SD lepiej niż Nbox i jeszcze inne dla naziemnej TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaszzz123 Jak już wcześniej pisałem w tym wątku, miałem równocześnie podpiętego Pace i Mediabox'a, i na dekoderze od Cyfry obraz był właśnie taki trochę zamglony i mało nasycone kolory. Na Mediabox jest dużo ostrzejszy i kolory bardziej żywe , takie miałem odczucie. Oczywiście nie wszystkim ostrzejszy obraz bardziej podchodzi pod gusta, ale można to ustawieniami TV zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez tomhd » wczoraj, o 15:56

Zupełnie nie rozumiesz, kabel HDMI nie ma ŻADNEGO wpływu bo to przesył cyfrowy, 0101, więc albo jest obraz albo go nie ma!

Można też uzyskać szumy i zakłócenia na przesyle cyfrowym, o czym pisałem wcześniej. Pomogło odwrotne podłączenie kabla HDMI, widocznie na styku wtyczka-gniazdo jakiś pin nie do końca stykał.

przez Hys » wczoraj, o 14:49

może nie we wszystkich egzemplarzach są takie dyski - u mnie jest kompletna cisza

Sprawdzałeś w nocy z bliska? Możesz zajrzeć od góry dekodera czy przez szczeliny widzisz srebrny dysk WD, czy może masz to jakoś zabudowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej slyszalny dysk w mediaboxie jest podczas sciagania vod. a nie daj boze ze sciaga vod i sie nagrywa albo odtwarza jakis program. w nocy koszmar. i nie mowcie ze felerny dekoder bo to juz trzeci i na kazdym jest to samo.... jesli ktos ma dekoder od siebie z 5 m to moze nie slyszy ale z odleglosci okolo 1.5 - 2 m jest dobrze slyszalny dysk. poza tym dziwie sie ze nie uzyli dyskow flash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z jakością obrazu SD w tych mediaboxach? Bo np. box+ ADB2850 ma fatalną jakość SD w porównaniu np. z obrazem z mojego TV Sharp z modułem nCam no n na kartę. Obraz z ADB jest nieostry i ma często b. widoczną pixelozę. Do tego "obowiązkowy" overscan na HD, Kto to wymyślił??

 

Czy mediabox też ma domyślnie włączony overscan na HD bez możliwości wyłaczenia tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w telewizorach nie możecie wyłączyć overscanu przypadkiem? Ja zawsze mam wyłączony.

Jak to jest, że na forach o tematyce hdtv jest multum tematów dot. kalibracji telewizorów, zastosowanych matryc w danych modelach itd. Czytając je zawsze, ale to zawsze ustawienia telewizora do hd jak i sd różniły się bardzo. Więc jak można oceniać obraz sd na mediaboxie nie robiąc zmian w ustawieniach? Nie bronię media ale może zaczniemy dyskusję na temat obrazu od innej, bardziej profesjonalnej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas73

 

A na czym się da? ;) Ja jestem przerażony jakością tych dekoderów od n. Dotąd miałem tylko moduł w TV i nie zdawałem sobie sprawy, że to taki szajs te dekodery. A czy ktoś zauważył, że one na HD chodzą w overscanie? Obraz jest poobcinany, Mam bezpośrednie porównanie z obrazem z modułu nCam na tych samych kanałach.

Upscaling SD jest fatalny. Poprzestają na rozmyciu, nie ma postprocesingu dobrego i wyłażą pixelozy. Nie jestem fanem SD, ale czasem coś tam z konieczności oglądam, bo w HD tego nie ma.

 

@mafia

 

Oczywiście, ze mam overscan w tv wyłączony, ustawienia tv są identyczne przy porównaniach, to oczywiste, nie jesteśmy w przedszkolu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Skoro już pytamy, to może Kol. @Mr.Orbita spróbuje odpowiedzieć i na jeszcze jedno pytanie.

 

Jaki konkretnie procesor (producent, model), jest obecny w mediaBOX+, bo krąży na ten temat tyle bajek, że w końcu ktoś powinien przeciąć ten stan dezinformacji ?

 

Powiada się, że to procesor STi (ja podejrzewam, że to 7111), ale czy to prawda, to tylko ten, kto otworzył tą puszkę Pandory, może coś na ten temat powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Tomas73, no to zachęcam do takiej akcji, bo więcej na temat tego dekodera niewiadomych, niż pewników.

 

To chyba pierwszy dekoder enki/nc+, o którym tak mało wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...