Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

@tomaszzz123, to nie są głupoty (bardzo proszę nie używaj takich słów), tylko wartości zmierzone w konkretnym dniu w określonym przedziale czasowym (trzeba skorzystać z przycisku "INFO" po prawej stronie każdego kanału umieszczonego w tabeli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie sa to glupoty, ale wartosci te nie daja pogladu na jakosc tych kanalow, ani nawet na sam bitrate. Zeby tak bylo serwis ten musialby podawac wartosci srednie z dlugiego okresu, a najlepiej warosci max i min.

 

Co nam np mowi informacja przy C+SPORTHD - 4,5 MBits? A no nic, bo ten kanal w rzeczywistosci jest nadawany z wartosciami od 4 do 16 Mbits.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
...

Co nam np mowi informacja przy C+SPORTHD - 4,5 MBits? A no nic, bo ten kanal w rzeczywistosci jest nadawany z wartosciami od 4 do 16 Mbits.

Kiedy to odnotowałeś na tym kanale wartość 16 Mb/s, bo chyba nie mówisz o 2013 roku?

 

Prawidłowo faktycznie powinien być podawany wykres i kiedyś tak było, szkoda, że odstąpiono od tej formy, bo to lepiej ukazywało zmienność bitrate w zadanych czasowych ramach.

 

Podawana na portalu sat-charts.eu wartość, jest wartością uśrednioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,rozumie Was dobrze ze nie jestescie swiadomi ,cieszcie się tym badziewiem ,dobrze ze coraz wiecej osob to dostrzega ze cos nie halo z tym tunerem,moze nie zalozymy na fejsie "anty mediabox" ale problem istnieje niewatpliwie i moze doczekamy jakiegos softu

Kup lepiej porządny TV bo na swoim 80 calowym badziewiu nie masz efektu dobrego :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Damiano, jako kilkuminutowy eksces, o którym nie warto nawet wspominać, czy regularny przekaz od początku jakiegoś programu do jego końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Co nam np mowi informacja przy C+SPORTHD - 4,5 MBits? A no nic, bo ten kanal w rzeczywistosci jest nadawany z wartosciami od 4 do 16 Mbits.

Kiedy to odnotowałeś na tym kanale wartość 16 Mb/s, bo chyba nie mówisz o 2013 roku?

 

Prawidłowo faktycznie powinien być podawany wykres i kiedyś tak było, szkoda, że odstąpiono od tej formy, bo to lepiej ukazywało zmienność bitrate w zadanych czasowych ramach.

 

Podawana na portalu sat-charts.eu wartość, jest wartością uśrednioną.

 

W ostatni piatek podczas powtorki meczu l angielskiej. Akurat bylem u znajomego z dekoderem, ktory mierzy te wartosci. Bitrate nie spadal ponizej 10Mbits.

 

http://www.linowsat.de/cgi-bin/lsat.cgi ... -V-400-0-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście jak dzieci, ile razy mam wam powtarzać że każdy tuner od adb ze softem carbo zajmującym ogromną ilość pamięci podręcznej emituje wyraźnie słabszą jakość obrazu.

Algorytmy sterowania obrazem wymagają dużo pamięci podręcznej której brak przy carbo. Miałem wszystkie dekodery enki. Biały- pierwszy, jakość obrazu zyleta, bsla- zyłeta, pozniej turbo i wtopa, jakość obrazu wyraznie gorsza. Obraz nazbyt wyostrzony, zasmiecony, małe logo, literki niewyraźne. Mediabox? Zrobiłem test na nim pozyczonym od brata, 2 kable od konwertera, te same ustawienia w tv vs Pace 500 muł nad mułami. Rezultat, mułowaty przeżytek pace emituje wyraźnie lepszą jakość obrazu, wyraźnie lepszą od turbo i mediabox'a, porównanie na materiale live i z dysku, obraz ze studia jak i na dynamicznych scenach. Chcecie szybki efektowny dekoder z ładnym menu, gui itp? Bierzcie media albo turbo, chcecie najlepszą jakość obrazu? Bierzcie bsla250 od adb albo pace 500. The choice is yours!

 

Edit: na forum enki było kilkadziesiąt stron ad. gorszej jakości obrazu na turbo, poszukajcie, poczytajcie, to samo piszą wszyscy o mediabox.

Mozesz podrzucic ten link tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten watek jest nieaktywny od dluzszego czasu. W sumie ciekawe, ze dyskusja sie konczyla, kiedy pojawily sie fotki, na ktorych widac, ze Turbo wyswietla w logo MGM 2 linie a stare dekodery 3, czyli teoretycznie generuje bardziej ostry obraz.

 

Ja sam chetnie bym porownal mediaboxa z innym dekoderem, ale niestety w domu mam tylko jeden.

 

@Tomas Jaki jest status twojej walki ze slabym obrazem w mediaboxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz na 3 szt nie udalo mi się wymienic MB poczekam jeszcze troche i sprobuje wymienic na stukający twardy dysk moze da rade ale i tak nie ma to sensu :D ,bylem u goscia co siedzi w temacie i naprawia tunery sat ,mialem ze soba media i pace po jego testach tv 40" jednoznacznie stwierdzil ze nic nie moze zrobic ,jest to wina oprogramowania i dlatego pace radzi sobie lepiej, tlumaczyl to dosyc fachowo ale tak w wielkim skrocie pvr ma lepsze algorytmy i "poprawiacze obrazu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po pobieżnej lekturze dużego testu mediaboxa w satkurierze z kwietnia.

Jeśli chodzi o jakość obrazu cytuję:

 

„Do tego świetny obraz i dźwięk szczyt tego, co da się wycisnąć z elektroniki kierowanej do masowego odbiorcy w cenie z założenia przystępnej. Podczas trwania całego testu nie było niczego, co by nas negatywnie zaskoczyło. MediaBOX+ działał świetnie, płynnie, pewnie i stabilnie.”

 

Nie wiem na jakim telewizorze testowali w satkurierze, niemniej jest to ciekawa opinia biorąc pod uwagę wiele negatywnych opinii na temat jakości obrazu mediaboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Nasir, jakość generowanego obrazu jest parametrem niemierzalnym, dlatego wszelkie na ten temat opinie są obarczone odium subiektywizmu.

 

Choćby je nawet wygłaszały potencjalne autorytety z branży. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie patrzę jaki obraz ludzie mają u siebie, jak nie potrzebują i nie potrafią i wykorzystać możliwości swoich tv, to myślę, że detale w odbiorze na poszczególnych dekach to już dla większości bardziej temat do dyskusji na forach niż realne zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie patrzę jaki obraz ludzie mają u siebie, jak nie potrzebują i nie potrafią i wykorzystać możliwości swoich tv, to myślę, że detale w odbiorze na poszczególnych dekach to już dla większości bardziej temat do dyskusji na forach niż realne zjawisko.

 

True...W weekend bylem u szwagra. Na szafce dumnie stoi nowy samsung za ponad 4k. Poogladalem chwile i cos jest nie tak. Biore pilota od dekodera(cp) a tam rozdzielczosc ustawiona na 576i...Inna sprawa, ze nawet po ustawieniu 1080i bylo duzo gorzej niz na mojej plazmie , ale to juz temat na inna dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...