Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję pomocy, bo pomoc techniczna w nc + nie daje rady (jak się do nich dodzwonisz). Mam od wczoraj mediaBOX plus. Początkowo na jednym kablu było ok. Dziś podłączyłem drugi i też było ok... do czasu... w pewnym momencie, podczas oglądania pojawił się komunikat o braku sygnału i konieczności sprawdzenia połączeń (mimo, iż nikt nic nie ruszał i stało się, jak to pisałem, podczas oglądania). Spojrzałem i rzeczywiście: siła sygnału ok 90-100% ale jakość- 0 %. Sprawdzam kable, jest ok... nie wiem co robić, więc wyłączam dekoder z gniazdka, po czym znowu go włączam. I co... po ponownym uruchomieniu jest wszytko ok (i siła i jakość- ok 60-68%) i hula, nawet nagrywa na jednym kanale, podczas oglądania na drugim, po czym znowu to samo... i tak kilka razy, albo w komunikat o braku sygnału w ogóle, albo o braku podłączenia do anteny 2 (mimo iż wsio jest ok). Z tej samej anteny (mam transponder na 4 wejścia) polsat cyfrowy działa ok, więc to nie może być ustawienie anteny. W ICA podali, że to może kwestia oprogramowania, a nowe ma być ok. 7 maja, ale do tego czasu to mnie szlag jasny trafi, więc chyba podłączę znowu PACE PVR, który mogę oddać w ciągu 30 dni, chyba że wy coś pomożecie....

 

U niektórych z nas też tak się działo do momentu aktualizacji firmware'u. To jest błąd oprogramowania prawdopodobnie. Zassałeś już najnowszy firmware? Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie-zagadkę dla posiadaczy dekodera mediaBOX+. Chodzi o podłączenie dekodera do Internetu, chciałbym tego dokonać przy użyciu adaptera. Jeżeli wyjścia USB są nieaktywne, to czy adapter będzie działał czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateo704. Czyli mimo,że sygnał TV HD jest nadawany w 1080i, to obraz będzie lepszy przy ustawieniu MediaBoxa na 1080p ?

Czy to przypadkiem nie jest tak, jakby nagrać sygnał ( film, program ) SD na DVD i twierdzić,że jest jakość DVD ? Pytam oczywiście z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis tak go sobie ogladalem od spodu i jak zobaczylem napis na dysku WD to juz sobie wszystko wytlumaczylem. wzialem dekoder w reke i pojechalem go wymienic ze wzgledu na stukajacy dysk. czy tak samo bedzie w wymienionym? czas pokaze jak sie sooft pobierze.

 

 

noi [beep]a drugi mediabox chodzi podczas uzywania dysku identycznie. Wiec tu pace jest o niebo lepszy poniewaz on byl wogole nieslyszalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od tygodnia mediaboxa ,wczesniej był turborecorder.Obydwa podłączone do KURO 2- 50 cali ,na kablach profigolda..jak z turbo obraz miałem świetny ,tak z mediaboxa referencyjny ,kolory ,głębia ostrości jak prawie z bluray na niektórych kanałach .Oczekiwałem mniej ,jest super .Zdecydowana poprawa jakości obrazu robi wrażenie.Być może tak dzieje się tylko na plazmach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam taki problem, że gdy dekoder jest odlaczony kilka godzin z prądu to później przy uruchamianiu wyskakuje mi komunikat brak karty i czasem nawet 15 min muszę wyciągać i wkładać kartę aby zaskoczył obraz. Co lepsze juz miałem wymieniony dekoder z tego powodu i na nowym dzieje się to samo. Jest to bardzo wkurzajace, ma może ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam taki problem, że gdy dekoder jest odlaczony kilka godzin z prądu to później przy uruchamianiu wyskakuje mi komunikat brak karty i czasem nawet 15 min muszę wyciągać i wkładać kartę aby zaskoczył obraz. Co lepsze juz miałem wymieniony dekoder z tego powodu i na nowym dzieje się to samo. Jest to bardzo wkurzajace, ma może ktoś podobny problem?

 

 

To jest prawdopodobnie błąd oprogramowania. Ja nie macham kartą tylko czekam - sam zaskoczy. Trwa to u mnie od 3 do 10 minut. Możliwe, że to poprawią przy aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam taki problem, że gdy dekoder jest odlaczony kilka godzin z prądu to później przy uruchamianiu wyskakuje mi komunikat brak karty i czasem nawet 15 min muszę wyciągać i wkładać kartę aby zaskoczył obraz. Co lepsze juz miałem wymieniony dekoder z tego powodu i na nowym dzieje się to samo. Jest to bardzo wkurzajace, ma może ktoś podobny problem?

A dzwoniłeś na pomoc techniczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam taki problem, że gdy dekoder jest odlaczony kilka godzin z prądu to później przy uruchamianiu wyskakuje mi komunikat brak karty i czasem nawet 15 min muszę wyciągać i wkładać kartę aby zaskoczył obraz. Co lepsze juz miałem wymieniony dekoder z tego powodu i na nowym dzieje się to samo. Jest to bardzo wkurzajace, ma może ktoś podobny problem?

 

tez tak mam ale problem sam znika po kilku minutach , tak jakby karta czytala po kilku minutach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na niektórych kanałach problem z dźwiękiem - pojawiają się denerwujące "przebicia-pykania"

Zmieniłem HDMI i jest to samo zarówno we wzmacniaczy jak i z głośników TV.

Ma ktoś podobny problem ?

Miałem coś podobnego, pomogło odłączenie zasilania i ponowny restart Mediaboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam taki problem, że gdy dekoder jest odlaczony kilka godzin z prądu to później przy uruchamianiu wyskakuje mi komunikat brak karty i czasem nawet 15 min muszę wyciągać i wkładać kartę aby zaskoczył obraz. Co lepsze juz miałem wymieniony dekoder z tego powodu i na nowym dzieje się to samo. Jest to bardzo wkurzajace, ma może ktoś podobny problem?

 

Ja mam to samo.Wystarczy odłączyć na chwilę dekoder od prądu i znowu go włączyć.Będzie szybciej i okey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy dekodera: jest sens wymieniać Turbacza od N na Mediaboksa? Czy sam interface się różni? Jak wypada porównanie tych dekoderów?

 

ja akurat czekam na media box ale lepiej jak jest okazja wymienić dekoder na media box to lepiej to zrobić bo ja podpisałem umowę z nc+ 27,03,2013r na dekoder turbo i w wtorek się zepsuł mi dekoder i w żadnym sklepie nc+ nie można wymienić bo już takie dekodera niema i dziś dzwoniłem na infolinie i dostałem że już tych dekoderuch nie ma i tylko zostało złożyć reklamacje i czekać więc ja wolałem zmienić pakiet na pakiet silver canal+ za 69zł i wymienić dekoder na dekoder media box

 

więc lepiej wymienić dekoder na dekoder media box

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat obraz na mediaboxie slaby ,porownanie z pace 500 wychodzi blado na jego niekorzysc ,na napisach lataja delikatne prązki napisy sa zamazane lekko i nie ostre obraz ogolnie o klasy nizszy jak w pace mniej ostry i wieksza pixeluloza (nie pomaga zmiana ustawien z 720p na 1080i i na 1080p),moze to dopracuja w jakims sofcie a moze naprawde trafiamy na rozne egzeplarze z innymi podzespolami jedne skladane w china inne ..... :roll: ,co do szybkosci to naprawde rakieta najlepszy demon szybkosci jaki do tej pory mialem tylko gdyby jeszcze nie ten obraz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...