Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj stałem się posiadaczem MediaBox + i powiem wam jestem pod sporym jego wrażeniem. Mając do tej pory PACE PVR to była katorga! Brawo! Warto migrować dla chociażby tego sprzętu. Moja oferta Platyna - 99 zł +Multiroom. Mnie pasuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj stałem się posiadaczem MediaBox + i powiem wam jestem pod sporym jego wrażeniem. Mając do tej pory PACE PVR to była katorga! Brawo! Warto migrować dla chociażby tego sprzętu. Moja oferta Platyna - 99 zł +Multiroom. Mnie pasuje!

Miałem PACE PVR prawie dwa lata. :/

Nie ma co porównywać Pace'a od dawnej Cyfry+ do sprzętu dawnej n-ki.

To są lata świetlne różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o listę kanałów to fakt na fotce na to wygląda że jest ale będzie nie równa numeracja, tu nam chodzi głównie że ma być też EDYCJA kanałów która to umożliwia przesunięcie, że jest utwórz ulubioną listę to wiecie gdzie mogą tą opcję wsunąć... ADB tylko to potrafi ... fajne dekodery ale brak edycji to lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nc+ tak jak wcześniej n karmi nas dekoderami , które żrą tyle prądu !!!! w czasie czuwania czarne boxy pobierają tyle samo prądu co w trybie oglądania ok25/30 wat a powinny mieć funkcję by w czuwaniu góra 1 wat należy przecież oszczędzać prąd , milion takich użytkowników to na godzinę ile KW pożerają ich czarne boxy w całej Polsce łatwo przeliczyć - powinni zakazać ich produkcji i użytkowania , miałem kiedyś N i czarnego boxa kiedy to prądożerne g....o oddałem stałem się proekologiczny i mniej płacę za prąd , wiem również że wszystko przez to iż dekodery z dyskiem cały czas zasysają vod (filmy seriale itp) obojętnie czy masz to w abonamencie czy nie oczywiście vod jest w takiej formie wygodniejsze bo film po zamówieniu masz od razu do niego dostęp ale jakim kosztem to się odbywa oczywiście w skali całego kraju , forma pseudo vod jaką ma polsat jest mniej wygodna bo film zamówiony możesz oglądać w określonych godzinach ale jest dostępna dla wszystkich abonentów ze zwykłym dekoderem hd bez dysku nawet na własnym sprzęcie ale z modułem . POWINNI ZABRONIĆ VOD W TAKIEJ FORMIE JAK JEST TO W CYFRA+ , N , NC+ I UDOSTĘPNIĆ CAŁY DYSK NA WŁASNE NAGRANIA - W CZASIE CZUWANIA BĘDZIE POBIERAŁ ZNIKOMĄ ILOŚĆ WAT OPRÓCZ CZASU GDY BĘDZIE NAGRYWAŁ TO CO ZAPROGRAMOWALIŚMY JESTEM SZCZĘŚLIWYM POSIADACZEM MODUŁU OD CYFRY , N I POLSATU I KILKU TV LEDOWYCH ORAZ WŁASNYCH TUNERÓW Z ZEW. DYSKIEM I WIERZCIE MI ŻE KILKA TUNERÓW POBIERA MNIEJ PRĄDU NIŻ JEDEN CZARNY BOX (PRZEZ 24 GODZINY ZŻERA TYLE SAMO PRĄDU OK 25-30 WAT NA GODZINĘ !!!!!!!!! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do tych, którzy są już szczęśliwymi posiadaczami tego tunera.

Obecnie posiadam opticuma x402p i mam własną listę kanałów, do której mocno się przyzwyczaiłem. Czy na nowym tunerze jest możliwość edycji kanałów, tzn. przestawiania ich kolejności np. w listach ulubionych? I jak to wygląda?

Interesuje mnie także, czy ten tuner współpracuje z obrotnicą (USALS) i pozwala na dodawanie kanałów z różnych satelitów (np. 28,5E)? To ważne, bo jeżeli tak nie jest, to wówczas będę musiał zostawić dwa dekodery.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyko jest jedno ale jeśli jest aktywne wyjście scart to nie idzie sygnał po hdmi !!!! nie wiem czy ten głupi pomysł jest również w nowym mediaboxie bo w dekoderach od cyfry tego ograniczenia na pewno nie ma

 

"Przy ustawieniach wymienionych w tabeli sygnały obrazu na złączu SCART są wyłączone (dostępna jest fonia)."

 

Strona 7 instrukcji mediabox`a - więc powinno działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy Ty w każdym wątku musisz reklamować forum nc+? Przecież tam nic nie można zamieścić, co uwłacza platformie, bo jest momentalnie kasowane. Nie odpowiadają na niewygodne pytania, bo nie potrafią i co robią? Kasują posty. To ja się pytam po [beep]a komuś takie forum? Opanuj się, a jak aż tak ci tam dobrze, to siedź tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym dekoderze możliwe jest dowolne skanowanie innych pozycji niż HB i Astra? Pytam bo mam obecnie Sagemcoma i tutaj nie ma takiej opcji, tzn. jestem z góry skazany na to co jest na liście C+, a ponieważ mam antenę mulitifocus, to jest to dla mnie bardzo istotna sprawa. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mediaboxach nie ma możliwości skanowania nawet hb i astry możesz podłączyć nawet kilka satelit ale to operator z góry narzuca listę z kanałami dostępnymi nie można nic doskanować z poza tej listy np pojawia się nowy kanał fta i ty go nie zobaczysz wcześniej niż jak go nie doda operator do listy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam mediaboxa + i chciałbym do niego podłączyć internet. Nie jest to jednak tak oczywiste gdyż nie mogę bezpośrednio wpiąć się do routera kabelkiem. Trzeba zatem zrobić to po wifi...

Wiadomo już że mediabox nie posiada wifi zatem potrzebny będzie router z funkcją AP KLIENT Router. Zakupiłem Tp-link wr743nd z taką włąśnie funkcją. Moja sieć internetowa wygląda następująco. Internet od UPC modem od nich podłączony do TP linka który rozsiewa sygnał po WI FI w całym domu.

 

Kwestia skonfigurowania tego drugiego routera co to ma być podłączony do dekodera.

 

Pierwsze pytanie kable wpinam jak ?? Dekoder ma jedno gniazdo więc jasność jest, router ma gniazdo WAN niebieskie oraz 4 żółte 1,2,3,4 .

Jak mam spiąć dekoder -> router W WAN , czy dekoder -> router w zółte 1,2,3,4 ??

 

Następnie konfiguracja sprzętu.

 

Skoro mam dwa routery i każdy jest TP linkiem muszę w tym drugim zmienić ip routera na inne zmieniam zatem liczbę XXX-XXX-tę-XX czy XXX-XXX-XX-tę ??

 

Rzecz kolejna konfiguracja wchodzę już w nowy ip routera podłączonego dodeka i ustawiam. Quick Setup na opcję AP router client czy na opcję Client ??

 

Co tam jeszcze muszę zrobić zeby to zagrało ??

 

Pomoże ktoś ?? Z dekami od n było podobnie więc kilku userów pewnie już to ma podłączone..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze aby domknąć wątek o liście kanałów - niestety, nawet ta lista ulubionych (w końcu widziałem na żywo jak to wygląda) prezentuje się przykładowo tak:

9 kuchnia+

1 tvn

3 tvn style

30 CANAL+

 

Szkoda że zafundowano nam [beep] zamiast listy kanałów... Na szczęście moja kablówka ma dekodery niegorsze od mediaboxów (są też pvr, vod i inne usługi online) a jakoś tam nikt nie blokuje edycji listy kanałów, więc żegnaj cyfro mimo że byłem z nią od początku istnienia.

 

Chciałbym też zwrócić uwagę, że nie wszystkich przede wszystkim stać na kupno własnego dekodera, więc mówienie tu na forum "chcesz mieć własną listę - kup sobie własny dekoder" jest trochę aroganckie ze strony operatora a poddańcze ze strony klienta. To obowiązkiem operatora jest dostarczenie oferty, z której da się normalnie korzystać. Lista kanałów jest podstawowym narzędziem posługiwania się telewizją, jeżeli w nc+ tego nie rozumieją to cóż, oznacza to tyle że sprzedają produkt "ułomny" a biznes nakręcą komu innemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...