Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ - przecieki, info niepotwierdzone


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy tutaj piszecie o smrodzie i niesmaku w postaci działań nowej platformy, co więcej sugerujecie, że wszystko jest nieprzemyślane i jest rzuceniem tego na tzw. "żywioł". Natomiast moim skromnym zdaniem wszystko jest dokładnie przemyślane z punktu widzenia marketingu - marketingu nie rozumianego jako PR czy w tym charakterze publicity (btw dla chętnych w sieci można przeczytać o różnicach), tylko marketingu jako narzędzia w postaci pozyskania informacji o rynku.

Pozyskanie takiej informacji jest najdroższą kwestią - badania, analizy, uniknięcie błędów. Więc tutaj podeszli do sytuacji inaczej. Rzucono ofertę i po 2 dniach uzyskano wyniki dotyczące ile klienci są w stanie za dany pakiet zapłacić - nastąpiło po prostu sondowanie oferty - za darmo, całkowicie za free, na próbie klientów, którzy zostawili swoje dane. Świadczy o tym brak możliwości migracji w chwili obecnej - po prostu teraz zostaną przygotowane oferty :)

 

Rozrzucenie listy kanałów służy zapoznaniu się z poszczególnymi kanałami oraz wiele wśród nich kanałów, do których nie mamy dostępu. Wszystko to celowy zabieg służący zapoznaniu się z kanałami a następnie wzbudzeniu w kliencie chęci dostępu do kanałów.

 

Podsumowując działania są jak najbardziej przemyślane i zaplanowane :)

 

i tylko produkt niesprzedawalny :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki produkt niesprzedawalny ?!

 

dokładnie miałem taką same spostrzeżenia parę dni temu.

zrobili mega niedostępną ofertę, reklama sama się nakręciła wśród ludzi i teraz podejrzewam jak obniżą abo o np20zł + dodatkowy rabat dla migrujących to ludzie będa myśleli że złapali Boga za nogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie nie odnosnie tematu, czy do uslugi multoroom potrzebuje 2 anten czy wystarczy mi jedna antena na 2 telewizory?

 

 

Jak chcesz możesz zamontować 2 antenę , tylko lepiej kupić konwerter typu twin , czyli na dwa wyjścia na kabel antenowy , zamienić stary konwerter na nowy i pociągnąć drugi kabel antenowy do drugiego telewizora i wsio .

 

jeśli masz główny dekoder z nagrywarką to musisz podpiąć do niego 2 przewody od anteny , a do dekodera dodatkowego musisz podpiąć przynajmniej jeden przewód ( chyba że dekoder dodatkowy też masz z nagrywarką to wtedy też 2 przewody) od anteny czy tak czy siak musisz wymienić konwerter nie na "duo" ale na "quad"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę mało jest osób, które uważa, że oferta nc+ jest dobra. Jedynymi zadowolonymi dla mnie są ludzie, którzy mieli dwie platformy i płacili prawie 200 zł lub osoby, które słabiej wcześniej negocjowały ceny i teraz za niższą cenę mogą mieć podobną zawartość pakietu.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ek ... lastycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki produkt niesprzedawalny ?!

 

dokładnie miałem taką same spostrzeżenia parę dni temu.

zrobili mega niedostępną ofertę, reklama sama się nakręciła wśród ludzi i teraz podejrzewam jak obniżą abo o np20zł + dodatkowy rabat dla migrujących to ludzie będa myśleli że złapali Boga za nogi...

 

skoro mega niedostępna oferta to chyba dobrze napisałem,że produkt niesprzedawalny - czytajmy ze zrozumieniem. na razie nie ma żadnej obniżonej oferty.

poza tym ceny to nie wszystko bo mamy:

- roz[beep]ony Canal+ , kiedyś był jasny podział na film i sport a teraz jest chaos bo co to jest to Family jakaś hybryda ?

- sport - konia z rzędem temu kto wie w/g jakiego klucza i gdzie będą podzielone mecze pomiędzy nSport a C+ i jakiej jakości mecze będą w jakich pakietach

- brak opcji HBO w niższych pakietach

- brak modułów CAM/CI

- 28 kanałów nie gwarantowanych

 

Podsumowując do złapania Boga za nogi to jeszcze trochę brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zawsze mnie dziwi zasłanianie oczu i nazwisk takich [beep]ów,

proces się wobec niego żaden nie toczy, tak więc:

http://i.imgur.com/bkxFe9r.jpg

popatrzcie sobie na tego [beep]a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest 20 zł, teraz mam dokładnie 73,80 zł rabatu, to po co mam migrować, żeby praktycznie za to samo płacić5 59 zł drożej (odliczając ich rabat)? Umowę mam do końca października więc poczekam a potem się zobaczy.

 

praktycznie to słowo klucz, ja wiem, że z cenami polecieli po bandzie, ale treści jakie mają być teraz oferowane są bogatsze, patrząc chociażby na sam sport;

krytykować można, ale głową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ogolnie bawi takie zakladanie portali i stron, zeby naoczerniac np. nc+. Wiadomo ceny są wysokie i kto nie chce ten nie podpisze. Sa rzeczy wazniejsze niz telewizja i swiat sie nie skonczy jak nie podpiszemy umowy z nc+. Niektorzy sie zachowują tak jakby był mus podpisania umowy z nc+. Wysokie ceny to olewam to i ide do konkurencji, a nie spuszczam sie gdzie popadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze krótko jezeli masz najdroższy pakiet w cyfrze to mozesz przejść na najwyższy pakiet w nc+ doplacajac tylko 19 zł z 160 na 179 jezeli wynegocjujesz na cala umowe to jest najbardziej korzystne u nich reszta to większe dopłaty

 

Nie wiem jaki % umów w starej C+ i N to te najdroższe, ale może to jest ich strategia.

Dać najlepsze oferty dla tych co płacili najwięcej i stosunkowo najmniej przy tym stracić bo te najdroższe umowy i tak w jakiś tam sposób mogą zbilansować utratę tych pieniędzy, od tych płacących niższe rachunki.

Ale jak to się ma do zapowiedzi, że walczymy o dotychczasowych klientów i zależy nam na tym aby nie stracić żadnego z nich to nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Los_Dawidos - trafiasz celnie. Pisałem też już o tym, że tylko w Polsce firma kupująca przyjmuje warunki i strategie kupowanej. Od siebie dodam jeszcze, że Cyfra+ której byłem (i nadal jestem) abonentem, miała o wiele bardziej elastyczną ofertę, o wiele lepiej skrojoną na potrzeby swoich obecnych jak i przyszłych klientów niż ma to miejsce obecnie. Uważam, że odejście od strategi którą mieli prezesi C+, była najgorszą rzeczą jaka się przytrafiła nc+. Firma na starcie zanotowała taką wtopę, że obecnie naprawdę będzie ciężko im to wszystko wyprostować. Sam sprzęt, technologia (wcale nie taka znowu innowacyjna) i nawet mocna oferta sportowo-filmowa, to za mało aby być dobrą platformą. I też uważam, że brak C+online to jest duży cios i osobiście bardzo mi tego będzie brakować.

 

Nie wiemy jak cała transakcja tak naprawdę wyglądała, ale sytuacja jest chora. Być może Cyfra nie chciała powtórzyć historii z Wizją, ale jakkolwiek na to nie spojrzeć to Cyfra nie wniosła od siebie zupełnie nic, choć w gruncie rzeczy to ona rządzi (a raczej powinna rządzić). Można gadać, że Cyfra droga, że słaby sprzęt, że chore warunki najmu dekodera, ale patrząc obiektywnie - czy to aby nie Cyfra miała najbardziej elastyczną ofertę z trzech platform? W Cyfrze dobrałeś sobie co chcesz i jak chcesz. Ceny były różne, więc tutaj warto było czekać na promocję, ale wybór był ogromny - wystarczy spojrzeć chociażby na ostatnią świąteczną promocję. N pod tym względem była bardzo statyczna. Tylko jedna długość umowy, cały czas te same ceny, praktycznie brak opcji dodatkowych gratis, ogromne ceny aktywacji. Dodatkowo najwyższy pakiet w nc+ kosztuje 40 zł więcej niż najdroższy pakiet w niemieckim Sky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Owszem, ceny wysokie jak na nasze realia i myślę że to właśnie zamożniejsi będą bardziej zabiegać o obniżenie cen

 

Szczerze to ceny wcale nie są tak wysokie. Powiedzmy sobie szczerze ze FULL-a większość za 160 PLN wynegocjuje. Pamiętam lata 95-2000 kiedy Canal+ kosztował ok. 100 PLN, a na początku to był sam jeden kanał i potem dochodziły kolejne, aż do powstania platformy - gdzie full też chodził po ok 100-120 PLN. Tyle że dzisiejsze 200 PLN to jak 50 PLN pod koniec lat 90....

 

Ceny nie są tak wysokie? To wytłumacz mi to. Mam teraz superpremium za 89 zł czyli cały c+, hbo, jeśli chcę to mieć nadal muszę zapłacić (po negocjacjach) 129 zł. Wytłumacz mi: co zyskuję za te 40 zł? Dlaczego 129 zł za ten pakiet to cena nie tak wysoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cyfrowym Polsacie ma zostać od dziś zaproponowany bezpłatny Multiroom z bezpłatnym drugim dekoderem od opcji Familijny Max HD oraz jako główny dekoder Polsat HD 6000 z zewnętrznym dyskiem 320GB za darmo na całą umowę 15 mcy. Sagemcom i Echostar z wbudowanym dyskiem to 5 zł/mc. Dodatkowo 3 miesiące gratis i wyższy pakiet na wypróbowanie. Aktywacja za 49 zł główny i 1zł dodatkowy dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

129??!! to masz jak za darmo..prawde mowiac gdybym ja byl konsultantem to takiej oferty nie sprzedal byl taniej niz za 150.

co dostajesz??/no tu trzeba troche dobrej woli zeby pojac co masz nowe ,jakie nowe kanaly jakie nowe prawa a Ty widac jested ponad to wiec nie ma sensu tlumaczyc.

ja mialem nie tak dawno prestiz za 147 zl...a Ty dostales za 129 i do tego tyle nowosci filmowych,sportowych i nowe kanaly w HD..150 minimum!!

czego Ty czlowieku narzekasz??

 

kiedy wy wreszcie zrozumiecie ze nc+ to jest inny typ platformy..

moze w N ktos by sie skusil na PC bo guzik tam mieliscie do ogladania ale abonenci C+ ktorzy sa przyzwyczajeni do ligi angielskiej , hiszpańskiej przez ponad 17 lat nigdzie nie pojdą .

bo po prostu nie ma gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

129??!! to masz jak za darmo..prawde mowiac gdybym ja byl konsultantem to takiej oferty nie sprzedal byl taniej niz za 150.

co dostajesz??/no tu trzeba troche dobrej woli zeby pojac co masz nowe ,jakie nowe kanaly jakie nowe prawa a Ty widac jested ponad to wiec nie ma sensu tlumaczyc.

ja mialem nie tak dawno prestiz za 147 zl...a Ty dostales za 129 i do tego tyle nowosci filmowych,sportowych i nowe kanaly w HD..150 minimum!!

czego Ty czlowieku narzekasz??

 

kiedy wy wreszcie zrozumiecie ze nc+ to jest inny typ platformy..

moze w N ktos by sie skusil na PC bo guzik tam mieliscie do ogladania ale abonenci C+ ktorzy sa przyzwyczajeni do ligi angielskiej , hiszpańskiej przez ponad 17 lat nigdzie nie pojdą .

bo po prostu nie ma gdzie.

 

 

Masz sporo racji, też tu wskazywałem na to, że to przecież oferta tv PREMIUM [w domyśle nie dla każdego] i przecież taki był ich marketing jeszcze przed startem Nc+. Wielu tu tego nie dostrzega. Aczkolwiek uważam też, że teraz z tego ich PREMIUM cenowo zrobiło się SUPERPREMIUM.

Krótka piłka: niech ceny wszystkich pakietów obniżą o 10-15 zł do tego coś co każdy z dzwoniących ugra od konsultanta i już można rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy wy wreszcie zrozumiecie ze nc+ to jest inny typ platformy..

moze w N ktos by sie skusil na PC bo guzik tam mieliscie do ogladania ale abonenci C+ ktorzy sa przyzwyczajeni do ligi angielskiej , hiszpańskiej przez ponad 17 lat nigdzie nie pojdą .

 

Nie kazdego interesuje liga hiszpanska, koreanska czy kamerunska.

 

Zrozum, ze mialem ciekawa oferte za 89zl (z HBO). I teraz za taka sama, (plus rzeczy mnie nieinteresujace) mam nagle placic 40 zyla wiecej? W imie czego? Tych rzeczy, na ktore nawet nie spojrze? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy jedną rzecz - jakaś podwyżka jest konieczna, bo jednak CANAL+ będzie oferował dużo bogatsze treści niż wcześniej. Ale oczywiście ta podwyżka musi być rozsądna.

 

Proponuję promocję Wielkanocną (ceny bez multiroomu) :wink:

 

COMFORT+ 29 zł

UNIVERSE+ 49 zł

CANAL+SILVER 64 zł przy migracji 59zł

CANAL+GOLD 79 zł przy migracji 69zł

CANAL+PLATINUM 94 zł przy migracji 79zł

ALL INCLUSIVE+ 154 zł przy migracji 139zł

 

Wciąż byłoby drożej, ale ceny byłyby rozsądniejsze. Ja sam wziąłbym CANAL+PLATINUM godząc się na 20zł podwyżkę i jednocześnie zrezygnowałbym z multiroomu. Na takie ustępstwo mógłym pójść. Więcej za Platinum po prostu nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...